Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vidim da "bitcoin checker" ne postoji vise na play store-u, sta preporucujete za alarm na cenu a da ne zdere bateriju i nema reklame? :)
 
Ja imam Coinbase instaliran i on me obaveštava o naglim promenama cene.
Slične funkcije ima i BitUniverse.
 
Nije TabTrader najbolja opcija za ovo što mu treba. Overkill je za samu informaciju o ceni, a nema tako napredne notifikacije kao neke druge aplikacije.
Osim ako neće i da trguje, onda je tu nezamenljiv :)
Plus, ima reklame, osim ako ne ubaciš BitMex nalog otvoren preko njih, onda ti daju godinu dana bez reklama.
 
Poslednja izmena:
na CNBC-u krenule priče o btc-u i halvingu... mislim da je vreme da se krene sa šortom polako


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk

Vrlo je zanimljivo citari tvoje postove i tvoja predvidjanja. Jednostavno neko je za berzu a neko ne. Bilo bi lepo ako bi se i pored toga sto si rekao da si za sada out aktivirao u smislu predvidjanja i saveta. i smernica, koja cifra, do koje cifre itd...
Po tvom misljenju, to bi trajalo do halvinga i posle njega, koje bi cifre mogli dotaci?
Hvala...
 
na CNBC-u krenule priče o btc-u i halvingu... mislim da je vreme da se krene sa šortom polako


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk
Uglavnom se slazem s ovim ali imam jedan zanimljiv scenario u glavi za kasnije. Realno bi bilo da kitovi istresaju na hajpu ali...
Nije nemoguce da dampa posle polovljenja i ne bude jer ovo bas i nije ne znam kakva cena. Nije cak ni 2x od onih 5000 koliko je dotaklo. Oporavak je vise nego realan. Dakle ne pricam o nekom pump-u i sl. nego bas o oporavku. Cena sada je na nivou cene pre krize bez faktora polovljenja.
Treba biti oprezan, nikada do sada nismo imali "slom berze" tik pred polovljenje tako da mozemo videti neki potpuno novi scenario.
 
Vrlo je zanimljivo citari tvoje postove i tvoja predvidjanja. Jednostavno neko je za berzu a neko ne. Bilo bi lepo ako bi se i pored toga sto si rekao da si za sada out aktivirao u smislu predvidjanja i saveta. i smernica, koja cifra, do koje cifre itd...
Po tvom misljenju, to bi trajalo do halvinga i posle njega, koje bi cifre mogli dotaci?
Hvala...

isto kao i za gore kad smo isli 9 - 8.5 - 7.8 i ako bude sreće posle polovljenja 7.2 - 6.5.

Na gore mi 9.3 ako probije sutra, 9.7 i 10.5

Long odavde nikome ne bih savetovao, jer su bukvalno svi bulish... ceo twiter, telegram grupe kao i mediji.

Ja sam polako krenuo sa shortom juče, sa 9189 i dodavacu po malo na svakom lbl-lu ako nastavi gore, jer ocekujem barem 20-30% korekciju, koja bi bila jako dobra za long term long poziciju


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk
 
Vrlo je zanimljivo citari tvoje postove i tvoja predvidjanja. Jednostavno neko je za berzu a neko ne. Bilo bi lepo ako bi se i pored toga sto si rekao da si za sada out aktivirao u smislu predvidjanja i saveta. i smernica, koja cifra, do koje cifre itd...
Po tvom misljenju, to bi trajalo do halvinga i posle njega, koje bi cifre mogli dotaci?
Hvala...
Slažem se sa tobom[emoji846]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Ja imam Coinbase instaliran i on me obaveštava o naglim promenama cene.
Slične funkcije ima i BitUniverse.
Ova varijanta je neupotrebljiva ako si skalper, i ne trgujes na istoj menjačnici... Može da radi za generalno pomeraje u ceni, ali bilo šta preciznije, teško...
Nije TabTrader najbolja opcija za ovo što mu treba. Overkill je za samu informaciju o ceni, a nema tako napredne notifikacije kao neke druge aplikacije.
Osim ako neće i da trguje, onda je tu nezamenljiv :)
Plus, ima reklame, osim ako ne ubaciš BitMex nalog otvoren preko njih, onda ti daju godinu dana bez reklama.
Tabtrader je vrh aplikacija, koja omogućava veliki broj notifikacija maltene bez ograničenja, da velike većine menjačnica (nisu podržane bar one najgore, sa smešnim prometima) sa mogućnostima višestrukog upozorenja, smera cene, vizuelnih indikatora i beleški (bez potrebe ulaska u app da bi se zaključio koji Level je okinut). Mana je određen lag, koji je nekada prisutan, ali opet problematično za skalpere, ne i za swing trejdere... Ja nisam nikada trgovao preko nje iako sam imao nakacen dummy Bitmex account, da bih skinuo reklame, isključivo mi je igrala ulogu Price alert aplikacije, ali i za charting jednostavnijih setupa, trend linije, Fib, MA leveli, sve je jako jednostavno, pregledno i brzo...
E, sad, moj usr...provajder Supernova je u zadnja dva tri dana sistemski promenio nešto, i sada uopšte ne mogu prići serverima TabTradera, mogu preko mobile data, može i preko vpna i kućne mreže, ali bez toga više ne. Pominju neku promenu IP adresa, NATovanje, mada kod mene to nije slučaj, to ako ne provalim, moraću protiv svoje volje da menjam Price alert app...

Slažem se sa tobom[emoji846]
Nema šta da se slažete ili da vam je (ne)zanimljivo , što kažu fudbalski, čovek skinuo pauka ove godine, toliko da hoće da batali trade za 2020 krajem Aprila [emoji1]

SM-N975F
 
Poslednja izmena:
Da li je neko raspolozen za kratku prepisku na PP?
Treba mi mala pomoc, mislim da sam nesto lose iskalkulisao :)
 
Ma nema tu šta da se pogreši.
This time next year we’ll be millionaires :d
 
Ako krene na gore mislim da ce 10.500 da probije bez zadrzavanja, vec je 2 put testiran, sad nema sta da ga zadrzi. Isto kao i kad smo ocekivali resistance na 6400 nakon bear marketa pa je projurio samo.
 
Lepo je neko poslagao "debele" sell ordere ( žute linije )na svakih 500$ na gore.

Malo me brine ovaj za kupovinu na 6k, i par manjih ispod... tako da je vrlo verovatno da nekad do kraja godine da testiramo i taj lvl ( ma koliko sad to zvučalo nemoguće :d )

Eto, smernica gde otprilike postaviti sell and buy ordere i u kojim range-ovima bi mogli imati konsolidaciju.

heatmap.png

Edit: 9500 je upravo lagano kupljen... znači, sledeća stanica je 10k ,)
 
Poslednja izmena:
Ništa nije rizično ako znaš kada ući, i još važnije, kada izaći.
 
Sta bi sad od one price long je rizican? :O

Pa naravno da je rizičan kad cena raste mesec ipo dana, bez ijednog odbitka ( a pogotovo 4 dana pred polovljenje ). To što su poslagani orderi ne mora da znači da će sutra cena poleteti dotle.

Long se hvata na supportu, a prodaje pred resistance ( čisto da obnovimo gradivo ).

Nije rizičan jedino ako si skalper, pa hvataš pokrete od 0.5 -1% i ne držiš trejd otvoren dugo.
 
Poslednja izmena:
Ajde Simke, lepo priznaj da si se zeznuo i prerano zatvorio long, pa sad pokušavaš da uhvatiš voz koji je napustio stanicu. Nije isključeno da ćeš uspeti, ali to je rizičan trejd za kojim nema potrebe.

Ubuduće bolje obrati pažnju kada sam bullish, pošto se to meni skoro nikad ne dešava. Kad se desi, uvek mora da postoji mnogo dobar razlog.
 
Ja ja ja jaja ja jaa ja jajaja ja ja jajaj jaja.

Ajde brate dokle ćeš više...
 
Ajde Simke, lepo priznaj da si se zeznuo i prerano zatvorio long, pa sad pokušavaš da uhvatiš voz koji je napustio stanicu. Nije isključeno da ćeš uspeti, ali to je rizičan trejd za kojim nema potrebe.

Ubuduće bolje obrati pažnju kada sam bullish, pošto se to meni skoro nikad ne dešava. Kad se desi, uvek mora da postoji mnogo dobar razlog.

Priznajem [emoji3] 17,66 btc plus od januara
Što se mene tiče druže, sad može i na 0


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk
 
Svaka čast Simke.
Eto pridružujem se molbi ostalih članova, samo nastavi istim tempom da iznosiš svoje mišljenje i nek ti se btc samo povećava :)
 
Priznajem [emoji3] 17,66 btc plus od januara
Što se mene tiče druže, sad može i na 0

I kod mene berićetno. Ubo sam ga sinoć u sam vrh, sad čekam hoće li biti još jedan poslednji rally preko vikenda da istresem i ostatak. Ono što me brine je što imam potmuli strah da se berza neće opet korigovati, već će nastaviti nagore, vukući BTC sa sobom. Tako me je zeznulo prošle godine u aprilu, nagli pump, ja sve istresem misleći da sam napravio fenomenalan posao, kad ono greška karijere. Da me još dodatno šutne kad sam dole, altovi koje nisam prodao su se posle skljokali i nikad nisu sasvim oporavili. Analiza je bila ispravna, ali kripto je to, radi lude stvari.

Što se tiče vas ostalih, branilaca lika i dela druga Simketa, oladite malo. Simke je dobar lik, ne moram da stavljam smajlije da bi znao da se šalim. Čovek je koristan, sposoban i hoće da pomogne, jedino mu apsolutno nikad nije verovati kad priča koliko je zaradio. I da provale hakeri u BitMEX i svima odnesu kripto, Simke bi opet zaradio. :d
 
Priznajem [emoji3] 17,66 btc plus od januara
Što se mene tiče druže, sad može i na 0


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk
Jedno pitanje samo...
PRIMER:imas 20 BTC njemu cena ode na recimo 20k$ kako planiras unovciti kad ce vecina misliti mozda je to vrh, mozda ode dole opet postepeno, necu da rizikujem sad i kupujem...? Cisto me zanima a ako je peoblem mozes i PM poslati.

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Ne postoji cena na kojoj niko nece da kupuje, odnosno naravno da postoji, ali trziste ne moze da dostigne tu cenu nikad.
 
Jedno pitanje samo...
PRIMER:imas 20 BTC njemu cena ode na recimo 20k$ kako planiras unovciti kad ce vecina misliti mozda je to vrh, mozda ode dole opet postepeno, necu da rizikujem sad i kupujem...? Cisto me zanima a ako je peoblem mozes i PM poslati.

Honor 8X [emoji108][emoji41]

Postaviš order i predješ u usd ili usdt, pa vadiš sa menjačnice kad i koliko treba


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno