Šta je novo?

D3 - Digitalna tv (SBB)

Mada i arena hd ,leti ima veoma siromasan program ,sve same reprize,fudbala i kosarke ,ponekad izadje neka prijateljska utakmica ili manji teniski turnir i to je to.Tek od starta ls ,i vecih liga vredi pogledati ,mada ove godine i Spanska primera ide na sport klub,pa ce biti jos siromasnije.
 
Desava li se nekome da se ovaj 2.0 zapuca? Kod mene postaje iritirajuce i pomaze samo gasenje i paljenje na prekidac.

Meni se dešavalo u početku i to na oba box-a. U poslednje vreme mi se ne dešava. Mada mi u poslednje vreme EPG ne radi u većini slučajeva. :)
Takođe u početku imao problem sa LG tv-om u dnevnoj, upalim box a na tv-u nema slike pa moram da isključim i uključim HDMI kabl da bi proradio. Sada nemam toliko često taj problem.
 
@Jet Set Willy

Ni meni ne radi VOD i EPG dugme, EPG imaš kada stisneš strelice a za VOD i nije neka šteta. Igrice su mi zanimljive, mnogo se brže pokreću za razliku od starog receiver-a. Generalno bolji je ali sam očekivao da bude brži pri promeni kanala ali nije.

Sve u svemu ništa novo za sada osim šminke a jedino što vredi čekati jeste mogućnost gledanja neke stvari iz početka ili nečega što je emitovana pre par dana. Ako ikada uvede te stvari. I još jedna stvar kome treba je teletekst dugme.
 
@Jet Set Willy

Ni meni ne radi VOD i EPG dugme, EPG imaš kada stisneš strelice a za VOD i nije neka šteta. Igrice su mi zanimljive, mnogo se brže pokreću za razliku od starog receiver-a. Generalno bolji je ali sam očekivao da bude brži pri promeni kanala ali nije.

Sve u svemu ništa novo za sada osim šminke a jedino što vredi čekati jeste mogućnost gledanja neke stvari iz početka ili nečega što je emitovana pre par dana. Ako ikada uvede te stvari. I još jedna stvar kome treba je teletekst dugme.

Meni ne radi EPG nikako, mislim pojavi se onaj interfejs, ali su svi oni monitori prazni, nema slike na njima. Kad malo bolje razmislim od svih onih opcija koje su navedene kao prednost novog 2.0 risivera, ne radi ni jedna :)

Takodje ako nekome znaci, ja recimo imam plazmu 42" koja nije Full HD (nego 1024x768), ali imam primetno bolju sliku kada na risiveru namestim 1080i umesto 720p u setovanjima (proverite ovo posto oni po difoltu nameste 720p).
 
Poslednja izmena:
Meni su rekli da u multitoomu ne mogu da rade DVR i 2.0. Rekli su mi da zamenim jedan od ova 2 za obični HD i da će sve raditi. Videćemo i to. Ja ne verujem posle ovih vaših iskustava
 
Poslednja izmena:
Meni radi v2.0 preko hdmi i koaksijalnog kabla sa z5500
 
I nakon zamene nekompatibilnog DVR srarim HD ridisiverom i dalje mi ne radi EPG na risiveru 2.0 kao ni video zona ma starom HD risiveru. Toliko o SBB-u i njihovoj spremnosti da reše problem. Zvao sam ih 100 puta i svaki put kažu novu laž. Zadnja u nizu je da nikom ne radi EPG na nivom 2.0 risiveru, što i ovaj thread kao i brojni threadovi na njihovom forumu demantuju. Bezobrazluk bez granica
 
Retko koji LG radi sa tim Cisco uređajem posle instalacije SBB a pomoću HDMI. I ljudi to ne rešavaju. Dakle poveže se uređaj ima signala prođe SBB instalacija nema signala
 
Meni sada radi. Ne znam samo koliko dugo će raditi.
 
Meni sada radi. Ne znam samo koliko dugo će raditi.

A kad ti je konkretno proradio i jesu li ti dolazili da ti nameste ili ti je proradio sam od sebe ? Još nešto. Da li ti na risiveru, obzirom da ti radi EPG, pored sata i lampice koja signalizira power on/off gori još neka lampica ?
 
Proradilo samo od sebe. Verujem da se dosta zezaju oko softvera na obe strane pa nekad radi a nekad ne.
Na box-u mi samo svetli on/off lampica i sat. Trebalo bi još nešto? :)
 
Ne znam, kontam da možda postoji lampica koja signalizira vezu, pa zato. Ajde ako te ne mrzi da mi javiš vrednosti jačine i kvaliteta signala da uporedim
 
Poslednja izmena:
Evo... na oba box-a + modem kao referenca. :)

Trenutno mi inače radi EPG. Potrebno je malo vremena da učita sve ali posle nekih 10tak minuta radi sve ok.
 

Prilozi

  • 2012-07-29 23.19.19.jpg
    2012-07-29 23.19.19.jpg
    193.7 KB · Pregleda: 481
  • 2012-07-29 23.20.29.jpg
    2012-07-29 23.20.29.jpg
    206.6 KB · Pregleda: 395
  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    113.8 KB · Pregleda: 416
Meni je malo slabije 75-25 ali mi i dalje ne radi.
 
Znaš kako, jedini način da se poguraju je organizovano kukanje na FB. Forumi kao što je ovaj jesu popularni ali ne među širim narodnim masama. Na FB već nije zajebancija za njih jer sve to vidi masa "običnih" potencijalnih ili trenutnih korisnika. :)

facebook.com/mojsbb
 
Bili su mi danas tehničari iz sbb-a čitav sat. Sve su proverili i zaključili da je problem sa risiverom. Sad čekam zamenu. Epg mora da radi i nije globalni već nije nikakav problem
 
Naravno da lazu. Meni radi EPG na 2.0
To što tebi radi, ne znači da ljudi lažu. Obrati pažnju na rečnik i vređanje, nisi u skupštini.


Da li ste prijavljivali SBB da ne radi EPG i kako ste to rešili jer i sam imam taj problem?
 
Rešio sam tako što su mi doneli novi risiver na kome epg radi najnormalnije barem za sada
 
To što tebi radi, ne znači da ljudi lažu. Obrati pažnju na rečnik i vređanje, nisi u skupštini.


Da li ste prijavljivali SBB da ne radi EPG i kako ste to rešili jer i sam imam taj problem?

Eto sta se desi kad neko kao ti pausalno i selektivno cita postove... Delis moralne pridike a nisi ni procitao ni razumeo post. Sad se lepo vrati na prethodnu stranicu i procitaj sta je korisnik Goxy napisao, na sta sam udario reply i za koga odgovorno tvrdim da laze (i nije im prvi put). Kreni.
 
Poslednja izmena:
Eto sta se desi kad neko kao ti pausalno i selektivno cita postove... Delis moralne pridike a nisi ni procitao ni razumeo post. Sad se lepo vrati na prethodnu stranicu i procitaj sta je korisnik Goxy napisao, na sta sam udario reply i za koga odgovorno tvrdim da laze (i nije im prvi put). Kreni.

Možda je malo konstrukcija rečenice loša, jer po ovome ispada da ja lažem, a siguran sam da nisi to hteo da kažeš
 
Toliko o SBB-u i njihovoj spremnosti da reše problem. Zvao sam ih 100 puta i svaki put kažu novu laž. Zadnja u nizu je da nikom ne radi EPG na nivom 2.0 risiveru, što i ovaj thread kao i brojni threadovi na njihovom forumu demantuju. Bezobrazluk bez granica

Na ovo sam mislio. Pa nisam nenormalan da ogorcene korisnike SBB-a nazivam lazovima kad sam se i ja sa njihovim operaterima macevao do iznemoglosti
 
Evo da odgovorim i sebi i drugima, ipak na kraju resio da zamenim DVR za 2.0, jer trenutno nista ne snimam, a i glupo mi da im placam 400 din za DVR. Nadam se da ce ove opcije (snimanja) biti dostupne kako su najavili sredinom septembra! A sada nekoliko reci o novom resiveru, prvo bio razocaran jer mi nije radio EPG, zvao CC uradili refresh i nakon toga proradio, e od tada vlada moje odusevljenje kako je dobro odradjen EPG, koliko detaljno, svaki film serija imaju propratnu sliku, svaki kanal ima svoj logo, listanje kanala neuporedivo brze nego na DVR-u! Kada budu jos i proradile najavljene opcije, ovo ce zaista da bude odlicno. Svaka cast SBB-u na dobroj ideji, sto se tice televizije, stvarno im nema ravnih!
 
Pre 4 dana su mi doneli nov 2.0 risiver i već problemi. EPG ne radi a i imam problem sa daljincem koji na komandu volume samo reaguje na tv (u tom slučaju svetli dugme za tv na daljincu) a ne na risiver kao i daljinac od zvučnika genius 5+1 kad želim da utišam ili pojačam zvuk na istim onda reaguje na 2.0 risiver. Da li je neko imao slično iskustvo?
 
Mene zajebava D3 daljinac i reaguje mi Onkyo av risiver u nekim trenucima. Bez ikakvog razloga D3 stižava zvuk na av risiveru. Takođe kad se šetam kroz podešavanja av risivera menjaju mi se kanali na D3.
U spavaćoj sobi sličan problem sa Yamaha av risiverom. Reaguje D3 na neke komande sa Yamaha daljinca.

:)
 
D3 je univerzalni daljinac pa verovatno imate problema zbog toga, dobili ste valjda uputstvo za isti? Sto se tice EPG-a, zovi call centar da ti urade refresh signala...
 
Kako izgleda taj novi 2.0 resiver i po cemu se razlikuje u odnosu na ovaj:
 
Nazad
Vrh Dno