Šta je novo?

Dell n5110 i5 2410m temperatura velika

kisr86

Cenjen
Učlanjen(a)
28.06.2011
Poruke
10
Poena
154
Pozdrav,imam jedan problem i nadam se da cete moci da mi pomognete. Vlasnik sam ovog laptopa od pre 15 dana i imam jedan VELIKI problem,naime temperatura njegova ide od 55-60C dok slusam muziku ili surfujem pa do 90c dok igram igru (duke nukem)!!! Najveci problem je sto laptop "zabaguje" na sekund i cuje se onaj glupi zvug "rrrrrr" (zakoci muziku i celokupan rad). Sta mi je ciniti??? Hvala. :mad:
 

Prilozi

  • 93-94.png
    93-94.png
    26.3 KB · Pregleda: 148
  • high.jpg
    high.jpg
    47.3 KB · Pregleda: 100
  • low.jpg
    low.jpg
    52 KB · Pregleda: 82
Imam taj procesor i temp su ok, za to bagovanje na sekundu ne znam...mozda si mislio na to da zastajkuje u speedfan programu, i meni se to desava...isto i u everestu/aida64 kad udjem u deo za ocitavanje temp...
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da je mislio na "loop" muzike kada ukoci? Ja bih to nosio na reklamaciju, apsolutno neprihvatljive temperature, i za desktop, a kamoli za laptop.
 
neprihvatljive? 55-60C dok radi neke lakse operacije? to je sasvim normalno, meni u nekom stres programu temp idu do 92-93C a dok sam na netu oko 50C, ne znam po kom osnovu poredis desktop i laptop sto se temp tice? to je neporedivo...

Temp su mu ok, samo jos da kaze sta je mislio pod tim da mu se zabaguje, da li je samo dok koristi ove programe ili...
 
Poslednja izmena:
I meni su te temperature cudne, ili tu nesto nije u redu ili taj lap ima jako lose reseno hladjenje. Kod mene na Asusu (stari i3 procesor), pri uobicajenom radu temperarura nikad ne prelazi 40-45 stepeni, a u igrama nikad nije otisla preko 70 stepeni.
Vidi kako je kod drugih koji imaju isti lap, ali su mi to ipak dosta velike temperature, narocito za novu masinu.
 
Temp mogu da variraju posebno tokom igranja, jer ako imas i diskretnu grafiku ona dodatno zagreva, jer je isto hladnje i zacpu i za gpu, tj isti je pajp koji naleze i koji odvodi toplotu do hladnjaka...Ako je na mom XPS-u hladjenje lose onda krastavac...52C je dok kucam sad procesor, u sobi je oko 28C nemam nikakvo dodatno hladjenje...
 
Poslednja izmena:
Nema veze sa programima za merenje. Tek sto sam ga kupio stavio sam mu proces renderovanja na dvd i pustio muziku u pozadini,dok sam slusao svoju omiljenu pesmu cuo sam ono "UKLETO RRRRRR"!!!! Zgranuo sam se i pomislih istripovao se,ali onda na nekih 5 min se ponavljalo i ponavljalo (samo renderovanje i muzika). Zamenim system,skinem drivere sa oficijalnog sajta i bez ikakvog antivirusa ili tako nekog smor programa,ali problem je isti (bez obzira da li je opterecen racunar ili ne).
 
neprihvatljive? 55-60C dok radi neke lakse operacije? to je sasvim normalno, meni u nekom stres programu temp idu do 92-93C a dok sam na netu oko 50C, ne znam po kom osnovu poredis desktop i laptop sto se temp tice? to je neporedivo...

Temp su mu ok, samo jos da kaze sta je mislio pod tim da mu se zabaguje, da li je samo dok koristi ove programe ili...

Ako ti mislis da su ok, onda u redu. Evo podataka sa benchmarka - http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=6121&p=4
Temperature idu i do 94 stepena, ali Farenhajtove skale. Evo pa preracunaj sam koliko je to u Celzijusima - http://fahrenheittocelsius.com/
 
Temp mogu da variraju posebno tokom igranja, jer ako imas i diskretnu grafiku ona dodatno zagreva, jer je isto hladnje i zacpu i za gpu, tj isti je pajp koji naleze i koji odvodi toplotu do hladnjaka...Ako je na mom XPS-u hladjenje lose onda krastavac...52C je dok kucam sad procesor, u sobi je oko 28C nemam nikakvo dodatno hladjenje...

Evo i ja dok kucam ovo, sa muzikom i You Tube-om, temperatura procesora mi je 42C.
I ja imam diskretnu grafiku, 335m, i njena temeratura ide do 78C u igrama, a temperatura procesora pri tome ne prelazi 70C. Takodje bez ikakvog dodatnog hladjenja.
 
to su i moje temp...~75-80C sto ti kazes "u igrama", stres programi su nesto drugo...temp procesora i grafike obicno slicne, jer je isto hladjenje...
 
Poslednja izmena:
Covek kaze da dok igra Duke Nukem temperatura je 90C, a 55-60C dok je na netu.
Po meni to nikako ne moze da bude normalno.
Neka pusti neki stres test pa neka meri, mozda će moći da skuva kafu na lapu.:mad:
 
Moguce je za taj 5110 inspirion, ja kazem samo da imam isti HW i pustim u isto vreme i furmark i linx i temp CPU/GPU su ~90C a lap je "hladan" jer se toplota dobro odvodi - da se razumemo vent se cuje tada ali lap je "hladan" i nema artifakta ili nekih anomalia, e sad ja imam XPS i on verovatno ima bolje 'ladjenje i ima Al kuciste naspram plastike sto je isto bitno...

Realno taj 5110 verovatno ima nekih problema...nije lap za hardcore gameing ali isto tako ne sme da pravi probleme ovakve...
 
Ili mozda da kupi jos jedan laptop za leto, ovaj zimi moze da sluzi kao grejalica? Gre'ota da se ne iskoristi.
 
Ne razumem? to je trebalo da bude saljivo, sarkasticno ili?
 
Znaci vi meni predlazete da ga nosim u servis (pin computers) koji mi ne odgovara na mail vec 3 dana?!
Jeb.m ti DELL!!! Lepo sam hteo da nastavim da koristim Asus koji je hladan k'o spricer i sa kojim nisam imao problem nikad'!!!
 
Dell je odlican brend, svakako bolji od Asusa, tu nisi pogresio. Ali svuda se potkrade neka fabricka greska, pa cak i Dell-u. Sad sam pogledao klip, u onako nezahtevnoj igrici zakucava, apsolutno nesto nije u redu sa njim. Ja sam na svom Latitude D520 sa E3300 procesorom igrao Crossfire bez zakucavanja. Greje se kao mikrotalasna u igri, to stoji, ali ne zakucava ni posle par sati igre. A tvoj i5 ne bi smeo da se zakasljava ni u ozbiljnim FPS, a kamoli u onakvoj igrici.
 
Poslednja izmena:
Ili mozda da kupi jos jedan laptop za leto, ovaj zimi moze da sluzi kao grejalica? Gre'ota da se ne iskoristi.

:laugh: Bas sam se lepo nasmejao.

Nego budi ti uporan i nosi to cudo na reklamaciju.

Sto se tice dileme Dell ili Asus, mislim da se ne treba vezivati za bilo koji brend, vec gledati ko nudi vise za istu sumu novca. Verovatno bi trenutno u toj nizoj klasi bolji izbor bio Asus (npr k53) od tog n5110, bar sto se tice hladjenja, buke i kvaliteta izrade. U srednjoj klasi bi sigurno bolji izbor bio Dell (recimo pomenuti xps L502), bar po onome sto u ovom trenutku nude na trzistu.
 
Moracu da ga nosim,ali likovi mi ne odgovaraju na mail slican ovom pitanju na forumu!!! Ima da banem tamo sa teskim naoruzanjem!!! :smack:
 
Ne znam da li je neko primetio, ali video klip na youtube-u koji prikazuje bagovanje procesora u igrici je u stvari ASUS laptop, lepo se vidi piše ASUS.
No, ja takođe posedujem inspiron 5110 i dok surfujem, gledam full HD filmove i sl., temparatura mi se vrti oko 50-55 stepeni,Ne koristim laprtop za gaming i verovatno je dok sve ovo radim aktivna intelova HD grafika, dok se sporedna grafika ne uključuje pa verovatno i ti doprinosi što temparature variraju u pomenuom opsegu od 50 do 55.
 
Probaj da instaliras novi firmware. Zenin Dell N5010 se grejao kao lud pre novijeg firmware. Sada ranije ukljucuje vent i sve je ok.
 
Brend se moze pljuvati tek kad se pojavi veliki broj zalbi i felericnih laptopova :) Svaki brend ima svoje mane i prednosti al to ne znaci da je nesto sr... ili lose.Laptop iz naslova definitivno ima neki bug i po meni treba da ide na servis.Mani se mail-ova i dopisivanja nego idi u radnju gde si kupio laptop i izlozi tvoj problem.Ovo je zemlja SRBIJA a ne Nemacka ili Amerika.U zemlji Srbiji sredstvo komunikacije je jedino UZIVO.Mail koji si poslao su verovatno ubacili u spam a kad zoves preko telefona otkace te samo tako....... :)

Veruj mi ako sam nesto naucio u ovoj zemlji to je kako da isterujem pravdu.Kad god sam preko telefona nesto resavao nisam resio nista.Mail koji sam slao nikad mi nije odgovoren.Mail je sredstvo komunikacije u civilizovanom svetu gde mi na zalost veliku jos ne pripadamo.Na primer kad sam imao probleme sa androidom dobio sam odgovor od gospodje iz support-a za manje od 1 dan-a.Kad sam rekao da sam zadovoljan resenjem problema i uslugama 100 puta mi je napisala hvala i poslala link gde sam popunio anketu o support-u.Isto tako sam slao mail ati radeon-u ,lc power-u , MSI(ne nasem nego stranom) i....

Znaci svaki put sam dobio odma odgovor.U Srbiji jedino pomaze da odes u radnju i da vices , budes bezobrazan , pretis inspekcijom i tetkom koja je u vladajucoj partiji(malo sam ironican :D).Mail kao sto rekoh niko ne cita nego ubacuje u spam a preko telefona daju neke devojke od 22 godine koje o racunarima znaju kao moja mama koja ne zna ni da upali racunar.Na zalost to je nasa realnost.Cudi me takodje da pin uvozi dell-a.

Mislio sam da je ewe shop glavni za dell-a u Srbiji.U svakom slucaju ne bi znao da kazem sta je problem ovom laptopu ali ocigledno je da stuca a ne bi smeo.Sto se tice temperatura tesko je reci sta je normalno.Ako pri surfu bude na 60 stepeni to nije problem.90 stepeni je vec problem.Moguce da kuler dovoljno ne hladi cpu pri vecim opterecenjima pa tako on na 90 stepeni pocinje da zakucava.U svakom slucaju temp od 90 stepeni jeste previse i mislim ali ne tvrdim 100% da je to problem stucanja.Ako oces da budes 100% probaj da mu stavis neko podnozije i da vidis dal sa manjim temp stuca.Ali u svakom slucaju ja bi ovo svakako reklamirao......
 
Dell je odlican brend, svakako bolji od Asusa, tu nisi pogresio. Ali svuda se potkrade neka fabricka greska, pa cak i Dell-u. Sad sam pogledao klip, u onako nezahtevnoj igrici zakucava, apsolutno nesto nije u redu sa njim. Ja sam na svom Latitude D520 sa E3300 procesorom igrao Crossfire bez zakucavanja. Greje se kao mikrotalasna u igri, to stoji, ali ne zakucava ni posle par sati igre. A tvoj i5 ne bi smeo da se zakasljava ni u ozbiljnim FPS, a kamoli u onakvoj igrici.

Dell je odlican brend, ali laptopovi su im shit, bar iz mog iskustva, imate moj revju tog n5110 i nije mi jasno kako neko moze da kupi taj laptop posle svega napisanog o njemu! :D
za te novce si mogao uzeti ASUS k53sv, ja ga imam i max temp u full loadu ne prelazi 80C, laptop pokriven aluminiumom i hladan na dodir u svim uslovima koriscenja ;-)
 
Dell je odlican brend, ali laptopovi su im shit, bar iz mog iskustva, imate moj revju tog n5110 i nije mi jasno kako neko moze da kupi taj laptop posle svega napisanog o njemu! :D
za te novce si mogao uzeti ASUS k53sv, ja ga imam i max temp u full loadu ne prelazi 80C, laptop pokriven aluminiumom i hladan na dodir u svim uslovima koriscenja ;-)

hihihihihi koji si "haker" uzeo si jedan laptop i sad pricas "laptopovi su im shit" :d u toj nizoj klasi K53 pije vodu i do tih nekih 40-45k i ja bi ga uzeo ali preko...

Da stvar bude jos i gora nemaju svi 5110 isti problem, ali K53SV u tom cenovnom rangu je best buy, jeste malo ruznjikav i obican, tastatura mu nije jaca strana ali koliko para toliko muzike...
 
hihihihihi koji si "haker" uzeo si jedan laptop i sad pricas "laptopovi su im shit" :d u toj nizoj klasi K53 pije vodu i do tih nekih 40-45k i ja bi ga uzeo ali preko...

Da stvar bude jos i gora nemaju svi 5110 isti problem, ali K53SV u tom cenovnom rangu je best buy, jeste malo ruznjikav i obican, tastatura mu nije jaca strana ali koliko para toliko muzike...

koliko para toliko i muzike, zato ovom decku sad zvoni u usima jer je kupio laptop koji je skuplji (od k53) i samim tim dobio glasniju muziku,ajde molim te :D
cela serija inspirona je za na odpad

-ruznjikav
-obican

po ovome zakljucujem da su ti kriterijumi za kupovinu laptopa kao nekoj petanestogodisnjoj tinejdzerki koja ne zna sta bi sa caletovim keshom, pa ajde da uzmem najlepsi roze laptop, bas me boli tuki dal je laptop ruzan ili lep, moji aspekti ocenjivanja i koliko je neki laptop dobar se ocigledno razlikuju od tvojih, podosta :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno