Šta je novo?

D3 - Digitalna tv (SBB)

Ma meni je problem kod daljinca od D3 2.0 sto kad god hocu da pritisnem dugme za volume + ili - odmah svetli dugme za TV a ne za D3
 
Ne kapiram zasto je to problem??? Lakse je upravljati zvukom od tv-a nego D3-a. Ako si dobio upustvo za daljinac, tamo ti je objasnjenjo kako vratiti da se zvuk pojacava na D3-u...
 
tako je podeseno po difoltu, nisam ja nista dirao i nema sta da se vrati. a zvuk ne pojacavam odnosno ne smanjujem na tv-u, nego na genius 5+1 zvucnicima i daljinac od tih zvunika reaguje na D3 risiver. totalna zbrka!!!
 
Jeste tako po defultu, ali kazem da mozes da podesis daljinac da pojacava i smanjuje zvuk samo na resiveru a ne na tv-u!
 
objasni mi kako? pokusavao sam ali mi nije uspelo. upravo mi trba da samo mogu risiver da kontrolisem daljincem.
 
Nadam se da znas engleski!
 

Prilozi

  • IMG_0185.JPG (2).JPG
    IMG_0185.JPG (2).JPG
    536.9 KB · Pregleda: 431
Videh hd prijem kod ortaka. Nemam zamerke.
 
Jedno pitanje pošto planiram uskoro da predjem na SBB i da uzmem D3.
Koliko sam ukapirao u risiver ide koaksijalni kabal a iz risivera do TV-a ide HDMI.
Kad hoću da spojim računar sa TV-om preko HDMI, moram li drugi kabal direktno da razvlačim izmedju njih ili iz računara risiver jer je on već spojen sa TV-om?

Videh hd prijem kod ortaka. Nemam zamerke.

Gledao sam HD kod njih u SBB-u (ne znam da li je uporedivo sa kućnim signalom) i izgleda baš dobro. Na 2 TV-a od cca 46 inča bili su pušteni Eurosport HD i RTS HD, baš vidna razlika. Ni RTS nije loš ali zato Eurosport ubija kako izgleda
 
Poslednja izmena:
Kad hoću da spojim računar sa TV-om preko HDMI, moram li drugi kabal direktno da razvlačim izmedju njih ili iz računara risiver jer je on već spojen sa TV-om?

???

Risiver > TV - jedan HDMI kabl;
Računar > TV - drugi HDMI kabl.
Računar > Risiver > TV - nije moguće povezati
 
Trebalo je da piše iz računara u risiver nego progutah u.
Ok, hvala na odgovoru
 
Nadam se da znas engleski!
To care, sampione!!! Ovo me je izludjivalo! Hvala!

Utisci o 2.0 receiveru:
-EPG sjajan
-tranzicija kanala odlicna
-daljinac hvata samo kada bas nisanis u receiver i jako je pozeljno da budes direktno ispred njega (tj pod 90 stepeni), ogroman korak unazad u odnosu na stari ili na bilo koji daljinski koji imam u stanu
-gotovo je nemoguce ubosti iz prve kanal ukucavanjem cifri, osim ako se ne zeli ubosti kanal 222 ili 333.
-ukoliko se izaberu radio stanice radi ok dok se ne dodje do prve koja je zakljucana; tada se sve komplet ubaguje i nema nazad. Stiskao sam sve dugmice koji postoje na daljinskom u krug dok se nisam izvukao iz dead-locka. Ponovio isto tri puta.

******sku osetljivost daljinskog zaobilazim listama Favorites kanala koje biram na '+' / '-' a u radio vise ne zalazim :D
Deo koji me i dalje iritira je sto sa moje omiljene pozicije za izlezavanje daljinski radi u 30% situacija.
 
Poslednja izmena:
Da to sa daljincem jeste problem, ja sam cak morao da pravim i novi raspored uredjaja samo zbog njegove (ne)osetljivosti, mozda i to rese novim softwerom koji najavljuju za sredinu septembra...
 
Da to sa daljincem jeste problem, ja sam cak morao da pravim i novi raspored uredjaja samo zbog njegove (ne)osetljivosti, mozda i to rese novim softwerom koji najavljuju za sredinu septembra...

Teško da će to softverski ispraviti, problem je što u samom daljincu IR dioda dosta uvučena u kućište a verovatno je i na risiveru IR prijemnik na lošem mestu i zato hvata signal samo u malom opsegu uglova, odokativno od 70-110 stepeni u odnosu na položaj risiver.
 
Tako je bilo i sa ranijim 1.0 resiverom i bilo je popravljeno update-om softwera! Nije do daljinca jer savrseno radi iz svih uglova smanjenje i pojacavanje zvuka na tv-u!
 
Imam pitanje za sve oni koji su volji da pomognu i podele iskustva. D3 bi trebalo da je solidno rasprostranjen do sada. Već sam pisao u drugoj temi ali nisam naišao na odziv.

Dobio sam Cisco 3375 i koristim ga u kombinaciji sa WinFast TV2000 XP Expert (koja je takođe bar svojevremeno bila rasprostranjena). Slika preko TV kartice je prilično loša u smislu da je manja nego što bi trebalo da bude (ima crne okvire) i ima visokofrekventne artifakte tj. menaju se svaki frejm tj. trepere (videti sliku http://i48.tinypic.com/2h3o7pt.jpg). Nisam očekivao ništa spektakularno zaista pogotvu preko kompozitnog izlaza, ali ovo je ispod svakog očekivanja. Preko S-Video je još gore (videti sliku http://i46.tinypic.com/2m4sxw6.jpg)! Menjao sam kablove i SCART adapter. Kupio sam kvalitetne kablove specijalno za tu namenu ali bez promena. Na TV-u izgleda ok (nema okvire) i naizgled nema artifakta, mada to ne bih ni mogao da primetim na prilično starom TV-u (mutnjikav je). Pitao sam SBB da mi radi probe pozajme drugi risiver ali nisu bili spremni da mi izađu u susret. Probao sam sa USB TV karticom ali nije ništa bolje, mada treba uzeti u obzir da je isto Winfast TV box koji verovatno ima isti čip i to.

Poenta priče je da hoću da znam vaša iskustva sa TV karticama i D3 risiverima i da to uporedim sa onim što ja znam. Saveti šta da uradim da bih porpavio sliku su takodje dobrodošli, bilo da je to druga TV karta ili bilo šta drugo. Hvala unapred!

Napomena: Na slikama su boja i osvetljenje namerno pomereni da bi naglasio raznvrsnost problema.
 
Moja sestra ima tv kartu Philips, i ima istu sliku kao i ti. Ja mislim da ne moze da se dobije bolja slika jer je povezano kompozitnom vezom. Kasnije sam PC vrsi prebacivanje analognog u digitalni sidgnal, pa ako imas jos i analogni izlaz za monitor eto ti jos jednog konvertovanja... Kao rezultat dobijas takvu sliku...
 
Tako je bilo i sa ranijim 1.0 resiverom i bilo je popravljeno update-om softwera! Nije do daljinca jer savrseno radi iz svih uglova smanjenje i pojacavanje zvuka na tv-u!

Ja primećujem da D3 2.0 ima slabiji ugao prijema komandi sa daljinca (u odnosu na TV, AV risiver i stari Cisco SD) bez obzira koji taster je pritisnut i za to kažem da ne može da se reši softverski. Što se tiče problema koji si ti naveo da na neke komande reaguje brzo a na neke sporije to kod mene nije slučaj, sve reaguje manje-više podjednako
.
Takođe bi mogli da reše i već pomenuto povremeno samoinicijativno pojavljivanje info ekrana, kao i glupost da pritiskom na dugme FAV izlazi meni ali je selektovana prva stavka dok je lista favorita poslednja pa se mora skrolovati skroz nadole. Ovo navedeno je ranije bilo ok ali su sa poslednjim firmvare-om to poremetili.
 
Poslednja izmena:
Nismo se razumeli, ja sam uporedjivao osetljivost daljinca sa starijim 1.0, ovo je samo stvar navike. Pojavljivanje info ekrana mozes da isključiš na manu/settings/viwer/miscellaneous/zapbanner on new event, stikliraj NO. Sto se tiče Fav dugmeta sada ima istu funkciju kao i Opt dugme. Nadam se da ce novi firmware uskoro, i da će rešiti većinu problema!
 
Ok, u svakom slučaju to je moralo da bude bolje, stari Cisco SD je dosta bolje "hvatao" komande sa daljinca. Što se tiče pojavljivanja info ekrana već mi je ta opcija isključena ali dešava se, doduše relativno retko, da se samo od sebe pojavi.
 
Kakva su iskustva sa povezivanjem d3 2.0, na av risiver hdmi kablom pa dalje preko hdmi kablom na tv-u ili monitor, dobija li se slika i 5.1 zvuk?
 
Jel ima neko ovde na forumu da ima DVR, rece neko da je odradjen update i za njih, pa me interesuje kako to sada izgleda, da li je isto kao na D3 2.0???
 
Imam ja DVR (onaj stari HD DVR Cisco Z8398 ili tako nesto). Do juce uvece nikakav update nije bio, a jutros nisam proveravao. Lokacija NBG...

Pozdrav
 
Uskoro uzimam HD Mix paket i zanima me opcija digitalna kuća jer neću morati da plaćam priključnu taksu niti neko mesečno održavanje, ipak da li bi neko mogao da mi objasni dve stvari. Prva je da li se dobijaju 2 HD resivera ili 1 HD i jedan obični? Druga stvar je šta podrazumevaju pod tim da se naplaćuje 60 din za metar kabla prilikom instalacije ili povezivanje putem strujnog adaptera za 5990 din koji ostaje u trajnom vlasništvu korisniku. Ovo pitam jer sam ja ranije koristio njihov internet i D3 uslugu a sada sam korisnik njihovne analogne televizije i njihovi kablovi su mi već provučeni do svakog tv-a u kući. Juče sam zvao Telekom u vezi raskida ugovora i strašno je koliko osnovnih stvari ne znaju njihovi operateri, tako da bih radije dobio ovde informaciju u vezi SBB-a nego njih da zovem, hvala unapred! :)
 
U varijanti "Digitalni dom" koristis isti paket na oba receiver-a, sto znaci da ces dobiti dva HD receiver-a.
Sto se tice povezivanja dva receiver-a, izmedju njih treba da postoji veza putem Ethernet-a, tj mreznog kabla. Ako ti nije zgodno da provlacis LAN kabl izmedju receiver-a, postoji varijanta da ih povezes preko Powerline Ethernet adaptera (ili kako to SBB zove: strujni adapter). U tom slucaju, oni ce ti prakticno prodati dva adaptera po ceni od 5990RSD. Ove adaptere mozes i sam da kupis (ako mislis da ces proci jeftinije).
Pozdrav

Edit: ispravka cene
 
@rafiki

Hvala ti puno na brzom odgovoru, više mi se isplati povezivanje bez adaptera jer mi nije toliki problem da provučem lan kabal, trebaće mi nekih 16m što mu dođe oko 900 din po njihovom cenovniku.
 
@rafiki Pokusaj preko meni-a rucno da ga update-ujes, javi ako ima promena i kada ih bude.
 
Nazad
Vrh Dno