Šta je novo?

Dark Souls

Ja ni jednom nisam ubo backstab za 15 sati (drake sword, claymore ili long sword). Pridjem mu s ledja stisnem i drzim R1 a on zamane sa strane ?
A gled'o sam juce lika s kopljem samo trci oko neprijatelja i svaki udarac backstab ? Trci oko onih crnih vitezova i ubije ga za 5 sek sa jednim ubodom.
 
za backstab se ne drzi R1 , samo se pritisne u pravom trenutku. probajte da kada pomislite da ste mu iza ledja , okrenite ga jos samo malkice, i trebalo bi da uspe bez problema. Uspevalo mi sa svim oruzjem , osim sekire.
 
Ni meni nije najjasnija mehanika backstaba, skapirao sam jedino da sigurno nece uspeti ako drzim pritisnut L1 sa bilo kakvim stitom equpovanim u levom slotu. mada mene vise zanima tajming za parry pokusao sam u poslednje vreme to intezivnije da koristim al ponekad zavisi od protivnika do protivnika, nekada je pravi tajming cim zapocne animaciju napada a nekada u sred napada uspeo sam cak na havelu da uradim to i onaj counter attack, dodouse igra to ne zove ca vec ima neki svoj naziv sad sam zaboravio.

@Malimravbg
Ne bih rekao da su bas oklopi precenjeni ako nabavis havel's ring mocices da se rollas i u najtezim oklopima vec ako nemas endurance to da podrzi, stone armor set + havels ring = predobro. Ali slazem se oko nekih kritika tezine i jeftinih smrti koje se desavaju, mene npr sada zajebava onaj gray wolf sif cim udjes kod njega u arenu on se zaleti na tebe i fljas mrtav si, morao sam par puta da prodjem kroz to mucenje da bi skapirao kako samo efektivno da izbegnem taj prvi napad. Al ajd nije najgore to nego sto posle svake smrti opet moram da se teglim do njega kroz onu sumu, sreca da sam usao u Forest Hunters Convenant jer bi i sam dolazak onda bio petostruko tezi. inace posle te bele macke u sumi malo se promuvajte i nacicete stone armor, nije bas najbolje sakriven :)
 
Najgore je kad padneš kroz provaliju, ilu u vodu. E to je najeftinija smrt :D
 
@Erotikus - i ja sam sad tamo , u toj sumi sa tim... pacovom-vukom-jaguarom-whatevah , taj njegov napad se izbegava rollom u stranu , zamalo da ga sinoc ubijem iz prve , ali je sa poslednjih 20% healtha samo grickao , nikako nisam mogao da se odbranim.
Ali sam skapirao foru , primetio sam da
ako se vratis malo prema mosticu koga si presao do te poljane sa tim stvorom , on ce odustati od napadanja i vracati se u njegov reon. To moze zestoko da se iskoristi :d
 
Uspeo sam da ubijem sva 3, tvojim recima, pacova-vuka-jaguara-whatevah. probam sam kod mosta da se borim ali bilo mi je malo tesko da procenim granicu nakon koje se vracaju a pogotovo su me urnisali kada ih se vise pojavi. Provalio sam jos laksi nacin za njih, barem meni
Dodjes do njihovog brloga sa druge strane znaci preko onoga srusenog dela gde se nalazi bela macka pa kroz sumu sa pecurkama i tu si, otprilike treba isto vremena kao i da ides preko mosta. E sad kada se priblizis njima prepoznaces vec lokaciju, ako ih ne vidis, na samom ulazu na njihovu poljanu s te strane sa koje si dosao imas par drveca sve sto sam ja uradio je stojao iza tih drveca i mlatio ih, uzeo sam gargoyle halberd cisto radi rangea, posle nekog vremena oni se udalje a da bi ih vratio napravis samo korak 2 ispred najblizeg njima drveta i oni se vrate. Drveca pruzaju i zastitu od onog njihovog vrtenja koje do sad nijednom nisam izbegao osim naravno primenjivajuci ovu strategiju jer ih drvo zaustavi i taman dobijes par besplatnih udaraca, takodje sam nosio stone armor pa mi skoro nista insu oduzimala cak i kada su me udarili obicnim napadom. Jedino od cega sam poginuo je onaj napada kada krenu da te zvacu al kad sam provalio pocetnu animaciju za to bilo ga je lako izbeci.

Odustao sam da se borim protiv onoga gray wolf bossa prejako je ono cudo za mene pa sam krenuo u new londo ako uspes da ubijes tog bossa podeli neku strategiju :D E da u new Londo sam naisao na 1 jako lak za pokupiti firekeeper soul (malo je sakriven al se nalazi na samom pocetku odmah posle prvih duhova) tako da me sada flaskovi nalece u potpunosti
 
Poslednja izmena:
^worst spoiler alert evah :D

Nisam danas stigao , imao puno posla , ali cu probati sutra da ocistim ceo taj svet.
 
Ja sam se malopre mlatio sa new londo ruins, koja jeziva atmosfera, ne idi tamo ako nisi cursed ili bez nekog cursed oruzja
 
Meni i mom stone aromoru oni duhovi nista nisu mogli bilo je gusto par puta kada napadnu u velikim grupama il kad se pojave oni jaci duhovi al na kraju sam prosto naisao na dead end, nijednu od onih rucki ne mogu da pokrenem pa sam se samo vratio nazad, pretpostavljam da nesto moram drugo da obavim kako bih napredovao u tom mestu. On a side note, dosta dobro su odradjene lokacije u igri, s vremena na vreme se zaustavim da bacim pogled na dizajn okoloine a atmosfera u new Londou je takodje maestralno odradjena
 
za backstab se ne drzi R1 , samo se pritisne u pravom trenutku. probajte da kada pomislite da ste mu iza ledja , okrenite ga jos samo malkice, i trebalo bi da uspe bez problema. Uspevalo mi sa svim oruzjem , osim sekire.

Radi i sa sekirom (jednorucnom)... Doduse cini mi se da je malo promenjeno u odnosu na DS... Tamo je bilo dosta lakse to odraditi...
 
valjda je zato i promenjeno ;)

jaoooJ! Sinoc lutao malo po onoj sumetini i izgubio skoro 19000 soulsa. lepo sam hteo da odem nazad i nabudzim se , ali neeeEEE :p
i to me ubio onaj pokretni zbun , dok sam se mlatio sa njegovim kolegom , on mi pridje , kao crnac , od pozadi , i pojede me..
 
Sinoc me neki lik prizvao da mu pomognem, ocistio sam mu ceo Undead Parish, samo je stajao iza i gledao i kad smo trebali da udjemo na krov pred Gargoyle boss fight poceo nesto da gata i poslao me kuci, ne razumem, nije se valjda uplasio da cu da mu otmem duse ili tail axe.
 
A zasto mi (iz teme) ne bi smo probali da ocistimo nekome , neki svet? :d
 
Zato sto mozemo sami :D , mozemo da probamo neki coop mada mislim da je gnjavaza dok se nadjemo, dodacu te na onaj drugi PSN nick, imam te u listi samo za GT5.
 
ne igram preko tog gt naloga, dodaj(te) theNikolic a ingame sam isti nick kao ovde na forumu.

igram obicno uvece oko 8 pa dok mi se ne ukoci guzica :d
 
to mi je US acc :d
 
@Markomaniax
rece da si izgubio 19000dusa ja puko 25000 kod gaping dragona, pozlilo mi. Al uspeo sam kasnije da ga ubijem uz pomoc 1npc fantoma i jos jednog igraca i moram prinznati da je igra mnogo zanimljivija kada ima vise ljudi samo mi nije jasno kako mozes bas odredjenu osobu da summonujes posto mi ceo taj sistem deluje dosta random.

I evo 1 hint kako da ubijete hellkite dragona, ja sam ga totalno slucajno ubio zatim sam proverio na netu dal je to neki bug i izgleda da ljudi to koriste

prvo sto treba da se uradi je da se ubije onaj black knight na vrhu kule neposredno pre mesta gde se odigrava borba sa onim veprom. Spiralne stepenice mogu da se iskoriste za lakse ubistvo jer je njemu izgleda dosta tesko da udari igraca ako se ovaj nalazi par stepenica ispod njega. E sad sve sto treba dalje da se uradi je da se popne na kulu, uzme luk i strela i ispali 1 jedina strela u ledja zmaja, on ce tu odleteti i posle minut dva stize nagrada za to ubistvo u obliku 10000duas. Naravno da sam sujeveran rekao bih da su te duse proklete mozda zbog nacina na koji su stecene, jer sam ih ja kasnije uz jos 15000 izgubio kod gaping dragona XD
 
^ taj nacin za ubijanje hellkite-a sam ja pokusavao jos davno , black knight nije bio problem , ali kada sam se popeo na kulu zmaj uopsten nije mogao da se vidi (gledao prema zavrsetku mosta ispod koga sam prosao , ubivsi ona 2 undead-a i ona 3 pacova). Ne znam da li je neki bug , ili bi jednostavno (necujno) odleteo.

Igrali smo ja i zmay sinoc malo , pokusali da predjemo gray wolf Siff-a , ali nistmo uspeli ni iz drugog pokusaja. :p Ja sam uradio jednu veliku glupost na tom predelu , u onoj rusevini kada se prodje pored onih pecurkica , sam video jednu krupniju macku sa onim kezom na licu kao sto su imala ona 3 pantera, i reko odma to da ubijem , i pogodio sam je strelom i ona je zbrsiala. tek mi je kasnije zmay rekao da bi me ona primila u conventant , i da ne bih morao sada da se borim sa hordom onih sabana od kojih sam izgubio 19000 :/

A to sto ce me pokajanje greha kostati 2000x34lvl = 68 000 dusa (koje bi stvarno bile korisne za budzenje) , ovih 19 000 sada deluju kao sica.
 
Au to je zajebano taj convenant je dosta koristan em zbog nagrada koje dobijes ako radis njihov "quest" em sto te ti likovi ne napadaju pa to znatno skrati muku dolaska do sifa.
Nego jel moze pokajanje da vrati ubijenog npc, jer sam ja napokon naleteo na pyromancer vendora (onaj lik u depthsu zarobljen u buretu), pitao on mene da ga oslobodim i ja krenem da unistavam ta burad(kao donkey kong) i zamahnem jednom previse udarim njega i on me napadne. Po njegovoj odeci skapiram sta je i rekoh ajd da me ubije al kad sam dosao opet tamo on i dalje ljut pa reko ubicu ga mozda barem dropuje neke spellove kad ono ni od toga nista, tako da sam sad ispusio ako ne mogu da ga vratim nikako, mada nadam se da se pyromancy spellovi mogu i na drugi nacin nabaviti kad tad.
 
Wiki kaze da mozes kod onog lika u podnozju tronja gde je prvo zvono da se pokajes i da se status svih NPC likova vrati na neutral, verovatno vazi i za njihovo vracanje ako su ubijeni, izgleda da ce prvi Marko malo da farmuje da vidi da li je to istina :)
 
Ja sma tek danas uhvatio par sati da igram. I moram reći da je igra odlična. Odlučio sam da makasimalno izbegavam guide-ove. Ali mi se dosad sve položilo kako treba. Skontao sam i sam da je najbolji put u početku Undead Burg.
Možda sam se zeznuo što sam potrošio ona tri lighting-a na crnog viteza i taurusa (jednom sam propao kroz liticu u borbi sa Taurusom kad sam hteo da skočim na njega sa kule), nisam znao da je item tako jak, poslužio bi kasnije. Zatim sam zmaju uništio rep zmaju gađajući ga ispod mosta i dobio Drake Sword, i odličan je mač za početak, 200 dmg-a pravi, jedino što nema bonuse. Snjim sam bez problema sredio vepra i tu sam odlučio da napravim malu pauzu. Sve u svemu igra je odlična :)
 
izgleda da ce prvi Marko malo da farmuje da vidi da li je to istina :)

Heh , kamo srece da je malo ;) Ne bih nikad dao toliko soulsa , za inat ovim sadistima iz From Software-a.
A one smrde u sumi ce veceras da osete srpski inat :d

@ Rama - guide nikome nije trebao u pocetku , ali videces posle par dana igranja...
 
I ja izbegavam guide al bacim pogled kad tad ponekad cisto da dobijem utisak sta me ceka. Inace jel vredno upgradeovati drake sword sa dragon scaleom i 10000dusa, nesto mi to izgleda previse za +20dmg
 
nego ljudi , stisali ste se nesto? nema odustajanja nadam se :d
 
Ja se jos drzim, do sad sam izgubio sigurno nekih 100000 dusa, i da napomenem absoultion ne ozivljava mrtve npcove, saznao sam to na tezi nacin :/ Pokusavam sad da prodjem kroz sen's fortress obicno dodjem do onih divova sto gadjaju kamenim kuglama a il sam ja lud il samo ne primecujem al tu negde mora biti bone fire il neki nacin da ubijem te divove, obicno tu dosta oskrnavljen stignem pa me oni taman dovrse posle nekog vremena s onim eksplozijama. Zanima me koji je lvl preporucljiv za catacombs i za sta god da sledi posle njih u tom pravcu? Ubio sam tamo par necromancera, mozda cak i sve, pa posto mi se oruzje malo pokvarilo vratio sam se da ga popravim i od tada nisam se vracao tamo.
 
Imas bonfire na balkonu , pogledaj bas te delove gde ti divovi bacaju one zapaljive stene , znaci to je mali drop na balkon. Tog diva ces morati da ubijes , a put to njega se nalazi na vrhu tog zamka. Mislim , mozes i da ga ostavis , ali ce ti borbu sa glavnim uciniti nepodnosljivom.

Catacombe ostavi za kasnije , jer nakon njih sledi... pa , da ne spoilujem mnogo , reci cu ti samo da ce ti trebati neki item koji osvetljava prostorije (rekoh da ce te morati da zavirite u wiki :d ). Inace , oruzja koja prave dobar fizicki dmg su dobra protiv kosturova. E sad , kakva odgovaraju tebi i tvom build-u , to je na tebi.

Ja sam sada lvl ~60 , igranje je mnogo podnosljivije , i boss-ovi poput Siff (koji je mala kuca u odnosu na one koji tek dolaze) padaju od 6 udaraca :p
 
Poslednja izmena:
NIje lose ja sam tek neki 38lvl, prekljuceje i sif pao, nije bio dorastao black knightu swordu + power within XD. nego jel moguce nekako ascendovati black knight sword u recimo njegpvu holy varijantu, tu ascend opciju jos nisam imao prilike da iskoristim a znam da mi je onaj rogati vendor u depthsu rekao da su stvorenja u catacombama slaba protiv holy oruzja na koja ja jos uvek nisam nabasao.

I jos jedno bitno pitanje, posto su mi ubili onu zenicu u firelink shrineu (sumljam na lika koji je sedo preko puta nje jer je on jedini nestao XD) i samim tim mi ugasili taj bone fire jel se moze on ikako povratiti? I ako kindelujem bone fire vise puta oce li se broj flaskova povecati kod tog bone firea,tj znam da se posle prvog poveca na 10 a jel moze dalje na 15itd.?
 
Ne , ali black knight sword (ili kako ga ja zovem - boss killer :D ) ce ubijati kosture iz jednog udarca. Njega mozes da budzis samo do +5 , gde ima nekih 325 ph. dmg + bonusi od str. i mozda od dex. Ne mozes ga modifikovati u recimo magic , divine ili holy. Ali me poslusaj , ne idi jos u katakombe jer neces naci neke iteme ( prevalio sam uzduz i popreko) a nakon katakombi , pa citaj prethodni post...

Naravno da mozes povecati broj estus flaskova , ali bih ti to preporucio da radis samo na zeznutim deonicama jer , mislices da treba to negde da uradis a onda provalis da ti je sledeci bonfire tu odma` iza ugla.

Zenicu mozes vratiti , trebalo bi da si dobio onaj dead eye ili black eye od nje. U opisu itema ti pise gde moze da se aktivira. Dalje ti nista necu reci ;)
 
Ja imam Claymore +5 upgraded u Divine Claymore, ko da ih cackalicom gadjam :) Mozda na Divine +5.
Mislim da je 10 flasks-a max, za bonfire ali zato ides na upgrade flasks +1...+5.
 
Nazad
Vrh Dno