Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako neko uopšte može da napada ltc zajednicu ovog foruma? :). Izdržati ono sve i to ne dan ili dva nego godinama, bez pada morala, je za dodeljivanje čina i respekt.
 
LTC zajednica je skroz OK.

Samo muljatori oko LitePaya kvare utisak.
 
LTC zajednica je skroz OK.

Samo muljatori oko LitePaya kvare utisak.

Cinjenica da je Charlie prodao svoje LTC-ove na ATH meni baca veliku senku na tu pricu, kao i cinjenica da LTC nema ništa revolucionarno što ga odvaja od drugih coin-a. Jedino što ga drži je GDAX volume, čak je i Litepay ugašen koliko sad vidim. To što je istorijski LTC lepo rastao, ne znači da će to nastaviti.

Od ovih coin-a sa USDT parovima (na Binance-u) pre bih novac uložio u ETH, NEO i BNB jer se tu stalno nešto konkretno dešava, organizacije i ljudi koji stoje iza ovih coin-a su maksimalno profesionalne, a i postoji realan use case za njih. Postoji mnogo "second tier" coina sa mnogo boljim partnership-ima i trenutnim ili potencijalnim use case-ovima, VEN, WTC, ICX, XRP i na kraju XVG (one to rule them all) sa današnjim partnership-om.

Npr. ko je imao NEO tokom ONT aidrop-a, dobio je free coin koji sada vredi ~7% NEO-a + je imao GAS dividendu. Sa druge strane, za 1 LTC (x3 cena NEO-a) dobio se 1 Litecoin cash koji sada vredi celih 0.1% LTC-a dovoljno govori o svemu. Kada na sve to dodas da je NEO porastao duplo vise u ovom BTC 8k skoku u odnosu na LTC, ja trenutno vidim jako malo razloga da LTC uopste razmatram. Pri padovima NEO vise gubi vrednosti nego LTC, ali ko se lepo postavi može opet lepo da zaradi.
 
Evo teme, udaljila jer niko nije pisao.

https://forum.benchmark.rs/showthre...e-opšta-diskusija/page101&highlight=diskusija

@gile32

Slažem se da Charlieova prodaja kad je bio na ATH baca senku, mada opet je mogao bar 10 puta da dokupi, ali očigledno neće da utiče time na cenu.
I to da nema ništa specijalno može loše da se završi za njega. Mislim raspali XVG ima bar neko partnerstvo tj. negde se koristi.
 
Smarate za discord grupom, drzite se teme. Ako neko ima pozivnicu ili link poslace. Vecina nema i ne zanima ih, oni koji su tamo ne prate forum itd. To nije razlog da se svi ljudi u temi prozivaju kako su sebicni. Kontrolisite se i naucite da se ponasate!

@Gile, ako si razpolozen da raspravljamo o LTC slobodno si to mogao da napises u LTC temi. Uglavnom, to sto tebi smeta sto ja Charlie prodao je tvoj utisak, da ne kazem predrasuda.
Ovde sam bas procitao velikih gluposti vezano za LTC ali jednostavno toliko je smesno da nije vredno trositi vreme. Ako pojedini ne mogu da odvoje 10 minuta da provere to sto pricaju onda niko ne treba ni da im objasnjava koliko grese.

Tapatalk
 
Prati li neko Tron ovde?
Neko mišljenje eventualno?

Ja sam o tronu negdje ranije pisao, kad je bio najveci pad bitkoina, ne znam da li na ovom ili nekom drugom forumu, uglavnom tron po meni ima sanse da napravi x2, x3 u kratkom(3, 4mjeseca) periodu jer po roadmapu imaju dosta desavanja do kraja Q2, sto se tice projekta kao projekta obecava dosta, sto se tice tima, sumnjam da mogu sve zavrsiti u tom roku, ali u jednome su najbolji, a to je marketing i prodavanje magle, pravljenje "hajpa", tako da ga zbog tih stvari ocekujem (naravno uz jak btc 8-10k) na x2-x3, ako pak nekim cudom i krene pravi bull btc-a, tron moze i x10 lagano u navedenom periodu.
 
Prati li neko Tron ovde?
Neko mišljenje eventualno?

Let do 1000sat uskoro, konzervativna pretpostavka. Iako je coin skem, ko prati zna da takvi najbolje prolaze kratkorocno. Relativno je nov, listan je na Binancu i na Korejanskim menjacnicama, imao samo jedan pump do sada, velik market cap, dakle ima sve preduslove za lovatore da se pokazu i oderu masu. 1000sat ce biti dolarski ispod cene koju je najveca vecina platila u decembru pa verujem da nece biti prevelikih dumpova do zone ~1000sat. Skok pod uslovom da BTC ne burekne, odnosno da nastavi sideways ili da krene u rast.
 
Tempo rasta mi se ne svidja kod BTC-a. 70% sam prodao i cekam rebuy.

To ne znaci da ce sutra pasti, ali moze veoma lako formirati H&S, zato sam i napisao pre par dana da ga cekam na $7700 i $7500 levelima. Na gore je $8500 solidan otpor a prvi ozbiljan je $8800.

BCH ~$870-$890 prodaja u ovom krugu(+EMA200), pa rebuy par desetina $ nize. On napada $1000 uskoro a targeti za pumpu su ~$1250-1300 leveli.

ETH cekam rebuy, ETC i XMR hold.

Opet imam dosta ljudi kojima nisam stigao na PM odgovoriti. Nemam vremena ljudi.
 
Poslednja izmena:
Na koliko cekas eth za buy i gdje mislis otprilike prodavati?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tempo rasta mi se ne svidja kod BTC-a. 70% sam prodao i cekam rebuy.

To ne znaci da ce sutra pasti, ali moze veoma lako formirati H&S, zato sam i napisao pre par dana da ga cekam na $7700 i $7500 levelima. Na gore je $8500 solidan otpor a prvi ozbiljan je $8800.

BCH ~$870-$890 prodaja u ovom krugu(+EMA200), pa rebuy par desetina $ nize. On napada $1000 uskoro a targeti za pumpu su ~$1250-1300 leveli.

ETH cekam rebuy, ETC i XMR hold.

Opet imam dosta ljudi kojima nisam stigao na PM odgovoriti. Nemam vremena ljudi.

LA...obzirom da si do sada dosta toga pogodio i korisnog podelio,da li mozda znas HOLD till when za ETC?Cekas cenu(koju),koliko snage ima trenutno ili cekas neki odredjen period,mesec,vest...bilo sta?
Kupio si verovatno pp x2 nizoj ceni od mene pa me zanima moja situacija,biti tvrdoglav i cuvati makar i godinu dve ili na odredjenoj cifri prodati i izaci pa se okrenuti BTC-u i njegovim talasima?Nemam problem ni da cekam...tj sta bi ti uradio na mom mestu,samo pitam za savet,ne zelim nikog da kritukujem i u slucaju neuspeha.
 
U narednih 30-ak dana ce biti fin period za altove da daju poslednju rec. Po naglom obaranju se videlo i moglo naslutiti koji coini imaju sansu za pump. ETC je prekinut, verovatno zbog lose klime i turbulencije samog BTC-a(kraj februara, pocetak marta, isto vreme kada je i monero trebao krenuti ali zbog istih razloga odloze za kraj aprila). Na ~$43 se desio strmoglav i odlaganje. Dobro je sto je dno potvrdjeno - $13-14 zona. Sledeca koja je bila upitna je $10.

Sto se targeta za ETC tice, ne ogranicavam ga vremenski nego pratim kupovinu i ponasanje. Akumulacija se vecim delom zavrsila i on meni deluje pred eksploziju. 0.004 - 0.005 su po meni ostvarivi targeti kroz ETC/BTC odnos. Trenutno su to $33 i $41 leveli gledano dolarski. Preko toga je sve izvodljivo ali nezahvalno za prognozu jer jos uvek nismo videli neki pomak. A kog dana ce tacno doci na red, to ti niko ne zna. Cutis i cuvas, kao sto i ja radim.

BCH - trenutak za drugi deo prodaje. Cak stavise, verovatno cu ga malo ispod $1000 shortovati. Mnogo mi je sa $600 na $1000 za 10-ak dana.
j6g, nisam navikao 65% gaina u ovakvom periodu. Short i cekam rebuy, moze biti 10-15% nize ako ga btc pogura na dole kroz par dana.

ETH ima $540-550 level kao veliki teret. Njega kad se resi, $620-650 je po meni neki target za finalni izlazak i bezaniju u dolar dugorocno gledano. Ali pre toga cu sacekati rebuy. S'obzirom da je u medjuvremenu ojacao, sam ulaz cu podici za par desetina dolara. Recimo $490-500 je level. Mada opet sve zavisi od BTC-a i njegove odluke na koju ce stranu, pa sa time se i vodim.

XMR, njega moze iscupati onaj airdrop koji ima prijatan split u 1:10 odnosu, gde ce biti MoneroV free. Ciljam na $3-4 kao minimalnu prodaju tog novog monera, jer kad se uzme u obzir da se dobija x10, to je oko $30-40 gratis po coinu. Sat vremena pre samog dropa, eventualni pad monera se proba apsorbovati shortom ako krene ka dole (a verovatno hoce) i time se osigura pozicija. Po meni win-win situacija.
 
Poslednja izmena:
Jel postoji neki razlog, zbog cega smatras da ce se u narednih mesec dana desiti poslednji trzaji altova za ovaj krug?
 
Poslednja izmena:
Posto sve vreme potenciras na mene mogao si da skupis petlju i da spomenes ime. Mogao si i da napises kada sam presao i u sta sam presao. Mogao si i da napises i kada sam se vratio u LTC tj. na kojoj ceni. Mogao si da napises i na koliko sam prodavao i na koliko cu tek da prodajem.

Nikakve gluposti nisam pisao nego sam rekao istunu da je veliki deo ekipe iz 2013 umesto da godinama cuva LTC i nervira se bila presla u druge novcice da bi se vratila pre skoka nazad u LTC a koji su to novcici i po kojoj ceni nisam napisao jer to zavisi od clana do clana.

Ne kazem da nema i takvih ali mislim da vecina koji su usli dok je bio između 10 i 20 dolara nije uspela da ga proda po nabavnoj ceni a kamoli po 100 $. Vecina od ekipe iz 2013 je dok smo mi sedeli u ltc i nervirali se daleko pre skoka presla u eth, btc i druge valute da bi se u ltc vratila nekoliko meseci pre skoka. Uostalom potrazi stare postove jednog od dvojice najvecih zagovornika ltc na forumu i vidices da ih je kupovao za vise od 10 a prodavao kada je vredeo oko 4 $.
 
Poslednja izmena:
Jel postoji neki razlog, zbog cega smatras da ce se u narednih mesec dana desiti poslednji trzaji altova za ovaj krug?

Razlog postoji u tome što je balon pukao 20 i nekog decembra i sad prirodno sve vreme ide prelivanje pri padu.
Ako altovi krenu gore, par dana ili nedelju, dve (ne mogu da procenim vreme) nakon toga će i to (opet) da se strmoglavi a onda krene BTC u novi mini-pump pa tako u krug dok BTC ne dođe na nivo pre početka svog pump-a.
Za tačniji vremenski okvir može da kaže neko ko prati grafike.
Dok ne krene novi ciklus svežeg keša u sistem, tako bi trebalo da bude :)
 
Razlog postoji u tome što je balon pukao 20 i nekog decembra i sad prirodno sve vreme ide prelivanje pri padu.
Ako altovi krenu gore, par dana ili nedelju, dve (ne mogu da procenim vreme) nakon toga će i to (opet) da se strmoglavi a onda krene BTC u novi mini-pump pa tako u krug dok BTC ne dođe na nivo pre početka svog pump-a.
Za tačniji vremenski okvir može da kaže neko ko prati grafike.
Dok ne krene novi ciklus svežeg keša u sistem, tako bi trebalo da bude :)

ja se naslusao price da balon ne postoji, otkud sad to?
razni poznati clanovi su se sprdali sa tom tvrdnjom da je ovo bio balon..
 
Ne znam ko se sprdao da ne postoji balon, tačan datum ima u mojoj nekoj poruci tako neki 20 i kusur decembar 2017.
Balon pukne pa se opet naduva, to je prosto ciklus.
Možda bude opet na BTC-u a možda se i ne ponovi na BTC-u nego na nekom drugom (jer je realno raspad) ali mislim da nije dostigao punu veličinu jer je trebalo da bude najveći u istoriji od svih ekonomskih balona.
 
Ok, dakle ocekuje se da se ponovi slican scenario od 2013-te,drugim recima gledanje u pasulj, jer je totalno nepredvidivo sta ce se desiti. Kripto nam je dokazao da se uglavnom desava kontra od onoga sto vecina ocekuje i da nema nikakvih pravila, niti se moze porediti sa bilo cim (izuzev na period od 2012-2016). Ono sa cim se kripto moze uporediti je to sto mali moraju da izgube da bi veliki dobili. Iz tog ugla mozda ne bi bilo lose da se prate potezi ovih vecih (ma koliki negativci oni bili, mi mozemo samo da probamo da plivamo sa njima). Zasto bi recimo Bitmain u poslednjih godinu dana prihvatao u vecini batcheva samo BCH, tek od nedavno su poceli i dolar da prihvataju? Sigurno ne zato sto vole BCH, nego sto su napravili plan i svesni su da ce mnogostruko vise zaraditi na tom bchu, nego da ostanu u USD. Sto se u ostalom mnogo puta i desilo, recimo kupovao sam L3+ majnere kad je Bitmain prihvatao samo uplate u ltc-u, zamislite tada je ltc bio 30 dolara, 5 meseci nakon toga je bio 300 dolara, isti scenario se dogodio sa BTCom i sa S9 batchevima. Sad sam naucio skolu, pa malo teze placam nesto u coinima kad je cena po mojim parametrima niska. Ljudima koji su dugo u ovome je lako, uzeli su lovu pa mogu i da se kockaju, ove nove bih savetovao da ne trguju precesto jer je velika verovatnoca da ce se opeci, nego da zacrtaju cifru za izlaz i da zaborave na coine, jer nam sledi turbulentan period.
 
Ne znam ko se sprdao da ne postoji balon, tačan datum ima u mojoj nekoj poruci tako neki 20 i kusur decembar 2017.
Balon pukne pa se opet naduva, to je prosto ciklus.
Možda bude opet na BTC-u a možda se i ne ponovi na BTC-u nego na nekom drugom (jer je realno raspad) ali mislim da nije dostigao punu veličinu jer je trebalo da bude najveći u istoriji od svih ekonomskih balona.
BTC je bio jako blizu. Mislim da su mu samo tulipani izmakli.

A koji se to balon u istoriji nakon pucanja opet naduvao?

Kako bilo, nije za očekivati da se opet desi, posebno ne u tako kratkom periodu. Osim ako sve nije tek priprema za pravu akciju, a nešto mi nije realno da bi sada neko uložio tolike pare da cijena 20K na grafiku izgleda kao mali bull.
 
Ovde bi neki "znalci" stvarno trebali da znaju kada da povuku ruchnu.....dele savete i kapom i shakom...ma ni ne stignu da se jave svima...prodaju novcice i ostanu u $..i onda ih nije sramota i prodaju pamet...a to sto su prodali skoci po 200-300$ u procentima 30% u roku od 24h....nemojte vise ko Boga Vas molim...hvala...
 
Pa savete niko ne mora da prihvata ako misli svojom glavom, ako ne razmišlja, nema pravo da se buni. Piše u naslovu teme "diskusija"... diskutujemo, ne vidim da neko deli savete, kupi ovo prodaj ono.

