Šta je novo?

DELL Vostro A840

Očekujemo utiske :). Ako može neki mali test u realnom radu, odlično.
 
jel moze neko uputstvo za instalaciju win xp na ovom laptopu?
 
Moze da se instalira xp na ovaj laptop , jedini problem su driveri za xp kao i za bilo koji noviji laptop , ali zahvaljujuci entuzijazmu nekih ljudi i to je prevazidjeno tako da xp radi bez problema.
 
Na prethodnoj strani su vec postavljeni ti linkovi sa driverima,
i da ponovim sve radi osim BT-a.

@ buzz netreba ti nikakvo uputstvo instaliras xp kao i bilo gde,
ovde jedino najpre moras ukloniti ubuntu posto je on vec instaliran, znaci formatiras hdd npr. sa hirens-om i onda startujes instalaciju xp-a.
 
Na prethodnoj strani su vec postavljeni ti linkovi sa driverima,
i da ponovim sve radi osim BT-a.

@ buzz netreba ti nikakvo uputstvo instaliras xp kao i bilo gde,
ovde jedino najpre moras ukloniti ubuntu posto je on vec instaliran, znaci formatiras hdd npr. sa hirens-om i onda startujes instalaciju xp-a.

Ako nemate neke uredjaje eksterne koji rade iskljucivo pod XP-om, ne vidim razlog zasto ne biste instalirali Win 7 32 bita, radi perfektno na ovom laptopu.
 
Волео би' да чујем још искустава срећних људи :D који имају овај лаптоп. Првенствено оних који везано за трајање батерије. На првој страни је неко поменуо да са укљученим Wi-Fi батерија може да издржи 2.5-3 сата што стварно је сјајан резултат за ову "класу" и ове новце, ал' занима ме кол'ко може да издржи ако се Wi-Fi искључи и екран мало затамни?
Колико је бучан?
Замерке, похвале?
Хвала унапред :)
 
Волео би' да чујем још искустава срећних људи :D који имају овај лаптоп. Првенствено оних који везано за трајање батерије. На првој страни је неко поменуо да са укљученим Wi-Fi батерија може да издржи 2.5-3 сата што стварно је сјајан резултат за ову "класу" и ове новце, ал' занима ме кол'ко може да издржи ако се Wi-Fi искључи и екран мало затамни?
Колико је бучан?
Замерке, похвале?
Хвала унапред :)

Ja nisam imao prilike nesto duze na njemu da radim, najduze sto je bilo jeste instalacija OS-a, i prosla su mi kroz ruke 4 komada, sasvim korektan laptop, nikakave vidljive mane nisam primetio za to vreme, ako stvarno moze toliko dugo da izdrzi baterija, to je super!
 
Ja nisam imao prilike nesto duze na njemu da radim, najduze sto je bilo jeste instalacija OS-a, i prosla su mi kroz ruke 4 komada, sasvim korektan laptop, nikakave vidljive mane nisam primetio za to vreme, ako stvarno moze toliko dugo da izdrzi baterija, to je super!
И мени то звучи веома супер :D
Baterija, posle formiranja, drzi 2,5 do 3h sa ukljucenim WIFI i surfom po netu, kako u Win7 ultimate, tako i u ubuntu linux-u. Vise sam nego zadovoljan i time.
 
I ja sam postao ponosni vlasnik dell-a a840, interesuje me da li su potrebni neki drajveri za win 7, i odakle da ih stignem ako su potrebni?
 
I ja sam postao ponosni vlasnik dell-a a840, interesuje me da li su potrebni neki drajveri za win 7, i odakle da ih stignem ako su potrebni?

Potreban ti je jedino drajver za card reader ili bese za touchpad, samo skini ta dva instaliraj, imas ih na sajtu DELL-a.

@Adam K, very super! :D
 
review

Ajmo ljudi neki kratak opis please... Znaci samo osnovno:kvalitet izrade (da li se tastatura ugiba), da li se zagreva previse prilikom visecasovnog rada, koliko traje baterija kad je ukjucen WiFi... I neka slicica nije na odmet:smash:
 
Hvala, jel to znaci da za bluetooth ne moram da skidam drivere?
I koje drivere da skinem? Za njega za XP? Ili za neki drugi vostro za win7 posto ne postoje driveri za win7 na sajtu, ili bar ja nisam primetio?

Kratak opis uskoro...ali na brzinu, da, ugiba se tastatura baterija traje preko 2h, nisam siguran tacno kolliko...
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam drivere za touchpad i card reader od xp-a, rade. Samo jos bluetooth... Win 7 mnogo brze radi od Linuxa.
(pored toga sto je prestao da mi radi led indikator za wireless pod ubuntu-om, kontam da bi to driver sa dell.com-a sredio ali wireless radi i radice non-stop pa nema potrebe)

Sada jos malo o laptopu, 14" je bas primetno manja od 15,6 (i touchpad je u skladu sa tim manji), ali to ima i svojih prednosti :). Laptop lepo izgleda (pogotovu za cenovni rang) mnogo lepsi u prirodi nego na netu cak se i devojci svideo, okacicu slike kad se docepam fotoaparata. Kvalitet izrade... hm... pa bolji je od fujitsu-siemens-a i od slicnih najjeftinijih modela, samo oko DVD-a ima malo veci zazor nego sto ja zamisljam da bi trebalo. Inace kada se skine nalepnica sa spoljne strane, ostaju tragovi prstijiu vrlo lako, pa ko je zaludan cesto ce ga brisati, s tim sto se ne dobija krpa uz komp. Ne greje se mnogo sa gornje strane dok sa donje zna da se zagreje, kao sto neko vec rece. Inace ima jos jedna stvar koja mi se ne svidja, to je punjac koji ako nije vezan onim gumenim kaisem (by dell) vrlo lako gubi kontakt, nemam pojma sto su to tako napravili, slikacu i to ako bude potrebe.
Toliko za sada.
 
Instalirao sam drivere za touchpad i card reader od xp-a, rade. Samo jos bluetooth... Win 7 mnogo brze radi od Linuxa.
(pored toga sto je prestao da mi radi led indikator za wireless pod ubuntu-om, kontam da bi to driver sa dell.com-a sredio ali wireless radi i radice non-stop pa nema potrebe)

Sada jos malo o laptopu, 14" je bas primetno manja od 15,6 (i touchpad je u skladu sa tim manji), ali to ima i svojih prednosti :). Laptop lepo izgleda (pogotovu za cenovni rang) mnogo lepsi u prirodi nego na netu cak se i devojci svideo, okacicu slike kad se docepam fotoaparata. Kvalitet izrade... hm... pa bolji je od fujitsu-siemens-a i od slicnih najjeftinijih modela, samo oko DVD-a ima malo veci zazor nego sto ja zamisljam da bi trebalo. Inace kada se skine nalepnica sa spoljne strane, ostaju tragovi prstijiu vrlo lako, pa ko je zaludan cesto ce ga brisati, s tim sto se ne dobija krpa uz komp. Ne greje se mnogo sa gornje strane dok sa donje zna da se zagreje, kao sto neko vec rece. Inace ima jos jedna stvar koja mi se ne svidja, to je punjac koji ako nije vezan onim gumenim kaisem (by dell) vrlo lako gubi kontakt, nemam pojma sto su to tako napravili, slikacu i to ako bude potrebe.
Toliko za sada.

Nesto ti nije u redu sa punjacem, odnosno kablom, nema to veze da li je vezan onim gumenim kaisem ili ne.
 
Nije sa kablom nego sa konektorima, videcu da mi zamene to
 
I ja sam sinoc uzeo Dell Vostro A840, verziju sa 2Gb Ram-a i 36 meseci garancije.
Sto se tice same izrade laptopa, nije vrhunski (to je ipak budget klasa) ali nisam ni razocaran. Kvalitet plastike i nije neki ali je zadovoljavajuci. Najvise me plasila tastatura, ali ja nisam primetio da se ugiba (do pre neki dan sam imao HP 6720s i kod njega se bas ugibala). Imam utisak i da je tastatura bas tvrdja u odnosu na HP 6720 koji sam imao i koji je bio bas prijatan za kucanje. Ovde se i posle kratkog kucanja oseti bol u prstima, bar je kod mene tako.
Dijagonala od 14.1 inca jeste primetno manja ako ste navikli na 15.6 inca, ali se posle par sati naviknete tako da mi i to nije problem.
Instalirao sam Windows 7 i radi sasvim ok. Radio mi je odmah i citac kartica i touchpad. Nije mi jedino nasao drivere za "Base system device" i stvarno ne znam sta je to.
Sto se tice Bluetooth-a, kod mene u biosu pise i da ga nema, pa bih molio da neko ko ima ovaj laptop a koji je uvezao Ewe Com......, proveri da li ima ili nema bluetooth.
Jos nesto, kako se kod njega aktivira wireless? Kod HP-a sam imao poseban taster a imao je i neki HP software preko koga si mogao da aktiviras wireless. Ovde sam video da na tasteru F11 postoji simbol za wifi i kad probam kombinaciju tastera Fn i F11, nista se ne desava, tj. ne pali se led indikatar za wifi.
 
Base system device ti je ricoh driver http://support.dell.com/support/dow...osl=en&ServiceTag=DB7CXK1&SystemID=VOS_N_A840 za citac kartica, pa ga ipak instaliraj, ako ti smeta tu.
Kod mene u bios-u ima bluetooth, ali jos ga pod win7 nisam naterao da radi, a pod linuxom nisam ni pokusavao.
Kod mene je to fn+f11 radilo, i lepo palio indikator (lampicu), dok nisam nesto cackao u linuxu. Inace sada samo ne pali indikator, a ukljucuje i iskljucuje wireless normalno i u win i u linuxu. Samo sto fn+f11 treba da ukljucuje i bluetooth ali u win7 meni to ne radi.
 
Hvala ti Videx, instalirao sam Ricoh drajvere i sad mi ne prijavljuje ni jednu gresku.
Instalirao sam i drajvere za bluetooth sa Dell-ovog sajta i sad i kod mene u device manager postoji bluetooth ali ni ja nikako ne mogu da ga aktiviram.
Takodje, i dalje ne mogu da ukljucim wireless kombinacijom tasterea Fn i F11.
 
Proradio mi je i wlan tako da ostaje jos bluetooth. I ja sam instalirao ovaj driver za BT 360, bas za Win7 ali opet nista. Koliko sam ukapirao sa Dell-ovog sajta, u donjem desnom uglu bi trebala da se pojavi ikonica za BT (tako mi je bilo i kod HP-a), ali meni se nista ne pojavljuje bez obzira sto pise da su drajveri uspesno instalirani.
I da, i ja imam jedan bad pixel i to bas negde na sredini. Kad sam zvao prodavca, rekao mi je da je u pitanju "svetleci" piksel a ne mrtav i da ce verovatno nestati vremenom!?!
 
A da ti nije ugasen bluetooth u biosu?
Proveri ti to u biosu!
 
Meni se pojavi ikonica kada startujem neki program za bluetooth, ali i dalje mi trazi da ga ukljucim sa fn+f11 a na to ne reaguje, a na ikonicu u programuj ne radi. Meni je ukljucen u biosu, i fn+f11 sam postavio da mi bude samo za bluetooth i opet nista.
 
Ja na mom Vostru nemam bluetooth modul definitvno.
Po meni, malo su zbunjujuce to napravili u biosu. Imam opciju enable/disable bluetooth modul ali kad odem na info za on-board devices, pise za bluetooth - none, iako sam stavio enable bluetooth !?!?!
A nije mi jasno i kako uopste hoce da instalira drajvere za nesto sto ocigledno ne postoji.

@Videx
Proveri da i kod tebe nije takav slucaj u biosu.
 
Isti slucaj u bios-u! Nesto me mrzi da instaliram xp da vidim da bi iz nekog razloga tu radio, ko sto je neko u ovoj temi prijavio.
Kako ti je proradio wlan, jesi li nove drajvere stavio? Jel ti radi led za wlan?
 
Poslednja izmena:
I sam ne znam kako je proradilo. Stavio sam nove drajvere, pa sam i njih update-ovao, a i u windowsu sam nesto petljao, tako da ne znam zbog cega je konkretno proradilo. A i meni ne radi led indikator za wlan.
I ja sam mislio da instaliram Win XP da probam da li ce sa njim da radi Bluetooth ali me mrzi a i mislim da to nece dati rezultate.
A ovo za bios mi stvarno nije jasno, mozes da "ukljucis" bluetooth a u stvari ga uopste nema.
Ocigledno je da na nasem trzistu postoje 2 verzije ovog laptopa: onu koju je uvezao DL i koja ima 1GB Rama i 12 meseci garancije, i verzija koju je uvezao Ewe i koja ima 2Gb Rama i 36 meseci garancije.
Verovatno da ova verzija sa 1Gb Rama ima i bluetooth.
Najbolje da se javi neko kome radi bluetooth na ovom modelu.
 
Pasce mi saka jedan ovakav malisa. Treba mi preporuka po pitanju kvarova... Dell bije katastrofa glas po tom pitanju - znate cak za ono Dell Hell :)

Ali kontam - 3 god garancija pa neka crkne dan posle toga za ove novce je odradio posao... zar ne?

A cuo sam i losa iskustva sa garancijom tj. da obavezno drze maksimalnih 45 dana na "servisu" i cak posle ga ne poprave nego te opet zavlace da moras sa inspekcijom da im trazis novi, i onda ga naravno i daju :)

Po meni najveca prednost je - 2 GB memorije, 250 GB HDD, lagan, i naravno garancija 36m. Jesam li rekao cena? :)

P.S. VIdim ovde mnogi porede sa FSC kao najgorim?! Ne znam koje modele ste vi imali ali ja sam bas zadovoljan sa Pi/Pa 3000 serijom. Kakvo ugibanje tastature i ostalo?
 
Nazad
Vrh Dno