Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pratim ICX odavno, stari coin koji ima dobar development i podrsku u Juznoj Koreji. Probili su 2$ malopre, kada je u prethodnom bulu probio 3$ otisao je na preko 12$. Nadam se da ce tako i sada. Mozda ljudi ovde mogu da naprave neki profit sa njim.
 
I jos samo jednu razmisljanciju da stavim na papir. Ja cu svakako izaci sledece godine. Mislim da ce to biti poslednji ozbiljniji skok BTC-a. Zasto? U sklopu predstojeceg reseta, fundamentalno mesto ce zauzeti-Zelena ekonomija. To ce biti i era svesnijeg trosenja resorsa & usporavanja rasta. Mozda i potpunog prestanka rasta.Moguce , prvi put nakon industrijske revolucije.Btc pri ovoj ceni trosi oko 0.3 % energije na svetskom nivou. Sa cenom od 250.000 skace drasticno potrosnja i to u sklopu sveprisutnog ¨zelenog¨ narativa,politicki nece biti odrzivo.U to vreme ce se pojaviti i CBDC a Centalne banke naravno ne zele ˝nelojalnu˝konkurenciju;). Sve ovo je naravno SF (za sada).U svakom slucaju svima zelim Happy trading & Novu godinu
Negde sam procitao podatak da trenutno Bitcoin trosi oko 50 terawata 2020te godisnje, a da celokupna struja potrosena na stampanje novca i kovanica(bez utroska od strane banaka) oko 5 terawata 2014te

Ovde se ne pominje bankarski sektor za koji se procenjuje da trosi oko 100 terawata godisnje.

Kripto 50 - fiat 105

Kada se u jednacinu ubaci pos razlika je jos drasticnija u korist crypta.
 
Pratim ICX odavno, stari coin koji ima dobar development i podrsku u Juznoj Koreji. Probili su 2$ malopre, kada je u prethodnom bulu probio 3$ otisao je na preko 12$. Nadam se da ce tako i sada. Mozda ljudi ovde mogu da naprave neki profit sa njim.
Kupio sam u 2018 ICX za pola ETHa a onda se jos vise sunovratio, nadam se bar da cu dobiti taj ETH nazad😁
 
Ja dam neiskusno kupovao misleci da je 4$ dobra cena od posle 12$ ath. Pa je otisao na ispod .20$ u nekom trenutku i tu sam malo dca uradio tako da mi je proseca cena uz staking oko .85$. Ne znam hoce li sada ponovo kroz ath, bilo bi lepo :)
 
Da li neko prati Firo ex Zcoin?Cena mu jedno... 20x - ATH iz 2017.
 
Negde sam procitao podatak da trenutno Bitcoin trosi oko 50 terawata 2020te godisnje, a da celokupna struja potrosena na stampanje novca i kovanica(bez utroska od strane banaka) oko 5 terawata 2014te

Ovde se ne pominje bankarski sektor za koji se procenjuje da trosi oko 100 terawata godisnje.

Kripto 50 - fiat 105

Kada se u jednacinu ubaci pos razlika je jos drasticnija u korist crypta.
Pre neki dan sam naišao na podatak da energija koja se potroši za Bitocin je ekvivalentna ukupnoj potrošnji el.energije Argentine...
 
To sto nesto trosi el energiju je sporedna stvar. Igranje video igrara potrosi vise, pa niko ne govori da je to lose i da ce unistiti planetu.
Isto vazi i za milion drugih stvari.
Narative bi trebao biti el enerigija dobivena iz uglja je bad, a green energy je dobra stvar.
To bi trebalo da vas zanima, koliki procenat el energije koji trosite iz uticnice je iz obnovljivih izvora.
 
U 1:20 bitkoin pada neznatno ali u marketkapu to je oko 10milijardi. U 1:20 bnb krece skok i penje se u market kapu za 10 milijardi?
 
Iskoristio sam priliku dok traje pump da iskopani XMR prebacim na Kraken, pretvorim u LTC i prebacim isti na Bitskins wallet i da imam 19,79 USD. Da to nisam uradio večeras pokajao bih se, a vjerovatno ću se opet kajati u narednih sedam dana kajati ako cijena XMR bude narasla preko 300 USD. 😁

... a u medjuvremenu DASH otisao na trenutnih 320$ ....
 
Ima smisla to sto prica. Lici na pricu o zlatu kada su u srednjem veku Spanci dovukli brodove zlata iz Juzne Amerike. Nisu znali sta ce sa zlatom, batalili proizvodnju, nisu unapredjivali svoju industriju pa kada je nestalo zlata nasli se u problemu.
 
Apsolutno ima smisla, sto ne znaci da prvo nece potrajati uptrend i da se mnogi nece opariti.
 
Pa sta mislis na trenutnu cenu, koliko je pametno ulaziti sada, sta ocekujes vezano za cenu?
Iskreno digao sam ruke od njega, samo cekam da povratim pare ako budem mogao jer sam ga placao 40$ po komadu. Cini mi se da je bio popularniji dok se zvao Z-Coin i da je volumen bio dosta veci
 
Vozdra raja. Nisam bio aktivan dugo ovde, ali vidim da nema onog lika La prestige, mislim da se tako bese zvao. On je imao dobre prognoze ranije. Zna li neko sta je s njim, sto ga nema?
 
BNB skocio 2x u Btc, a Bake skocio 3x u Bnb😮
Ima par interesantnih coina sto su uradili dobar retrace - Aave, Avax, Alpha, Egld, Sushi, Data, Uma, Crv. Sad treba biti pametan koji ce da se odbije ko akrobata od trapeza
 
Poslednja izmena:
Veoma zdravo izgleda BNB na mesecnom nivou 🤣 🤣 🤣
EumBDzfXIAEwzWm
 
Veoma zdravo izgleda BNB na mesecnom nivou 🤣 🤣 🤣
EumBDzfXIAEwzWm
Kao sto sam vec pisao kad je bio na oko 70$...hteo da se presaltam u njega kad je bio oko 22-25$ i mogao uzeti nekih 100kom.... naravno, vodjen logikom ALT ATH 🚀🚀🚀 xxxx... rekoh sebi, ma pre ce Altovi izdominirati nego BNB... i ybga, mogao uzeti extra novac za koji sam sada mogao uci u Altove, BTC... 😞😞😞
Bas baxuz!
Mada, ne bi sigurno imao zivaca da cekam do 300,verujem da bi ga utopio jos na 100 da sam uzeo kojim slucajem.
 
Poslednja izmena:
Binance: "Deposit not credit due to system issue, withdrawals not available now. Wallet overview shows 500, transfer abnormal, IOS login abnormal. "
 
Vozdra raja. Nisam bio aktivan dugo ovde, ali vidim da nema onog lika La prestige, mislim da se tako bese zvao. On je imao dobre prognoze ranije. Zna li neko sta je s njim, sto ga nema?

Valjda je zauzet brojanjem svojih miliona. :( Nema ga nikako, a valjao bi nam kao lebac.

LM, stigosmo do 55k, ovda nam je ključni resistance. Sad bi trebalo da imamo korekciju negde do 44k, mada teoretski može sve i do 30k. Ako međutim ovde BTC samo proleti, ulazimo u supercycle, period u kom ćemo se privremeno svi osećati kao Baja Patak kad skače po svojoj planini novca. Neće međutim dugo potrajati, maksimalno pet nedelja, realno verovatnije tri.

Sad bi bilo pametno uzeti malo profita, ali gledajući koliko su mi svi novčići porasli, to je psihološki kao birati koje ćeš svoje dete da prodaš u belo roblje. A ako ništa ne prodaš u bull marketu izgledaćeš sebi kao totalni genije, sve do jednog momenta kad se situacija preokrene. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno