Šta je novo?

Cyberpunk 2077

Ja sam se skroz 'oladio od igre i kontam kada budu ispečovali sve da ću tek onda sesti da je obrnem. Prve nedelje sam prešao solidno side questova i došao sam do main dela kada s onim Japancem idem kod one babe Japanke. I kad smo završili meeting treba da nazovem nju telefonom nešto da ugovorimo da bi mi se nastavio main i pukne igra (kad god je zovem nedostupna je ili mi se javlja sekretarica, tako nešto je bilo). Ignorisao sam male bug-ove i sranja, ali ovo je bio baš game breaking bug i samo sam je obrisao, jako mi se nije vraćalo sat vremena unazad da bih ponovo došao do te tačke i rizikovao da mi opet zabode.

Prvi i jedini put da sam uradio preorder neke igre, ****** me Keanu hajp.
 
Ja sam igru kupio na Epic Store kada je izašla, nisam radio preorder. Bila je okej cena, nekih $30, ako se dobro sećam. Igru sam prešao i uživao u njoj. Tek u poslednjoj misiji je bilo nekih glitcheva i bagova (2-3).

Nedavno sam igru kupio ponovo za PS4 (Day one edition) za 2.500din na akciji, pošto će patch za PS5 biti besplatan. Stoji neotpakovana za sada. Taman dok ispeglaju sve i izađe PS5 patch, pa ću da je odigram ponovo na konzoli.
 
Nedavno sam igru kupio ponovo za PS4 (Day one edition) za 2.500din na akciji, pošto će patch za PS5 biti besplatan. Stoji neotpakovana za sada. Taman dok ispeglaju sve i izađe PS5 patch, pa ću da je odigram ponovo na konzoli.
Meni već dva meseca stoji neoptpakovan Collector's Edition za PS4. U momentu kada sam ga dobio sam igrao Death Standing, pa rek'o neću odmah ni da otpakujem, dok ne završim DS. Pošto sam CP2077 CE dobio kao preuranjeni poklon za rođendan (koji mi je za par dana), kad ga do sad nisam otvorio sačekaću još tih par dana. 🥳😄
20211103_134113.jpg
 
Cak i sa ove vremenske distance, i svega ostalog sto sam video i igrao u prethodnih godinu dana, igra je odlicna.
Ako neko jos nije igrao, i ako mu je splaso hajp jos ako je zaboravio sta su sve devovi obecavali piiii, odmah nek krene sa igranjem.
Jedino mislim da bi trebalo izbeci stare konzole.
 
ja bih posavetovao suprotno, ako imate bilo sta drugo da igrate, nemojte gubiti vreme sa ovom sramotom.
 
Sramota je iz prizme onog sto su obecavali i iz ideje sta je sve ova igra mogla da bude.
Ali ako uspes da sklonis sve to u stranu i da zabatalis uporedjivanja nekih detalja sa ostalim open world igrama, cyberpunk je po meni u najmanju ruku dobra igra.
Fer bi bilo da naglasim da ja nisam fan cyberpunk zanra.
Ali bih naglasio i da poslednjih godina nemam strpljenja da provedem duze od 2-3h u nekoj singleplayer igri jer sam manje vise sve vec video. A da sam u CPu proveo 100h u prvih mesec dana.
 
Sramota je iz prizme onog sto su obecavali i iz ideje sta je sve ova igra mogla da bude.
Ali ako uspes da sklonis sve to u stranu i da zabatalis uporedjivanja nekih detalja sa ostalim open world igrama, cyberpunk je po meni u najmanju ruku dobra igra.
Svi to ponavljaju kao jedan od najznacajnijih argumenata. Mi igraci nemamo pogresnu percepciju, mi samo mozemo da osudjujemo na osnovu onog sto su oni obecali i sta su nam isporucili.

Zamisli ovako, narucis picu iz jedne od najboljih picerija u gradu. Recimo da je to pica sa kulenom, ljutom papricicom, bosiljakom, maslinama, pecurkama, sirom, origanom i italijanskim pelatom. Vreme dostave 45min. Ok nije strasno, moze da se saceka ali ta picerija vazi za najbolju, nema greske.
Javljaju ti posle 45min da ce kasniti nekih pola sata, Ok. ti sacekas ali si jos gladniji. Posle tih pola sata ponovo ti javljaju kako ce kasniti jos 45min. Ok ti malo popizdis, racunas dobices gratis neke palacinke ili sok, ma nije problem najbolji su sacekacu. Konacno zvoni dostavljac na vrata, ti onako sav srecan i gladan otvaras kutiju pice i sta tamo vidis - polu ispecenu koru, zivo testo, bez kulena i sira, nesto malo maslina, origano i neki obicni kecap.
Kako bi se osecao da dobijes tkvu picu? Da li bi rekao "Ma nema veze ocekivao sam previse, do mene je i moje percepcije, ipak sam ja njihov verni fan pa i ovakva pica mi je prihvatljiva."?! Iskreno ne vjerujem da bi to bila reakcija.

Ja ne mogu da jedem takvu picu. :D Mada koliko sam je cekao i koliki sam fan te vrste pice i takav poluproizvod sam onako malo grickao i zamisljao kako ce je ubaciti u rernu, dodati sastojke koji nedostaju i lepo je ispeci. 🍕🍕
 
Poslednja izmena:
Kako se u tu analogiju uklopaju oni kojima sam se ja obratio u postu, koji nakon godinu dana jos nisu pokrenuli igru?
Tesko da su idealizovali dostupnu igru svo ovo vreme pogotovo tokom opsteg utiska o propasti koji vlada od izlaska igre.
U svakom slucaju, tvoj post ce vise da im znaci od mog onda kada budu krenuli da je igraju :D
 
Kolko su je najavljivali ja sam mislio da ce da bude pravi bum,tipa gta ali s obzirom na reakcije ljudi kojim sam okruzen na kraju cist prosek. Nisam je igrao,samo sam probao ovo je neki moj zakljucak od onog sta sam cuo.
 
Pa kada je vreme da se odigra ova igra? Lično nem pooojma šta su izdavači obećavali, nikada nisam pratio ništa u vezi igre (od izdavača), nisam odgledao ni jedan video u vezi iste. Samo sam čitao po forumima da je igra očaj živi i ostalo. Trenutno igram po malo Days Gone (nedelju dana) i kontam da će me to držati još jedno mesec i po. Baš polako igram. Da li bih posle toga mogao da probam taj CP? Po komentarima vidim da je to sređeno koliko toliko i da se sređivati više neće. Znači igrao sada ili za godinu dana isto je.
 
Pa kada je vreme da se odigra ova igra? Lično nem pooojma šta su izdavači obećavali, nikada nisam pratio ništa u vezi igre (od izdavača), nisam odgledao ni jedan video u vezi iste.

U tom slučaju, možeš da je igraš odmah. Ni ja nisam pratio razvoj igre, niti šta su obećavali pre izlaska igre, pa mi se na kraju veoma dopala.
 
I pored svih ovih realnih problema, u prethodnih godinu dana za mene nije izašla bolja igra od CP2077.

Odigrao sam na PS5, I odigraću opet kada izbace next-gen verziju.

U ovom periodu sam uživao još u Death Stranding I Disco Elysium. Ali obe igre su izašle pre CP2077, samo su mi iz neznanog razloga kasnije došle na red.
 
Kako se u tu analogiju uklopaju oni kojima sam se ja obratio u postu, koji nakon godinu dana jos nisu pokrenuli igru?
Razmisljao sam i o tome. :D Pa ako nisi nista ocekivao od CP 2077 onda je ogromna sansa da ti se svidi, jer si u startu spustio prag tolerancije. To je recimo u slucaju te analogije da narucis tu neku picu iz fensi restorana, ne ocekijes nista spektakularno ali te njihova losa, nedovoljno ispecena pica prilicno zadovolji, jer je njihovo lose u sustini prosjecno dobro na globalnom nivou.
Pa kada je vreme da se odigra ova igra?
Odigraj je kad god hoces, cim budes imao vremena za nju. Jer next gen upgrade i ekspanzije nece pre polovine sledece godine.
 
Poslednja izmena:
Paa, neće to baš biti neki upgrade grafički već nešto slično PC-u, a što se mene tiče i mog mišljenja jeste da neka samo rade koliko god. Baš bih voleo ma neka uzmu još 5 godina ako treba (dobro, malo sam preterao ali tako ti je to kod mene) samo neka bude ono što je trebalo biti od početka. Ovako ako izlaze updateovi svakih 2 meseca pa tu nema nekih obećavajućih novosti dok ovako možemo da se ponadamo nekako da će biti nešto valjano.. alii ako bude sitnica padaju stvarno...
 
Imaju li datumi kada bi se mogao ocekivati novi update/fix? Poceo malo igrati ali se i dalje neda.



Samo nemam mnogo nade u CDPR jer su vec poceli davati izgovore da su tehnološki ograniceni pa ne postoji nacin dase ubace odredjene stvari poput police chase itd. Ocito GTA nije sa ove planete.

"because of various limitations, you know, that we had, and in this specific case, it was just a technical limitation ... We simply didn't manage to make it."

Oni me sve vise i vise podsjecaju na DICE toko BF5 razvoja. Rezultat je napustebna igra a zatim BF 2042.
 
oni su se zeznuli u momentu kada su resili da nece igru kao witcher 3 vec kao gta, i dobili papazjaniju
igru sam poceo da igram cim je izasla, i nisam imao neke bagove ali sam prekinuo vise iz silne price o bagovima kojekakvim pa kao da sacekam da se sve iskristalise lol... i eto prodje toliko vremena nisam joj se jos vratio
 
Hoćeš uživati, u bagovima koji i dalje nisu ispeglani, praznom gradu, krš AI i 90% zgrada u koje ne možeš da uđeš i dalje.

Da nije komune koja pegla stvari koliko-tolik osa modifikacijama, CP2077 bukvalno ne zaslužuje da se pokrene više ikad.
 
pa probacu sto da ne, mozda mi i bude dovoljno dobro iskustvo sada kada sam ocekivanja spustio u minus, a mozda i sacekam 1.5
 
Ma najveci je problem sto su uopste radili za last gen konzole. Trebali su se fokusirati na nextgen i PC. Ovako nisu mogli da stignu da je otpimiziju i morali su pola sistema da osakate ili ne stignu da ih implementiraju.
 
Pušteni Next-gen patchevi za PS5/Xbox Series:



 
i trejler :)
 
Najkonkretniji update do sada. Mada nista specijalno novo za nekoga ko je vec presao igru. Mislim da ce pred kraj godine biti pravi trenutak za second playtrough.
 
Ja čekam 2.0 patch. Taman i grafičke da stignu do tada.
 
Nazad
Vrh Dno