Šta je novo?

Dark Souls

Cak i kada postoje , imas opciju da li da potkupis strazara , da li da ga uspavas , da li da napravis diverziju... a u 98% svih slucajeva igraci ce se opredeliti za najlaksu/najbrzu opciju. Samo 2% vas istinskih ljubitelja RPG ce po 5x prelaziti istu deonicu samo da bi ivdeli kako se otvaraju vrata samice, kako strazar pada pospan na pod , i kako naseda na diverziju :p
:p

Jako plitko gledas na te stvari, i stvarno je zalosno ako bi 98% ljudi pucalo na prvu loptu kao sto kazes... U pravim rpg-evima se obicno iza takvih najlaksis/najbrzih opcija skrivaju kazne, npr. ciscenje svinjaca, cupanje korova, ribanje wc-a... bez nagrada, XP-a ili zanimljivih novih kvestova i dogadjaja... nisu rpg-evi za tebe definitivno. Pravi rpg-evi su simulacije zivota, sa velikim izborom i posledicama, a trazenje linije manjeg otpora se nigde ne isplati na kraju... pogotovo u pravom zivotu.
 
To što si opisao danas ne postoji, ili bolje rečeno od Fallouta 1 i 2 i možda gothica 2 :)

A ko oće simulaciju života ima Simse :d
 
...zalosno, ali istinito. Malo je bilo takvog igranja u zadnjem Drakensang, Risen, i to je to:(... Ali uvek imamo one starije RPG-eve. Trenutno igram Arcanum, krenuo sam odma sa budzenjem perss-a, malo drugacije krenuo iz Shrouded Hillsa i kao da igram drugu igru... skroz drugacije iskustvo i gamplay. Prave vrednosti rpg-eva su izbori, IMO... Linearnost jako brzo dosadi... to je kao da sam na fast-foodu svaki dan.
 
Kladim se da prodaja na PC neće biti daleko od konzolne ;)

Ne prodaje se ovo ko alva na konzolama, jer igra baš i nije za tipične današnje konzolaše. Uostalom Demon's Souls se prodao samo u 800k primeraka. Dark Souls verovatno malo bolje, pošto je izašao i za x360, ali opet ne verujem da su bili daleko uspešniji. PC igrači jednostavno vole takve igre, eno Witcher 2 ode dosad na preko 1.5 miliona prodatih kopija.

Aj videcemo.Samo su konzolasi navikli na malo tezi nivo igre pa mislim da je pretesko za razmazene PC igrace....Evo ti i Witcher 2 koji izlazi sad na konzoli ce imati jedan NIVO jos tezi od najtezeg na PC-u pa ko voli nek izvoli...A Dark Souls i nije za svakoga vec samo za nekoga ko zeli da se posveti igri i ima debeeele zivce.A i na PC-u se daleeko manje uzimaju originali nego na konzolama...
 
Meni nije Witcher 2 bio tezak. Igrao sam na najtezem nivou i vec posle par borbi usao u fazon i nisu me mogli vise ubiti.
Jedan od najtezih rpg-eva sa akcionom borbom je meni bio Gothic 2 Night of The Raven... tu sam se bas dobro namucio, pa sve do predzanjeg poglavlja kada sam igrao placenika... Mag je bio mnogo jaci i zanimljiviji, mogao sam ubijati vise kripova odjednom, ali se teze gradio u pocetku, moralo se vise taktizirati i iz kvestova izvlaciti max XP.
Bas me zanima da li ce DS biti tako zahtevan kao G2 NoTR, ako izadje za PC. Bilo bi odlicno, ali ako ima kotrljanja kao u W2 onda ne verujem.
 
Poslednja izmena:
Aj videcemo.Samo su konzolasi navikli na malo tezi nivo igre pa mislim da je pretesko za razmazene PC igrace....Evo ti i Witcher 2 koji izlazi sad na konzoli ce imati jedan NIVO jos tezi od najtezeg na PC-u pa ko voli nek izvoli...A Dark Souls i nije za svakoga vec samo za nekoga ko zeli da se posveti igri i ima debeeele zivce.A i na PC-u se daleeko manje uzimaju originali nego na konzolama...

Ne bih se slozio, ja imam i konzolu i PC i pravo da ti kazem, da Dark Souls postoji na PC-u, ne bih se ni malo dvoumio da je uzmem. Inace, ova igra nije potpuna bez svoje multiplayer komponente, tako da je igrati pirata igranje polu-proizvoda.

Evo par izvrsnih argumenata koji idu u prilog PC portu


[YOUTUBE]OUXw86Vn8ko[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
bas sam sad gledao ovaj klip i za malo se nisam u*isao od smeha. Ovo je neki lik kij bi trebalo da iznosi svoje misljenje a svi argumenti su mu bazirani na "konzole su prevazidjene - PC bi imao bolju grafiku" :p To je njegova poenta... glupi retardirani ***** koji ne razume poentu!

Spominje kako su PC gameri hc a ne spominje u kom kontextu. Oni bi kupili jaci hardware da bi vrteli testove , igrali igru na ultra high sa 128AA etc. a ne zato sto igra vredi da se igra. Meni je totalno nebitno sto igra ne koristi najnoviji dx11 i tesselaciju. Jer znam da bi trebalo 6 godina da se napravi , svi resursi bi isli na hardware i uklanjanje bagova vezanih za najrazlicitije kombinacije istog.

a ostale stvari necu ponovo da nabrajam , samo cu citirati sebe:

Prva i najvaznija stavka u oba DS-a je bila mehanika igre i gameplay ... pa tek na 167. mestu grafika , zvuk i td.
Ne zato sto je igra toliko lose izgledala ili zvucala , ali su konzole ogranicene hardverom , tako da su igre morale da pobedjuju na ostalim (po meni bitnijim) poljima.

Isto tako jedva cekam da neki balavko pocne da mi kuka na PC kako mu je igra preteska , pa se krene u peticiju i sa tim . I dok trepnete , DS je kastriran , prave se DLC-ovi , reboot-ovi , u online borbama se koriste cheat-ovi i hakovi...

Ako neka igra zasluzuje da bude koka nosilja onda je to DS , da se ne lazemo , svet bi bio mnogo bolje mesto kada bi se sve igre pravile da budu tako izblalansirane , zanimljive, i pruzaju takav level accomplishment-a. Ali igrati DS na tastaturi i misu , mislim da bi borbeni sistem morao totalno da se menja , kao i svetovi a samim tim i atmosfera.

A od tih 80ak hiljada koji su potpisali peticiju , kladim se da ce jedva polovina kupiti original ako i kada se bude pojavio.

hardcore PC gamerima nije strasno da puknu 400 evra na hardware zbog jedne igre a strasno im je da puknu nepunih 200 na konzolu... Treba da se ubije ovaj mungos koji je kenj*o u tom klipu.

"Witcher 2 is hardcore" ... ccc , nakon DS-a witcher 2 sam pretrcao na hard..

Distribucija my ass , red orchestra 2 kada se pojavio na steamu nije kostao originalna cena - medij na kome se prodaje , nego 50$ (ili cak evra) bato , iako je bio neoptimizovani i poludovrsen krs koji se tek skoro ispeglao kako treba. To nisu spomenuli ,ali zato jesu Age of Empire 3 za koga su svi "HC" pc gameri i zaboravili da postoji :p

ih , sto mi ne daju 5 minuta sa tim klipanom...
 
Poslednja izmena:
dupli post , zabrljavio je.
 
Što se tiče nekih stvari itekako je "ubo poentu".

Što se tiče grafike, naravno da će kupiti igru na PC, ako postoji takva opcija. Zdrav razum je da igraš tamo gde je "lepše", ako već ti poseduješ takvu mogućnost da biraš gde ćeš igrati.

Witcher nije spomenuo zato što je igra hardcore, već zato što PC igrači vole takve igre (rpg igre), o čemu govori i to da se W2 na PC prodao u milion i po kopija, nešto što mnoge konzolne eksluzive ne mogu da postignu, pa čak se i jedan Demons Souls prodao u duplo manje kopija. Ili to što je prodaja Skyrima na PC rame uz rame prodajama na konzolama. Na konzolama se jedino kodačine, sportske simulacije i ostale igre za široke narodne mase prodaju u 10+ miliona primeraka.

Što se steama i ostalih digitalnih distribucija tiče i tu je sasvim u pravu. Digitalne distribucije su oživele PC gaming industriju i sada se može reći da ovde ima više para. Age of Empire takođe nije spomenuo zbog toga što je neka super igra, već kao primer da se stare igre preko digitalnih distribucija i dan danas odlično prodaju. Dok konzole svoje prodaje akumuliraju u prvih par meseci. A kasnije sem 5-10 najvećih igara ni nema ih u prodaji. Dok se na digitalnim distribucijama odlično prodaju baš takve matore igre. Evo pitaj wahada kolike muke ima da nabavi nešto malo starije x360 igre, jedina solucija je ebay i polovnjaci.

Najbolji primer je taj što je EA preko Origina u pola godine njegovog postojanja samo preko njega zaradio 100 miliona dolara, a platforma se nije ni uhodala. A prošle godine EA je od PC gaminga inkasirala ~700 milki, dok su na na na PS3 i x360 platformi samo 30% više, što je do pre dve godine bilo nezamislivo. Dok sa suprotne stranesteam već sedam godina unazad iz godine u godinu duplira prodaju.. A valve-ove igra su praktično sve prodate u više od 5 miliona kopija, osim portala dva koji još nije dostigao takve cifre. Pa nije ni čudo da i ja imam preko 100 igara na steamu.

I što je najbitnije, razvojni timovi imaju daleko veći kajmak preko digitalnih distribucija, posebno ako nisu svoji izdavači. Steam uzima samo 25%, dok kod retail kopija razvojnom timu kada sve to prođe kroz sve ruke ide ostane tričavih 10-15%. Tako da su ovako manji razvojni timovi dobili priliku da zaobiđu sve te stvari i direktno ponude igru na tržištu, bez potrebe da traže izdavača, što potvrđuje uspeh indie igara.

A da ne govorim o F2P igrama, gde jedan league of legends inkasira takve pare samo prodaje heroja (koji se mogu otključati igrajući) i skinova, da može da obezbedi nagradne fondove od dva miliona dolara za kompetativne turnire. Ili što je nagradni fond beta Dota 2 turnira bio 5 miliona dolara.

Uostalom overi sledeće linkove:

http://www.vg247.com/2012/01/09/apple-tite-for-disruption-are-consoles-under-threat/
http://images.vg247.com/current//2012/01/pcdigigrowthbig.jpg
http://www.vg247.com/2012/01/06/valve-reports-steam-growth-of-over-100-for-seventh-straight-year/
http://www.eurogamer.net/articles/2012-02-02-alan-wake-heading-to-origin
 
Poslednja izmena:
Ok je sve to ali jedino ako From Software iskljucivo cilja na zaradu... a ako je to samo cilj , vec znam koliko ce biti kvalitetan sledeci njihov naslov. :p

Zasluzuju da se igra prodaje i sve , ali ne po cenu svega sto obavezno sledi uz to.
 
Ma zanemari iznad post, vratio sam se iz izlaska, ne znam ni šta sam pisao :D
 
ja sam u istom stanju pisao kako bih ubio onog sto je postovao onaj video.. mada sad kad pogledam i nisam bas bio toliko pijan. Svaka mi ko Njegoseva :p
 
Witcher 2 hardcore, šta sve neću pročitati na ovom forumu...

Pa taj W2 je ekvivalent Diablo 2 kada je borba u pitanju uz dodatak kotrljanja. Najjačeg bosa možeš ubiti brzim kliktanjem, izem ti takav borbeni sistem.

Ima PC hardcore borbeni sistem samo što nije mainstream. A kako bi bio, kada se ljudi oduševljavaju sa Skyrim melee sistemom koji je meni glup ko...

Bilo bi lepo da izađe Dark Souls za PC. Sumnjam da će prodati mnogo manje nego što su prodali na konzolama. Svaka dobra i kvalitetna igra na PCju može da proda bar milion, dva kopija.
 
Izuzetno bitno pitanje: da li ce ovaj bonus content za pc verziju izaci i za ps3 tj. za konzole? Trazio sam malo na netu al ne mogu da nadjem odgovor nigde. Ako vec ne bude izlazilo i bude pc only mozda cak uzmem i tu verzjiu, nikad dosta DS.
 
Mislim da nece , jer se pc verzija ne prodaje kao DS + dlc , vec kao “Prepare to Die Edition” koja je sigurno drukcija ne samo po tom novom sadrzaju vec su sigurno neke stvari ispeglane , izmenjene i vise prilagodjene za pc.

Ja cu prvo videti kako ce preziveti one stvari kojih se najvise pribojavam - cheatere , komandni/borbeni sistem i da li je balans promenjen , pre nego sto se bacim na kupovinu.
 
I ja sam pretpostavio da ce tako biti al nada poslednja umire:)
Verujem da ce u mesecima pre izlaska dati vise informacija povodom sistema u igri mada ne verujem da ce previse da se menja s obzirom da ce najverovatnije podrzavati xbox360 controller, a ne izgleda mi kao da je ovo jedna od igara u kojoj mis+tastatura imaju ikakvu prednost povodom brzine-preciznosti komandi.
Meni kupovina PC verzije najvise zavisi od kolicine novog sadrzaja i od cinjenice dal ce drugari bez konzola napokon da okusaju u DS.
 
Ja svaako kupujem i za PC, prvo iz zahvalnosti njima, a kao drugo vredeće da se obrne i na PC-u :)
 
Nazad
Vrh Dno