Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

sta kopati sa 750ti?trenutno sam na nicesh quark
nemogu da je namestim da kopa eth sa vise od 2mhs a kad sam kopao exp radila je na 9mhs :d
 
oko pola dcr na dan,to je oko 50% vise od trenutnog 0.0009 na dan na nicehash
 
povavio se neki Radium RADS/BTC na poloniexu, ako je neko kopao neka proprati
 
Ma nesto radioaktivno :D u minusu je 100% od izlaska na berzu :d
 
X11 na nicehash se opasno problizava ETH-u po isplativosti.
 
Jopš je daleko, trenutno na X11 ~0.17btc, eth 0.31btc dnevno po trenutnim cenama.... x11 miner koji ja imam daje ~7Mhs na 280x neznam dal ima bolji besplatan....
U svakom slučaju dobra alternativa za 1gb 7850 kartice....
 
Ocisti AMD svoje lagere ko bi rekao, isto se desilo pred izlazak R9 200 serije skocila isplativost sve karte iz HD 7xxx serije rasprodale se po zestokim cjenama, i sada izgleda da vise nema R9 280 i 280X kartica, ostaju R9 380 i 380X koje su relativno svjeze, njih ce takodje rasprodat dok izadje polaris. Slucajno ili ne ovo se vec ponavlja. Ko god zna neki miner za X11 da je free nek javi naravno nista ne kosta.
 
Ako mislite da AMD finansira mining, nebi reko, neverujem, mnogo je para uloženo u eth, a AMD-u baš i necvetaju ruže, nije to ni Intel ni MS....
 
Pa ne znas da li imaju dogovor o otkupu akcija u eth preko ms-a...
 
Ako mislite da AMD finansira mining, nebi reko, neverujem, mnogo je para uloženo u eth, a AMD-u baš i necvetaju ruže, nije to ni Intel ni MS....

Ma ono svasta covjeka pada na um, ali je cinjenica da su se rjesili stari kartica, bice zanimljivo vidjeti Q1 mislim da ce AMD debelo povratiti trzisni udio, karte se prodaju zestoko, kombijima se voze :D jos malo morace kamioni da rade :)

Zao mi je sto MSI nije izbacio R9 380X Gaming a tacno bi slozio jos jedan Rig, ali pasce vjerovatno 4xR9 380Gaming bacaju 20Mh/s provjereno.
 
Ma ono svasta covjeka pada na um, ali je cinjenica da su se rjesili stari kartica, bice zanimljivo vidjeti Q1 mislim da ce AMD debelo povratiti trzisni udio, karte se prodaju zestoko, kombijima se voze :D jos malo morace kamioni da rade :)

Zao mi je sto MSI nije izbacio R9 380X Gaming a tacno bi slozio jos jedan Rig, ali pasce vjerovatno 4xR9 380Gaming bacaju 20Mh/s provjereno.

Mislim da je prica o AMD umesanosti u kopanje preuvelicana. Cela ETH mreza je trenutno 1054.0514 GH/s, neka su svi ostali GPU novcici jos toliko (a nisu), to mu dodje oko 100.000 kartica snage R9 280X...Mislim da je to daleko ispod godisnje proizvodnje high end kartica, a pogledajte svoje rudnike i videcete vecinu kartica proizvedenih 2013-2014...
 
Sve tahiti 2011 :D cinjenica je da ce se AMD rjesiti lagera, a da li imaju ikakv uticaj znace se uskoro, Kad izadje polaris ako opet nesto bude mnogo isplativo onda AMD ima umjesane prste. Ako su oni umjesani u ovo sa izlaskom polarisa trebace pogurat prodaju, a ovo im sigurno gura prodaju jer su bas slabo stajali u odnosu na NV mislim da je omjer bio 80:20 mozda i manje da sad ne trazim.
 
Pa ako stvarno guraju prodaju ovim onda bolje da smanje cenu, mada mozda trguju i rade pump-dump semu aa to je vec druga prica
 
Ma samo nek nastave cjele godine necemo se mi buniti ;)
 
pa koji??? i dali za obican ili povlascen (placen) miner???
 
ne bitno koji je na nicehashu ga imate i to sa obicnim minerom
i to je tako vec 5,6 dana
sa placenim je jos bolje
 
kolko bese bacaju sa obicnim minerom 7950-ice i R9 270-ice ????
 
Bas sam ja jutros vidio ovo na nicehashu pise da je isplativost iznad eth-a ali meni mrsko bilo provjeravati i ovako sam sa eth-om prezadovoljan :)
Uglavnom znaci i u praksi tako stoje stvari da je isplativije od eth-a?
 
ako sam ja dobro izracunao duplo...
meni 7950 daje oko 4.7 Mh a 270 oko 3.2Mh
kod vas???
 
Poslednja izmena:
Jedna 280x daje 6.2 na fabričkim parametrima.
 
ma digo ruke, ona racunica gore mi nije tacna 100%, ne mogu sad da se ubijam da pustim sgminer kad sam zaboravio kako... treba da daje duplo vise od onoga sto sam napisao gore...
 
7950 daje 9mhs a 270/x oko 5.5 i to na eth taktovima 960/1400, prebacio sam 2 riga jutros i radili su pola sata posle toga miner više nije prihvatao šerove ubulio se niceHash tako da nema neka vajda, majao sam 10 kartice 3 sata :( .....
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno