Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ajde moze svako da puse, na jednor strani kazes bull, posle 2-3-4 strane bear, i kad bude citiras se kako si pogodio [emoji14]

Sent from my P8000 using Tapatalk
 
Yebesh karakter koji nije fleksibilan :)
 
Lol :-D

Sent from my D2403 using Tapatalk
 
jel vi kontate koliko je deb1lno uopste ulaziti u prognozu duzu od nedelju dve? Ili volite samo da prognozirate i da na svakih nedelju dana sami sebe ispravljate i prognozirate nesto drugo.. mazohizam?

a te price sa prognozama sa graficima itd.. to je tek posebna smehoteka

smanjite malo suplje price, ne morate svaki grafik da kacite.. otvorite neki online dnevnik pa tamo pisite.. a ovde ako je ikako moguce nesto konkretnije i sa obrazlozenjem
 
Poslednja izmena:
Ajde moze svako da puse, na jednor strani kazes bull, posle 2-3-4 strane bear, i kad bude citiras se kako si pogodio [emoji14]
Ne bih da citiram samog sebe, ali ja sam jos pre vise nedelja rekao da nemam pojma gde ce ici cena. Isto to sam potvrdio juce-prekjuce, a verovatno i barem jednom u medjuvremenu. Danas isto to tvrdim. Dakle, ja svoj stav nisam menjao i od samog pocetka sam u pravu! :)
 
Ne bih da citiram samog sebe, ali ja sam jos pre vise nedelja rekao da nemam pojma gde ce ici cena. Isto to sam potvrdio juce-prekjuce, a verovatno i barem jednom u medjuvremenu. Danas isto to tvrdim. Dakle, ja svoj stav nisam menjao i od samog pocetka sam u pravu! :)

dok ne vidim grafik za tu tvoju tvrdnju, nista ti ne verujem :)
 
Evo da i ja probam da "prognoziram".

Za naredne dane videcemo da li ce se odbiti od crnog supprota, za sada se svaki put odbijalo. Ako krene ide gore do crvene linije, odnosno resistence i downtrenda koji je jos od ATH, i to je sve ispod 9k. I moneyflow ide u prilog da ce se odbiti.

Mada glavna borba sledi pocetkom maja ako se ovaj trend nastavi kada preti da probije onih 6k iz februara.

Ovo nije savet za kupovinu, samo ja vezbam... :-devil-:


За сада прати график како треба, да не качим одмах нову слику... видећемо даље колико и докле ће ићи, не даље од 9200 што је неки нереални максимум.

Видим сви пишу неке прогнозе а ретко ко поткрепи. Ја се трудим да разумем како све ово иде, да не чекам друге и после кукам како сам пукао и да ништа не може да се предвиди. Јуче од четири трговине од по 2 - 3 % нисам ни једном омануо, није битна количина него вежба и припрема за веће своте.
 
Bog otac ne može da pohvata šta će sutra da se desi, a pojedini bacaju long term prognoze. Vrlo optimistično.
 
Ne razumem zasto crtate one glupe grafikone, kad neko oce da dampuje cenu on dampuje, j..mu se za grafikon.
 
Mislis kao sad, gde su grafikoni rekli da ide dole.

Sent from my D2403 using Tapatalk
 
ono kao krivina na putu ide desno , logicno ja da sledeca krivina ide ulevo, tako crtaju grafikone :d
 
Onda najbolje da zatvorimo forum i da se ne javljamo vise :)

Predlazem adminima da trajno zakljuca temu i da svako prognoziranje u temama bude ekvivalentno banu i kraj price .

Ok ajd sad ozbiljno

Slazem se da kitovi mogu da uticu na cenu drasticno.
Ali i ti kitovi imaju "okvir" u kojem mogu da deluju.
Npr. ne mogu u Aprilu da nabiju cenu na 50 000 $ ili na 1 000$ ...

Ustvari mozda i mogu da spuste cenu na 1000$ ali onda bi se ta ista cena odbila na puno vise i oni bi bili na gubitku ( ne bi mogli da povrate kolicinu BTC-a koje su prodali ) ...

Sve u svemu da sve zavisi tek tako od kitova i da je sve samo bacanje kockikce, onda niko u ovom poslu ne bi mogao da bude uspesan, a vidimo na po iskustvina pojedeinih clanova da to nije istina ...
 
Ne razumem zasto crtate one glupe grafikone, kad neko oce da dampuje cenu on dampuje, j..mu se za grafikon.
Grafikoni su tu da odrede ključne momente u svakodnevnom trgovanju, da ukažu na trendove i sl.
Kad gori kuća niko ne proverava da li su zatvorene slavine, ali kad ideš na odmor proveriš.
 
to nema veze sa kripto situacijom, po meni ce mozda jos 20tak dana da pada. a onda krece polako skok. jer dosta kartica ima na trzistu koje treba da se prodaju a mislim da oni dosta uticu na cenu. plus navikli smo u poslednjih godinu dana na dobru zaradu :D
 
Možda se i dalje cedi onaj mtgox fond što su otkrili da je uticao na pad cene btc jer su samo prodavali. Zašto im davati keš, neka prodaju po ovim cenama što više pa da ljudi koje zanima više od dampovanja mogu da kupe povoljno :). <3
 
А како то знате да ће се опоравити или неће за неки икс временски период, како је могуће закључити тако нешто? Сањали сте, имали сте предказање, рекао је неко?

Пре три четири месеца нисам имао појма о трговини, ама ништа баш. Свећице и графикони су ми били тотално нејасни, а тек терминологија... Запратио пар људи у топ 10 на TV заробио се у алтовима.

Па сам лепо сео и почео да учим, гледам, читам... када неко од искуснијих објави нешто ја правац цртање и тумачење, да видим зашто баш тако. Да не правим више грешке ида завршим типа купи скупо продај јефтино. Циљ ми је дневна трговина и вожња на дневним таласима. Могу рећи да сам задовољан постигнутим, да сам тада оволико знао ја не бих морао да холдујем већ бих зарадио.

Што се глупог графикона тиче и даље прати оно што сам уцртао, данас сам тачно провалио тренутак када је ђипио мало. Докле год не затвори испод црне подршке ићи ће мало горе па опет мало доле. Горе је неки макс на 9200, али мислим да је то високо, где се онда укршта са линијом пада коју прати.

Користим Vol, EMA 8, MA 50, moneyflow и наравно трендове и зоне/ линије подршке и отпора као главне параметре. У плану ми је да разрадим и Fib retracment, пошто видим да се подудара доста са линијама које цртам. А оне таласе ни не планирам, нешто ми не пију воду.
 
Poslednja izmena:
Pošto se tiče prodaje kripta, da kažem i ovde, u vezi sa novim cenovnikom Telenor banke.

Od 1. juna će početi naplaćivati po 1.5% na "prilive iz inostranstva na debitnu karticu za korisnike Starter i Progresiv paketa".

Pitao sam ih šta tačno podrazumeva priliv iz inostranstva na debitnu (jer je priliv na račun, ne na samu karticu), pa su mi danas odgovorili da se naplata od 1.5% odnosi "isključivo na prilive po osnovu prodaje kriptovaluta".
 
Opaa :d

Sent from my Z5
 
To je dobro. Znaci da i oni imaju poverenja u crypto svet i znaju da mogu da izvuku neku kintu u buducnosti! :p
 
Meni više liči da ne žele da se bave time i da žele da destimulišu kripto korisnike da koriste usluge.
 
ETH se priblizava maksimumu iz juna 2017 koji je bio 368 usa $ ..
Da li ce se pojaviti kupci ili ce proci kroz tu liniju i nastaviti da pada ?

Vrednost koju kopa 1000mh/s juce 28.03 iznosila je 35.45 usa $ i priblizava se absolutnom minimumu iz 2015 koji je bio 32 USD .....
 
Poslednja izmena:
Ja koliko vidim sve je manji obim trgovine tokom ovog neprekidnog talasanja od 15. januara. Nema svežeg novca, samo se presipa, šišaju ovce, mali igrači ostaju bez keša a veliki sakupljalju $ i "novčiće" jer im je lakše da apsorbuju loš trade i imaju više prostora za manipulaciju.

Neminivno je da se u top deset pojavi neki novi igrač ili aktivira stara raga i da se posle rasta od 50% za skuplje, ili 150%-300% za jeftinije, napravi masan dump. Ja tipujem na : Ripple, Bitcoin Cash ili Dash, mada me ni Bitcoin Gold, Zcash ili NEM ne bi iznenadili.
 
Poslednja izmena:
"150%-300% za jeftinije napravi masan dump"
Mislio si reći pump ?
 
Nisam stavio znakove interpunkcije, editovao sam da bude jasnije. U svakom slučaju, rast od 50-300% pa onda dump.
 
A zasto moraju bas ti nabrojani novcici da se pumpaju i dumpuju valjda im je lakse da to urade preko nekog nepoznatog altcoina ionako stalo to rade...?

Inace pukle su 2 japanske menjacnice mozda to malo utice na cenu,sa druge strane imamo tanke sell ordere i ogromne buy ordere i dalje,takodje situacija je preslikana od perioda mart-april 2014 god....

Videcemo za par dana da li planiraju 5.5k ili manje za sada ne smem nista da pisem :).
 
Poslednja izmena:
A zasto moraju bas ti nabrojani novcici da se pumpaju i dumpuju valjda im je lakse da to urade preko nekog nepoznatog altcoina ionako stalo to rade...?
Sam si i odgovorio u svom drugom paragrafu.
...sa druge strane imamo tanke sell ordere i ogromne buy ordere...

Pumpaš ono što se traži da se kupi. Šta ti vredi da pumpaš nešto za šta nema potražnje? Veliki broj buy ordera postavljenih na jako niske cene, niže od trenutnih, bukvalno obeleže gde gledaju oni koji imaju novčana sredstva. Onda se ovi majstori manipulacije sjate, dogovore i naprave masivan pump dok ovi drugi gledaju kako odjenom cena beži sve dalje od njihovih buy ordera. Omah kreće skidanje tih niskih buy ordera, i jurenje cene koja im beži ispred nosa, a ustvarti ih vuku za nos. Oni misle kako su bili u pravu, nanjušili su "dobitnika, pobednika" samo da ga uhvate low i prodaju na high. A ono kad ga konačno stignu i kupe, umesto da sede i trljaju ruke dok "raketa" nastavlja, ono se čuje "Huston, we have a problem".
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno