Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A taman sad krajem februara lijezu pare 1B micro strategy za kupovinu BTC.
Ludilo jeste, al ne namjerava stati.
 
Samo molim vas ograditi se sta podrazumevate nema greske. Nekom je nema greske, kad nesto skoci 30% u danu da proda jer je rzaradio 30% a to nema nigne, nekom je nema greske jer planira hold on 3+ godine. Ko ulozi 2000 evra koje je pozajmio od kuma i mora da vrati za metar dana - ima greske :)

Iskreno ovo sto prica Prestige ima smisla potpuno, jer sta god sam ja citao od ljudi kojima verujem (sto nista ne znaci ni da su oni u pravu) kazu kraj septebra/oktobar pravi bear market, ali niko ne iskljucuje jos jednu vrlo solidnu korekciju do tada. Pa zamisli kakva bi panika nastala da samo 25% ode dole BTC kod dosta ljudi? Nismo svesni sta ljudi i rade i kakvih prica ima, kripto je postao gori od kocke verujte.
 
Ko je pozajmio lovu da se kocka naucit ce lekciju.
Ko je kupio neki alt da ga drzi 3+ godine naucit ce lekciju.
Altovi vs BTC over time.


EIv1HMYUEAYvCsl
 
@ Zlatan
Moja je najveca greska sto sam uvek cameo u altovima koje kopam i svaki put se ispostavilo da bih bolje prosao da sam sve menjao u BTC...
 
Ne znam da li ima ludjeg od mene. Keš kreditom na 7 godina sam kupio 1 btc na ceni od 22k..imam inače dobar, stalan posao i ratu koju mogu da istrpim, svoj stan, kola..ali eto nikad nisam debelo rizikovao i rešio sam da probam..inače sam u kriptu već 3 godine, majning, kriptoberza redje..
Jako rizično ali evo ide kako treba..
 
Ne znam da li ima ludjeg od mene. Keš kreditom na 7 godina sam kupio 1 btc na ceni od 22k..imam inače dobar, stalan posao i ratu koju mogu da istrpim, svoj stan, kola..ali eto nikad nisam debelo rizikovao i rešio sam da probam..inače sam u kriptu već 3 godine, majning, kriptoberza redje..
Jako rizično ali evo ide kako treba..
Ne verujem , bar na ovom forumu , svaka cast na cohones!!Inace ovo ne volim da radim i svoj btc krenuo da prodajem samo zbog uvecanja kolicine koju posedujem , tebi topla preporuka prodaj manje od pola i vrati kredit.
 
Ukoliko bude korekcije btc u martu kao sto la prestige kaze,da ocekujemo onda i korekciju na dole i kod ltc i ada?
 
Kad btc ide dole, sve ide dole, i obrnuto.
 
@ Zlatan
Moja je najveca greska sto sam uvek cameo u altovima koje kopam i svaki put se ispostavilo da bih bolje prosao da sam sve menjao u BTC...
Velika istina. Kad preracunam svoje kopanje od 2017. do danas, imao bih triput vise da sam svakodnevno prodavao u BTC sve sto iskopam (ili da sam cak drzao na glupavom Nicehashu). Altcoini su kao tiketi sa velikim kvotama na kladionici - svi pokazuju kad pogode neki veliki, a one silne promasene zaborave.

Ustvari, imao bih vise i da sam umesto rigova kupio odmah BTC (tad je bio oko 2500usd) i jednostavno hodlovao. Pritom ne bih placao struju usput sve ove godine. Ali ok, nema nazad. Svakako sam kroz mining naucio mnogo toga sto ne bih pukom kupovinom BTC, tako da ce se eventualno to znanje isplatiti u narednom periodu.
 
Sta se desava sa Ravenom, jos od 220sats ga gledam i mislim kasno je sad da ulecem, budim se a on 500😲
 
Velika istina. Kad preracunam svoje kopanje od 2017. do danas, imao bih triput vise da sam svakodnevno prodavao u BTC sve sto iskopam (ili da sam cak drzao na glupavom Nicehashu). Altcoini su kao tiketi sa velikim kvotama na kladionici - svi pokazuju kad pogode neki veliki, a one silne promasene zaborave.

Ustvari, imao bih vise i da sam umesto rigova kupio odmah BTC (tad je bio oko 2500usd) i jednostavno hodlovao. Pritom ne bih placao struju usput sve ove godine. Ali ok, nema nazad. Svakako sam kroz mining naucio mnogo toga sto ne bih pukom kupovinom BTC, tako da ce se eventualno to znanje isplatiti u narednom periodu.
Mislim da je to u fazonu kod komsije je trava zelenija.Realno je da ako i nisi rasprodao eth u bull-u ,i ako si i tek u leto 18te provalio da je bull gotov i prebacio u btc , mogao si ga zameniti po 0.07.Onda imas dve godine gde je bio na nizem nivou nego sada,racunica je mnogo komplikovanija od toga mogao sam...
 
Mislim da je to u fazonu kod komsije je trava zelenija.Realno je da ako i nisi rasprodao eth u bull-u ,i ako si i tek u leto 18te provalio da je bull gotov i prebacio u btc , mogao si ga zameniti po 0.07.Onda imas dve godine gde je bio na nizem nivou nego sada,racunica je mnogo komplikovanija od toga mogao sam...
Ko kaze da sam ja kopao ETH? :)
Od starta imam samo NVidie. Tada se kopao ZEC, posle se preslo na RVN, pa Beam i Grin... i evo 3 god nakon toga dolazimo tek da mogu da naplatim nesto opipljivo preko ovog RVN pump, dok su Beam i Grin teski sidrasi.
A veruj mi nije trava zelenija, jer belezim i racunam sve, gotovo do zadnjeg dolara. I da sam kupio BTC umesto rigova i spavao 3 godine, imao bih nekoliko puta vise.
 
Pa kad se gleda iz ove perspektive realno bi vecina miner-a najbolje prosla da je za ulozeni novac u opremu kupila neki coin i cekala. Ali to nisi mogao da znas tada. Tako da se vracamo u krug. Lako je biti general posle bitke. Evo sada kada imamo to znanje zasto sada ne prodamo svoju opremu, kupimo coine i cekamo? Ja to recimo nikada ne bih uradio jer to za mene predstavlja veci rizik od rudarenja. Od rudarenja imam konstantan priliv novcica, koje mogu da prodam ili da hodlujem. Sada recimo ne bih kupovao novu opremu jer su cene nerelano visoke i to takodje predstavlja rizik. U stranu sto je tesko dobavljiva. Cekam da vidim sta ce se desiti pa cu lagano videti sta je najpametnije da radim. Cesto mi se po glavi mota ideja da prodam opremu koja je stara 4+ godine i da dobijeni kes ulozim u stake-ovanje. Ako vec hodlujem i cuvam coine bolje da ih stake-ujem. Ali i to nosi odredjene rizike pa uglavnom stake-ujem sve ono sto mogu da cuvam na Ledger-u. ETH, ADA, Decred i Tron. Samo od stake-a DCR-a dobijam izmedju 6 i 8 DCR-a mesecno. A ako pogledate da je jedan DCR trenutno 130 evra malo li je. Uglavnom poceo sam malo vise da se bavim POS-om i verujem da cu u nekom trenutku preci kompletno na POS jer nema smaranja oko rudarenja i svega sto rudarenje zahteva.
 
Sta tacno znaci staking ?
Imas odredjenu kolicinu novcica i sta onda radis sa njima ?
 
Pa kad se gleda iz ove perspektive realno bi vecina miner-a najbolje prosla da je za ulozeni novac u opremu kupila neki coin i cekala. Ali to nisi mogao da znas tada. Tako da se vracamo u krug. Lako je biti general posle bitke. Evo sada kada imamo to znanje zasto sada ne prodamo svoju opremu, kupimo coine i cekamo? Ja to recimo nikada ne bih uradio jer to za mene predstavlja veci rizik od rudarenja. Od rudarenja imam konstantan priliv novcica, koje mogu da prodam ili da hodlujem. Sada recimo ne bih kupovao novu opremu jer su cene nerelano visoke i to takodje predstavlja rizik. U stranu sto je tesko dobavljiva. Cekam da vidim sta ce se desiti pa cu lagano videti sta je najpametnije da radim. Cesto mi se po glavi mota ideja da prodam opremu koja je stara 4+ godine i da dobijeni kes ulozim u stake-ovanje. Ako vec hodlujem i cuvam coine bolje da ih stake-ujem. Ali i to nosi odredjene rizike pa uglavnom stake-ujem sve ono sto mogu da cuvam na Ledger-u. ETH, ADA, Decred i Tron. Samo od stake-a DCR-a dobijam izmedju 6 i 8 DCR-a mesecno. A ako pogledate da je jedan DCR trenutno 130 evra malo li je. Uglavnom poceo sam malo vise da se bavim POS-om i verujem da cu u nekom trenutku preci kompletno na POS jer nema smaranja oko rudarenja i svega sto rudarenje zahteva.
Ali problem je, bar meni , sto ja ne verujem recimo u dcr da bi zakljucao 200-250k na neki period.Kad smo vec kod toga , kako to ide , na koji period minimalno mora da se stake-uje?
 
Mislim da je to u fazonu kod komsije je trava zelenija.Realno je da ako i nisi rasprodao eth u bull-u ,i ako si i tek u leto 18te provalio da je bull gotov i prebacio u btc , mogao si ga zameniti po 0.07.Onda imas dve godine gde je bio na nizem nivou nego sada,racunica je mnogo komplikovanija od toga mogao sam...
Mislim da si shvatio sta sam hteo da kazem ali teras po svom, vecina altova je vremenom a bas od te 2018-te izgubila paritet sa BTC-om...
 
Ali problem je, bar meni , sto ja ne verujem recimo u dcr da bi zakljucao 200-250k na neki period.Kad smo vec kod toga , kako to ide , na koji period minimalno mora da se stake-uje?
Kod DCR-a se sve odvija preko njihovog desktop wallet-a Decredition. U principu prebacis DCR na svoj desktop wallet i kupujes voting ticket-e sa DCR-om koji si prebacio. Cena ticket-a varira. U poslednje vreme je izmedju 160 i 210 DCR-a za jedan ticket. Kada tvoj ticket bude izglasan ti dobijas nagradu. Neki prosek je 29 dana od momenta kupovine do trenutka kada izglasaju tvoj ticket. U najgorem slucaju postoji sansa od 1% da ne budes izglasan a to znaci da ti se ulozeni DCR vraca bez nagrade. Ako se dobro secam ako ne budes izglasan u 90 dana DCR se vraca. Meni je prosek i bolji od 29 dana za sada. Neki ticket mi izglasaju za 3 dana, neki za 45 dana a prosek je tu oko 20-ak dana za sada.
 
Tako sam i mislio, al reko da pitam.

Znaci da covek ima gomilu DCR-a :)
Pa to je u slucaju DCR-a. Treba ti oko 180 da kazemo da bi mogao da se igras stakeovanja. Ali sa drugim novcicima ti treba manje. U slucaju ADA sve se obavlja automatski. Cak se i nagrada koju dobijas automatski stavlja u stake. Ne radis nista a dobijas konstantno coine. Mislim da tu nema minimuma i svi se nagradjuju tipa jednom u 10 dana. U slucaju Trona kog stakeujem direktno na Ledger-u dobijas nagrade svaki dan ali nove coine koje dobijes moras da stavljas u voting pool itd. To radim jednom nedeljno kada se nakupi oko 1000 tronova npr. U slucaju ETH-a minimum je 32 ako ne odes na neki pool poput rocketpool-a gde mozes bilo koju kolicinu. Mislim da i Binance nudi tu opciju. Trenutno 32 eth-a donose oko 3.2 ethereuma godisnje jer je nagrada oko 10%. Kada sam ja poceo bila je oko 17%. Uglavnom 3.2 etha na godisnjem nivou uopste nije malo. I to pricamo samo o jednom validatoru. Sa 10+ lagano penzionisanje😀. Uglavnom ima coina, ima i rizika i bice ih sve vise u POS-u pa ce biti i mogucnosti za stake i pasivni income.
 
To nije tacno, to su ranije radili...
 
BTC ide prebrzo, vec je prebacio 57K, ja sam mislio negde maj-juni da cemo doci do te cifre a vidi vec sada smo tu. Koliko je ovo dobro ili lose je jako diskutabilno...
 
Da , stvarno "leti" zadnjih 5 dana od 46-47k , po meni je pravo vreme za neku korekciju.Presisasmo 50k kao da nema nameru da se vrati ispod nikada :D .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno