Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moze li LTC pre forka doci do 100$? Trenutno deluje kao pravi razjareni bik koji moze svakog casa da eksplodira
 
Kako sam lepe pare nocas zaradio i sad sam ih izgubio :D Sta ti je neiskustvo u berzi i trgovini..Ne znam dal je pametno sad preci u BTC
 
E da mi je kristalna kugla na pola sata sve bih ti reko.-.-.--.-.-.-

Jasno je da će kripto valute u budućnosti imati generalno uzlazni trend i da će se cene višestruko uvećati, nažalost dolazi inflacija dolara i evra kao jedan od faktora na koji treba obratiti pažnju, npr. za 10god BTC lako može na 500k ili 1mil $ al taj $ neće vredeti kao danas, možda će u najboljem slučaju zadržati 50-70% trenutne vrednosti....

Ja sam rešio da netrgujem osim ponekad u nekim jako očiglednim situacijama, verujem da je na duži rok to ispravna strategija....
Onaj ko misli da može na trgovini da živi svaka čast ali se uvek posle 5-10-30-tog trejda javi pohlepa i izgube se veliki novci, može trgovina ali na sitno i to ponekad čisto onako....
 
Poslednja izmena:

Samo sam se vratio u nazad..Pricao sam o tome da drzim XLM pa sam iskoristio priliku od 20% u skoku..Tu sam zaradio oko 400e i sve je juce izgledalo da ce mirovati ili skociti/pasti za nesto sitno..Kad ustanem sad imam sta da vidim, XLM pao (ne skroz do one tacke na kojoj sam ga kupio) a BTC skocio :D Od prilike nisam izgubio svih 400e ali vise od polovine jesam..Sad analiziram sta je pametno, preci odmah u BTC pa cekati par dana jer ovo mi lici na izvlacenje kolicine iz Altova i prelazak u BTC..Nisam pametan
 
Samo sam se vratio u nazad..Pricao sam o tome da drzim XLM pa sam iskoristio priliku od 20% u skoku..Tu sam zaradio oko 400e i sve je juce izgledalo da ce mirovati ili skociti/pasti za nesto sitno..Kad ustanem sad imam sta da vidim, XLM pao (ne skroz do one tacke na kojoj sam ga kupio) a BTC skocio :D Od prilike nisam izgubio svih 400e ali vise od polovine jesam..Sad analiziram sta je pametno, preci odmah u BTC pa cekati par dana jer ovo mi lici na izvlacenje kolicine iz Altova i prelazak u BTC..Nisam pametan

Lose je vreme za daytrading prevelik je rizik. Monero, BCH su sigurica na srednje do duze staze, od shitova CLAM je jedino sigurno drzati na duze staze (zbog just-dice).
 
Hvala goldi.

Altovi me ne brinu uopste, jedan po jedan od mojih nabrojanih u koje sam ulozio, idu gore.

BCH - uzeo sam fino i pobegao. Sa $300 na skoro $700, tj 2.3x kroz nedelju dana. Doduse ja sam izasao ranije ali sam opet prezadovoljan.

XMR - Sa $80 na $105 i to instant. Ima potencijala za double top tj do $160. Mozda ne odmah ali kroz koju nedelju max.

LTC - moj omiljeni za prognoziranje, vec sam njegove periode naucio napamet. $50 total support i $55 manji support su fino izdrzali ovu krizu. Ne valja kad eksplosira naglo jer ce se onda i vratiti gde je bio. Ideala bi bila da napravi novi settlement na $62-63. Neka tu bude nekoliko dana, pa napad na $70 koji je sada ozbiljan resistance i prosli put smo rikosetirali od njega. Zapravo to je jedini pravi resistance do $100, odnosno do ATH-a. A njega bi mogli pomeriti navise tamo krajem meseca. Samo neka ide polako i stabilno. Ni $150 nije daleko.

ETH - utemeljen na $300, otpor je za sada na $310 pa ide $330 i $350. Njega imam najmanje jer po meni on procentualno moze najmanje skociti od svih. 50-60% skoka za ETH je puna kapa. Zapravo $500 je mnogo ozbiljna cifra za bilo koji alt.

ZEC - On ima suludo kretanje. Prvi pravi otpor je na $300. Njega sam malo uzeo jer gomilam izrudarene zalihe u walletu i ne prodajem pre skoka. Target bi mogao biti do $500.

XRP - Kao i kod ETH-a, on po meni moze dosta malo procentualno skociti. $0.3 je dobra cifra za prodaju, odnosno 50% skoka.

Ovo je verovatno zadnji talas, odnosno prikupljanje kesa za one sto su propustili priliku u prvoj polovini godine, odnosno za pohlepne kao sto sam ja. :) Tako da ne ocekujte neke skokove od 2-3-4x, ili one u prvoj polovini godine. Altovi kao i ceo crypto su prenaduvani, ali mogu se jos pumpati pre nego sto eksplodiraju.

E sad, ja pravim plan za Bitcoin. Iskreno ne znam sta cu sa njim i ne znam ni najmanje sta moze doneti ovaj fork. Gledam priliku da ga ugrabim sto jeftinije, a za sada mi je plan da uzmem 5-6 komada pre forka, na nekom dumpu. I jos 5-6 komada, recimo 10-15 min pre splita. Cim prodje split blok, bukvalno u minut instant prodaja i moguce neko otvaranje shorta.

Spreman sam izgubiti u totalu $200 po novcicu, toliko cu gledati da pokrijem kroz short. A onda mi fakticki free ostaje taj SEG2X novcic. On bi mogao da vredi mozda i do $800 u nekom peaku (nekak predtsvu samo pravim plan), ako uzmem 12 komada. to mi je skoro 10 soma free.

Moze li malo pojasnjenje pojma "10-15 min pre splita" u operativnom smislu. Ovo pitam iz razloga sto pojedine menjacnice ( Coinbase recimo ) najavljuju obustavu Buy Sell Send Receive naloga 24h pre forka i pustanje Buy i Sell naloga u roku do 24h posle forka. Ovo se sve odnosi naravno na Bitcoin ( i Bitcoin2x ).

Hvala
 
Moze li malo pojasnjenje pojma "10-15 min pre splita" u operativnom smislu. Ovo pitam iz razloga sto pojedine menjacnice ( Coinbase recimo ) najavljuju obustavu Buy Sell Send Receive naloga 24h pre forka i pustanje Buy i Sell naloga u roku do 24h posle forka. Ovo se sve odnosi naravno na Bitcoin ( i Bitcoin2x ).

Hvala

Ovo i mene interesuje, sobzirom da jos nema resenja za replay protection. Ja za sada ne vidim da je moguce izvesti ovo sto La Prestie kaze.
 
Poslednja izmena:
negde sam pročitao juče da se neposredno pred fork savetuje konverzija btca u eth ili ltc (za one koji ne žele da povlače u fiat) zbog mogućeg obaranja vrednosti btc. Ne znam više šta da mislim
 
Vraca se btc i sprema za ATH


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema forka --- bitcointalk.org/index.php?topic=2376236.0
Sad kad je uklonjena latentna nesigurnost, simbolicno na 8.11. bitkoin ide na 8k
 
A zasto mislite da ce i dalje da raste, zar nije logicno da se povuce onoliki ke$ koji usao bas zbog forka ?
 
tresla se gora, rodio se mis XD
 
Ide sad dump all :) izasao sam na 7600 delom delom na 735
 
Odoše i altovi gore kao rakete!
Neo, ripple, itd itd, :))

Poslano sa mog T98 4G八核(C6R3) koristeći Tapatalk
 
Kako nema logike?Izvlaci se kesovina iz btc-a :) tek je poceo da pada ide ovo mnogo mnogo dole.
 
valjda je ovo posledica vesti da nema forka. pa sad raja da pokupuje altove dok su jeftini.
 
Au kakva eksplozija altova! Imam cisto 3BTC-a na razlici :D
Pice za sve u kafani!

Bittrex mrtvilo... ne mogu da se ulogujem!
 
Poslednja izmena:
odbi se eth od 314$
 
LTC nista posebno koliko ja vidim.

Ono sto mene brine je da svaki put menjacnice umru kada je neka "frka".
Evo Bittrex kazete umro, Kraken isto.

Kako ja da budes siguran da sutra nece samo da umru naprasno kod velikih padova :mad:
 
Sigurica sablon za relativno malu ali dosta sigurnu zaradu u narednih nekoliko sati zahvaljujuci opstoj panici i nevidjenoj volatilnosti gore-dole bi bila sledeca
Stop order za BUY - 7100, SELL - 7300 ;)
 
Bittrex radi non stop zadnjih 2 sata
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno