Šta je novo?

Dead Space

E da.. smor je i nacin pucanja.. drzis desni mis i onda pucas sa levim.. mislim.. bezveze.
 
Poslednja izmena:
Ne, mora da se drzi desni klik, oruzje se poteze na njega...
Nije neki problem, samo treba malo navike...igra je vredna privikavanja:)
 
Mislim da se na caps-lock zakljucava nisanski mod ali naravno onda nema trcanja :) to je princip borbe u svim survival-horor avanturama, mogli su mozda da ostave kao u GeOW na primer da se puca na levi bez nisana ali i to posle nekog vremena postaje lako kad se uvezbas i igra bi onda bila vise kao TPS...
 
Da...i verovatno bi igra (em sto bi licila na TPS rokacinu) bila isuvise laka...pa bi zmaraca bilo manje:p
Ok je ovako izvodjenje, meni je jedino smetalo prilicno sporo okretanje i "veslanje" mishem kad krene histericna muzika i akrepi koji skacu za vrat:D
 
Da...a karakondzule jos opakije izgledaju:D

Inace doktoru isti lik daje glas (kao u filmu), tj glumac koji je sad bas aktuelan u holivudu i igrama (bio je i u Stalker Clear Sky, a glumi u The Dark Knight).I upamti muziku kojom se zavrsava film:D
 
Poslednja izmena:
Istina:)
Cutter je ekstra puca...mada sam posle nabudzio LineGun na maks...pokrije pola hodnika, udovi samo lete:D
 
I ja sam zavrsio sa Line-om i Pulse rifle-om, ostala oruzja su mi bila neupotrebljiva...
 
koj brutalan film jbt :)

ako sam dobro razumeo, igrac je u onom brodu sto je sleteo? i klace karakondzule ko sto su ovi u filmu? :)

Otprilike. :D

Sve preporuke za igru, posebno vodi racuna o audio i text logovima, koji dosta dopunjuje pricu i cine je ne tako uobicajenom, kao sto se misli na pocetku. ;) Film ima nekih kanonskih nesuglasica sa samom igrom, tako da ce ti mnogo stosta postati jansije dok budes igrao igru. :)
 
I ja sam zavrsio sa Line-om i Pulse rifle-om, ostala oruzja su mi bila neupotrebljiva...

Nemoj mi reci da ti je cirkular bio neupotrebljiv ? :zgran: Pa sa cirkularom spodobe gube udove u rekordnom roku, line gun presece na pola, a ovo protreses misem po njima i mosh cevape posle praviti :D
 
Meni je dosta dobra fora bila koje oružje trenutno imaš u inventaru, nalaziš municiju samo za njega... :)...ali me zato izluđivala ta testera, jer sam uglavnom za nju nalazio, pa je bacio i uz'o bacač plamena, da ih šurim malo :D
 
Poslednja izmena:
Meni je plasma cutter bio zanimljiv pa sam ga držao do kraja :) Uz njega sam koristio još plazma rifle. Obe stvari sam manje-više nabudžio do kraja. U principu, igra ne pravi preveliku razliku među oružjima u smislu da je sa nekim prelaženje igre drastično lakše/teže nego sa drugim i veoma je tolerantna u tom smislu. Samo, ne valja davati pare na oružje dok je igra u ranoj fazi, pa čak ni na one šrafove za apgrejd. Bolje je koncentrisati se na odelo i sačekati da se nakupi keš, a šta se pokupi po nivoima, pokupi se. Eksperimentisanje u prvih 6-7 nivoa može da dovede do ozbiljne besparice kasnije.
 
Po meni je svako oružje imalo svoju namenu, npr. onaj force gun je bio super za sređivanje onih malih gamadi što izleću iz stomaka ubijenog stvora (čitaj sve ih sredi samo jednim pogotkom). Ja sam nosio Force gun, Pulse rifle, Cirkular:), i Line gun. Inače line gun sabija, po meni lično najbolje oružje u igri.
 
Nemoj mi reci da ti je cirkular bio neupotrebljiv ? :zgran: Pa sa cirkularom spodobe gube udove u rekordnom roku, line gun presece na pola, a ovo protreses misem po njima i mosh cevape posle praviti :D

Nekako mi je bilo sporo, sa (nafriziranim) line-om kad ih pogodim kako treba (a uglavnom pogodim) samo se raspadnu na komade, nekako mi je to bilo gotivnije nego ono bzzzzzzzzzz seckanje, ali ukusi su razliciti :-devil-:

Zaboravih i bacach plamena, njime sam ubijao onu sitnu buraniju :D
 
Dok sam prelazio igru na najvecoj tezini koristio sam samo tri oruzija. Plasma Cutter, koga ga ne koristi na impossible tezini je debelo zaglibio, 80% igre sam presao sa njim. Pored plasma cuttera Line Gun je bio najkoriscenjij, za sredjivanje vise neprijatelja/nogu/ruku/pipaka u isto vreme, i za miniranje onih cuvara sto su prilepljeni za zid i onih malih pljeskavica sto izlaze iz stomaka onog trudnog nekromorfa. I na kraju Contact Beam, oruzije koje je kao stvoreno za velike nekoromorfe - bruteove i bossove.

Probao sam da igram i sa cirkularom ali nema sanse, dok ja tranizram jednog drugi mi pridje sa ledja i prepolovi me.


Imam jedno pitanje za kraj, da li vam se nekada desilo da vas infector zgrabi i ubije? Dali Isaac postane neki nekromorf kada infector zavrsi sa njim?
 
Poslednja izmena:
Nemoj mi reci da ti je cirkular bio neupotrebljiv ? :zgran: Pa sa cirkularom spodobe gube udove u rekordnom roku, line gun presece na pola, a ovo protreses misem po njima i mosh cevape posle praviti :D
Meni je testerica :D često bila bolja kad ispaljujem sečiva jer seče udove bez problema, dobro i za neke srednje razdaljine, dok držanje sečiva znači da sam ograničen na kratku razdaljinu od neke spodobe i dok ja sečem nju napadnu me druge živuljke.

Pulse rifle mi je u početku izgledao strašno neekonomičan, al' po meni je bez njega posle nemoguće pobediti bosove i samim tim uopšte preći igru. Samo ako imam konstantnu vatru mogu sigurno da naciljam onu ''žutu slabu tačku'' na pipcima.
Meni je dosta dobra fora bila koje oružje trenutno imaš u inventaru, nalaziš municiju samo za njega... :)...ali me zato izluđivala ta testera, jer sam uglavnom za nju nalazio, pa je bacio i uz'o bacač plamena, da ih šurim malo :D
Meni je to tako glupa fora :p potpuno nelogično, neko je valjda tu municiju ostavio na brodu mnogo pre planetcracka, a kamoli Isacovog dolaska na brod. Da je sva municija unapred određena onda bi igrač morao da se dovija, da više štedi neke tipove iste i sl. ;)
 
Poslednja izmena:
Meni je to tako glupa fora :p potpuno nelogično, neko je valjda tu municiju ostavio na brodu mnogo pre planetcracka, a kamoli Isacovog dolaska na brod. Da je sva municija unapred određena onda bi igrač morao da se dovija, da više štedi neke tipove iste i sl. ;)

Jeste,ali onda bi programerski tim forsirao više neka oružja od drugih, ovako su sva maltene, ravnopravna, pa je na tebi da koristiš šta ti se sviđa :D... Ja sam dosta koristio onu pušku (pulse rifle, valjda), a vidim da su je u svim tutorijalima ispljuvali, kao ne valja ni za šta :p
 
Ma 'de nevalja, kad sam se ispraksovao bukvalno sam ih mucio sa njom :-devil-: kidao sam im jednu po jednu ruku/nogu, dok ne pocnu da puze :p a na kraju zna se...odlicna puska!!!
 
Poslednja izmena:
Puska je ko stvorena za poslednjeg BOSS-a:) Ovako mi nije bila nista posebno, ali za tog bossa je bas korisna.
 
Puska je ko stvorena za poslednjeg BOSS-a:) Ovako mi nije bila nista posebno, ali za tog bossa je bas korisna.
Delim slično mišljenje, al' ne samo za poslednjeg bosa već i onog prvog (mislim da je misija Into the void), kao i za one ruke koje koje izlaze iz zidova i polako vuku Isaca ka zidu :D mada sad kad sam probao da ponovo prelazim s mojom opremom i upgradeima i ona kida sve ko od šale :banana: takva su mi oružja gotivna jer su baš nekako u fazonu svemirskih marinaca, setite se samo Ripli.
 
Koliko je ljudi hvale evo i ja sam je instaliro izgleda da se ovo mora odigrati:D
Jel puca vama ova igra meni an pocetku pukla i izaso sam na alt ctrl delete e sta joj je sad aj probacu jos da igram da vidim jel puca
 
Poslednja izmena:
Dok sam prelazio igru na najvecoj tezini koristio sam samo tri oruzija. Plasma Cutter, koga ga ne koristi na impossible tezini je debelo zaglibio, 80% igre sam presao sa njim. Pored plasma cuttera Line Gun je bio najkoriscenjij, za sredjivanje vise neprijatelja/nogu/ruku/pipaka u isto vreme, i za miniranje onih cuvara sto su prilepljeni za zid i onih malih pljeskavica sto izlaze iz stomaka onog trudnog nekromorfa. I na kraju Contact Beam, oruzije koje je kao stvoreno za velike nekoromorfe - bruteove i bossove.

Probao sam da igram i sa cirkularom ali nema sanse, dok ja tranizram jednog drugi mi pridje sa ledja i prepolovi me.


Imam jedno pitanje za kraj, da li vam se nekada desilo da vas infector zgrabi i ubije? Dali Isaac postane neki nekromorf kada infector zavrsi sa njim?


Ja sam celu igru presao sa ja mislim Level 3 suite-om (nisam skontao sve do kraja da ima upgrade za 4 i 5 :D), sa NEmodifikovanim plasma cutterom i osrednje modifikovaniom puskom (naravno na onom medium nivou), do tada nemodifikovanom puskom sam sredio i Leviathana a puska je odradila i glavnog bossa, ono sto se meni izuzetno svidjalo kada ubiju Isaaca je ona lobanja na pipcima....ako te ona dokrajci onda gledas po 10-15 sekundi kako ona ulazi u tebe i nakalemljuje se na mesto gde mu je bila glava. :D
 
da li mogu da se pokupe negde power node-ovi ili mogu samo da se kupe u store-u za kes?
btw. ambijentalni zvuci su fantasticno odradjeni!
 
Poslednja izmena:
da li mogu da se pokupe negde power node-ovi ili mogu samo da se kupe u store-u za kes?
btw. ambijentalni zvuci su fantasticno odradjeni!

Power Nodes imas rasute po celoj igri u nekim plavim kutijama na zidovima...(mislim da su plave :p u svakom slucaju ima ih).
 
Poslednja izmena:
mislis na one kao ormarice sto mogu da se otvore?
 
zahvaljujem :)
btw. nikad mi ne bi palo na pamet da mogu nogom da lomim kutije po podu...
 
Poslednja izmena:
Mozes vecinu (koliko se secam, one sa svetlom mozes da otvaras, a neke sanduke mozes da lomis nogom).
 
Nazad
Vrh Dno