Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E onda druze ;)
Sve ok, vec sam pomislio da ima insajdera medju nama ;)
 
Poslednja izmena:
A koja je logika da odjednom sve padne toliko kad je previse ljudi krenulo da investira novac u BTC?

Ako ce vec da pukne taj balon, koji puca vec godinama, zar nije logicno da se skupi JOS zrtava (odnosno njihovog novca) na ovakvim oscilacijama pa da sve te budze izvuku novac npr kad btc bude 30k?

Malo je verovatno da ceo taj lanac tih koji se pitaju nije povezan i sa proizvodjacima kartica kao i sa bankama i da se tu pokrivaju medjusobno dok god mogu da namlate opasan novac od potencijalnih minera ili trgovaca na berzi...

Neminovno je da ce tek biti oscilacija da bi neki ispadali a neki tek tad ulagali itd, ali ja cisto sumnjam da ce puci BTC tek tako.
 
@Djolenzi zato što je na 20k rast za godinu dana bio 20x.
Nije za očekivati da će i 2018. doneti toliki rast. A cena od 30k bi kako vidimo samo odbila gro boranije koja i dalje misli da mora da uzme ceo novčić. To su samo 2 od 1000 razloga zašto.
 
Da se razumemo. BTC ne moze da pukne. Napravljen je tako da ne moze da se skrlja. Niti zabrani niti unisti niti zaustavi. Cena je druga prica. Na menjacnicama imate ukupno par stotina hiljada. Neka je milion. Gde je preostalih 15-16 miliona? Ljudi CEKAJU i stekaju. Danas, nedelju dana, godinu dana...Sve je to smesan period. Ima ih manje od 17 miliona. U svetu ima vise milionera nego sto ima BTC-a. Za 5+ godina bice vam smesne cene o kojima danas pricamo. Polako, tehnologija radi i napreduje. Rezultati se uvek pokazu kasnije. Ako smo doziveli 10$-20K$ (u mom slucaju, oni koji su duze u ovome imaju jos vecu razliku), i to samo u 5 godina, sta nas tek ocekuje...
 
Koliko misliš da je moguća cena, obzirom na količinu koja je iskopana? Market Cap se računa sa svim iskopanim do sada, zar ne?
Svaki coin može da pukne. Dovoljno je da većina pređe na drugi fork, zar ne?

Sve je moguce al je malo verovatno. Ja bih bio veoma veoma zadovoljan da padne toliko, al nece da moze...1K, jesi realan...

Što da ne, koliko je bio pre poleta na 2,5 letos... taman pred back to normal fazu.
 
Što da ne, koliko je bio pre poleta na 2,5 letos... taman pred back to normal fazu.

Ja ocekujem minimum minimuma oko 4-5K, ako ostane kao do sada da je prethodni vrh/5=buduci minimum...Al nisam siguran da ce da bude.
 
Poslednja izmena:
Po meni tesko moze da bude 5k, zato sto u svom uzem okruzenju poznajem barem 5 ljudi koji nisu u kripto svetu, ali bi odmah izvadili pare i kupili po 1 BTC "da im stoji", neki i vise... a kada ja koji imam relativno uzak krug ljudi znam njih 5, i to u jednoj napacenoj Srbiji, mogu misliti koliko njih bi na celoj planeti to isto htelo da uradi. A kada svi hoce da kupe po 5k , onda cena nije vise 5k... zato smo i dosli do 10+ k, pa u jednom momentu i 20k
 
Vec smo imali pad sa 11xx na 2xx, tako da nije nemoguce da dodje na 4-5k opet
 
Po meni tesko moze da bude 5k, zato sto u svom uzem okruzenju poznajem barem 5 ljudi koji nisu u kripto svetu, ali bi odmah izvadili pare i kupili po 1 BTC "da im stoji", neki i vise... a kada ja koji imam relativno uzak krug ljudi znam njih 5, i to u jednoj napacenoj Srbiji, mogu misliti koliko njih bi na celoj planeti to isto htelo da uradi. A kada svi hoce da kupe po 5k , onda cena nije vise 5k... zato smo i dosli do 10+ k, pa u jednom momentu i 20k

To si u pravu ali...Ljudi su glupi i kratkog pamcenja. Danas kad je 10K deluje im 5K kao odlicna cena za kupovinu, ali ako padne na 5K, uplasice se i cekace 1K...
 
  • Like
Reagovanja: MPM
@kept
Drugo je to vreme bilo. Gomila ljudi koji su sada u kripto svetu (tu racunam i sebe) nisu znali ni za postojanje Bitcoina ili su culi, ali nisu imali pojma sta je. Ne "gomila" , nego 95% , tj broj ljudi ukljucenih u celu pricu je sada barem 20-30x veci, ako ne i mnogostruko vise!
 
Mnogi koji bi mogli da kupe nisu sigurni kako i kako da cuvaju. Sve je to dosta apstraktno dok ne krenes. Ja sam cuo za btc godinama unazad. Sve tako neke price kao sto se sada vrte u medijima, a niko da objavi clanak o osnovnim stvarima. Verovatno zato sto i sami ti novinari nemaju pojma vec prepisuju jedni od drugih.
 
Lepo rece student kad dodje na 5 cekace ga na 1... Niko me nije cimao da kupi riple i stelar u decembru za 0.25, a kad je presao 2, njih 6-7
 
A koja je logika da odjednom sve padne toliko kad je previse ljudi krenulo da investira novac u BTC?

Ako ce vec da pukne taj balon, koji puca vec godinama, zar nije logicno da se skupi JOS zrtava (odnosno njihovog novca) na ovakvim oscilacijama pa da sve te budze izvuku novac npr kad btc bude 30k?

Malo je verovatno da ceo taj lanac tih koji se pitaju nije povezan i sa proizvodjacima kartica kao i sa bankama i da se tu pokrivaju medjusobno dok god mogu da namlate opasan novac od potencijalnih minera ili trgovaca na berzi...

Neminovno je da ce tek biti oscilacija da bi neki ispadali a neki tek tad ulagali itd, ali ja cisto sumnjam da ce puci BTC tek tako.
Djole, skok je bio ogroman i jako brz. Svaki katolicki Bozic, svaki januar je isti. Ako pogledas grafikon ovaj pad je smesan. Sasvim je ocekivano bilo da padne. Nadji neke moje postove u zadnjih nedelju dana i videces malo detaljnije sta sam pisao. Nije poenta da cena samo skace. Ako ce cena samo da skace onda ce svi da kupuju i da cuvaju. Krupnim igracima se to ne isplati. Moraju nekada da izazovu damp, da nateraju narod da prodaje. Kada pokupe jeftino novcice od boranije onda cena moze da nastavi da skace.
Zaboravi na cenu od 5K, to se sada nece desiti. Sredice BTC uskoro ds radi kao sat, implementacije se spremaju, vrte na testnet-u i rade kao sat. Opalice BTC zestoko. Ne nasedajte na pricu o pucanju balona itd. Neopisiva glupost. Samo cuvaj novcice i ne brini.
Videcete koliko ce 2018-ta biti dobra ;)

Tapatalk
 
Padace dok god ne iskalkulisu da je dovoljno ljudi izaslo da ide gore. Takodje na sve to dodajte i sadasnju cenu ,ni na nebu ni na zemlji, tako da se po meni sprema jos jedan damp za plasenje mase. Idemo na 7k pa ako ne upali na dno a to je 2k. Ispod toga nece ici, mozda 200-300$ ispod 2k na kratak period.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
 
Nema teorije. Ljudi ne zanosite se time da ce u ovakvom trenutku za btc iko istovarati hiljade i hiljade btc-a. Pa ni vi to ne bi uradili, zasto mislite da je iko glup da brdo novcica da dzaba nekome. Akumulacija tolikog broja novcica zahteva mnogo vremena i para. Sada nije vreme za damp. Smem da potpisem.

Tapatalk
 
Ne ide btc na 2k nikako ;) ni na 7, ali na 2 hmm
 
Poslednja izmena:
Sve ispod 8 mi zvuči kao naučna fantastika, ne kontam po kojoj osnovi su ljudi ubeđeni da će da ide toliko nisko.
 
Nema teorije. Ljudi ne zanosite se time da ce u ovakvom trenutku za btc iko istovarati hiljade i hiljade btc-a. Pa ni vi to ne bi uradili, zasto mislite da je iko glup da brdo novcica da dzaba nekome. Akumulacija tolikog broja novcica zahteva mnogo vremena i para. Sada nije vreme za damp. Smem da potpisem.

Tapatalk

Zaboravljas jednu jako vaznu cinjenicu. A ona se zove margin trading. Nece ljudi prodati, prodace masine. I nevolja dolazi sa BitFinexa, Bitmex-a, Poloniexa i svih leverage menjacnica...Ako ne znas o cemu pricam, objasnicu. Ti si ubedjen da BTC ide gore, sa jos 70% trejdera. Otvorio si long poziciju a imas dolara za 1BTC. Pozajmio si jos 5 jer ti to menjacnica dozvoljava. I sada...Ako cena ode gore 20% zaradices duplo, odnosno prodaces 6BTC za 20% vise para po komadu, vratiti pozajmljene novce i ostace ti duplo dolara. Ali ako padne 20% izgubices sav svoj novac jer on odlazi nazad onome od koga si pozajmio da bi se pokrio gubitak. Problem je u tome sto BitFinex moze imati (a verovatno i ima) software koji u svakom momentu moze da im kaze koliko novca je zakljucano u long a koliko u short pozicijama. I ako, recimo 70% ljudi ima long a 30% short, igrace protiv vecine. Izdampovace svoje BTC i njima ce automatski zatvoriti pozicije. Kada dodje do donjeg zastitnog praga, platforma sama radi sell svega sto imate. Ako je support tanak, cena lako probija sve supporte i klizne dole. Posto je vecina trejdova na svetskim menjacnicama automatizovana i ti botovi rade arbitrazu, lancana reakcija sledi svuda. To je veoma jednostavan proces koji se po meni desava svaki dan u vecoj ili manjoj meri. Kuca uvek dobija i manjina uvek dobija.
 
Poslednja izmena:
Zivi bili pa videli...sto je lose prodati te kolicine ako imas farmi koje dnevno kopaju po 100 komada npr. + kupice ga na nizoj ceni od zacrtane/prodate...ne znam, ja mislim i dalje da ulazimo u ciklus padanja i mirovanja koji moze trajati od par meseci do vise godina, daj boze da gresim.

Poenta je da stalni rast nije zdrav i mislim da posle 1 i po godine skoka vreme je za polako istresanje. Vecina velikih je akumulisala btc do 1k$ tako da im je svejedno gde prodaju :)

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
 
Nisu ljudi upuceni, nemaju pojma ni sta se desava. Citaju neke gluposti po netu i sto pojedini pisu i lupe bzvz neku pretpostavku. Ja sam 300% siguran u to sto, weasel isto zna sta prica. Ja necu ljude uopste ubedjivati u to, neka rade sta hoce. Napisem jednom, objasnio sam sta mislim i zasto. Pametnom dosta. Ko hoce, neka ga ceka na 2K, osedece mu kosa ;)

@Student Sve je meni to jasno ali napisao sam vec zasto se to nece desiti. Ja sigurno ne koristim margin trading, ne zanima me to. 90% ljudi i ne zna sta je to uopste. Polovina ljudi trenutno je uslo u poslednjih par meseci i ne zna ni sta je 2FA a ne nesto drugo. Hajde, oni imaju sicu ali i na margini se trguje s kolikim procentom novcica? Znam da nije cifra ni mala ali opet kazem, niko nije lud da sada istresa vece kolicine novcica.
 
Poslednja izmena:
Nema svežeg keša, nema osnova da raste ili opstaje na ovoj ceni. Menjačnice su zatvorene za registraciju "sveže ovčetine" tako da je ovo sve sad presipanje iz jednog u drugi džep pa ko koga za****.
 
@MaxXx Cenu ne gura ovcetina. Cenu guraju krupni igraci i dobre vesti. Oni vec imaju naloge ;)
Sada se samo koristi ovaj "predah" za akumulaciju. Cekaju se vesti. Cim one krenu ide raketa.

Tapatalk
 
@MaxXx Cenu ne gura ovcetina. Cenu guraju krupni igraci i dobre vesti. Oni vec imaju naloge ;)
Sada se samo koristi ovaj "predah" za akumulaciju. Cekaju se vesti. Cim one krenu ide raketa.

Tapatalk

Sajber veciti optimista :D 2019 ce biti upravu 100%, a do tad ko kako hoce .

Inace pogedajte ovaj video i pratite kanal ( snimljen je u momentu kad je cena pocela naglo da pada pre nekih 5-6-7 dana ) i odma objavljen ( mislim da je bio uzivo )

https://www.youtube.com/watch?v=1ymE6Am7Xxw

koga mrzi bas mnogo prepricacu

Covek je ukratko savetovao da se treba kupovati na 11-10 hiljada i onda prodati kad dodje do korekcije ko je to uradio mogao je uzeti 20-30%. ( ja nisam bio jedan od tih ljudi jel furam neku svoju pricu )

Lik cesto daje korisne savete...

Srecno ...
 
Poslednja izmena:
Kao sto kazes mnogi ne znaju sta je 2fa kamoli nove vesti vezane za implementaciju koda itd. Raketa zavisi i dalje od nekoliko ljudi sto znaci da smo i dalje u plicaku a mislim da idemo jos plice pa onda naravno raketa.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
 
Odavno sam prestao da verujem u bajke i u to da neke kao "vesti" utiču na cenu. Sve mešetare krupne ribe, a 90% ljudi koji su ušli ni ne prate nikakve vesti, samo su im pare pred očima. Kad vide pamp prime se i kupuju, a kad vide damp ide panic sell.
 
I ja sam odavno prestao da verujem u teorije zavere i da je za svaku moju losu trgovinu krivo namesteno trziste i svetske sile i mocnici koji kontrolisu cenu.
Ne zvuci lepo? Naravo da ne.


Normalno je imati misljenje i isto izneti. Ko je u pravu vreme ce pokazati. Pricati da du ljudi ovce i da veruju u bajke i da su naivni samo zato sto nemaju isto misljenje je u najmanju ruku ruzno i za istim nema potrebe.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno