Šta je novo?

Diskusija o cenama kripto valuta (2024)

Ja bih glavnicu prodavao na 20-30+ a do tada samo nagrade od stejka ( dnevno po 12-13 DOT-a )

Uglavnom prodao sam upravo i ETH nagrade. Ne svidja mi ze ova euforija nikako i samo cekam da STRAX jos skoci ( ako skoci ) i da izadjem i iz njega.
 
Slažem se sa Medom. Za sada za ispod $50 neću da prodajem. Ima vremena do novembra. Još uvek ostaje plan da se analizira situacija u maju. Ako krene neki lokalni bear, onda ću da prodam, pa dokupim preko leta.
 
Mislim da to zavisi i od kolicina i od toga sta zelite. Znam i ja da je ATH bio oko 55$ i bila je prica o 100$ i prosli bull run. Nije isto rizikovati i cekati sa 100, 1000 DOT-a i sa vecim kolicinama. U mom slucaju imam oko 30k DOT-a. Da li ocekujem da ce se to pretvoriti u 3M ako dodjemo do 100$. Malo mi je to nerealno ali bilo bi lepo naravno. Onda dolazimo do toga zasto bih ja prodavao DOT ako bude 100$, ako bi mi donosio po 10 DOT-a dnevno ( pretpostavljam da stejk opada kako cena raste ). Zasto bi prodavao i sada jer mi to donosi nesto preko 100$ dnevno po ovoj ceni. Zato ako se odlucim da prodam u mom slucaju i 20-30$ je ok. Ali to zavisi od xx situacija koje se menjaju kako se trziste menja. Koliko je uopste novcica iz prethodnih bull run-ova dostizalo predjasnje ATH-ove? Mozda i taj podatak da se vidi ali opet ni to ne mora nista da znaci.
 
Šta je sa ETHom ? taman kada sam rešio i njega da longujem pored BTC-a (uvek sam imao kasno paljenje) , isti dan počeo da pada u odnosu na BTC 🙄
šta mu se desilo ? šta ga muči sad ?
 
I ja imam gomilu DOT-a,(sta god da je gomila) ali kad sednete i pogledate trenutno stanje Dot-a kao protokola i projekta je jako tuzno.Pustimo marketing price kako imaju najvise developera, kako se radi kako se ovo kako ono.95% stvari na Dot-u je mrtvo.Da nemaju youtube sektu koja przi ljude ne znam dal bi u opste bilo neke cene.
Jeste to jako tehnicki potkovan protocol sa gomilom nenormalno pametnih developera i da su privrzeni tehologiji vise nego ceni, ali za ozbiljne investitore ne vidim bilo sta bi moglo da privuce da udju dublje u coin.Trenutno.Moje licno misljenje i ako je nepopularno i nepozeljno s bilo cije strane od nas ovde, ako ne izbace Dot 2.0 pricu ne vidim kako ce da dosegnu mozda i stari ATH a ne 100$.Ali ali.. u bearu se radi, u bull-u se prodaju proizvodi.Videcemo (y)
 
Od altcoina biram samo one iz AI grupacije. I to samo jedan, eventualno dva... oni su najsigurniji, najozbiljniji i imaju najviše potencijala za rast... A sve preko dva koina, ne može grafikon da se prati... Ne razumem ljude koji kupuju altcoine tek onako od oka, šakom i kapom..

ETH trenutno stagnira, rastao je dovoljno i pre BTC... ako krene ETF ETH odraziće se na rast... Ako na koin marketu pogledate, dominacija ETH je sve veća... Tako da ne može biti ovolika razlika između BTC i ETH... u ceni... to znači da će i ETH da prati BTC kao što je do sada pratio..
 
Mogu da se prate koini bez problema. Postoji gotov softver koji izbacuje upozorenja, a postoje i dobre biblioteke za Python pomoću kojih može da se naprave slične skriptice.
 
U nekom trenutku ima da ga prepolove i uniste longere. 1.5 god kako traje bull il sta god da je. Skoro da uopste nismo imali period mirovanja na niskim nivoima. Sad moze da neko kaze da je to zato sto ni vrh proslog ciklusa nije bas odradio svoje tj kako su navikli x100 pa je ostalo vise goriva. Al ovo vise govori koliko je ovo trziste namesteno.
Silom prilika zbog problema sa Bitstampom sam uzeo dobar deo btc na 16k inace bih se lagano zeznuo cekajuci da se cena stabilizuje malo na dnu pre skoka.
 
Kako mislis da je trziste namesteno? Ovo je organska potraznja, kupuju fondovi da bi pokrili ETF, zato i altovi ne prate sad toliko, BTC krece svojim putem..
 
ETF-ovi su očigledno game change-ri samo za BTC.
I ja sam se isto malo zeznuo jer mi je 65% u altovima, a samo 35% u BTC-u.
Ako se osvrnemo na cene s početka meseca čak i altovi koji su skočili u USD su pali i dalje padaju indeksirano u BTC-u.
Tako je bilo i 21-ve, jedino su 17-te altovi rasli X puta više od BTC-a na šta se ovde referiše morbius ali to pravilo više ne važi.
 
Ko je samo u BTC kapa dole ostali strepimo da se prošlost ponovi..
 
Tako je bilo i 21-ve, jedino su 17-te altovi rasli X puta više od BTC-a na šta se ovde referiše morbius ali to pravilo više ne važi.

2021. je bila malo drukčija situacija jer su u dve godine pre balona altovi bili toliko iskrvarili prema BTC-u da sam ih kupovao u bear marketu, što inače ne bih radio, normalno ih kupujem tek kad Ponzi ciklus krene. Kad je Ponzi 2021. krenuo, altovi su do tad već bili toliko ojačali prema BTC da im nije ostalo mnogo mesta da se rastrče. Ovaj put BTC dominance je mnogo jači nego onda, ima mesta da altovi krenu jako, standardno pred kraj Ponzija.
 
Druže sve do ove godine je i u altove i u BTC ulagala boranija, stina riba, čak i Musk 21-ve i McAfee 17-te su ništa u odnosu na potencijal Wallstreet-a.
Odobrenje ETF-a prema koma je večina dugogodišnjih kriptaša bila skeptična (ja sam isto mislio biće moša) da će zaista da se desi je promena u ovom trenutku još uvek nesagledivih razmera. Da se sva boranija skupi na gomilu i da svi krenu da 100% pumpaju altove, opet vode unapred izgubljenu bitku sa samo nekolicinom većih ETF investitora koji će napumpati BTC xxx puta više, i ovi prvi će isto da zarade u USD, ali će biti u minusu u BTC.
Iako je istina da se istorija na neki način uvek ponavlja, uvek ima novih twist-ova koji navode na krivi trag čoveka koji se isključivo oslanja na ranija iskustva.
 
Jel sam ja jedini koji veruje da ovo nije pocetak "velikog bull ciklusa" 🤣

Salu na stranu, ovaj proboj 58k mi je poljujao veru.

Samo da ne bude corak za svima nam ovekivanu alt sezonu 😉
 
Poslednja izmena:
U petak verovatno jaca korekcija. Sve su sanse da ovaj mesec zatvaraju sa velikom zelenom svecom. Znamo da posle ovakvog skoka mora malo da pogura dole. Nemojte se cuditi ako istestiraju 56K.
 
BTC po ko zna koji put iznenadi, pa i ATH u naredni 24h ne bi bio iznenadjenje, ali isto tako poslje ovakvog rasta sansa da pokolju longove ogromnaaa, ostaje da vidimo kud ovo sve ide.
Istorisjki gledano 60k+ od kad pratim BTC nije se dugo odrzalo tako da je ovo odlicna cijena.
 
Druže sve do ove godine je i u altove i u BTC ulagala boranija, stina riba, čak i Musk 21-ve i McAfee 17-te su ništa u odnosu na potencijal Wallstreet-a.
Odobrenje ETF-a prema koma je večina dugogodišnjih kriptaša bila skeptična (ja sam isto mislio biće moša) da će zaista da se desi je promena u ovom trenutku još uvek nesagledivih razmera. Da se sva boranija skupi na gomilu i da svi krenu da 100% pumpaju altove, opet vode unapred izgubljenu bitku sa samo nekolicinom većih ETF investitora koji će napumpati BTC xxx puta više, i ovi prvi će isto da zarade u USD, ali će biti u minusu u BTC.
Iako je istina da se istorija na neki način uvek ponavlja, uvek ima novih twist-ova koji navode na krivi trag čoveka koji se isključivo oslanja na ranija iskustva.

Druže, profi trejderi su u ovome još od kad je krenuo Mt Gox. Trejdali na wallstreet-u tokom dana, pumpali smeće uveče posle posla. Da nije njih i da kripto drži samo boranija, BTC bi još koštao par stotina dolara. To da je altovima prošlo vreme slušam već godinama, a na altovima i dan-danas najbolja zarada. Ti sad stavljaš neku šminku ozbiljnosti na kripto time što su se pojavili ETF-ovi, all kripto je i dalje Ponzi, a trejderima je jedino bitno koliko mogu da izvuku is njega, tako da su im altovi i te kako primamljivi, nema zime za njih.
 
U petak verovatno jaca korekcija. Sve su sanse da ovaj mesec zatvaraju sa velikom zelenom svecom. Znamo da posle ovakvog skoka mora malo da pogura dole. Nemojte se cuditi ako istestiraju 56K.

Ja kontra baš ne očekujem ozbiljnu korekciju. Tako mu standardno bude u BTC balonu, cena samo raste i raste van svake logike, svi misle da sačekam korekciju, pa da uđem, kad ono nema nikakve korekcije, samo gore i još gore. Oni se onda uplaše da voz ne ode bez njih i ulete po lošim cenama, tako se pravi FOMO, tako se pumpa balon. Još malo pa će u temu da krenu da uleću ljudi koji nemaju pojma u kriptu, pa će vernici da krenu da im pričaju kako je ovaj put sve drugačije, kako je ovo superciklus i ostalo što su pričali i prošli put. Uostalom, što ti ja ovo pričam, znaš bolje od mene.
 
Nazad
Vrh Dno