Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kao što neko napisa ranije. Ovaj jučerašnji "oporavak" je samo način da se umire holderi dok cijena ne ode još značajno ispod... A ako se tu upeca i neki novi ulagač to je čisti bonus.
 
Malo svežeg twittera, pošto je bilo reči o ovome prethodnih dana

01.jpg
 
Sto hejteri imaju potrebu da dodju da likuju i kad vide najmanje crvenilo :)
Ne znam sto uopste brinete tudje brige?
Nemojte da komentarisete, tako cemo brze propasti a necemo ni znati :*
 
U bre ljudi sto ste trosmisleni...dajte neki savet,da li da se nadam jos nekom padu kao sinoc ili sto je bilo bilo je?
Ocekujem neke coine da se vrate kao juce ali nesto mi ne ulivate nadu za to.
 
U bre ljudi sto ste trosmisleni...dajte neki savet,da li da se nadam jos nekom padu kao sinoc ili sto je bilo bilo je?
Ocekujem neke coine da se vrate kao juce ali nesto mi ne ulivate nadu za to.



Dobronameran savet: Ti koji pricaju da nece biti pada samo ti prodaju svoju pricu jer oni sad sve prodaju, ali nema ko da kupi od njih pa onda ovde prodaju pricu, jer ako ti ne kupujes oni nemaju kome da prodaju.
 
Dobronameran savet: Ti koji pricaju da nece biti pada samo ti prodaju svoju pricu jer oni sad sve prodaju, ali nema ko da kupi od njih pa onda ovde prodaju pricu, jer ako ti ne kupujes oni nemaju kome da prodaju.

Tvoj savet je čista šekulacija....za nekoga si u pravu a za nekoga nisi (što se tiče ljudi šta ovde pričaj)...u svakom slučaju btc je sada u silaznoj putanji dokle videće se...ako padne ispod 8 k može da se dogodi i slom ako ne biće ok neko vreme...U svakom slučaju da ljudi znaju šta pričaju i još više šta rade svi bi bili bogati, a nisu....
 
Poslednja izmena:
U bre ljudi sto ste trosmisleni...dajte neki savet,da li da se nadam jos nekom padu kao sinoc ili sto je bilo bilo je?
Ocekujem neke coine da se vrate kao juce ali nesto mi ne ulivate nadu za to.

To niko ne može da ti kaže. Hoćeš da ti neko kaže kako će se grane i drvo ljuljati a vetar stalno menja pravac. Jedino je sigurno da drvo jača i raste pa polako. Ko hoće da se klati i kladi onda neka se malo i trese od straha da ne ljosne kada dune jače, inače bi se svi pentrali da je samo uživancija bez rizika.
 
A sto mislite da ce cena ide jos udole danas?
Evo vec 12 casa cena je gore/dole stabila.
Ja mislim da je bilo to sto je bilo.
Dokupio tko je mogao, i idemo up :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tvoj savet je čista šekulacija....za nekoga si u pravu a za nekoga nisi (što se tiče ljudi šta ovde pričaj)...u svakom slučaju btc je sada u silaznoj putanji dokle videće se...ako padne ispod 8 k može da se dogodi i slom ako ne biće ok neko vreme...U svakom slučaju da ljudi znaju šta pričaju i još više šta rade svi bi bili bogati, a nisu....

Dal si ozbiljan ? Procitaj par strana unazad.
 
Ja mislim da još uveće će malo da padne (BTC bare a od njega zavisi), ali to više kao korekcije pa od stra ide up.
I onda stabilno uptrend.

Ako i ljosne na tih famoznih 8k onda će samo duže vremena da se oporavlja.
 
A sto mislite da ce cena ide jos udole danas?
Evo vec 12 casa cena je gore/dole stabila.
Ja mislim da je bilo to sto je bilo.
Dokupio tko je mogao, i idemo up :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa da bi oni sto su prodali kad je bio 6k mogli da se vrate nazad :d
 
Ovo ide gore, jasno je ko dan. Ko može nek pazari što pre pa proda na 15-16. Jel opet će da ljosne uskoro na prvu lošu vest. Pa Jovo nanovo.

Čisto sumnjam, (onako po osećaju) da će skoro preći 20k, znači kretaće se u tom opsegu 10-20, sa mogućim padovima ispod 10 u slučaju loših 'državnih vesti'.

Ali sam siguran da neće propasti, dok god je sredstvo plaćanja i trgovine. Kao što pekare nikad neće propasti tako ne može i ovo sokoćalo.
 
Poslednja izmena:
niki999 je napisao(la):
u svakom slučaju btc je sada u silaznoj putanji

borko011 je napisao(la):
Ovo ide gore, jasno je ko dan.

Naravoučenije : listen to your heart :D

Elem, još malo o fjučersima i manipulaciji :

The ending of the first ever Bitcoin futures contract may also have contributed to traders shorting the asset. Once the big players, such as CBOE and CME, get involved, smaller markets can be manipulated by the institutionalized investors, and we could see more of this action until things stabilize.
 
Poslednja izmena:
Kako olako proglašavate prestanak "dump"-a i novi zeleni period... A sve zbog zaslepljenisti i vere u nešto. Ogromne pare se trenutno izvlače, a za to nije dovoljan kao ranije jedan novčić, već sad simultano naduvavaju sve i onda sinhronizovano prodaju. Pa oni su samo na šitovima kao XRP i Stellar izvukli boga oca para, a likove zarobili po 3 puta višoj ceni. Ostale valute kao Btc, Ltc, Zec, Eth i Dash da i ne pominjem. Kao što ne može samo gore, tako ne može ni samo dole. Moraju malo da daju "nadu" u oporavak kako bi skupili buy ordere kako bi imali kome da prodaju, u suprotnom bi cena otišla momentalno na 5k za Btc, ako ne i manje.

Kakva zaslepljenost, kakvo davanje nade? Šta tebe briga što je neko zaradio na nečemu? Šta te briga što je cena rasla bez razloga*? Vidiš šta se dešava i proceniš šta ti je činiti (još bolje, pokušaš da predvidiš unapred) u cilju zarađivanja para. Jer, na berze ide ko želi da zaradi. Onda se trudi da kupi jeftino i proda skupo. Da, neki igraju prljavo, pa puštaju "vesti" preko medija i tako utiču na cenu. Na celom netu (i ovde) ljudi objašnjavaju, ali retki čitaju, a još ređi slušaju. I šta je u stvari poenta tvoje priče? Da li si svojom greškom ostao zarobljen u nekom koinu?

A ne proglašavamo mi ništa. Niko nas i ne pita. Proglašava tržište zelenom bojom svuda. Onda mi to pročitamo. Drugim rečima, "završen damp" je termin koji označava trenutak kada iz dužeg crvenog perioda opet sve ode u zeleno. Ti možeš da koristiš i reč "proleće" ako ti je lepše. Naravno, u nekom trentku će se desiti novi damp. To ne znači da damp nikada nije ni prestao. Inače bi mogao da kažeš da ni skok nikada nije prestao. Ovo tržište je još u povoju i velika nestabilnost je razumljiva, pogotovo kada se dešavaju neki novi momenti, jer niko ne zna kakav će tačno biti uticaj.

* Cena nikad ne skače i ne pada bez razloga. Razlozi samo nisu uvek očigledni. Uvek je u pitanju ponuda i potražnja, ali one su diktirane informacijama i postupcima.
 
Poslednja izmena:
http://cfe.cboe.com/cfe-products/xb...n-futures&utm_medium=vanity-url&utm_source=na

ovde imate azurne cene za futures-e, 10min delay


bitno je znati ko nije gledao detalje, settlement je svaka treca sreda u mesecu, znaci 20.12. 17.1. su bitni datumi, jer blizu njih mozete ocekivati manipulacije sa cenom koje su moguce zbog globalne ne-regulacije a dostupnosti za trgovanje btc.

da citiram svoj post od 11.12. !

Moje licno ocekivanje je i skoro ublazavanje retorike kod kineza i koreanaca (za 7-8 dana), jer su im politicko/ekonomske/pr strukture ekstremno korumpirane i siguran sam da je sve ovo lepo organizovano i izvedeno od onih koji ce najvise zaraditi na kriptu :)

Gotovo identicne suituacije sa manjim/vecim dumpovima su bile kod setlementa futuresa na kineskim berzama dok je to radilo. O tome bi mogli neki stariji iskusniji clanovi/traderi da vam kazu...ups ...oterali ste ih :)
 
Poslednja izmena:
^ Bravo.
‘Si bar uspeo da kupiš nešto kada je popadalo ili si ostao zarobljen u nekom altu?
 
da citiram svoj post od 11.12. !

Moje licno ocekivanje je i skoro ublazavanje retorike kod kineza i koreanaca (za 7-8 dana), jer su im politicko/ekonomske/pr strukture ekstremno korumpirane i siguran sam da je sve ovo lepo organizovano i izvedeno od onih koji ce najvise zaraditi na kriptu :)

Gotovo identicne suituacije sa manjim/vecim dumpovima su bile kod setlementa futuresa na kineskim berzama dok je to radilo. O tome bi mogli neki stariji iskusniji clanovi/traderi da vam kazu...ups ...oterali ste ih :)

e ta priča da je neko nekog oterao je stvarno preterivanje, nismo deca, svako je ovde ili nije svojom voljom :)

Što se korupcije tiče, pa neki dan je bila vest kako su Korejanski zvaničnici trgovali ispod radara dok kobajagi zabranjuju kripto.
Ima na coindesku čini mi se tema, možda sam je i ovde negde video
 
e ta priča da je neko nekog oterao je stvarno preterivanje, nismo deca, svako je ovde ili nije svojom voljom :)

Svojom voljom ili ne, oterali ili rasterali, direkno ili indirektno... Mozemo to da izvrcemo koliko hocemo, da formulisemo ovako ili onako ali cinjenica je da postoje faktori zbog kojih stari clanovi i jako pametni ljudi vise ne dolaze. Tebi je to mozda glupost ali ljudima je dosadilo da ih proziva svaki noob, da 500-ti put objasnjavaju osnovne stvari, da im ljudi koji su "juce" dosli i koji ne znaju ni o cemu pricaju traze da obrazloze svoje misljenje jer oni ne veruju itd. Ja sam poslednje 3 godine na viberu sa ekipom koja ove vise 3 posta ne napise.
Jeste, oni su svojom voljom otisli, ja sam svojom voljom ostao ali pola foruma bi podavio golim rukama :d S vremena na vreme napisem nesto jer i dalje zelim da pomognem ali ni blizu vise ne ulecem u neke rasprave.
 
Svojom voljom ili ne, oterali ili rasterali, direkno ili indirektno... Mozemo to da izvrcemo koliko hocemo, da formulisemo ovako ili onako ali cinjenica je da postoje faktori zbog kojih stari clanovi i jako pametni ljudi vise ne dolaze. Tebi je to mozda glupost ali ljudima je dosadilo da ih proziva svaki noob, da 500-ti put objasnjavaju osnovne stvari, da im ljudi koji su "juce" dosli i koji ne znaju ni o cemu pricaju traze da obrazloze svoje misljenje jer oni ne veruju itd. Ja sam poslednje 3 godine na viberu sa ekipom koja ove vise 3 posta ne napise.
Jeste, oni su svojom voljom otisli, ja sam svojom voljom ostao ali pola foruma bi podavio golim rukama :d S vremena na vreme napisem nesto jer i dalje zelim da pomognem ali ni blizu vise ne ulecem u neke rasprave.

ako je za vajdu ja sam dosao ponovo na forum pre par dana i samo tvoje i weasolove postove citam i shvatam veoma ozbiljno. :)




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno