Šta je novo?

Diskusija o cenama kripto valuta (2024)

Pozdrav drugari.Evo jos jedne frapantne simetrije koju da sada nisam primetio a najbolje se vidi na 3 mesecnom chartu.Strelicu od dna (oko 15k) do vrha 69k sam klonirao..i PAF!! Bukvalno svaki otpor i potpora se poklapaju. Kada projektujem u buducnost 300k se poklapa i sa linijom trenda zadnja 2 vrha. Osim ovoga, vidimo jos jednu zakonomernost.Jednom kada 3 mesecni candle predje plavu liniju(udje u zonu vise strelice), vise se ne vraca natrag. Tako da logicki iz ovog zakljucujemo, da cemo vec na kraju meseca znati jesmo li milioneri ili ne;)
E sad ima jedna zackoljica.Ovaj Streloviti chart mi se ne poklapa sa Smesnim chartom . Po Smesku je target ili 256k ili 512k. Ali kad malo razmislim, ni klasicna fizika se ne poklapa sa kvantnom fizikom , pa je Ajnstajn dobio Nobela. Dobio ga je i Obama ali odoh u off topic
Happy trading
1709749702658.png
 
Moj neki osecaj je da ce top biti 90-95k za ovaj ciklus tako da ti iznosi od 300k+ deluju kao fantazija. Videcemo, nadam se da debelo gresim naravno
 
Ako ikog interesuje

 
Tesko je to precizno reci.Ali po projekciji 2 vrha, negde kraj godine.Dec-jan . Sto i ima neke logike.Tad zapocinjemo novi godisnji candle. Osim toga, tada su i izbori u USA vec zavrseni pa berza moze onako becarski da ljosne ;)
Nije nemoguce. Kraj godine obicno bude krvav jer zavrsavaju fiskalnu godinu.
E sad, sto se tice polovljenja cena je skocila preko 2x od neke basic 30K cene. Koliko ce jos skakati ne znamo ali ETF je jak faktor.
Imam osecaj da ce ovaj ciklus biti ili jako slab ili daleko veci od bilo koje prognoze. Svakako ce nas nasankati nekako. Svaki ciklus nosi neki novi twist.
Ovaj ATH je inflacija doduse muski nagrizla tako da ocekujem da se nekako i to projektuje kroz buducu cenu.
 
I u svedskoj krajem avgusta ali to nije poenta. Nije amerika ceo svet mada jeste uticajna.
 
Ja se iskreno nadam da ce se sloziti kockice za nesto veliko. Prethodni ciklus je prekinut na pola bukvalno, rat u Ukrajini je dodatno prepolovio berze, inflacija je pojela ogroman deo. Bas je bilo gadno. Konacno se nazire neko bolje sutra i nadam se da ce biti veliko. Mozda se sve to oduzi na i na 2025-tu, ko zna.
 
Meni je potpuno logično da se u kriznim vremenima ljudi hedg-uju ulaganjem u kripto, sva ta i nova nadolazeća s**nja iz Amerike, Rusije, itd ovog puta mogu samo da pripomognu da kripto ciklus potraje. Iako je u poslednje vreme rast BTC-a sve više sinhronizovan sa performansima na berzama, pamtim ne tako davna vremena kada su bili obrnuto proporcionalni.
 
Mozda se sve to oduzi na i na 2025-tu, ko zna.

Tako bi i trebalo da bude ako se još poštuje red vožnje.
Nego, videl ti šta rade Agix i Fet?


Nikad ja ne bežim od toga kad nisam bio u pravu. Moja procena je u to vreme bila ispravna,

Ta procena je bila toliko ispravna da je neki urednik istog dana osetio potrebu da je pripitomi, žao mi što nisam video pre lektorisanja, procenjujem da je bila još zabavnija. Ali vazda priznajem kao ispravnu tvoju procenu da imaš moderatorsku zaštitu pa ti se može da nastupaš kako već nastupaš.
 
A sta da se radi, sve je to deo price...Ja sam kupio 45 SOL-a za oko 7-10$ prosecne cene, prodao sve na prosecno 108$, posle kupio 8 SOL-a za oko 90$, i opet banana :)
Ali nema veze, dobar je to profit. Picimo dalje, samo da nije minus !
 
Isto misljenje imam za FET, veliki je hype oko njega i naravno AI narativ. Nvidia kako se cini ide na 1.000 po akciji... gde ce biti vrh niko ne zna. Dobro je uzimati profit usput, nemojte da se kajete zbog toga...

Ali ako SHIB i ostale budalastine imaju 20 bn marketcap, FET lagano moze do $20 USD pod pretpostavkom da se celo trziste ne sunovrati u medjuvremenu... Solana je isla do $200+ u prethodnom ciklusu, sve je moguce... treba samo upravljati anksioznoscu i ne poludeti 😂

Ja sam usao u FET na $0.09 i jos jasem talas, mada nisam uzeo ni blizu dovoljno koliko je trebalo. Raspodelio sam na njega i $OCEAN koji je isto top pick za ovaj ciklus. U partnerstvu je sa Fetch.ai a potencijalno ce biti okosnica nove data infrastrukture u Evropi. Trenutno je na 1/4 market cap-a od FET i pitanje je vremena kada ce i on da krene u price discovery...
 
Fet je bukvalno bio mrtav coin zadnje dve godine pa nisam obracao paznju na njega. Voleo bi da sam ga kupio ispod dolara sad necu
 
videcu ako bude neka korekcija do 2$ da se kupi Fet onda, ima prostora za skakanje..Malo sam dokupio i $Vanry dobra mu je cena
 
Kasno si se setio da cekas fet da padne na 2$. Nece se desiti.
Do pre 5 dana je bio 1.7, sto ga tad nisi uzimao? Ako cekas 2$ cenu neces ga nikad kupiti. Kad bude 5 ti ces ga cekati na 4 itd.
Ne mozes da cekas voz ti je upravo otisao nego trcis za njim i uskaces.
 
Ono sto je Morbius u bear-u, to je Saj u bull-u. Razlicite strane istog novcica. Koliko li je samo Morbius likova ugrobario svojim pricama o propasti, toliko ce Saj svojim pricama o blagostanju. Kao prosli ciklus. DYOR i ne budite greedy. Profit je jedino bitan.
 
Kasno si se setio da cekas fet da padne na 2$. Nece se desiti.
Do pre 5 dana je bio 1.7, sto ga tad nisi uzimao? Ako cekas 2$ cenu neces ga nikad kupiti. Kad bude 5 ti ces ga cekati na 4 itd.
Ne mozes da cekas voz ti je upravo otisao nego trcis za njim i uskaces.

Pre manje od 48h je pao na 1.29.

U ovom trenutku OCEAN mi se cini kao kratkorocno najlogicniji jer kasni za ostalima.
 
Nazad
Vrh Dno