Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znam ja da ce btc da povede, nema ni sumnje u to.... :)
Samo kazem da nijedan stari Alt nije probio jos kanal pa ni eth, dok novi altovi pumpaju kao ludi...
Mada to je dobra sansa za nas, samo pogledajte weekly chart na eth, omg, dgb, zrx....svi su stigli do aprila 2019 resistenca, dok neki nisu ni blizu jos...mada lagano jedan po jedan stizu svi tamo, bas sto kaze Saj preslikani chartovi...sto verovatno znaci da ce uskoro svi tamo da zavrse, samo treba upecati jedan po jedan ;)
 
Da se ne lazemo, 90% coinova je scam ne samo defi coinovi :) ...altovi pumpuju tek kad jedan il par igraca drzi vecinu supply-ja u rukama i onda krenu da loze masu raketama :)
 
Meni sve nesto mirise da ce nocas ili sutra nesto da se desi, prije svega mislim na BTC ovo bas izgleda nekako kao divljanje shitcoina, a to obicno znaci njihovo sahranjivanje od strane BTC-a, ali nemam predstavu jel idemo na 12k+ ili neki dump ali bas mirise na neki pokolj shitova.
 
Kako komentirate ovaj yfi, skoro 4 btc vrijedi?!

Jel neki bug u ovoj igrici ili :S

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Tek ce da ide gore,ocekivanja su 10-20k ali za YFII pisem.
 
Dokle god lokalni mesar, brica, prodavačica u supermarketu ne pričaju o kriptovalutama nema od visokih cifara ništa jer gde nema ovaca nema ni runa.
 
Poslednja izmena:
Prodaj u narednih 10 dana, doći će do pada.
 
Zasto mi se cini da je https://yearn.finance/ ili YFI na korak pred otkrivanje da nista ne postoji i da ce svi pozeleti da " prodaju " svoje tokene . Milijarda je milijarda :) Kreator samog tokena je napisao :
YFI token creator Andre Cronje describing YFI in mid-July as “a completely valueless 0 supply token.” He told yEarn users: "Don’t buy it. Earn it."

Ako se uskoro obelodani da nicega realnog nema iza svih Defi tokena i nastane rasprodaja i bezanija , sve to ce se preliti na kripto posebno na ETH i zna se scenario :(
 
Narod potrčao u Etherium tokene, lepo, lepo. Uskoro ćemo moći da vidimo ono što sam odavno najavljivao, smehotres kad FOMO rulja zaguši mrežu. Mislio sam da će se to u nekom trenutku prvo desiti sa BTC jer ima daleko manji tr/s nego Ether, ali DeFi je odradio svoje. PoW mreže su suštinski defektne, nema budućnosti u njima, sem za vrlo specifične namene, tipa Monero.
 
Poslednja izmena:
Jel iko ovde planira zapravo da kupuje btc preko 13-14k ? E pa isto tako ne planiraju ni drugi, a vrednost nece sama od sebe da mu se uvecava. Dovoljno je ljudi uslo i izaslo iz kripta od ath-a, ostalo je tu nas malo koji i dalje spekulisemo sa samo ovo ili ono da se desi i eto moon-a. Mozda jednog dana i izdivlja jos 1 krug i ja bih voleo to, ali opet pamut u glavu i osigurajte deo profita na ovim levelima :)
 
Jel iko ovde planira zapravo da kupuje btc preko 13-14k ? E pa isto tako ne planiraju ni drugi, a vrednost nece sama od sebe da mu se uvecava. Dovoljno je ljudi uslo i izaslo iz kripta od ath-a, ostalo je tu nas malo koji i dalje spekulisemo sa samo ovo ili ono da se desi i eto moon-a. Mozda jednog dana i izdivlja jos 1 krug i ja bih voleo to, ali opet pamut u glavu i osigurajte deo profita na ovim levelima :)

Pa ne planiras kad imas ali komsija kome ces da ispricas kako si kupio na 6k a sad je na 13k i kako si siguran da ce ovo jos da raste ima da kupi na 13k i da peva, jos ce da smatra da je dobro prosao.
Ne kapiram zasto ne bi neko kupovao na 13k kad su ljudi kupovali i na 20k, cena uopste nije bitna, bitno je kolko moze da se zaradi na njemu. Nemoj da podcenjujes ljudsku pohlepu, to moze da bude prilicno neogranicen resurs.
 
Jao ljudi, pa kad krene hype kupovace ga i na 50 i na 100, jer danas ga nije kupio na primer na 18k, a sutra je 23k, pa 30k i te kako ce se kupovati, pohlepa je cudo

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Ta logika nema veze sa zivotom. Sto da se ne kupi na 13 ako ima indicija da ce gore? Ako se zaleti na 50+ plakace svako ko nije usao a fenkao se.
Sad da mi neko da 50k ja bih do poslednjeg dinara uvalio u kripto.

Tapatalk from Poco loco
 
Ne znam sta predstalvja broj 13 000, zasto je to granica necega ? Ovo ozbiljno pitam
KAd je Bitcoin bio lupam 5-6 000 nedavno, zasto se tada nije postavljalo pitanje da li neko planira da kupi na 6-7000.
Zasto je 13 000 neka granica i ako jeste granica cega ?
 
Mnogi ocigledno ne kapiraju da se svasta za 3 godine promenilo . Kao prvo glavni investitori u kripto vise nisu vas komsije vec investicione kompanije gde profesionalni trejderi odlucuju o kupovini i prodaji
Drugao jako bitno , 2017 nisu postojali istrumenti za short valuta vec si samo mogao da kupis i cekas , i na skoku da zaradis , sad se trguje i sa shortom , i plus poluga .

Inace glavni kupci na nekim visokim cenama nisu neki sto veruju da ce ici dalje , vec stop-loss order od short pozicija , tako da kad se predje cena gde su postavljeni orderi dodje do skoka naglog i to veliki maheri znaju pa namerno tu cenu probiju a onda posle toga oni krecu u short :)


Sto se tice Defi projekata ja svakog dana ocekujem da se neki od njih strmoglavi , a hoce pre ili kasnije , samo da dovoljno ljudi deponuje i zamrzne novac kod njih , Mislim da se sada prica o nekih 12 milijardi zaledjenih u Defi novcicima

https://defipulse.com/

evo ovde imate grafikon kako se deponovalo i koliko , Trenutno je doslo do naglog povecanja zadnjih meseci , tako da Jezda i Dafina uskoro idu sa torbama para :p
 
Poslednja izmena:
Sad da mi neko da 50k ja bih do poslednjeg dinara uvalio u kripto.

Ja gori finansijski savet u ovom trenutku ne bih mogao ni da zamislim.

Korekcija koju sam najavljivao za leto će se odigrati u nekom trenutku do kraja ove godine, suštinski razlozi za nju nisu nestali.

Dalje, staviti sva jaja u jednu korpu je suludo, pogotovo u tako rizičnu investiciju. Mnogo pametnije bi bilo rasporediti taj novac na recimo plac, zlato i kripto, možda i dobre akcije nakon korekcije.
 
Da me ne shvatite pogresno , ali ovo sa ETH i DeFi je previse dobro da bi moglo dugo da traje . :) Ciklusi u kriptu se desavaju na oko 6 meseci , Pri kraju smo 6 meseca ako kazemo da je 13 mart 2020 bio dno za ovu godinu
 
Da me ne shvatite pogresno , ali ovo sa ETH i DeFi je previse dobro da bi moglo dugo da traje . :) Ciklusi u kriptu se desavaju na oko 6 meseci , Pri kraju smo 6 meseca ako kazemo da je 13 mart 2020 bio dno za ovu godinu

Ciklusi u kriptu su vezani za BTC 4-year ciklus. Mi smo upravo usli u poslednjih 12-18 meseci pred sledeci ATH(all time high). Ovo je sada repriza 2016. godine i proslog reward halving-a, a BTC prati perfektno stock-toflow model:
https://digitalik.net/btc
https://medium.com/@100trillionUSD/bitcoin-stock-to-flow-cross-asset-model-50d260feed12
 
Svakako imam problem da izadjem s celom kolicinom. Jos samo ovaj jedan udar da izdrzim :d

@wealsel nije to nikakva granica, covek je lupio cifru.

Tapatalk from Poco loco

Predpostavio sam, ali mozda covek zna nesto sto mi ne znamo zasto je 13 000 granica.
Zasto bas 13 000? Voleo bih da cujem to razmisljanje. Da li zasto sto se sada muci da predje 12 000 pa je zato 13 000 famozna cifra. Da smo na 4000 da li bi ta cifra bila 5000 ili bi i dalje bila 13 000 ?
 
Pa dobro, u nekoj meei i orderi su poredjani do 13K, posle toga se drasticno smanjuje kolicina. Ali to nije apsolutno nikakav kriterijum za odredjivanje jer kako se cena bide dizala tako ce se orderi pomerati i popunjavati praznine.

Tapatalk from Poco loco
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno