Šta je novo?

DASH, ex Darkcoin [DRK] (X11)

5830 ~ 1.01Mh/s - 912/1000/1.11V - 62c
5850 ~ 1.4 Mh/s - 911/1008/1.088V - 75c

"intensity" : "18",
"worksize" : "256",
"kernel" : "darkcoin",
"lookup-gap" : "0",
"thread-concurrency" : "6144",
"shaders" : "0",
"gpu-threads" : "1",

Ako spustim napon pada hashrate...
 
asus dc2 top - 1320 Kh/s 1120/1400 na 1.05V na bamtu 1.6.
 
asus dc2 top - 1320 Kh/s 1120/1400 na 1.05V na bamtu 1.6.

ovo je Asus 270x?

nego ljudi dajte neki "zglavan" pool za Dark, trenutno sam na dark.suchpool.pw ovom i dobijam za 40% manje , a sto je najcudnije tako mi i broji na Dashboard-u , probao sam i sa dodavanjem workera i menjanjem stratuma i isto
 
ja sam na www2.coinmine.pl/drk, sa 4 280x jedva izvlacim 7,5 darka za 24h, jel moze jos neko da kaze da li ima bolji pool i koliko dobija ? ili je diff toliko skocio ?
 
e to je bas malo, ja sam toliko imam na jednom rigu gde su 2x7970 i jedna 270
 
znam i ja da je malo :smash:, bas me zanima racunica koji su na ovom pool-u gde sam i ja
 
Da li stekate DRK ili menjate po dnevnom kursu za BTC, ili mozda cak u BTC -> LTC na Cryptsy-ju?

Ima li neka menjacnica gde moze direkt DRK -> LTC da se zameni?
 
ja sam na www2.coinmine.pl/drk, sa 4 280x jedva izvlacim 7,5 darka za 24h, jel moze jos neko da kaze da li ima bolji pool i koliko dobija ? ili je diff toliko skocio ?

Dif je žestoko skočio, tj prosečan dif. A računaj da sa rastom difa, opada i nagrada po bloku. Kada dif bude oko 3300( što je ekvivalent skript difu od oko 1100) tada će nagrada po bloku biti 5, što je ujedno i najmanja moguća kod ovog novčića. Trenutno varira od 18 do 21.
 
znaci ovo sto smo nakupili bolje da cuvamo, valjda ce i cena da skoci:)
 
znaci ovo sto smo nakupili bolje da cuvamo, valjda ce i cena da skoci:)

Radi šta misliš da je najbolje. Ja sam se bio sredinom februara nešto iznervirao i prodao sve što sam do tada imao, tada je dif bio 50-100. Pre neki dan odlučim da kupim tu istu sumu(naravno po većoj ceni nego za koju sam prodao), da se ne nerviram više, pa posle šta bude bude :)
 
Skočio diff duplo

to sto je skocio diff nema veze sa ovim sto pricamo, a to je da se dobija manje nego sto bi trebalo , ja bi sa trenutnim diff-om i snagom koju imam trebao dobijati oko 60 dark na dan, a dobijam oko 45, e o tome pricamo, a pool luck je po onom grafikonu ispo 100% (znaci zelen)
 
Ja kolko sam video diff se menja na svakom bloku, pa i reward, jednostavno nema racunice koja bi mogla da ti da koliko tacno mozes da zaradis za 24h u odnosu na tvoj mhs.
A i ne vidim kako jacina mreze koja je skocila sa 8 na 14ghs ne bi uticala na smanjenje dnevnog rewarda? Ili ja ne kapiram onda ovaj novcic.
 
Izgleda da je zbog ovog,sad videh

To prevent getting more than 50% of network share by our pool and to support community I will implement dynamic fee change if we exceed following thresholds:

- when pool has <= 45% of network share in last 24 hrs fee will remain as it is now - 1%
- when pool has >45% and <=50% of network share in last 24 hrs fee will increase by 0.25% to 1.25%
- when pool has >50% and <=55% of network share in last 24 hrs fee will increase by 0.25% to 1.5%
- when pool has >55% and <=60% of network share in last 24 hrs fee will increase by 0.25% to 1.75%
- when pool has >60% of network share in last 24 hrs fee will increase by 0.25% to 2%

The change will be active on 26th of March 10AM CET
 
Tu je razlika za procenat dva, verujem da je manji dobitak zbog skoka diffa i naravno ako pool krade to je posebna stvar...
 
Hvala,na ovim podesavanjima baca mi 2.080.

Posle dosta muke , utvrdio sam sta je uzrok ovom problemu. Nisu ni drajveri ni podesavanja nego sgminer. Postoje dve vrste 4.1.0 sa i bez eksperimentalnog kernela, i naravno verzija 4.0.0 . Samo 4.1.0 sa experimentalnim kernelom daje maksimalno mhsa. Kome daje manje, neka skine sg 4.10 i samo prekopra kernel koji sam okacio. Nazalost forum ne dozvoljava kacenje fajlova vecih od 1mb.

Podesavanja za 280x i 7950 :

sgminer.exe --kernel darkcoin -o stratum+tcp://drk.coinmine.pl:6090 -u x -p 12345 -g 1 -w 256 -I 20 --lookup-gap 2 --thread-concurrency 16384

280x 1200/1600 na 1.18v baca 2.35mhs, a 7950 na 1150/1600 baca 2.0 mhsa

R9 290 1000/1250 2.5 mhsa
sgminer.exe --kernel darkcoin -o stratum+tcp://drk.coinmine.pl:6090 -u X -p 12345 --thread-concurrency 8192 -I 20 -w 512 -g 2
 

Prilozi

  • Kernel.rar
    84.5 KB · Pregleda: 93
Poslednja izmena:
Bas mi je cudan ovaj prelaz sa LTC na Darkcoin...
Moje 270-ice kopaju sa 1,300mhash/s, nema sanse preko. 1090/1400, I 20...e da, zasto -I nece preko 20 kad stoji da moze od 8 do 31? Barem kod mene nece, na 21 puca driver.

I jedan neverovatno glup problem sa mojim rigom: moj Corsair RH850 se jadan muci sa ovom potrosnojm :( ...5x270 trose 420W sto je njemu nedovoljno da zavrti fan tako da je prilicno zagrejan. Mozda u desktop masini gde bi krace vreme bio tako pod temperaturom nije problem ali za 24/7 je ubitacno. Nemam ideju kako da povecam potrosnju, cenim da je oko 470W granica kada se pali fan mada bi trebao na 410-430 da se aktivira po specifikaciji.
Graficke nasvirane na 1090, na 1100 dobijam BOSD. CPU je obicno djubre na ciju potrosnju ne vredi obracati paznju...jedino da podignem napon na grafikama tj. stavim default :D
kakav paradoks!
 
Stavi jednu 12icu sa visokim obrtajima da duva u napajanje :-D
 
Pa stvarno, covek ti je dao najbolji moguci savet. Ti imas problem kako da ohladis napajanje, ne znam sto uopste razmisljas o varijanti da povecavas potrosnju bez razloga? :)
 
Ako je Corsair RM 850 onda lako moguce da imam rjesenje za tebe? Skini ovo Corsair Link

Kad instaliras mislim da ces imati potpuno kontrolu nad svim ventilatorima na rigu. Na mom napajanju Corsair AX1200i radi savrsno.

Edit: Upravo sam sad vidio na sajtu da tvoje napajanje ima podrsku za "Corsair Link" ali da ne dolazi uz njega u pakovanju "Corsair Link USB dongle" sa kojim povezujes napajanje i maticnu plocu tako da nisam siguran sta ces moci kontrolisati bez toga.
 
Poslednja izmena:
nece moci sigurno :) samo ti AX sa i na kraju ima tu opciju
 
Ima i ova RM serija samo neku uproscenu verziju koliko sam procitao ali dzabe kad nema kablica. Poslacu im mail, mozda hoce da posalju, tako sam od Seasonica dobio komplet kablova. Hvala za link.
Naravno da sam imao ideju da postavim jedan ventilator da duva u napajanje ali sam prvo hteo da vidim da li mogu da izvucem jos malcice iz grafickih.
ajd da ne davim vise...
 
Poz, razmisljam da predjem na ovaj coin jer vidim da ne opterecuje kartice mnogo kao scrypt i ne trosi toliko struje pa me zanima sledece:
citao sam celu temu ali bih ipak pitao za poslednje informacije
koji pool je najbolji za sada?
koja menjacnica je najbolja tj koju vi koristite, ja bih licno najvise voleo da menjam u ltc direktno
na r9 290x kartici, sta treba da se overklokuje? sta da radim sa naponom?
to pitam jer nisam provalio koji je algoritam ovaj novcic, kod maxa treba memory da se spusti, ovde vidim obrnuto
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno