Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mozda vremenom uspe. Treba biti miran... Samo da DOT dodje opet na 20e i taman da se vratim na pocetak :) Pametniji :p
Vidi, ako se jednom opečeš, sledeći put ćeš više paziti.
Ako je 5x opečeš, onda se treba zapitati da li se igrati sa vatrom uopšte.
Ako se 10x opečeš, onda ti nema pomoći :) batali poso i na mešalicu i lopatu.

Dobro je uvek ako se nauči nešto na greškama, a ako se ne nauči ništa, onda krastavac.
 
Obrati pažnju na BNB, SOL i Matic. Oni su po meni top novčići za trejdovanje u zadnjih nekoliko nedelja.
Kad krene btc da pada, oni padaju po 2-3X brže, a kad krene btc da skače, oni daju dosta više nego btc.

Matic lovim u kontra stranu :) . Kada je na nekom plafonu u odnosu na bTC onda prodam pa uđem kada padne, uprosečavam cenu jer sam ušao na 2,28 a evo stigoh do 2,12 .
 
Ovaj market ciklus je sve sem gotov. S obzirom da ce biti najduzi, normalno je da u sredini imamo i bear.
 
Obrati pažnju na BNB, SOL i Matic. Oni su po meni top novčići za trejdovanje u zadnjih nekoliko nedelja.
Kad krene btc da pada, oni padaju po 2-3X brže, a kad krene btc da skače, oni daju dosta više nego btc.
Pih, cekao sam BnB da dodje na 0.131 prema eth i na 0.132 se odbije ponovo na 0.150.

Prethodno da prodao na 0.145
 
Pih, cekao sam BnB da dodje na 0.131 prema eth i na 0.132 se odbije ponovo na 0.150.

Prethodno da prodao na 0.145
Ne znam, ne pratim eth odnos.
Eth pratim samo kroz usd i btc, ostalo mi nije zanimljivo.
Mada, eth mi ne izgleda interesantno još uvek. Sa njima uvek puno priče i obećavanja, a slabo se šta radi na realizaciji :)
 
Daj mi jedan asset sa kojim može da se trguje na berzama gde se može uzeti toliki % i sa toliko malim ulogom :)

Ja iskreno ne vidim ništa loše osim pružanja mogućnosti da se lepo zaradi :) a sad ako je nekome bolje da radi za nekog za 500-1000e ceo mesec po 8h i da kuka da je kripto manipulacija ili balon ili šta već, poštujem... ali neka hvala

Joj proseravanja... 🤣 Kripto je profitibalan zato što je rizičan, normalizacijom na stopu rizika kripto zapravo ne ispada ništa profitabilniji od mnogih drugih commodities kojima se trguje. U kripto se ulaže samo što je čovek spreman da potpuno izgubi, staro pravilo koje još uvek važi. Ne mogu da zamislim veću glupost nego baviti se ozbiljno kriptom, probao sam nešto tako davno i to je mizeran život. Sad se tu Simke razgalami kad nešto ućari, kad mu je BTC u padu likvidirao longove, nija ga bilo da o tome priča. A kako vidite, svaki bull ciklus je sve slabiji, kako vreme bude išlo, moraće sve više rizika da se istrpi da bi se zaradilo.

I zato narode, batalite EPP, priče o bajnom životu kripto trejdera, ne stavljajte svoju budućnost na opkladu da će LTC otići na 2k dolara, nemojte uzimati kredit da kupite kripto kao čovek kome sam ovde govorio da to nikako ne radi. Uprkos svoj veštini, ovo je igra na sreću. Na kriptu šta uzmem, uzmem, ali IT bull market traje već decenijama i nema znakova da usporava, ozbiljna karijera u ovoj branši vam je najbolja i najsigurnija opcija koju imate za lep život.
 
Oko cripta je izgleda sve relativno. Zavisi koliki su apetiti, koliko je ko dugo u tome tj navikao na bolje uslove i sa kolikom kolicinom trejduje. Ovo kako je sada, sto vise depozita to bolje... Stvarno je bzv uzeti ltc i ostaviti ga da naraste. Bolja je varijanta da se preprodaje i napravi vise komada..
Na google nema nekih info o IT bull marketu
 
@Zoxxy

Bull market je izraz za tržište koje je u konstantnim rastu, kakvo je recimo IT tržište od kraja sedamdesetih do danas.
Aha..mislio sam da za to ima nekakav sajt za trade...;)
Kako altovi malo mrdaju. Ne prate btc kao pre.. havarija..ali ovo je hit kada menjaju 24h change procente. Odjednom sa +3% ode na 15% a nije skoro mrdnulo. Ili mi ne pokupi order. Partial filled ili nekad iskulira skroz..idemo lagano ka oporavku ,👍🥳😜
 
Poslednja izmena:
Ako nije tajana gde pratiti najrealnije cene coina a da nije menjacnica ? A da nije coinmarcetkap , paprika ,criptocompare ?
 
Hvala Morbius za ovu nisam znao .
Ove sto sam naveo su mi spore u prikazivanju trenutnih cena rasta i pada u procentima
 
IT bull market traje već decenijama i nema znakova da usporava, ozbiljna karijera u ovoj branši vam je najbolja i najsigurnija opcija koju imate za lep život.
Ako si u pravu da se ocekuje krah berze IT ce da se strmoglavi verovatno vise od svih. Zanimljivo je da banke jako lose stoje, a telefonija jos gore. Ne znam u cemu je trik kad svako visi na telefonu, ali niti IT moze beskonacno da raste niti telefonija da pada.
Mada za sada jos uvek IT ima prostora za rast, ali kad je vec toliko visoko, sad ne bih ulazio u to, mozda samo posle zestokog reseta, ako ga bude.
 
pJ5AohNP.png
Au ala ovo izgleda lose, ako zatvori dnevnu svcu ovako nisko mislim da ce propadnemo kao ona stvar kroz pocepane gace. Ovakvo odbijanje na otporu ne mirise na dobro. Ne bude li se vratio mislim da nastavljamo dole. a kako stvari stoje, uhvatio je valjan zalet.
 
Ako si u pravu da se ocekuje krah berze IT ce da se strmoglavi verovatno vise od svih. Zanimljivo je da banke jako lose stoje, a telefonija jos gore. Ne znam u cemu je trik kad svako visi na telefonu, ali niti IT moze beskonacno da raste niti telefonija da pada.
Mada za sada jos uvek IT ima prostora za rast, ali kad je vec toliko visoko, sad ne bih ulazio u to, mozda samo posle zestokog reseta, ako ga bude.
IT će da raste dok ne predstave potpuno funkcionalnu AI. E onda će sve da stane i prelazimo u neki drugi oblik društva.
 
Normalno da shortuje,taj nije spavao dobrih 30 dana minimum 😂
 
Ali kako sam se ustosao da lovim ovaj sl hunt, ali eto juce me uhvatise na spavanju. krastavac bice jos prilika.
 
IT će da raste dok ne predstave potpuno funkcionalnu AI. E onda će sve da stane i prelazimo u neki drugi oblik društva.
IT je široka oblast. A ta priča o tome kako će AI da nas sve zameni je, za naše vreme karijere, malo prenaglašena. Možda upade u neku cutting edge oblasti, ali ovako uopšteno, sumnjam.
 
IT će da raste dok ne predstave potpuno funkcionalnu AI. E onda će sve da stane i prelazimo u neki drugi oblik društva.
Zamolio bi sve ljude na ovom forumu da ne pricaju o stvarima sa kojima nisu radili.

Uzeo sam coveka za primer, a isto vazi i za "kitove koji manipulisu cenom" i "veliki balon gde svetska ekonomija puca" i da "dolar ide u hiper inflaciju" i tako dalje.

Nema poente ljudi -> sve vise licimo na alkoholicare ispred trafike.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno