Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I posle kad sacica predje na Discord/Telegram a topic ostane pust, onda se pitate zasto i gde su svi (normalni) i kukate da se nastavi kucanje? Mislim ako vam je to cilj, ako je i tebi mr.modu to cilj onda sam ja u krivu 100%..

Ti "uvredljivi postovi" pomazu novim ljudima da skapiraju ko je ko u thredu/sekciji, da znaju o cemu se radi. A cemu sluzi borkov post? I ne, nema puno "Borka" na temi, jer da ima ne bi se polemisalo samo o jednom.. znaci da je taj jedan poseban na neki nacin? Kao i Zeljko sto je bio...
 
Da zeljka nije bilo pola vas i ne bi culo za kriptovalute, covjek je imao znanje kao da se skupi ovde 99% clanstva foruma, njegov problem je bio i ostao sto nije znao da kulira i da ne nasjeda na provokacije sjecam se taj clan sto ga je svaki dan provocirao cim je zeljko banovan on se vise ne pojavljuje, ti lazni nick-ovi lazni clanovi su nesto cime se administracija trebala pozabavit i na vrijeme prepoznat ko su provokatori ko normalni clanovi foruma.
 
Ma naravno, imao je neki svoj stav, ali ne vezano za to bio je mnogo koristan za forum, zbog neki provokatora ovaj forum i propada mozes na prste jedne ruke nabrojat korisne postove zadnji recimo 10 dana.
 
Vidi izzy ne raadi se o tome sta si ti gledao ili nisi gledao . Radi se o tome da neki clanovi otvoreno vredjaju druge clanove sto nije normalna komunikacija ni u realnom svetu ni na forumu .
Dakle ako je tebi normalno da drugom clanu napises da menja dilera i da njegova porodica tesko izdrzava sa njim i da pises kako je on za Lazu Lazarevica onda nesto nije u redu sa tobom a i sa modernatorima i vlasnicima foruma jer takve clanove ne kaznjavaju i udaljuju . to sto neki od vas ovde nemaju elementarnu kulturu to je njihov problem i neka bude proble njihove porodice koja ih je tako vaspitala .
Neka svoje vredjanje i bahatost zadrze za sebe pa doke mogu tako nek plivaju .

Modernatori treba da ih sankcionisu i udalje .

Na forumu svako moze da iznosi svoju prognozu ili svoje vidjenje stvari , Zato forumi i postoje .
Kome se to ne dopada stavi tog clana na ignore ili i ne cita to sto ovaj pise ili ne posecuje forum i svi sretni .

Nije prvi put da se neki clanovi okome na nekog drugog i krenu da vredjaju i omalovazavaju i bahato se ponasaju . Ali zasluga za to je i modernatora foruma jer ih ne izbaci dovoljno brzo i Dovoljno dugo .

Sretna Nova svima i puno uspeha :)
Da da i onda dodje novi clan, procita Borkov post da Btc ide na 7k u narednih par nedelja, ulozi svoj tesko zaradjeni novac, kupi btc, i onda dodje Borko poslije 2 dana i kaze kako ipak nece biti 7k, nego k.... kao sto je neko prozvao La prestiza jer nije dobro shvatio njegov post, pa osuo drvlje i kamenje po covjeku jer je izgubio novac...
Bolje nista ne pisati nego lupati gluposti, jer ce nego zbog toga da izgubi svoj novac, tako ja na to gledam...
 
Ovaj topic je odavno izgubio smisao. Pokusao sam otvaranjem novog topcia da resim problem sa spamovanjem ovog, ali nije pomoglo.


Ako ce svako da pise svoje prognoze nek otvori blog pa nek cita ko zeli njegove prognoze, a ne svaki dan da spamuje topic sa : pasce kisa ujutru, a ako ne padne ujutru, onda bi morala popodne, osim ako ne ogreje sunce, te ako sucne ogreje onda ce biti toplo, a ako ne bude nista od toga onda je sneg sasvim siguran.

Takkvih ljudi nema puno. Nema ovde 2000 ljudi koji pisu. Tacno se zna ko je ko i odprilike koliko ko ima iskustva, znanja, realnosti.

No, ja to kao moderator da zabranim ne mogu, jer ce odma biti kako ovaj moze a ovaj ne.
 
Poslednja izmena:
DISKUSIJA - pretresanje nekog pitanja, rasprava, debata; iznošenje raznih mišljenja; kritički osvrt o raznim pitanjima da bi se došlo do istine; razmena misli; zauzimanje stavova o raznim pitanjima. 
Pretresanje, raspravljanje, istraživanje razgovorom, objašnjavanje putem izmene misli i raznih gledišta.

Mišljenje je kao d*pe - svako ga ima [emoji1787]

Dakle, svako je slobodan da ostavi svoje mišljenje. S tim što bi bilo lepo da uz svoje mišljenje ostavi i objašnjenje zašto tako misli. To je po meni onda prava diskusija, razmena mišljenja, itd.

Ako neko bubne svoje mišljenje bez nekakvog objašnjenja, pa makar ono bilo i nečije tudje, copy paste i slično, ne bi trebalo da bude shvaćen ozbiljno.
 
Da da i onda dodje novi clan, procita Borkov post da Btc ide na 7k u narednih par nedelja, ulozi svoj tesko zaradjeni novac, kupi btc, i onda dodje Borko poslije 2 dana i kaze kako ipak nece biti 7k, nego k.... kao sto je neko prozvao La prestiza jer nije dobro shvatio njegov post, pa osuo drvlje i kamenje po covjeku jer je izgubio novac...
Bolje nista ne pisati nego lupati gluposti, jer ce nego zbog toga da izgubi svoj novac, tako ja na to gledam...
Tebe stvarno tangira što neko u 21. veku dođe na neki sajt, pročita nešto i na osnovu toga uloži novac, bez vlastitog istraživanja i bez preuzimanja vlastite odgovornosti?

Meni je tragičnije što, ako takvi postoje, imaju pravo glasa na izborima [emoji848]

Ne trebamo mi time da se opterećujemo.

Ja izuzetno cenim pominjane članove zbog šire slike koju slikaju, a ne zbog ove ili one cifre koju spomenu pri tome.
 
Ama, ko to dodje da procita nasumicni optimisticni post u sred medjedove vlasti, pa se odmah hvata za novcanik!?
To je prica za Paju Patka, da bi neko sebi dao opravdanje za cerecenje nekoga za koga misli da prica gluposti.

Lik koji bi u Srbiji sada ulagao pare u kripto cisto na osnovu jednog nasumicnog posta, pare i nema, jer ih je odavno potrosio na uzgoj puzeva, sitaku pecuraka i glasanje za Zmaja od Sipova.
 
Poslednja izmena:
Nisam pratio trid, osim kenjaže i uvreda vidim neki nisu razumeli izjavu o '6-7' patern.

Dakle dešava se slično sa prošlom stabilizacijom kad se vukao od 6-7, potpuno ista stvar pre pada na 3+. Vrteće se još neko vreme oko 3-4 i možda malo preći, proradiće nam žmarci.. i ako se nešto revolucionarno ne desi imaćemo strmopizd, možda i što neki optimisti izjaviše, na trocifreno.

Šta ovde nije jasno? Očito je da imamo downtrend ka ciframa koje će još više isterati investitora iz ove oblasti a to znači samo jedno.

Ja bih najradije da ne bude tako jer imam puno love u BTC ali...
 
Ja ne bih nikog da savetujem sta ce da uradi ali evo reci cu vam sta sam ja danas uradio .
Kako imam izvesnu kolicinu rigova koji mi kopaju neku mesecnu kolicinu ETH ja sam danas u vise navrata na ceni iznad 150 i sve do cene od 160 prodao deo ETH na menjacnicama i ostao u dolarima a celokupnu mesecnu kolicinu kopanja sam prodao na kratko po prosecnoj ceni od oko 157 usa $ .

E sad zasto sam to uradio , Pa zato sto sam predhodna dva meseca cuvao iskopani ETH i on se na racunu samo topio i dosao na cenu 82 usa $ . Na toj ceni sam bio u ozbiljnom minusu i nisam imao ni za struju .
Elem sad na ceni od 157 sam u nekom plusu , Recimo 30% od toga sto iskopaju .
Dakle ja sam sad hedzovao to koliko ce se iskopati sledeceg meseca na neku cenu od 157 usa $ . Ako cena ode gore ja cu zatvoriti te shortove na kratko u brokerskoj kuci i imacu veci profit na ETH , Ako cena ode dole ja cu imati tih 157 usa $ zagarantovanih .

Ako nekome nije jasno sta sam uradio mogu da mu detaljnije objasnim .
Potrebno je da negde deponuje sredstva i mesecnu " proizvodnju " uz polugu proda na kratko na ovoj po meni povoljnoj ceni .

Zasto mislim da je povoljna . Pa zato sto ETH upravo nakon 8 dana pravi dupli vrh na ceni oko 160 . zato sto je to cena skoro duplo veca od minimuma od 82 . i zato sto mislim da ce sledecih 15 dana doci do pada ETH u zonu 100-110 a mozda kasnije i nize .

To je moje vidjenej stvari , I nemoj neko da isto ovako postupi pa posle se meni zali :)
 
Tebe stvarno tangira što neko u 21. veku dođe na neki sajt, pročita nešto i na osnovu toga uloži novac, bez vlastitog istraživanja i bez preuzimanja vlastite odgovornosti?

Meni je tragičnije što, ako takvi postoje, imaju pravo glasa na izborima [emoji848]

Ne trebamo mi time da se opterećujemo.

Ja izuzetno cenim pominjane članove zbog šire slike koju slikaju, a ne zbog ove ili one cifre koju spomenu pri tome.

Nije problem sto ti takvi iznose misljenje i sto neko ulaze na osnovu njega.
Problem je sto ti takvi, sem sto iznose svoje misljenje, provociraju ostale koji bi takodje da iznesu ono sto misle. Tako dolazimo do paradoksa da na forumu zbog njih ostaju samo njihovi stavovi koji su po principu "sta je babi milo..." a mi koji bi da procitamo nesto korisno vise nemamo od koga.

@admins
Ljudi manite se demokratije, to u srba ne radi.
 
@StainlessFrenky Tu iskusne kolege trebaju da treniraju naučeno i da iskuliraju trolove :)


@Techno Nije loša ideja. Nisu li slično tome radili i kineski majneri pre mesec dana sa cenom BTC-a?
 
^ exactly

Sto se tize Zeljka, sto ga branite kad nije umeo da stavi ni zarez ni tacku, nijedan post mu nije bio koherentan :p
 
Ja ne bih nikog da savetujem sta ce da uradi ali evo reci cu vam sta sam ja danas uradio .
Kako imam izvesnu kolicinu rigova koji mi kopaju neku mesecnu kolicinu ETH ja sam danas u vise navrata na ceni iznad 150 i sve do cene od 160 prodao deo ETH na menjacnicama i ostao u dolarima a celokupnu mesecnu kolicinu kopanja sam prodao na kratko po prosecnoj ceni od oko 157 usa $ .

E sad zasto sam to uradio , Pa zato sto sam predhodna dva meseca cuvao iskopani ETH i on se na racunu samo topio i dosao na cenu 82 usa $ . Na toj ceni sam bio u ozbiljnom minusu i nisam imao ni za struju .
Elem sad na ceni od 157 sam u nekom plusu , Recimo 30% od toga sto iskopaju .
Dakle ja sam sad hedzovao to koliko ce se iskopati sledeceg meseca na neku cenu od 157 usa $ . Ako cena ode gore ja cu zatvoriti te shortove na kratko u brokerskoj kuci i imacu veci profit na ETH , Ako cena ode dole ja cu imati tih 157 usa $ zagarantovanih .

Ako nekome nije jasno sta sam uradio mogu da mu detaljnije objasnim .
Potrebno je da negde deponuje sredstva i mesecnu " proizvodnju " uz polugu proda na kratko na ovoj po meni povoljnoj ceni .

Zasto mislim da je povoljna . Pa zato sto ETH upravo nakon 8 dana pravi dupli vrh na ceni oko 160 . zato sto je to cena skoro duplo veca od minimuma od 82 . i zato sto mislim da ce sledecih 15 dana doci do pada ETH u zonu 100-110 a mozda kasnije i nize .

To je moje vidjenej stvari , I nemoj neko da isto ovako postupi pa posle se meni zali :)
Moje neko mišljenje je da si možda trebao sačekati još koji dan, jer ako BTC krene preko 4K, ETH ode peko 165. Iako predstojeći fork, po specifikaciji ne bi smeo da utiče na cenu, to se ipak dešava, i taj uticaj će trajati još bar 3-4 dana... Druga stvar je dupli vrh koji pominješ u dolaskom odnosu, mislim da nema mnogo veze, već pre svega ETH/BTC, a tamo to nije slučaj... Ali da vidimo, sve je moguće, u svakom slučaju igraš na sigurno, pa svejedno nećeš biti u nekom gubitku... Moj rezon je više u smislu boljeg RR odnosa ako se čeka...


F1
 
Dnevno se manje generise ETH-a logicno da ima uticaj na cijenu, a trziste ko trziste na svaku takvu promjenu reaguje, samo jedan primjer AMD najavi ZEn arhitekturu akcije krenu sa 2 na 30$ itd itd, trziste je takvo reaguje na svaku promjenu ovo kod ETH-a je jedna od znacajniji promjena (za minere jako losa vijest) a za cijenu samog ETH-a mnogo znacajno.
 
Naravno. Bice manje iskopanog etha-dakle, manja ponuda, manja ponuda znaci veca cena. E sad, posto se cenom manipulise, moze da se desi da sve krene na dole pa i eth,ali opet bi odnos eth/btc trebao da se promeni u korist etha cak i u tom slucaju.
 
Zamislimo sad da počnemo lupom da tražimo šta je bombulo pisao i lupetao od početka posta, to nije za ban nego vešala..malo detinjasto, jeli?
Pa dobro, (neki iz zlobe i ljubomore a većina jer ih boli istina da smo pukli) samo tražite i linkujte postove vadeći iz konteksta moje rečenice, a zaboravljajući suštinu dešavanja u datom trenutku i kvalitetnih predikcija, to neće izmeniti realnost da je situacija loša i da smo mnogi izgubili puno love. A kako stoje stvari biće sve gore..

Srećni praznici, Hristos se rodi

ps. slabo imam vremena za odgovaranje na pp u vezi saveta za ulaganje, izvinjavam se unapred ako kasne odgovori.
 
Ne znam, meni bilo korisno. Gledam kako radis i sve radim obratno. Super sam prosao kakav je trend. :d
 
Na narednom meetingu ce odrediti precizniji datum forka za prelazak na ProgPOW.
A ovaj opstepoznati fork je 14.januara mislim.
 
Zamislimo sad da počnemo lupom da tražimo šta je bombulo pisao i lupetao od početka posta, to nije za ban nego vešala..malo detinjasto, jeli?
Pa dobro, (neki iz zlobe i ljubomore a većina jer ih boli istina da smo pukli) samo tražite i linkujte postove vadeći iz konteksta moje rečenice, a zaboravljajući suštinu dešavanja u datom trenutku i kvalitetnih predikcija, to neće izmeniti realnost da je situacija loša i da smo mnogi izgubili puno love. A kako stoje stvari biće sve gore..

Srećni praznici, Hristos se rodi

ps. slabo imam vremena za odgovaranje na pp u vezi saveta za ulaganje, izvinjavam se unapred ako kasne odgovori.


Borko, ja ne znam da li ti nas sve malo trolujes :D, ali 'ajde da ti odgovorim dobronamerno i da ne ide tema dalje u off.

Ja sam izvukao taj post za primer, posto mi je jos onda zapao za oko kao nerealan, iako nisam nikakav strucnjak, dok si ti pak bio 100% siguran u takav ishod. Nema tu nikakvog vadjenja iz konteksta, nikakvog cepidlacenja i trazenja dlake u jajetu. Prognozirao si 2 puta visu cenu, a desila se 2 puta niza. To je promasaj za 180 stepeni, citav trend si promasio. To je kao da dajes vremensku prognozu i tvrdis sa sigurnoscu da nas u narednom periodu cekaju paklene vrucine, a ono temperatura ode u minus i padne sneg. Svako iole ozbiljan te vise ne bi pitao za prognozu. Da li bi ti da si na njiohovom mestu? Da si npr. na nekoj funkciji i radis profesionalno, verovatno bi se ocekivala ostavka/otkaz.

Ovde nije u pitanju da neko ima nesto protiv tebe licno, niti je problem sto si pogresio, ziv covek pogresi. Problem je sto ti to nije jedina greska, vec jedna od, tj ocigledno nemas dovoljno znanja/kompetencije da dajes neke ozbiljnije/relevantnije prognoze (sto takodje nije nikakva sramota), ali onda treba da budes svestan toga, pa mozda manje da pises, a vise uvazis misljenje nekih strucnijih i iskusnijih clanova. Nedostatak znanja/kompetencije, a totalno odsustvo samokritike, uz veliku dozu arogancije, kao da si neki funkcioner/strucnjak iz domace politicke stranke.

Da se razumemo, mozes ti slobodno da pises, ostavljas prognoze, kao i bilo ko drugi, nigde to nije zabranjeno za sada, samo se zapitaj koja je svrha (ako zelis da delujes kao neko strucan i ozbiljan)? Da se dodatno vremenom kompromitujes i budes prozivan od strane drugih?
Ja bih generalno preporucio svakom ko misli da je izuzetno dobar prognozer/strucnjak i da njegovo misljenje ima vrednost, da pre deljenja saveta drugima prvo proba sebi da dokaze strucnost, tako sto ce ulagati iskljucivo na osnovu svojih prognoza i drzati ih se, bez naknadne pameti i gasenja pozara, jer ako covek sam ne veruje u svoje procene na prakticnom nivou (a ne samo teorijskom), ne vredi ni da ih daje drugima.


P.S. Izvinjavam se sto tema ode malo u off.
 
Na bloku 7.080.000, izmedju 14. i 18. januara
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno