Šta je novo?

Digitalna TV: predlozi, sugestije i pitanja

i kasni 10 sekundi😂🤣
 
i kasni 10 sekundi😂🤣
Da kasni kasni, ali je bolja slika primetno. Ukazao mi se onaj kružić jednom ali sam ga besno pogledao (bilo na sred showtime nekde pri kraju II četvrtine) pa je pobegao i nije se javljao do kraja tekme. Realno bolja je slika primetno od SBB-a na RTS1. Ja gledam na velikom TV-u 70-inch pa mi znači da je dobra slika. E sad čekamo da vidimo kako će da se reši broj HD kanala u stvari ono što bih nekako i gledao ide u SD rezoluciji što mi izgleda kao da je snimano starom Nokia sa o,3 megapiksela.

Zvuk je nešto (podrazumevani setup) takođe bolji kod Hiperneta od SBB-a ali o tom kasnije, videžemo kako se razvija stvar.
 
Tako je. Gomila kanala koja ide kod konkurencije u HD-u u Yettelu ide u SD rezoluciji.
 
Evo ovog momenta mi luduje Hipernet tv. U sred reprodukcije sadržaja unazad, crn ekran, vreme otkucava.
Pokušam ubrzati, vratiti, radi slider za vreme, ne učitava sliku.
Odem na live, šaltam kanale, očitava vremena i sadržaj, crn ekran.
Restart, proradi, na kratko i onda sporadično crn ekran, ima slike, kružić, "nema interneta", ima slike, kružić.

Da poludiš!

Gledam TV sat vremena dnevno, i onda mi još trokira....
 
Evo ovog momenta mi luduje Hipernet tv. U sred reprodukcije sadržaja unazad, crn ekran, vreme otkucava.
Pokušam ubrzati, vratiti, radi slider za vreme, ne učitava sliku.
Odem na live, šaltam kanale, očitava vremena i sadržaj, crn ekran.
Restart, proradi, na kratko i onda sporadično crn ekran, ima slike, kružić, "nema interneta", ima slike, kružić.

Da poludiš!

Gledam TV sat vremena dnevno, i onda mi još trokira....
Zdravo,

Pretpostavljam da si pokušao sa restartom same opreme, kucni nam broj ugovora putem privatne poruke, kako bismo mogli detaljnije da proverimo. Nemamo prijavljenih smetnji u ovom trenutku za tako nešto, ali ćemo svakako izvršiti adekvatnu proveru.

~Nemanja A.
 
Da li na yettel daljinskom upravljaču postoji mogućnost unosa coda da se koristi kao IR daljinski. Eon daljinski ima tu mogućnost.
 
@Yettel Srbija imam " izazov" u vezi digitalne TV (samo box) i kućni net od 150GB.
Večeras ne radi, pogledam ruter, nema interneta. Pogledam potrošeno 160GB.
Da skratim, ako nemate ugovornu obavezu onda se računa protok HipernetTV.
U poslovnici ni reči o tome (još su videli da nije net pod ug. obavezom),a nisam siguran da je ovaj uslov napisan i u ovoj temi.
Prijavio sam "izazov" i kolegama na 0639000.
Pozdrav
 
@Yettel Srbija imam " izazov" u vezi digitalne TV (samo box) i kućni net od 150GB.
Večeras ne radi, pogledam ruter, nema interneta. Pogledam potrošeno 160GB.
Da skratim, ako nemate ugovornu obavezu onda se računa protok HipernetTV.
U poslovnici ni reči o tome (još su videli da nije net pod ug. obavezom),a nisam siguran da je ovaj uslov napisan i u ovoj temi.
Prijavio sam "izazov" i kolegama na 0639000.
Pozdrav
za nove internet pakete, transparentno stoji u poslovnicama da je net za Hipernet neogranicen
 

Prilozi

  • 6ECB690E-573C-48FD-8129-1898717D1C46.jpeg
    6ECB690E-573C-48FD-8129-1898717D1C46.jpeg
    123.5 KB · Pregleda: 77
Da li još neko ima problema da gleda HiperNetTV preko web-a? Pokušao sam pre nekih 7 dana nije radilo, sada probam opet - neće.

Uvek ista greška...

1662720857468.png

Zanimljivo je da sa istim tim kredencijalima mogu da pristupim Yettel app i web shop-u , ali kod TV-a mi uvek izbacuje istu grešku.
 
razmisljam po isteku UO kod MTS optika da predjem ovamo zbog promocije , ali citajuci postove korisnika nisam ubedjen da bih uraaadio pravu stvar
cini mi se dosta problema u poredjenju sa MTS optikom
voleo bih da cujem od nekog ko koristi ove pakete o TV koliko boxeva se dobija uz ugovor bez da se placa dodatni i Internetu- hipernetu
hvala
 
razmisljam po isteku UO kod MTS optika da predjem ovamo zbog promocije , ali citajuci postove korisnika nisam ubedjen da bih uraaadio pravu stvar
cini mi se dosta problema u poredjenju sa MTS optikom
voleo bih da cujem od nekog ko koristi ove pakete o TV koliko boxeva se dobija uz ugovor bez da se placa dodatni i Internetu- hipernetu
hvala
Ja dobio 2 boxa, 300/150 Mbit
 
razmisljam po isteku UO kod MTS optika da predjem ovamo zbog promocije , ali citajuci postove korisnika nisam ubedjen da bih uraaadio pravu stvar
cini mi se dosta problema u poredjenju sa MTS optikom
voleo bih da cujem od nekog ko koristi ove pakete o TV koliko boxeva se dobija uz ugovor bez da se placa dodatni i Internetu- hipernetu
hvala
Ja sam prešao iz MTS-a i nisam se pokajao (još uvek). Suštinski ima svoje prednosti i mane. Mana je definitivno TV, ali to mi je rekao i terenski agent (bio je iskren), ali pošto meni TV ne igra neku posebnu ulogu u životu nisam se dvoumio.
Kvalitet slike kod mene je više nego dobar, ovde vidim da ljudi imaju problema sa tim, ja zaista ne... Ono što jeste velika mana je vreme odziva kada klikneš na daljinskom prođe dobrih 5sec pre nego što TV odreaguje. Lista kanala je solidna, manje više ima sve što ja gledam.
Plus je i to što im box nije zaključan i možeš da instaliraš druge app.
Net odličan, ako ti ne smeta što si iza NAT-a. Ako ne znaš šta je to onda nemoj ni da te brine, jer verovatno ti onda i neće praviti razliku.
Konačno, finansijski su trenutno 20% jeftiniji od MTS-a sa ovom trenutnom promocijom.
 
Citajuci sve ove teme,koja bi bila prednost hiperneta u odnosu na ostale kablovske provajdere,da izuzmemo pomociju od 12 meseci,cisto tehnicki i kao korisnik..
 
pa ako izuzmes cenu, nema prednosti... Isti q sve... :)
 
Poz
Kako ste podesili box? Nekako mi deluke da je slika ima bas jake boje i da je mutna da nije cista.
Da li ste cackali nesto u podesavanjima da namestite?
 
Jel' vama radi TV? Kod mene se nešto pobrkalo. Umesto HipernetTV sad je XTV, na madjarskom, i upućuje me na login stranicu sa madjarskim domenom?!?
Pozdrav
 
Uspeo sam nekako da se ulogujem i pokrenem aplikaciju. Ovo je nova verzija (2.3.3) vizuelno je drugačija, ima neko Search dugme (nisam isprobao šta radi), ima podešavanja za jezik (titl, zvuk), EPG je drugačiji. Kretanje kroz listi kanala kurzorskim tasterima ne radi, i više nema mogućnost podešavanja rezolucije na pojedinačnom kanalu. Ima opcija Snimi...
Pozdrav
 
Uspeo sam nekako da se ulogujem i pokrenem aplikaciju. Ovo je nova verzija (2.3.3) vizuelno je drugačija, ima neko Search dugme (nisam isprobao šta radi), ima podešavanja za jezik (titl, zvuk), EPG je drugačiji. Kretanje kroz listi kanala kurzorskim tasterima ne radi, i više nema mogućnost podešavanja rezolucije na pojedinačnom kanalu. Ima opcija Snimi...
Pozdrav
a kad si uzeo box? onaj prvi talas F&F ili kasnije?
mislim da nije ista verzija soft, proverim kasnije
 
Uzeo sam polovinom avgusta prošle godine. E sad, koji je to talas bio, nemam pojma.
BTW, pojavila mi se i stavka Devtools - zanimljivo, ima svašta nešto tu ;)
Pozdrav
 
Ovo:
Screenshot_20220909-225135.png
Pozdrav
I da dodam: pošto sam nakon upgrade-a aplikacije morao ponovo da je aktiviram na ytl.rs/tv, sad se box vidi kao novi uredjaj. Dakle, vidi se dva puta.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Sad malo čačkam EPG i vidim da 26 kanala nema opciju gledanja unazad - Novosadska TV, Palma Plus, ntv, Belle Amie, Pannin RTV, Bor, S, TV Leskovac; KCN1, KCN2, KCN3, OBN, BN, BN2, Toxic, MTV, RTS Kolo, RTS Muzika, PINK Bravo, CityPlay, Pink Music, Pink Music 2, PINK Koncert, PINK Folk 1, PINK Extra, PINK Show..

Da, znam, možda će neko reći niko to inače ne gleda (po toj logici nisu ni morali da ih stavljaju u listu ali valjda treba reklamirati kako imate veliki broj kanala), ali u ovom vremenu gde većina korisnika ne uspeva u real time-u da gleda nešto što ga zanima, ovo je stvarno glupo.. Pritom, kanali poput ovih RTS-ovih su baš takvi da listanjem unazad mogu naći nešto zanimljivo na šta nikad ne bih ni pomislio da ću gledati..

Evo još pitanja za Yettel: imate li u planu (i kada da ih očekujemo) opcije poput video kluba, radio stanica, podsetnika, omiljeni sadržaj, profili, statistike utakmica (da se premota na vrema kada ja bio gol ili nešto bitno na utakmici kao što ima EON), eventualno quick view (jednim dugmetom prebacivanje između dva poslednje gledana kanala) izd..
 
Hahaha brate pa da li si realan, njima ne može da radi regularan tv kanal bez da se vrti krug na svakih 5 minuta, a ti ih pitaš da ti naprave da vratiš kada je bio gol...

Ovo je ubedljivo najamaterskije pružanje usluge kablovske televizije koje sam ikada video u životu. Aplikacija baguje, ispada sa interneta pa javlja da nema neta, onda zoveš podršku da ti daljinski resetuju uređaj, daljinski radi u hipernet aplikaciji sa retardacijom, dok u ostalim aplikacijama radi normalno, aplikacije za mobilni nema ni na pomolu...

Tiha jeza.
 
Nisam korisnik hiperneta; ali po iskustvima koje vidim ovde, deluje kao veoma losa usluga televizije sa dobrom idejom ali losom realizacijom. Spomenuse pre neki dan novine koje ce predstaviru u narednim danima, pa eto mozda bude nekog pomaka uskoro. Eventualno ta app za mob smart tv bi meni licno bila zanimljiva.
 
Nazad
Vrh Dno