Ok, dakle ocekuje se da se ponovi slican scenario od 2013-te,drugim recima gledanje u pasulj, jer je totalno nepredvidivo sta ce se desiti. Kripto nam je dokazao da se uglavnom desava kontra od onoga sto vecina ocekuje i da nema nikakvih pravila, niti se moze porediti sa bilo cim (izuzev na period od 2012-2016). Ono sa cim se kripto moze uporediti je to sto mali moraju da izgube da bi veliki dobili. Iz tog ugla mozda ne bi bilo lose da se prate potezi ovih vecih (ma koliki negativci oni bili, mi mozemo samo da probamo da plivamo sa njima). Zasto bi recimo Bitmain u poslednjih godinu dana prihvatao u vecini batcheva samo BCH, tek od nedavno su poceli i dolar da prihvataju? Sigurno ne zato sto vole BCH, nego sto su napravili plan i svesni su da ce mnogostruko vise zaraditi na tom bchu, nego da ostanu u USD. Sto se u ostalom mnogo puta i desilo, recimo kupovao sam L3+ majnere kad je Bitmain prihvatao samo uplate u ltc-u, zamislite tada je ltc bio 30 dolara, 5 meseci nakon toga je bio 300 dolara, isti scenario se dogodio sa BTCom i sa S9 batchevima. Sad sam naucio skolu, pa malo teze placam nesto u coinima kad je cena po mojim parametrima niska. Ljudima koji su dugo u ovome je lako, uzeli su lovu pa mogu i da se kockaju, ove nove bih savetovao da ne trguju precesto jer je velika verovatnoca da ce se opeci, nego da zacrtaju cifru za izlaz i da zaborave na coine, jer nam sledi turbulentan period.

Kako misliš "očekuje se"....
Pa veliki su već dobili, npr braća Vinklevosi su prvi (javni) kriptomilijarderi i u vestima se moglo pročitati baš tad pred pucanje balona. Ako to nije dobitak, šta tebi predstavlja dobitak? (https://www.cbsnews.com/news/winklevoss-twins-bitcoin-billionaires-investment-price-surges/)
Druga stvar što su javnim izlaganjem navukli na sebe regulatore koji ih ovih dana propituju oko poslovanja (npr. https://nypost.com/2018/04/17/schneiderman-probes-winklevoss-twins-for-bitcoin-exchanges/)
Ako Bitmain prihvata i dolar znači da se izvlači iz kriptovaluta, prebacuje vrednost u keš, šta ti to govori?

BTC je grbav i neprihvaćen sistem na ivici legalnosti i ma koliko se ljudi lože da ima neku svrhu, nema je, mator je i preglomazan, dificulty ga rastura i poslužio je da se zaokruži jedan od najvećih balona u istoriji.
 
Pa savete niko ne mora da prihvata ako misli svojom glavom, ako ne razmišlja, nema pravo da se buni. Piše u naslovu teme "diskusija"... diskutujemo, ne vidim da neko deli savete, kupi ovo prodaj ono.



Kako misliš "očekuje se"....
Pa veliki su već dobili, npr braća Vinklevosi su prvi (javni) kriptomilijarderi i u vestima se moglo pročitati baš tad pred pucanje balona. Ako to nije dobitak, šta tebi predstavlja dobitak? (https://www.cbsnews.com/news/winklevoss-twins-bitcoin-billionaires-investment-price-surges/)
Druga stvar što su javnim izlaganjem navukli na sebe regulatore koji ih ovih dana propituju oko poslovanja (npr. https://nypost.com/2018/04/17/schneiderman-probes-winklevoss-twins-for-bitcoin-exchanges/)
Ako Bitmain prihvata i dolar znači da se izvlači iz kriptovaluta, prebacuje vrednost u keš, šta ti to govori?

BTC je grbav i neprihvaćen sistem na ivici legalnosti i ma koliko se ljudi lože da ima neku svrhu, nema je, mator je i preglomazan, dificulty ga rastura i poslužio je da se zaokruži jedan od najvećih balona u istoriji.

Bitmain je i prosle godine prihvatao dolar


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
BTC je bio jako blizu. Mislim da su mu samo tulipani izmakli.

A koji se to balon u istoriji nakon pucanja opet naduvao?

Kako bilo, nije za očekivati da se opet desi, posebno ne u tako kratkom periodu. Osim ako sve nije tek priprema za pravu akciju, a nešto mi nije realno da bi sada neko uložio tolike pare da cijena 20K na grafiku izgleda kao mali bull.
Provjeri balon nasdaq na guglu, i koliko je on puta pucao i gdje je sad.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno