Šta je novo?

Diablo IV

Pisali smo vec o dropu legendarnih, povecali su procenat da bi mogli da dobiju sto vise povratnih informacija.
 
Meni deluje da niko od developera nije ozbiljnije testirao nekromansera, ovo mi je laganica, kosturi su za sada prejaki, ja još dobio legendary koji mi dozvaljava da prizovem još dva dodatna pa ih imam sedam. Vojska. :LOL:
Očistio sam dungeon gde me je mučio bos sa varvarinom, sa nekromanserom se nisam ni zadihao.
I šta je sa drop-rate, samo padaju legendary, do lvl 14 sam već dobio 4, otišao sam da probam sreću kod onog curiosities vendora, dobio još 4 iz prve.
Uđi u "book of death" pa aktiviraj i magove (3 kom za početak) pa će ti vojska biti još veća, a posle i golema :D
 
Haha pa ovo je predivno, problem sa alt+tab su resili tako sto vise ne moze da se izabere dedicated fullscreen :ROFLMAO:
Pa može, ali će i dalje crashovati.

Windowed Fullscreen - ovo je default, i realno sa Hardware-accelerated GPU scheduling ne bi trebalo da ima ikakve primetne razlike u odnosu na Exclusive Fullscreen mode.
I još neki Beta problemi:

A i ne znam da li ste primetili koliko su serveri preopterećeni kad se prelazi u novu mapu ladno treba vremena igri da se syncuje sa serverom, ono bukvalno baci me par metara ranije dok gore ne ispiši na kojoj sam mapi.
 
Sećam se OB D3,padali legendari ko ludi,posle kad sam kupio igru,totalno sam se razočarao.Niti jedan set nisam kompletirao

Kad dojdem u grad,oči me bole od seckanja,al nije nešta da vidim punu mapu igrača,dva tri kod bosseva
 
Screenshot (145).png

Ja sam zavrsio sa betom i testiranjem. Video sam sta me zanima, definitivno posle danasnjeg dana cu dobro da razmislim hocu igru da kupim ili ne. Ako bude u ovakvom stanju ne pada mi napamet da je kupim, da imam desinhronizaciju sa serverom, odem par metara dalje a on me vrati na predhodno mesto, ja opet odem on me opet vrati i tako nekoliko puta, da ne mogu da izadjem iz grada zbog desinhronizacije kao da udaram u nevidljivi zid. Sitniji problemi koji ce verovatno svi biti reseni do izlaska full igre.

Licno posle D3 ovo je ok ali za moj ukus nekako suvise se sporo radnja odvija, jeste ovo pocetak i da nisam video ni jedan deo igre sta su zamislili ali ipak cu sacekati da izadje full igra pa da vidim end game content. Dobio sam sta sam zeleo da je D4 mracniji i ozbiljnije izgleda ali za sada to je to. Iskreno ni jedna klasa me nije nesto previse odusevila kao sto me je odusevio Witch Doctor u D3.
 
Racunaj na ovakve probleme u prve 2 nedelje sigurno.
bas cu se iznenaditi ako bude sve OK u tom pocetnom periodu, mislim da nema nikakve sanse.

E sad, ja Diablo dozivljavam kao igru na koju cu sigurno spucati minimum par meseci, a verovatno i mnogo vise. Tako da sam se pomirio da se taj prvi period pregura uz probleme.
 
Ne zuri mi se da je kupujem, tako da je ovo sto sam odigrao prosle nedelje i ovo malo sinoc i danas dovoljno da zakljucim da cu da sacekam izlazak igre i tih prvih nedelju dve dana da vidim kakvo ce da bude stanje pa ako se odlucim lako cu je kupim.

Ovako nije da nemam sta da igram, imam Last Epoch, Wolcen to je od online a imam jos dosta u skladistu igara koje hocu da zavrsim. Uskoro izlazi i Last of Us za pc pa i to hocu da igram.
 
Ja sam igru već kupio tj. preorderovao, nemam dilemu oko toga, ljubitelj sam Diabla još od Diabla 1 tako da... Ovo što Kovač reče dešavalo se verovatno svima ovog vikenda zbog ogromnog broja ljudi, ne sećam se da sam prošli vikend imao ovakve probleme (pričam za xbox).
Inače sama igra mi se sviđa, verovatno ću provoditi dosta vremena uz nju kad izađe, jes da će leto biti u toku i lepo vreme ali krastavac...
Cilj prve bete mi je bio da probam barba i zadovoljan sam, to će mi sigurno biti main char, ova beta mi je bila cilj da vidim nekra i takođe sam zadovoljan, lično mislim da je i on trenutno OP kao i sorc ali to se pegla do izlaska igre.
 
Izabrao sam sve najteže postavke i uvod je prelak za Necra. Igra mi prvi put fino radila a drugi put je bio neki stutter da li je netcode ne znam. GPU prži do 68/83/90 stepeni.

Grafika je i fina i nije. Mnogo je nekako sve umekšano plus mrak i slabo se šta vidi. Kao Sui Generis otprilike.
 
Ja sam lock-ovao FPS na 80 i potrosnja se smanji na ~180W samim tim i 57/66/76c, sve na high bi leglo 10GB VRAM
Svidja mi se, sve ukupno nisam mnogo igrao, ali nemam neke probleme log u igru je 2-3min max...
 
Poslednja izmena:
Imo sam ja desihronizaciju servera i prosle nedelje u igri i isto se ponasalo ko sada, odem na jedno mesto i kao da sam ukljucio brzo premotavanje unazad me samo vrati na polaznu tacku, isto sam imao da sam naletao na nevidljive zidove, ulazak u grad usporen kao i izlazak iz teleporta, nasumicno rusenje igre.

Juce u 17:15 kada sam usao na server uvece do 23h bez i jednog prekida a koristio sam alt+tab da spustim igru, dok jutros kada sam usao u prvih pola sata dva puta me je igra izbacila na destop i tu stoji sve ukoceno par min da bi dosao sebi i izbaci mi novi prozor da posaljem ticet sa problemom.
 
Je l ima neki novi feat of strength u open beti osim ona dva postojeca iz early bete? Brdo obaveza ovih dana pa ne stižem na OB osim ako ima neki missable FOS :)
 
Nema, sve isto kao u EA OB.
 
Pa sta bi bilo razlivito...rekao sam vam da igra stuca...a ja imam 13900k i 4070ti...kao i sve poluproizvod od mene trojka....inace nekro je dobar
 
Da, odlicna je grafika i animacije su isto odlicne. Ali... prica, ja ne kapiram kako im vise ne dosadi da toliko neke stvari banalizuju. Zar moraju toliko da se spustaju na taj neki "klinacki" nivo, da svima bude jasno. Otprilike 20 puta su pomenuli "Lilith mother of Sanctuary" samo u jednom kvestu, ok skontali smo, jel ima jos nesto da nam otkrijete o glavnom negativcu, ajde dajte sve.
Bukvalno sve su vec rekli o njoj i sta ostaje do kraja, pa klise naravno.
Startuje prilicno kul, lagano i misticno, mracano, ali cim su krenuli da ubacuju sporedne tinejdz likove koji traze otete roditelje, sve je toliko pocelo da me podseca na nesretnu pricu iz trojke. Izgleda da sam se uzalud nadao da Blizzard mogu neku ozbiljniju pricu da napisu.
 
Poslednja izmena:
Da, odlicna je grafika i animacije su isto odlicne. Ali... prica, ja ne kapiram kako im vise ne dosadi da toliko neke stvari banalizuju. Zar moraju toliko da se spustaju na taj neki "klinacki" nivo, da svima bude jasno. Otprilike 20 puta su pomenuli "Lilith mother of Sanctuary" samo u jednom kvestu, ok skontali smo, jel ima jos nesto da nam otkrijete o glavnom negativcu, ajde dajte sve.
Bukvalno sve su vec rekli o njoj i sta ostaje do kraja, pa klise naravno.
Startuje prilicno kul, lagano i misticno, mracano, ali cim su krenuli da ubacuju sporedne tinejdz likove koji traze otete roditelje, sve je toliko pocelo da me podseca na nesretnu pricu iz trojke. Izgleda da sam se uzalud nadao da Blizzard mogu neku ozbiljniju pricu da napisu.
Zato sto prave igrice za ciljnu grupu, a ne za nas 40+ :cool:
 
Zato sto prave igrice za ciljnu grupu, a ne za nas 40+ :cool:
Prvi put kada sam igrao keca bio sam u prvom srednje, dvojku sam igrao 2 godine kasnije. Obe te igre su u poredjenju sa D3 na nekom mnogo ozbiljnijem nivou prezentacije, hororolika atmosfera, nacina na koji je prica ispricana, morbidna grafika, zvuk... Sve mi je djelovalo kao nesto za starije generacije, nesto sto ne smiju mala deca da igraju.

Onda dodje D3 posle 10 godina i dobijem miks diznijevog crtanog filma, sa japanskim animama i pomalo Mocnih Rendzera. Sve je fino uvijeno, socno, bajkovito, magije prste na sve strane, pa se onda pitam da li su mozda ti novi tinejdzeri postali kao klinci iz predskolskog uzrasta ili je Blizzard pokusao da progura D3 bas tim klincima iz prvog osnovne kao sto su uspeli sa WOWom?! Sta god ja je upitanju, Blizzardovci su od tad izgubili kompas a to se najvise vidi u poslednjih nekoliko godina gde je vrhunac njihovog pomracenja bila famozna izjava "Do you guys have no phones?".
 
Da li je moguće igrati D4 u single player modu? Tj, da se ne vide drugi igrači? Probao sam betu i smorio se čim mi neki random lik uleteo u borbu van grada. Ajd u gradu i da ih istrpim, ali van nikako.
 
^ da dopunim pitanje malo, za moje potrebe: da li će biti moguć single player kad izađe punokrvna igra?
 
^Ako mislis da ne gledas druge igrace uopste, vec je neko spomenuo da ne moze - sto je meni presudilo da ne kupujem.
Ironicno da su konacno povratili horor atmosferu, muzika, zvuci, uzivancija... i onda pored tebe proleti lik sa nadimkom HugeDong4u i instant ubije immersion.
Pih. Nista im ovo nije trebalo.
 
Neću ni ja da kupujem ako nemam opciju da prodjem solo kroz igru. Taman da pokupim mobove, namestim ih gde ja hoću da ih odvalim i onda mi uleti neki 10 puta jači lik "bigDlord" i upropasti mi dozivljaj.

Oh well, rip blizzard.
 
Meni se ovo generalno dopada ali postoje dva velika problema sa igrom:
  • stutter ili problemi sa netkodom, ovo za 70 evra u ovom stanju da ide neće da može, ajde da je kineska/korejska MMORPG igra pa da razumem loš netkod, ali za ove pare od Blizzarda big no no
  • Battle pass... smrdi na loše, ko da im veruje da igru neće pretvoriti u Immortal posle šest meseci? Već pominju sped up leveling with BP. Ok može BP ali onda ne dam 70 evra, mora biti F2P kao Modern Warfare...
Za 70 evra da počnu da prave offline mod, ima još vremena do 6.6...
 
Da li je moguće igrati D4 u single player modu? Tj, da se ne vide drugi igrači? Probao sam betu i smorio se čim mi neki random lik uleteo u borbu van grada. Ajd u gradu i da ih istrpim, ali van nikako.
to je samo u open world delu, questovi i dunegons su solo
 
Da, odlicna je grafika i animacije su isto odlicne. Ali... prica, ja ne kapiram kako im vise ne dosadi da toliko neke stvari banalizuju. Zar moraju toliko da se spustaju na taj neki "klinacki" nivo, da svima bude jasno. Otprilike 20 puta su pomenuli "Lilith mother of Sanctuary" samo u jednom kvestu, ok skontali smo, jel ima jos nesto da nam otkrijete o glavnom negativcu, ajde dajte sve.
Bukvalno sve su vec rekli o njoj i sta ostaje do kraja, pa klise naravno.
Startuje prilicno kul, lagano i misticno, mracano, ali cim su krenuli da ubacuju sporedne tinejdz likove koji traze otete roditelje, sve je toliko pocelo da me podseca na nesretnu pricu iz trojke. Izgleda da sam se uzalud nadao da Blizzard mogu neku ozbiljniju pricu da napisu.
Boldovano i meni je bilo WFT "zar opet kao D3" moment u priči.
A baš su lepo krenuli sa onim matorim usamljenim monkom koji je kao mlađi Deckard Cain, i njegove dijalog je skroz na mestu i malo je nadmen, ali bar ne otkriva previše.
Realno 99% da će biti neko oživaljavanje prošlih Prime Evils (Diablo, Memphisto i Baal), ali to mislim da samo na putu ka ultimativnom boss-u a to ćemo videti ko će biti.

Mada za sada kako ja vidim bolje izgleda predstavljanje priče u odnosu na D3. Ali da se razumemo mislim da priča toliko nije ni bitna u ovakvom tipu igre, jer realno to je 10-20 sati da se pročita svaki quest i pogleda svaka scena a igra ima podlogu za stotinak sati igranja.

Razlika s kraja devedesetih i danas je bilo što tada su igru pravili da bude artistički slobodna a ne ograničena da bude odgovarajuća za određen uzrast (dal zbog prodaje ili nekog PEGI ratinga), najgore što današnji mladi gameri em neće da razmišlja plus im se ne sviđa ako nešto nije na poznat šablon a sve se kopira od hollywoodskih bljuvotina i američkih serija.

Ja nisam primetio da mi neko uleti i pobije mobove, jer druge igrače sam samo viđao u onim malim lokalnim eventovima, a i borba se jako brzo dešava pa nije da tebea 2 minuta da se namešta
ako u nekog FRPG-u.
I baš su spomenuli da se solo igra dok se ne otključa veći hub, mada posle se dobiju još questovi koji opet igraš solo a možeš i oformeljenoj grupi.

I ostali koji se nadate da će biti singleplayer (offline mode) zaboravite, nije da ih branim ali prošla su ta vremena kad već D3 davne 2012 bio online. Acti-Blizz je grunuo ogromne pare u ovo i imaju znanje kako da naprave always online igru da je zaštite od gusara i cheatera koliko je moguće. Sad kad pogledam nema ni jedan noviji Call od Duty gusarska verzija a to je po meni igra gde SP odigraš a MP je opcijona komponenta.
Biće jednom free custom servera kao što su se za D3 pojavilai ali proćiće godine i godine, ako i dođe.

Što se tiče shutter pa ovo je beta, imaju još 2 meseca to da poprave.
Returnal za PC koji je pravljen u UE5 je imao žešći shutter kad se prelazi u novu sobu i u većim borbama a sredili so prvim patchom.
Tako da ja se ne brinem oko tih stvari,
naravno ko je zabrinut za nedelju 2 neće ništa propustiti kad izađe igra, jer neće odmah sezona krenuti.

Battlepass sve je OK ako se vrti oko kozmetika i ako ima nekog boosta to je boost samo za brži BP, iskreno biće neko vreme kao kozmetike možeš da dobiješ samo u BP
a posle će ubaciti i neki night market gde ćeš moći da kupiš šta ti se sviđa (ofc. za prave pare) jer ovako 90% toga će biti samo lepo je ali ne sviđa mi se.

Mene više brine što je beta na verziji 0.8.1.xxx a šta sve imaju još do 1.0.0 da završe a igra izlazi za 2 meseca a 100% kompletna igra jer krajom prošle godine ljudi su igrali closed betu i to sam endgame.
 
Poslednja izmena:
Da je samo do gusara, mogli su isti fazon kao 3 - always online, ali mozes da igras sam ko covek. Mislim da su ovo vise gledali koji trendovi donose pare ovih dana pa na to skocili malo. Verovatno je logika da ako ne gledas druge igrace i njihov fensi armor, manje su sanse da ces od zavisti da odresis kesu za battlepass.
 
Ne kontam zašto ljudi očekuju perfektne performanse za vreme open bete kad je preko milion igrača igralo za vreme closed. Sad je možda 10 ako ne i jače miliona igrača. Čudo je da uopšte radi i da sad uopšte nema nikakvog čekanja. Na kraju krajeva, to je i cela poenta bete.

Žalbe na ovo si mi apsurdne. Svako još može da proba za džabe.
 
Nazad
Vrh Dno