Šta je novo?

Da li kupujete igre online iz drugih drzava i na kojim sajtovima ?

Zanimaju me vasa iskustva sa Special Edition-ima igara ?
Dakle dal ste narucivali Special Edition igre , preko kog sajta i dal je bilo carine ?

Pitam posto razmisljam da porucim Assassin's Creed 2 Special Edition sa dvd.co.uk
 
ma narucio bi ja vec odavno nego cekam da mi stigne ona besplatna internet kartica sto sam porucio u Intesi, bio sam pocetkom meseca i oni su mi rekli bice za 15-20 radnih dana, pa nadam se stici ce mi do kraja meseca................
 
ja iskreno mrzim kartice, bankomate i to, nikad ne bi skupio hrabrost da dignem kintu sa bankomata uvek bi se tripovao pojesce mi lovu :D
Ja preferiram samo kes i samo na ruke (narukvica bato)

Ali jbga s obzirom da je kod nas sve skupo (i da recimo nemam 5,6 hiljada da dam za igru ili recimo 15 hiljada za patike) i da je na netu sve dosta jeftinije, nema mi druge nego da izvadim tu internet karticu i da narucujem preko neta.
 
Meni su ocarinili PES2010 sad po prvi put, uzeo sam je sa dvd.co.uk. Igra je bila 42e, a carina 1600 din. Do sad sam naručivao 2 igre sa dvd.co.uk, 4 sa shopto i nikad nije bilo carine. Jel su to sad nešto promenjeni propisi ili ?
 
Preterano je carina od 1600 din na vrednost 42 e. Stvarno preteruju. To po današnjem kursu ispada 39 posto.
 
Poslednja izmena:
jeste, naročito kad igru ne uzimaš za sebe, već za drugog, kome je bilo skupo da tu istu igru ovde plati 6 soma, i ne bi je platio :) Sad ću ja da platim tu carinu samo tako :D
 
Preterano je carina od 1600 din na vrednost 42 e. Stvarno preteruju. To po današnjem kursu ispada 39 posto.

tja.. po hiljaditi put: teoretski minimum carine je oko 30% (ili na 42e oko 1300). na to dodas njihove fixne administrativne troskove od oko 200, 300 din sto su ti naplatili carinu plus postarina, eto ti 1600 din.

da ti naplate carinu za nesto od 3e, bilo bi 500 din ukupno pa je to onda skoro 100% carina..

jeste, naročito kad igru ne uzimaš za sebe, već za drugog, kome je bilo skupo da tu istu igru ovde plati 6 soma, i ne bi je platio :) Sad ću ja da platim tu carinu samo tako :D

pa zato kad god narucujes za drugog, obavezno naglasis da postoji sansa da plati carinu i kazes mu to, pa ako nece - nece. nije tvoj problem, ti njemu cinis uslugu, ne on tebi :)
 
Zaboravio sam da li se pominjalo, ali kako se uopste plati carina, postaru na vratima, u posti, ili negde trece?
 
Postaru.
 
a sto ako neces da platis carinu ? ;D

Ili ono ako kazes kao " izvinite gospodo nisam znao da ce biti tolika carina, mnogo mi je i nisam u stanju to da platim" sta biva u tom slucaju ?
 
Znam da ne dobijas paket ali recimo dal ti onda oni sa tog sajta udare neke sankcije da ne mozes vise da narucujes kod njih (zbog tog negativnog iskustva sa tobom)
 
Znam da ne dobijas paket ali recimo dal ti onda oni sa tog sajta udare neke sankcije da ne mozes vise da narucujes kod njih (zbog tog negativnog iskustva sa tobom)

Kakvog negativnog iskustva, oni su ti vec skinuli kintu, sta njih briga sto ti neces da platis carinu :D ;)
 
ahaa to tako ide
Mislio sam da se sve placa pouzecem da ono kad ti dodje postar njemu platis i carinu i cenu diska.
 
e da i sta je sa onim zakonom da se roba do 100 Evra ne carini ?
 
Carina i PDV se, po zakonu, placaju za svaku kupljenu robu.

Drugim recima, imaju pravo da ocarine i ono sto je stiglo iz neke online prodavnice a kosta 3 evra.

U praksi, medjutim, pustaju bez carine 1-2 diska, igrice, knjige, nekada i 3 ako su vesto zapakovane ili ih mrzi da rade svoj posao.

Ne secam se da sam ikada platio carinu na posiljku sa jednim diskom, ako tu ne racunam Sing Star sa dva mikrofona, isto vazi i za dva diska, ali za tri sam gotovo uvek morao da platim.

Placa se postaru, on vec ima sve obracunato kada se pojavi sa paketom. Cak i ako vas zovu sa carine, jer recimo nisu uspeli da utvrde vrednost posiljke a misle da treba da naplate carinu, nece vam dozvoliti da platite na licu mesta, vec ce od vas samo traziti racun, a potom ce obracunati troskove i poslati preko regularnog postara.

Sa postarom je pozeljno biti u dobrim odnosima, pa i castiti ga povremeno ili stalno, jer svi ovi paketi stizu bez trackinga i njegova je, nazalost, dobra volja da li ce vam posiljku dostaviti ili je baciti u kantu, ili je prodati nekom. Takodje, on nema obavezu da ove paketice dostavlja na vrata i to je takodje njegova dobra volja, ima pravo i da ih ostavi u sanduce ili pored sanducica...

Jedini paketi na koje se ne placa carina su oni koji su vredni do 20 evra, a poslati su od privatnog lica. To se tretira kao poklon rodbine/prijatelja.
 
Meni inače poštar uglavnom ostavlja ispred vrata od stana :wall:
 
Pa da, ima ih svakakvih...

Meni vece pakete ostavljao na postanskim sanducicima, koji su sreca malo visoki za prosecne babe i dede, ali sam svejedno jednom navatao jednog komsiju kako razgleda moj Woodstock/Shine a Light BR paketic. I onda ono kao "evo komsija bas sam hteo da vam ponesem ovaj paket, postar ga ovde ostavio, moze neko da ga uzme".

Inace, Amazon UK, ako se pozalite da vam paket nije stigao, salje isti takav ponovo, bez ikakvih dodatnih troskova, uz izvinjenje.
Ako i taj drugi ne stigne vracaju pare na karticu, jedino ne vrate onaj deo koji je potrosen za postarinu.
 
Nisam siguran, ali ne verujem da je igde u (civilizovanom) svetu tako strogo.

Mada, sa druge strane, vidim da za neka CD i DVD izdanja, na britanskom Amazonu pise da se iz USA moze kupiti samo po jedan komad, a da je i za taj jedan moguce da ce biti placene dodatne takse i dazbine.

Doduse, Amerikanci na taj nacin stite svoju proizvodnju, jer ista izdanja postoje i u "made in USA" varijanti, pa su uglavnom interesantna samo kolekcionarima.
 
Sa postarom je pozeljno biti u dobrim odnosima, pa i castiti ga povremeno ili stalno, jer svi ovi paketi stizu bez trackinga i njegova je, nazalost, dobra volja da li ce vam posiljku dostaviti ili je baciti u kantu, ili je prodati nekom. Takodje, on nema obavezu da ove paketice dostavlja na vrata i to je takodje njegova dobra volja, ima pravo i da ih ostavi u sanduce ili pored sanducica...

.

Situacija je upravo ovakva.Meni je poshtar rekao da nije obavezan da mi igre donosi na vrata vec me zove na telefon da sidjem ispred zgrade i preuzmem igru.
 
Vrh Dno