Šta je novo?

DASH, ex Darkcoin [DRK] (X11)

drkpool.com rade registracije, čini mi se da neko nije mogao da se registruje. Valjda ne kradu...

Gde kopate? Mene isto zanima kao i targeta... I koliko da očekujem od sph-sgminer 4.10 od 22.03.2014 i na kojim klokovima da je držim? 270 OC.
Vidim neke cifre u temi, ali računam da se možda nešto promenilo pa da pitam.

I šta je p2p pool-ovim, je li išta bolje kopanje tamo?
 
Poslednja izmena:
mozemo da napravimo benchpool za dark, al pitanje je koliko bi imalo smisla :)
 
Pa to... Ne znam da li ima smisla, diff je visok i dosta je pool-ova koji vuku dobar deo mreže. Mada sam ja najsrećniji bio sa našim Q2C pool-om, pa i ostalima, jer sam znao da je fee koliko jeste, donacija kolika jeste i čist račun. :)
Ovo ima perspektivu kanda, a u poštenje pool-ova se sumnja, već...

Elem poterao sam DRK, dobijam oko 1,31-1,32 Mh/s sa WU 0.019-0.020 na coinmine.pl na 1100/1500. Ovo je .bat:
GPU_MAX_ALLOC_PERCENT=100
sgminer -k darkcoin -o stratum+tcp://drk.coinmine.pl:6090 -u XXX.YYY -p YZYZ -o stratum+tcp://mine1.coinmine.pl:6090 -u -u XXX.YYY -p YZYZ -o stratum+tcp://drkpool.com:3333 -u -u XXX.YYY -p YZYZ -o stratum+tcp://lotterymining.com:4444 -u -u XXX.YYY -p YZYZ -o stratum+tcp://us-east1.darkcoin.miningpoolhub.com -u -u XXX.YYY -p YZYZ -I 19 -g 1 -w 256 --no-submit-stale

Je li to to? Ima li još nešto od parametara da se ubaci? I konačno, koliko sam skontao treba mi isti .bat za HIRO? 270 OC, ko što rekoh...
 
Poslednja izmena:
samo ako moze neko da mi kaze sta da overklokujem i sta da radim sa naponom?
PS: i koja je manjacnica najbolja
 
Napon sto nizi naravno, kolko sam video kod sebe, na asus 270x dc2t na 1050/1250 dobijam 1250khs a kartica je ledena. Ako povecam klok memorije bez povecanja gpua nista ne dobijam. Izgleda neki odnos treba da se odrzava.
Jedino sto koliko vidim, jedno 30% je isplativost ispod kopanja ltca.
 
samo ako moze neko da mi kaze sta da overklokujem i sta da radim sa naponom?
PS: i koja je manjacnica najbolja

niste na overlcockujes nego samo underclockuejs (dakle sve spustas),

genedalno je moj savet sve spusti za 10-15% a napon spustaj dokle god moze a da i dalje radi stabilno ..
 
Iz mog iskustva DRK reaguje na odnos frekvencije memorije i GPU, ako se ne varam. Ja se koristim scrypt taktovima.

Nego, je li unosite TC u .bat za DRK i HIC, svejedno? Meni radi i bez, ali ne znam bi li dobio nešto...
 
Poslednja izmena:
Kopanje drka trenutno nije bas sjajno. U odnosu na ltc je 30-40% losije. Tj ako bi sve konvertovali u ltc , ~35% ltc manje dnevno. Sve cena da skoci na 0.0019 bili bi ekvival ako bi se diff zadrzao na sadsnjem niviou. Ali kad se odbije struja .... dodje to tu negde :) Ko ne ulazi u crveno isplativiji je LTC, ko ulazi u crveno DRK je ok.
 
Poslednja izmena:
imam problem sa sg minerom. kopa kopa par sati i onda pukne, kaze ono windows has stopped... da li je do klokova ili do samog minera?
PS: koristim kernel sto je dat ovde u temi
 
Klokovi i nizak napon ...
 
probaj da testiras ram memoriju u memtesut, bar to otpisi ako prodje par testova
 
Koji wallet za DRK coin koristite, ja sam skinuo darkcoin-qt wallet i ne mogu da ga sinhronizujem, probao sam da ubacim neke nod grupe sto sam nasao na netu i opet nece da radi. Ako nije problem neka mi neko prekopira nodove ili da mi kaze koji wallet da koristim.

Takodje me interesuje da li su ovo ok rezultati (Smos Linux):

Sa Sapphire R9 280x (1,11V) izvlacim 2100kh/s po karti,podesavanja 1050/1500,TC 24768,int20,gpu1.
Sa asus R9 270 (1,1V) izvlacim oko 1260kh/s po karti, podesavanja 1050/1250,TC 15232,int19,gpu1.
Rejected 5%.
 
Poslednja izmena:
@micairvas probaj bez tc, pa vidi rezultate, to je to za r9 270,meni je još - g 2 podiglo nekih 30mh/s,imaš puno rejected, na suchpool, gdje ja kopam varira između 0.2 i 0.5 rejected, imam wallet 0.9.0 i jako brzo se sinhronizovao, ništa nisam čačkao sa nodovima
 
koji thread concurrency i intensity koristite u .bat fajlu za dark-a na asusima 280x?
 
intensity 20, TC probaj 16384 i 24768 (ako kopas pod windowsom,sa TC16384 i int 20 bi trebao da dobijas oko 2,15mhsa, ako kopas pod linuxom stavi TC 24768).
 
a koje klokove koristis?
Ja koristim 1.100mv 1150/1500 i tvoja podesavanja i bacaju mi oko 2.040kh/s. :(
a sa 8192 TC i -I 13 mi bacaju 2.080kh/s
 
1150/1500 1100mv 2.26 bacaju
 
1050/1500 1,05V, TC 16384, int 20, gpu1 = 2100kh/s (pod windowsom).
 
Def imate neke lose minere kad ja na tim setovanjima imam 2260
 
Ma jok!
Nikako da predje 2.084 Kh/s.
Koristim sgminer 4.0.0. onaj za darkcon-windows.
Taj koristim i za HIROCoin.

Sa -I 20 mi samo vise koci komp, a hash malte ne isti. Samo mi klokovi najvise uticu na promenu hash-a najvise mi odgovara TC 8192.

Da ne treba da skinem drugi miner?
 
Poslednja izmena:
nemamo mi lose minere nego mi ne natezemo nas hw :)


ps
ali zato kod mene rigovi sa 4x7950 na darku trose ~430W
 
Poslednja izmena:
Mnogo je nategnut kad je hladan kao spricer da mozes drzati prst ceo dan na naponskoj ;)
 
Nazad
Vrh Dno