Šta je novo?

Da li kupujete igre online iz drugih drzava i na kojim sajtovima ?

Pa i sa carinom je jeftinije od nasih preprodavaca ...
Modern Warfare 2 u game-s-u 7000 din, na shop to 35 funti. Koliko je dosta da bude zarada po igri ?
Nasi ljudi ne znaju za granicu !
 
Poslednja izmena:
I francuz mi je rekao kad sam kupovao uncharted 2 kako će uskoro da počnu sa carinjenjem tih igara iz engleske i kako je on to više puta zahtevao.
Heavy rain mi je prošao carinu i otpremljen je iz glavne pošte, ne znam da li to znači da nije ocarinjen? Ako se ovo carinjenje ustali ima načina da se zaobiđu zlikovci, imam neke varijante za sve stvari iz engleske pa nek se puše :smoke:
 
Ja sam samo rekao aha, važi, misleći da lupeta. Videćemo...
 
Alo bre mirni,koji vam je ?!
30 igrica sam dobio, nijedna nije dobila carinu. O cemu se pricamo ? To naleti jedna u 300, sta ocete, jel cete propasti za 1000din carine ?! IDite u Games (lopove) ako vam se ne svidja!
Hahahha, Pera Francuz i fiksani racuni.... lol :D
 
Alo bre mirni,koji vam je ?!
30 igrica sam dobio, nijedna nije dobila carinu. O cemu se pricamo ? To naleti jedna u 300, sta ocete, jel cete propasti za 1000din carine ?! IDite u Games (lopove) ako vam se ne svidja!
Hahahha, Pera Francuz i fiksani racuni.... lol :D

Da ali kad si zadnji put igru porucio. Probaj sad laki, probaj !!! :D
 
Da ali kad si zadnji put igru porucio. Probaj sad laki, probaj !!! :D

Stiglo mi je ove nedelje a i danas 4-5 igara i nijedna nije ocarinjena, izmedju ostalog i pes 10 za drugara, ne bih da malerisem, probajte pes da uzimate na Hut-u, jeftiniji je pa mozda nece biti carine ;)
 
Meni danas stigle dve igre, jedna sa shopto.net i druga sa dvd.co.uk. Ova sa dvd.co.uk je ocarinjena, i to 700 din na vrednost od 30e. Igra koja je stigla sa shopto.net nije ocarinjena. Izgleda da je bolje kad nije istaknuta vrednost paketa.
 
Poslednja izmena:
Ti si već 4-5 koji je dobio carinu na dvd.co.uk u zadnjih mesec dana ovde. Znači ipak ih treba izbegavati za skuplje igre...
 
Problem je mozda vec postojao na forumu, ali ogroman je pa sam mozda preskocio taj deo. Unapred se izvinjavam ako se prica ponavlja.

Hteo sam da kupim igre na Shopto.net i sendit.com, registrujem se, prijavim karticu i sve kako bi trebalo, a na pomenutim sajtovima mi skidaju po 1e tj. 0,1e sto vidim kada dobijem poruku na mob iz moje banke - trensakcija po kartici.......!
Takodje na Shopto.net-u ostavljam mob i dobijam poruke, tako da sve ide kako treba.
Medjutim kada igru iz korpe kupujem, ne moze. Dobijam poruku na shopto>
Sorry - Payment Was Not Authorised!
Your bank/card issuer has refused this transaction..........
ili na sendit>
26/02/2010 1 Payment Problem £37.24.
Kartica je VISA Electron, uplaceno dovoljno novca, racuni povezani kako treba itd., sto sam proverio i u sluzbi banke danas.

Ne znam da li je moguce da mi problem pravi adresa koja je nekad bila ono tipa: Narodno oslobodilacka borba, a danas neki novi heroj. Na kartici mi je ta stara adresa iako sam je izvadio pre par dana.

Cekam ponedeljak i sluzbenika banke u 8h!

Mozda neko ima resenje!?
 
Na shopto trenutno ne može da se kupi psn instant code. Da li jos neki sajt prodaje ove kodove?
 
Bem li ga, pise da je za svapski, e sad koja su tu pravila, i da li moze svapski na UK, ne bih znao..
 
Pa ako vas interesuje pitajte ih na mail :)

Inače koliko vidim oni šalju mailom kod.
 
Mislim da to zavisi od toga kada oni dobiju igru. Za Heavy Rain su mi pare skinuli i paket poslali 23.2., a igra je zvanično puštena u prodaju 26.2.
 
Proteklih nedelja nisam u civilizaciji, pa mi je i pristup netu ogranicen, ali vidim da se u okviru teme diskutovalo o par stvari koje bih da prokomentarisem. Jeste da su od pre par stranica, ali se nadam da cu stvoriti dovolju vezu bez da quote-ujem.
@Mack_10 To sa specijalnim izdanjima igara i carinom se, kao sto je ocito sve cesce slucaj i sa obicnim igrama, svodi na kolicinu srece koja te prati. I sam si mogao da na ranijim stranicama naidjes na razne primere. Kabastija roba nekad jeste zapala za oko, a nekad nije, kao sto je sitna nekad ocarinjena pre nego veci paket. I kao sto je Mespatli ocarinjen MW2 hardened edition, a meni nije. Doduse, on ga je narucio s dvd.co.uk-a, a ja tad sa shopto-a, sto po novim saznanjima do kojih svi zajedno dolazimo kao da sve vise dobija na znacaju? Dok ne udare po svemu redom...
@Boris_Lozac MW2 h. edition koji je meni tad stigao, mada ga jos uvek nisam ni raspakovao, nije bio u bitno vecem pakovanju od prosecne posiljke. Sto se tice carine, ako paket preuzimas u posti, onda pored mesta gde potpisujes da si primio posiljku stoji i suma koju treba da platis. Jednom me je zakacilo 66 dinara (otvaranje posiljke, valjda), a na toj listi su bili i paketi drugih ljudi - pored nekih je bila bela, prazna rubrika, a pored nekih i sume od po hiljadu i nesto. Ako te pronadje kod kuce, placas postaru, kako drugari vec rekose.
@Mack_10 Igra koja te zanima mozda i jeste nesto gabaritnija, jer hardened i special edition ne podrazumevaju isto. Ali svejedno ne mozes unapred znati da li ces proci sa carinom ili bez nje.
@Tata - Prokomentarisao bih samo deo tvog posta gde kazes da postar nije ni za sta nadlezan. Svesni smo da ima raznih primera, od Cvejicevog, koji ga zove telefonom, pa do onih koji pakete bacaju gde stignu, ali ne bih se slozio da je on sasvim nenadlezan. On moze da tutne paket gde mu je volja i potpise se u tvoje ime i nada se da niko nikad nece pokrenuti pitanje - gde mi je posiljka - ali, kad god sam do sada narucivao, znaci nekih petnaest do dvadeset puta - uvek se ocekivalo da potpisem da sam primio paket, a to u praksi znaci da bi postar trebalo da me pronadje. Osim ako se ne odluci na korak o kome sam govorio u uvodu. Tako je barem u mom delu carsije.
 
Potpuno si u pravu za pakete i preporucene posiljke. Njima se moze uci u trag na osnovu broja i potpisa postara i one prelaze "iz ruke u ruku" tako sto se tacno zna ko ih je i kada preuzeo.

Za ove ostale, takozvane obicne posiljke, medju koje nazalost spadaju i ove koje narucujemo preko Amazona, shopto, dvd, asia i slicno, ne postoji nikakva evidencija. Postar ih dobije sa gomilom druge obicne poste i ako je neki ludak (a veruj mi da ih ima) onda mogu da zavrse i u kanti za djubre, samo zato sto njega mrzi da se seta po zgradama.

Jedan takav slucaj se nedavno desio u centru Beograda, postara su provalili stanari i prijavili. Ispostavilo se da je to bio neki majmun na civilnom sluzenju vojnog roka, dodeljen posti jer kazu da imaju manjak radnika jer navodno niko nece da radi vise kao postar...
 
narucio sa the hut igru i sa dvd.co.uk 19 ovog
u petak mi stigla sa dvd.co....
sa the hut nije josh...kad da pocnem da panicim ?
 
Ja sam porucio skoro pes 10 sa the hut sajta i nba live 10 sa dvd.co, pes mi je stigao za 14 dana a nba sa dvd.co.uk za 5, stici ce ti verovatno do kraja nedelje.
 
Stigao matrix collection blue ray sa dvd.co.uk bez carine :D
 
Dugo mu nesto trebalo da stigne. Kolko se secam narucio si pre 3 nedelje ako ne i vise........

true. To je bilo naruceno preko amazona(cekao 20tak dana) ali nisu imali na stocku pa sam cancel-ovao i porucio na dvd uk prosli cetvrtak.
 
Vrh Dno