Šta je novo?

Diablo IV

Uffff meni je sorcererka baš fun klasa. Slično kao u D2 gde sam sa frozen orb + blizzard prvi put probao i zaljubio se tako i ovde. Inače uvek sam birao melee samo udri klase.

Lagano i brzo se levelu sa Chain Lighting i sa tim buildom sam presao na WT4 i tu vec se videlo da nema dovoljan dmg. da ih brzo ubijem pre nego oni mene. Armor mi je tek na 4000 i sa onim 1.1% po udarcu do 60% povecanaj aspektom bude fin buff da se preživi do čišćenja gomile.

Prebacio se na ovaj broken build Ball Lighting jer me posrećilo još tokom WT3 da mi u onim blood harvest mini helltideovima padne chest armor Raiment of the Infinite i dobio sam cak dva jako slicna ‍Tal Rasha's Iridescent Loop sorc ringa. Inače nikad lakše farmanje itema 2 stash taba i inventar se napuni za jedna taj event.

Samo bacim 2 lopte da krenu da orbitiraju TP u gomilu, frost nova i do kraja mane jos lopte i sve nestaje. Vidi se da mi fali jos malo dmg. reduction, ali nije da se borim da preživim.
Još ima onaj blood power koji je kao neki corpse explosion (Accursed Touch), šta preživi dovoljno dugo umire u eksploziji posle 2. ili 3. defanzivnog skill casta. Mada njega ću da dropujem i ubacim drugi.

Sviđa mi se Sorc klasa što ima dobar AoE, svaki element donosi nešto drugačije u build (frost zamrzava, lighting ima one crackling energy pickupe) i baš je fina klasa da se melje kroz mobove.
Razmišljam da kad dođem do lvl 100 da rollam još Blizzard sorc build pa da imam i to. Ili jednog HoTA barba za one hit-one kill fun.
 
HoTA ce biti jedan od boljih u ovom novom Abattoir of Zir, tako da bih ja to probao. I on je jako fun, mada je levelovanje sorca lakse.
 
meni je double swing mnogo interesantniji build od hota
 
Ima neko neki savet za pocetnika,sta i kalo je najbolje raditi na pocetku? Nedavno sam uzeo igru pa bih vrlo rado poslausao neke savete od iskusnijih igraca
 
igraj story, lagano, otkrivaj mapu, waypointe, strongholde, imas rasute po mapi lilith statue, koje daju lepe boostove za account.

sve su klase ok, kreni nesto sto ti se svidja kao fantasy role play, pa ces videti kako ti lezi, posle mozes malo po yt gledati za klasu koja ti se svidja sta ima od dobrih buildova, pa lagano kreni sa skupljanjem potrebnih itema.
endgame je raznovrsan, ima za svakoga, ne moras biti hardcore 12h dnevno gamer
 
igraj story, lagano, otkrivaj mapu, waypointe, strongholde, imas rasute po mapi lilith statue, koje daju lepe boostove za account.

sve su klase ok, kreni nesto sto ti se svidja kao fantasy role play, pa ces videti kako ti lezi, posle mozes malo po yt gledati za klasu koja ti se svidja sta ima od dobrih buildova, pa lagano kreni sa skupljanjem potrebnih itema.
endgame je raznovrsan, ima za svakoga, ne moras biti hardcore 12h dnevno gamer
Poceo sam sa Necrom i zanimljivo izgleda,malo mi onako sve cudno jer se ne snalazim bas u opcijama. Za sad je igra OK,nije nesto WOW kao sto su je hvalili ali je mogu reci solidna i istice se od ostalih igara slicne klase.
 
Razmišljam da kad dođem do lvl 100 da rollam još Blizzard sorc build pa da imam i to. Ili jednog HoTA barba za one hit-one kill fun.
Jos jedan glas za HotA. I cisto napomena za vampire skills leveling - onaj za evade (Metamorphosis) ostaviti na najmanjem levelu, posto onda CD traje samo 2 sec.
Ovo je bitno za pants koje daju resurse.
 
mozete da search clan, public je, BENCH, pa idete na join, neko ce accept
 
 
Ja sam u svojoj glavi odvoji stari Blizzard i novi Blizzard. Lakše mi nekako da se pomirim sa realnošću.
 
Kada i kako mogu dobiti mount?
 
radis main quest, da sad ne spoilujemo :)
 
@rseke evo bez spoilera neke smernice :)



Baš sam čitao o ovome. Mislim da će im stash tabovi proči, ali prodaja nekih item kroz BattlePass je već Pay for Convenience a ako se uzme u obzir PvP onda je to čisti P2W.
Dovoljno je da je samo random uber unique, još gore ako neki zagarantovani. Čak i da je neki batch crafting materijala to je čist P2W.

Sad još me mame da im dam pare za BP, ali ako to ubace mogu da zaborave da ću im i DLC kupiti po punoj ceni, kupiću na popustu samo zbog priče a možda samo odgledam na YT story i utrošim vreme na drugu igru npr. Path of Exile 2.

Neka se igraju P2W i mikrotransakcija tako će i završiti, kao D3 koji ima je slabo para donosio.
 
Mogu sada da se tako ponasaju ali vec koliko sledece godine izlazi Last Epoch u punoj verziji a kosta 34 evra a bude i na ponekom popustu, polovinom sledece godine stize Path of Exile 2 koji je besplatan a oni koji imaju kupljene dodatne prostore u kovcegu bice im dostupno PoE2.

Morace D4 dobro da se oznoji i dobro da porade na dodatnom sadrzaju ako budu hteli da prezive sledecu godinu. Naravno nisam jos kupio igru ali sam je probao sada ovo kada je bila besplatna i svidja mi se ali bilo mi puno 5000 dinara da dajem.
 
@MalaStrela iskreno krenuli su agresivno sa popustom jer obicno Blizzard igre su bile uvek sa jacom cenom i slabo su davali popuste.
Ali izgleda D4 koliko su primerka prodali da su na nuli koliko su uložili.
Sad im trebaju igrači koji bi bili bombardovani kozmetikama da ih kupe.

A ako su budale u Blizzardu neka slobodno ubace P2W mikrotranskcije, rado ću moje vreme koje mi je baš ograničeno da uložim u Last Epoch i PoE2 i sigurno ću i dalje uživati u ARPG žanru. Nije sad dovoljan samo lep izgled D4 da me drži.
da li je neko dobio besplatan battle pass u drugoj sezoni? meni stajalo da aktiviram "for free" i aktivirao...
To ako si uzeo Deluxe ili Ultimate a nisi aktivirao u S1.
Ili ako koristiš Bing i skupio si poene pa kupio BP preko store-a :D
 
interesantne novine

5min helltide cooldown
u abottoir of zir mogu da se leveluju i normalni glyphs dosta brze (daje mnogo vise expa)
naravno za zir mora da se zavrsi season journey
vise nacina za ilvl 925 gear

bio je i live gameplay u streamu, naravno sa sorc lightning balls
 
Jedino sto mi se stvarno ne svidja je 1 life u AoZ. Ne vidim cemu to, ako vec postoji timer.
Plus, ako sam dobro razumeo, u grupi ako jedan gecrkne, run je failed za sve (mozda sam tu prezupcio malo, ali tako sam razumeo).
 
1.2.3 Build #47693 (All Platforms) - December 5, 2023

GAMEPLAY UPDATES​


  • Starting on December 5, battle legions of Zir’s minions and race against time in a new endgame pinnacle dungeon, Abattoir of Zir. For more information, visit this article.
  • A full list of possible affixes can now be previewed in the Enchantment menu using the new View Possible Affixes button.
  • Earned Glyph experience from most Nightmare Tiers was increased.
    • Tiers 1-17: No Change.
    • By Tiers 30: From 66 to 79.
    • By Tier 50: From 106 to 139.
    • By Tier 75: From 156 to 239.
    • By Tier 100: From 206 to 339.
  • Introduced further support for NVIDIA Reflex technology. Visit the in-game settings to enable this feature.

BUG FIXES​

Accessibility
  • Fixed an issue where the Screen Reader didn’t announce the required pacts for Vampiric Powers.
  • Fixed an issue that made the Screen Reader malfunction on the Steam Deck.
Dungeons
  • Fixed an issue where the Mechanical Box wouldn't respawn if the player was killed by the boss in the Bastion of Faith.
  • Fixed an issue in the Fallen Temple dungeon where the objective to destroy the Idol of the Fallen Temple could not be completed properly if the Idol was destroyed instantly.
  • Fixed an issue where the debuff effects in the Fallen Temple could be avoided when leaving and re-entering the Dungeon.
  • Fixed an issue where enemies from the Sole Survivor event could spawn behind locked doors in the Hallowed Ossuary, blocking event mastery completion.
  • Fixed an issue where Nightmare Dungeons wouldn't properly reset after all revives were exhausted when playing local co-op.
  • Fixed an issue where enemies spawned by Animus-carrying monsters with the Summoner affix unexpectedly carried Animus.
  • Fixed an issue where bonus Elemental Damage affixes of Nightmare Dungeons scaled their damage too low or too high for their respective Tier.
Gameplay
  • Fixed an issue where some attacks made by Echo of Lilith would not properly trigger if the player in the Party that started the encounter died.
  • Fixed an issue where the first Death from Above cast by Echo of Lilith had irregular timing and didn't display an incoming projectile indicator.
  • Fixed an issue where Frostburn and Mother's Embrace could drop as Sacred and not Ancestral from Tormented Echo of Varshan in World Tier IV.
  • Fixed an issue where Gems could still drop from some sources, such as Avarice's chest or Whisper Caches, instead of Gem Fragments.
  • Fixed an issue where Rabies cast by Werewolf companions from the Of the Alpha legendary aspect could miss.
  • Fixed an issue where Druids could continuously run into a wall if Trample was used to move towards a nearby wall.
  • Fixed an issue where Treasure Goblins would sometimes become invincible and run away if the player mounted or unmounted near them. (Treasure Goblins have had enough of your bullying, wanderer.)
Season of Blood
  • Fixed an issue where Blood Harvesters could quickly disappear after spawning.
  • Fixed an issue where the Norvaic enemy could spawn repeatedly in certain co-op situations.
  • Fixed an issue where Seeds of Hatred extracted by being Hatred's Chosen did not count towards a Season Journey objective’s progress.
  • Fixed an issue which made Potent Blood dropped from a Blood Well inaccessible.
  • Fixed an issue where Duriel wouldn’t spawn when the player re-entered the boss arena after respawning.
User Interface and User Experience
  • Fixed an issue where map overlays for Helltide and Blood Harvest wouldn't display properly when entering a region covered by fog of war.
  • Fixed an issue where the tooltip displayed while hovering over certain items could blink periodically.
  • Fixed an issue where the text describing how to unlock Mounts was inaccurate for players who skipped the Campaign.
  • Fixed an issue where navigating to the Season Journey from a Seasonal Aspect wouldn't open the correct chapter.
  • Navigating the Seasonal Stash with a controller will now be more consistent.
Miscellaneous
  • Fixed an issue where visual effects on armor would remain fully visible while using Concealment. (Lilith sees all, foolish wanderer.)
  • Various visual, performance, and stability improvements.
 
Krenuo sam malo da probam startera za novu PoE ligu, toliko puta sam pritisnuo 'space', da mi dodje da premapiram movement skill tu...
 
 
 

i posle će svi do 31.12. da voze level 50 Tears of Blood glyph i krenuće kuknjava kako nema šta da se radi više.



Ja mislim da Blizzard nije preterao, samo možda da je recimo svakih 10 level stats boost od glyph značajno veći, ili svakih 5 lvl exponencijalno veći.
Pa da recimo levle od 15 do 20 više vrede nego level 1 do 15.


AHahhaaha a što Musk komentariše na objavu:

"It’s a fun challenge, but some tweaks would be great. Would be nice to buff Druid a little. Seems to be the weakest character by far."

Twitter tj. X se pretovrio u Elon igra D4 i komentariše na twittove ovih ih blizzarda :ROFLMAO:
 
 
Abattoir of Zir su bukvalo Greater Rift iz Diablo-a 3. Pozdrav, sledece sezone se javljam opet 😂 Mozda Blizzard smisli jos neku "novinu".
 
 
……
 
Nazad
Vrh Dno