Šta je novo?

Dell n5110 i5 2410m temperatura velika

Evo par slikica za naseg Sherloka Holmsa XPS L502x GT525 600/900 OC 780/1050 sobna temperatura prijatnih 24-25C uradjeno pre par minuta:
untitled.png

image0231.jpg


Razumem ja sad da ti guglas ili search-ujes YT - "XPS temperature problem" i tako to, ali mi nije jasno sta tebe muci u zivotu, komplexi su cujem jako teska stvar i tesko se lece, ali mi ne ide u glavu sta ti trazis u ovoj temi, kad si vec zapeo da ti meni dokazujes da se pregreva laptop koji mi je pod prstima dok kucam ovom, mogao si bar da postavis klip laptopa o kom se pise ovde a ne da stavis potpuno drugi model...

Pun si fora ko Borca semofora, kaoliferi ludila, svi imamo 16 godina, jedan drugom cemo da prozivamo laptop itd itd, tebi je bas "do jaja" - lako je tebi, ti nisi svetan svoje nesvesnosti...ti si u tripu da ces lupetanjem da iznerviras nekog, ne znam kakvim si to ljudima okruzen kad to pali...

Aj pa se kuckamo malo kasnije, cuvaj nam forum dok se ne vratimo svi pa u nove pobede.
 
Poslednja izmena:
^tebi sam vec rekao da me obidjes , nadji sebi drugog pacijenta pa se sa njim kuckaj i razmenjuj iskustva
...sledeci put uslikaj da se vide podesavanja u kombusteru, i pusti linx pored sa punom memorijom ako hocec da pokazes realne temp. u max opterecenju.
 
Poslednja izmena:
Kakve veze sad ima linX sa klokovanjem grafike? aj mi to objasni?kako smo se u jednom trenutnku sa XPS-a presaltali na XPSz i kako smo se sa klokovanja grafike presaltali na linx? ako mi objasnis ja ti to sve odradim kako trazis...Oces i Linx sa avx instrukcijama? :)

Al u svakom slucaju hvala ti sto me savetujes, sve ovo sam ja radio cim sam kupio laptop da vidim da li cu ga zadrzati i to na sobnoj od nekih 31-32C a sad je 7-8C manja...temperatura grafike letos na 31-32C sobne temp su bile 83-84 stepena sto se bas poklapa sa ovim, imaju negde na forumu i ti SS-ovi.

P.S. Obilazim i tebe i temu evo obecavam, zakopavam ratne sekire ako ih je bilo, nemas laptop, nijedan ni drugi o kojima se ovde pise, te stvari o kojima ti pises mogu i sam naci na netu tako da mi nisi interesantan sagovornik na temu, pa ti nisi ni skapirao da si okacio klip potpuno drugog laptopa...krastavac
 
Poslednja izmena:
@zlimanZR, lako je tebi klokovati kada su ti temp. normalne i ne prelaze 80C, ali sta da kazu ovi sa kaloriferima gde prebacuje 90C kao dobar dan, kako oni jadni da naklokuju, a uzeli su slabije 525...

Hehe tu si u pravu, ali gore na slikama od PLAYBoY-a skroz su dobre temperature...
Mozda coveku sa snimka upao falican primerak...

@PLAYBoY svaka ti je na mestu, samo spustaj tu memoriju na 1000 nema potrebe za tih dodatnih 50 jer se mem. cipovi ne hlade dovoljno na lapu a sve preko 1G je overkill...
Imam samo 3xusb2.0 krastavac pozurio sam (bila akcija a sad svugde spustili cene ali pao je i evro).
Nego pokrenite prime95 i furmark, to je najmerodavnije stim da lap nikad nece videti te temp. u realnom radu....
 
Iz ove teme je ocigledno da se glupost i neznanje najvise placaju...


Prvo provociras namerno a onda se ljutis sto ti drugi odgovaraju na isti nacin :) Ja necu da tvrdim da sam neki veliki strucnjak medjutim zbog posla kojim se bavim probao sam dosta laptopova.Svaki dan mi bukvalno dolaze razni modeli i mogu da kazem da imam odredjeno iskustvo.Nije sve u koriscenju google i pametovanju na osnovu toga.....

MSI laptopove nisam napadao iz razloga sto mi se ne svidja MSI nego iz razloga sto su mi iskustva grozna sa raznim modelima.Protiv asus-a nemam apsolutno nista osim sto sam skeptican na takve modele kao sto vi prezentujete.Kroz razna iskustva sam naucio da sve za malo para ne ide.ASUS je mozda uspeo u tome medjutim znam dosta slucaja i gde nije.

Svojevremeno su u bc group firmi prodavali asus gamer laptopove za cirka 450 evra na akcijama.Prema HW-u imali su 10 puta bolje od svih svojih konkurenata.Posle toga sam citao stotine komentara gde su pljuvali te laptopove kako crkvaju kao dobar dan.Ne sumljam da je taj model o kome vi pricate dobar medjutim ako neko napravi nesto sto ne valja onda je normalno da budem skeptik.

Kao sto rekoh ti samo nastavi da kupujes jeftine serije nabudzene do jaja hardverom a ja cu da kupujem bolje serije sa losijim hardverom.Vreme i samo vreme ce pokazati ko je bio u pravu.Kao sto rekoh ako budem imao mogucnosti uvek cu da kupim nesto sto je kvalitetnije.Ako ne mogu onda cu tek da kupujem losije.Nagledao sam se ja gomile HP jeftinih a dobrih laptopova kojime je posle garancije crkla ploca.Evo i danas je doneo lik HP laptop kojem je crkla ploca koja kosta 33 000 din plus ruke za ugradnju.

Sad sa tim jeftinim a dobrim laptopom moze jedino da pokloni nekom klosaru na ulici.....Ceo laptop vise ne vredi ni 30 evra.......Ne kazem da je taj asus takav ali to je sve cena jeftinog a dobrog....


@bora taj fujicu nisam detaljno analizirao ali je sav od plastike, tako da(ne kazem da je neka najjeftinija plastika, ali cisto sumljam da je TOP CLASS plastika,ili military kako je neki popularno marketinski zovu) ..

i da, prica "koliko para toliko muzike" ne vazi vise, ajd ako uporedimo samo asus k53sv i dell n5110 koji su cenovno tu negde(i7 verzije), dell bezi 5 soma, ali opet nudi MANJE iako kosta VISE, i u pogledu hardvera i u pogledu kvaliteta

Iskreno nemam pojma jer ga nisam video uzivo.Takodje fujitsu koliko znam u nekim radnjama ima 5 godina garancije na akciji.Tako da je u svakom slucaju bolje uzeti i plastiku sa 5 godine garancije nego asus sa 2 godine.Naravno da je sve u tome koliko para toliko muzike.Mogu da ti dam milion primera toga.Kako su lapovi pali sa cenama tako su i poceli da budu smece.

Na poslu mi je deda doneo kantu toshiba iz 2001 godina kojem radi sve!Dok HP danas koji mi je lik doneo posle 2 godine je crkla ploca.E zato je toshiba kostala pre 10 godina 1000 evra a danas kosta 300 evra.Seti se samo CD rezaca.Meni od 10 cd rezaca radi 9.Dok dvd rezac danas ako izdrzi 1 godinu to je premija.A zato i kosta koliko i vredi - 15 evra.Moras da shvatis da proizvodnja mora da radi.

Sta njega boli ona stvar.On danas proda 1000 komada po 300 evra i ima debelu zaradu.Zato od tih 1000 komada pola crkne u garanciji a pola crkne 2 dana posle isteka garancije.Kome je cilj da nesto traje 10 godina?Dell je prijatelju uvek bio kvalitet.Ja imam masine dell desktop koje rade savrseno.Ni 1 ploca nije crkla i ni 1 napajanje nije riknulo.Kad neko dodje i donese dell pokvaren desktop to je kao da se desilo cudo.Zato MSI , gigabyte i asus ploce crkavaju svaki dan.Prvo crkavaju one od pre 2 godine pa one od pre 3 pa 5 i...

Znaci sto novije to losije.Zato je kod laptopa jedino sta je ostalo da cuva kvalitet visoka serija.I zato visoka serija nikad nece biti kao niska.Do pre par meseci se prodavao dell xps sa 5 godina garancije.Tada je samo dell nudio toliku garanciju u Srbiji.A danas nudi samo fujitsu u nekim odredjenim firmama.Druze da me ne shvatis pogresno ja ne mislim da laptop treba da traje 10 godina.

Pa sta ce mi 10 godina laptop?Kad ce za 5 godina moj laptop biti djubre.Meni je vazno da on radi besprekorno 3 godine a da posle 5 godina ga menjam.Ali necu da molim boga da mi ne crkne posle garancije.Bar sad da prodajes mozes dobiti 150 evra za laptop pa je i to bolje nego da ti crkne ploca pa da bacis u smece.Ko god moze moje predlog mu je da uzme losiji HW a bolju seriju.A tek ako nemas para onda treba da gledas da uzmes best buy.Izmedju asus k53 i dell N5110 biram asus bez razmisljanja.A izmedju asus K53 i xps uvek treba izabrati xps.
 
Poslednja izmena:
hahahah ostavim vas 2 dana bez nadzora i napravite pakao! :DD

Ovaj playboy mi ne ide u glavu, prvo mene proziva da unosim emocije i strasti u raspravu na forumu o HW a procitajte samo njegovo napusavanje uzera URUK-a

ajde ovako da idemo po nekoj logici, bar nas srba i ostalih manjina(da ne bi bilo uvredjenih)ovde..
ajde slazem se da su sve gt525 540 i 540m bazirane na istom cipu, za gt555 ko god je napisao slagao je, jer kartica iako ima 96 shadera ima ddr5 memoriju i kojekakve dzidzabidze koje joj daju 2000 bodova vise u 3d mark06, e sad tesko da ces to ti postici sa gt525 tako lako :)

zasto proizvodjac laptopova ne bi kupio jeftinije cipove nvidije 525 kartica, sam ih klokovao i brendirao biosom i prodavao kao skuplje? ili jos gore, zasto to sama nvidia ne radi? necu ulaziti dublje u tu pricu samo par procenata korisnika PC-a se usudi i zna kako da overklokuje hardware, korisnici laptopova su u jos manjem broju ti koji se bacaju na overklok, sto je i poravdano, ti u svoj pc mozes da nabacas masu kulera, da stavis CM 212+ , da vrlo jednostavno i bez gubitka garancije uradis repaste i da jako dobro produvas racunar, bez da ga rasklopis u najsitnije delove kao sto je to potrebno sa nekim laptopovima itd. a u laptopu imas jedan-dva heatpajpa i jedan ventilator, gejmerske masine imaju po 2 i to je to..
u krajnjem slucaju, studiram elektrotehniku i stvari kod cipova nisu tako jednostavne, nije cip(sastavljen od miliona trazistora) bakarna zica pa da tek tako

ko god da je rekao da klokovi ne podizu temperature odvalio je nevidjenu glupost, probaj u tom istom programu za overklok (MSI AFTERBURNER) da spustis klokove na 100-200 mhz i onda se igraj, proveri temperature i videces da UTICU na temperature, isto tako i poviseni klok ce ti dati vece temperature, 3-4-5 C vise na temperaturama od 85-90C znaci dosta u pogledu veka trajanja hardvera i to je to.
znaci nemojte vise plasirati tu pricu o istim temperaturama pri visim klokovima jer to jednostavno nije istina! da ne pominjem kako radni takt memorije podize temperature, jer video memorija(VRAM) uglavnom nije hladjena kao GPU chip, vec se heatpipe veze SAMO i iskljucivo za GPU chip, dok su memorije koje pripadaju GPU-u prepustene same sebi ( na laptopovima )

to sto neko ne poseduje neki HW ne znaci da nije kompetentan da o njemu i raspravlja, i vrlo je ruzan nacin na koji se PLAYBOY svojim "cinjenicama" obraca drugim korisnicima,videli smo kako je kontrirao mojim cinjenicama blokadom i ignor-om, sada pod vrlo simpaticnim i jednostavnim postovima korisnika URUK, korisnik Playboy je skroz otisao dodjavola :D


K53 se moze naci u verziji sa usb3.0 verzijom i ja je imam ;-) sad ti si se mozda zaleteo na prvom mestu gde si ga video ili sta ti ja znam, uglavnom ima ih i sa usb3kom, esata je toliko slabo rasprostranjen interfejs da je njegova upotreba izrazena u promilima, ipak je usb3.0 ono sto se ce se masovno koristiti u buducnosti zbog rasprostranjenosti, jednostavnost, brzine i nekih drugih faktora :)
naravno esata je korisno imati, ali da biram izmedju usb3.0 i esata izabrao bih prvo, kao sto jesam :D

@bora taj fujicu nisam detaljno analizirao ali je sav od plastike, tako da(ne kazem da je neka najjeftinija plastika, ali cisto sumljam da je TOP CLASS plastika,ili military kako je neki popularno marketinski zovu) ..

i da, prica "koliko para toliko muzike" ne vazi vise, ajd ako uporedimo samo asus k53sv i dell n5110 koji su cenovno tu negde(i7 verzije), dell bezi 5 soma, ali opet nudi MANJE iako kosta VISE, i u pogledu hardvera i u pogledu kvaliteta


EDIT: meni stvarno vise nije jasno kako vi to zakljucujete da su ljudi robovi nekog brenda?da su iskompleksirani? cim se ne slazu sa vasim misljenjem? zomg

dell vise prodaje brend nego sto prodaje kvalitet, i zbog toga a i drugih razloga smatram da je nepotrebno da ja ameru iskesiram 100 evra vise nego tajlandjanu
to sto laptop ima vise aluminiuma ne znaci nista,bar meni - onom cigi sto ce ga dici sa kontenjera kroz par godina to ce znaciti, i dzabe i da je laptop od zlata ako je lose dizajniran, kao sto je neko pomenuo macbook pro od alu na kojima mozes prziti jaja i slaninu :D

Ja sam pisao da klok ovih grafika ne dize nesto drasticno temperature, naravno par stepeni da, i to sam jasno napisao u jednom u predhodnih postova. Drugo, temperetaure od oko 85 stepeni ovi XPS-ovi postizu kada se maksimalno opterete i CPU i GPU, a to se desava jedino ako laptop izlozis stres testovima i to leti, koji sluze za proveru rada laptopa pod punim opterecenjem. To u realnom radu nikada neces dostici, navedi mi i jednu igru ili program koji ce toliko opteretiti CPU i GPU, samim tim temperature laptopa ce biti dosta manje, pa to povecanje od par stepeni nije nista dramaticno. Ovaj XPS apsolutno nema problema s zagrevanjem, i neznam sta ste uhvatili za to, nemojte bezveze siriti dezinformacije, stoji da ASUS ima malo bolje hladjenje, ali boze moj, nema bas toliko bolje koliko vi pokusavate da predstavite :). Ima 555-tica i sa DDR3 memorijom, ni ta konstatacija ti ne stoji.
 
Mozda coveku sa snimka upao falican primerak...

...u tome je i problem, jer takvih primera za ove masine je previse na sve strane, ubosti primerak da radi kako treba je kocka, i zato kazem da bi trebalo obilaziti u sirem luku sve te sumljive serije, bez obzira na brend. Sad se to desilo dellu i pokretacu ove teme, sutra ko zna kome.

One nebuloze, ime, kvalitet, losije-skuplje-kvalitetnije-jeftinije, ne bih komentarisao... Svi imamo pristup ovim informacijama i mozemo da procenimo sta valja, a sta ne.


navedi mi i jednu igru ili program koji ce toliko opteretiti CPU i GPU
GTA 4, DA:O... u DA:O mi je temp. cpu-a dostizala kao da sam vrteo prime95... svi novi portovi sa konzola ce max da koriste sva jezgra.... Rage...
 
Poslednja izmena:
...u tome je i problem, jer takvih primera za ove masine je previse na sve strane, ubosti primerak da radi kako treba je kocka, i zato kazem da bi trebalo obilaziti u sirem luku sve te sumljive serije, bez obzira na brend. Sad se to desilo dellu i pokretacu ove teme, sutra ko zna kome.

One nebuloze, ime, kvalitet, losije-skuplje-kvalitetnije-jeftinije, ne bih komentarisao... Svi imamo pristup ovim informacijama i mozemo da procenimo sta valja, a sta ne.



GTA 4, DA:O... u DA:O mi je temp. cpu-a dostizala kao da sam vrteo prime95... svi novi portovi sa konzola ce max da koriste sva jezgra.... Rage...

Znam za te dve tri igre koje zahtevaju malo vise procesorske snage, ali opet mislim da nisi u pravu, cak ni one ne opterecuju konstantno procesor na 100%. Ljudi ovo pocinje da bude smaranje, nikakvih problema nema ni sa jednim od ova dva laptopa!!!!! Ko hoce da kupi dobar lap top, ove dve serije su u najmanju ruku uzi izbor!!! Trenutno na trzistu nema nista bolje, dajte da prekinemo ovu besmislenu raspravu, ionako je ova tema zapoceta sa skroz drugom tematikom!!! Sutra bi mi trebalo da stigne XPS, videcu kakav je, pa javljam utiske.
 
Nazad
Vrh Dno