Šta je novo?

Crysis demo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Thank you for ordering on Electronic Arts BV. The date when the product that you Pre-Ordered will be released has been changed.
The product listed below will now be available on 09 November 2007

skida se, doduse ne ja :)

sto kaze starac, necu da podrzim prevaru :)
 
Ne znam sto je prevara?
Ako je neko prevaren i napravljen glupim, to je m$, njihova Glista i pokusaj da se dx10 profura kroz marketing....a Crytek je sa druge strane ostavio engine otvoren za "ceprkanje" ...
Obozavao sam FC, i ovo je naslov koji me "bocnuo u zicu" :D i jednostavno mi je must have...
Multi mi je skroz OK, a i Plus SandBox editor...
 
Ne znam sto je prevara?
Ako je neko prevaren i napravljen glupim, to je m$, njihova Glista i pokusaj da se dx10 profura kroz marketing....a Crytek je sa druge strane ostavio engine otvoren za "ceprkanje" ...

Fora je u tome što oni veruju da je to slučajno što može "very high" i pod XP-om, da to nije bila Crytek-ova namera kad su ostavili engine otvoren, nego eto neko je izhakerisao. Sećam se jednog posta na ovom forumu, nešto kao "šta sad ima Cevat da kaže na ovo". Oni su inače bili skroz zatečeni. Zajebali ih mnogo jaki hakeri što edituju config fajlove. loooool
 
Da moras da budes ogroman haker, da bi cackao po cfg.

Uzgred ja cu uzeti gusara ... a kad budem mogao da igram Krizu ko sada sto mogu FC onda cu da je kupim .... (piff tada ce mozda biti abadoneware)
 
Uskoro ćemo moći da vidimo i kakve se performanse mogu dobiti sa dve ovakve kartice – GeForce 8800GTX u SLI varijanti sa 256 Stream procesora će verovatno moći da guraju i Crysis u XHD rezoluciji

Jel se seca neko ovog testa od pre godinu dana ? :D
 
Pa dobro, omasili su za malo :d
 
Jer nasao mozda neko neki test , gde su stvarno probali da upotrebe 2x 8800 Ultra na nekom nasviranom Quad-u... ili ne zele da popiju tu bruku koja se zove 1920x1600 ili samu majku rezolucije 2560x1600...
 
A to je relevanto... posto svako ima Dell od 35'' (koj koliko bese kosta? a... kao nov auto, hvala hvala) i dve 8800 Ultre...
 
SLI profil u ovom demou jos uvek nema podrsku iz drajvera.Bilo je nekih testova, i SLI je koliko sam uspeo da ispratim, radio sporije ili beznacajno brze negoli jedna kartica.
 
Poslednja izmena:
Ne znam sto je prevara?
Ako je neko prevaren i napravljen glupim, to je m$, njihova Glista i pokusaj da se dx10 profura kroz marketing....a Crytek je sa druge strane ostavio engine otvoren za "ceprkanje" ...
Obozavao sam FC, i ovo je naslov koji me "bocnuo u zicu" :D i jednostavno mi je must have...
Multi mi je skroz OK, a i Plus SandBox editor...

M$ tu nije bitan, bitan je Crytek tim. I nije M$ prevaren, jer on je taj koji vara i pokusava druge napraviti glupima. Texture vece rezolucije ili vise drveca se servira kao DX feature!? Ja to ne pusim.

Fora je u tome što oni veruju da je to slučajno što može "very high" i pod XP-om, da to nije bila Crytek-ova namera kad su ostavili engine otvoren, nego eto neko je izhakerisao. Sećam se jednog posta na ovom forumu, nešto kao "šta sad ima Cevat da kaže na ovo". Oni su inače bili skroz zatečeni. Zajebali ih mnogo jaki hakeri što edituju config fajlove. loooool
Sta, ti hoces reci da Cevat nije znao da su te opcije izvodive po DX9? Pa sve te napredne opcije smo vec vidjeli na XP-u, i normalno ljudi su se zapitali koji racku je sad to?
 
M$ tu nije bitan, bitan je Crytek tim. I nije M$ prevaren, jer on je taj koji vara i pokusava druge napraviti glupima. Texture vece rezolucije ili vise drveca se servira kao DX feature!? Ja to ne pusim.
Ok, to i ja kazem...ali s druge strane Crytek je mogao lepo da "zatvori" engine i da Crysis bude kao i sve druge EA igre.A ovako, samo "zameni stavku 3 sa stavkom 4".
A igra i na "high" setovanjima izgledom prashi sve ostalo.
I k'o sto rekoh, FC mi je bio sjajan, a ovo je bas evolucija FC-a i za mene je kriza igra godine, and period.
To je neko moje misljenje...
 
ne bih tako olako davao crysisu titulu godine, jer igra jos nije izasla i dok ne vidim gameplay ne donosim nikakve zakljucke....sve je to lepo sto je graficki dva koplja ispred drugih igara danasnjice, ali ako ne bude bilo normalnog gameplay-a nece zasluziti GOTY.
 
Meni nije jasno kakav gejplej se ochekuje od FPS igre?
Dajte primer neke duboke priče, ljudske drame u nekom FPS ostvarenju, da nije možda CoD4 sa svojiom linearnom i ograničenom akcijom!?
Možda Bioshock, tj sakati klon System shocka?
Kriza jeste klon FC-a, ali opet donosi dosta zaista novih stvari.

Fps je kao dobar akcioni film, ima super oružja, super likove, i plitak je do bola.
To je akcija, to većina voli, meni je kriza extra, izgleda ludo, dobar je feeling, jedino ima premalo krvi za moj ukus.

Ne vidim drugi naslov koji može da bude bolji FPS.

Jedini minus, velika zahtevnost, jedino to mi zapinje u grlu, jer sve ostalo mogu sasvim lepo da igram, u većim rezolucijama i sa više detalja.
 
Poslednja izmena:
Ok, to i ja kazem...ali s druge strane Crytek je mogao lepo da "zatvori" engine i da Crysis bude kao i sve druge EA igre.A ovako, samo "zameni stavku 3 sa stavkom 4".
A igra i na "high" setovanjima izgledom prashi sve ostalo.
I k'o sto rekoh, FC mi je bio sjajan, a ovo je bas evolucija FC-a i za mene je kriza igra godine, and period.
To je neko moje misljenje...

I meni se igra/demo svidja, ali ja je necu kupiti zbog tog bezobrazluka. Jednostavno ne mogu preci preko toga. Kada bih kupio Crysis, to bi znacilo da podrzavam M$ i EA, a to ne zelim.
Pa i da su "zakljucali engine", ja bih opet pricao istu pricu. Jer ponavljam da sam sve ove napredne graficke opcije vec vidio pod DX-om 9. I nije mi jasno sta mislis pod tim "zakljucan engine", i koji je to engine EA zakljucao?
 
Meni nije jasno kakav gejplej se ochekuje od FPS igre?
Dajte primer neke duboke priče, ljudske drame u nekom FPS ostvarenju, da nije možda CoD4 sa svojiom linearnom i ograničenom akcijom!?
Možda Bioshock, tj sakati klon System shocka?
Kriza jeste klon FC-a, ali opet donosi dosta zaista novih stvari.
Ako pocnem davati primjer otici cu u off topic. I moze FPS biti i miks vise zanrova, sto znaci bolji gameplay i prica. Crysis bi puno bolje prosao da se zove Predator.

I sta je to novo po tvom misljenju Crysis donio?
 
@Starac:
Kad kazem "zakljucan" engine mislim na nemogucnost editovanja cfg. fajlova.Da se igra sto bolje prilagodi licnim afinitetima...Suprotno tome je config ekran sa low/med/high bez icega drugog.
@Shmeksi:
To je cisto moje misljenje, ove godine sam presao sve bitne naslove, FPS narocito, i to je neki moj utisak nakon igranja crysis demoa.
Najznacajniji naslov pre njega je bio Bioshock koji je pokusao da bude mnogo sta, ali na kraju nije bio nista...RPG tesko, Survival Horror jok, cak i kao FPS nije bio nista narocito sa retardiranim napucavanjem.
Jedini FPS ove godine koji mi je bio ekstra je Stalker, ali ipak je to naslov koji je mnoooogo dugo razvijan, ima dosta neugodnih bagova, i slicno.
GRAW2 je bio OK, ali ipak slabiji od keca.
Halo2, no comment.
HL2 EP2, ok i nista vise od toga...
MoH Airborne mi je bio takodje OK, ali bezobrazno kratak i opet losiji od MoH Allied Assaulta.Plus malo retardirani saborci.
CoD4 upravo prelazim, i stvarno je dobar, ali mi smeta sto je nonstop ludnica i sto je sve, ali bas sve skriptovano i uzasno linearno.
Crysis sa druge strane je FPS samo takav...ima odlicnog napucavanja, ima solidnu atmosferu akcionog filma, prica nije nesto, ali je BOLJA sto puta od price iz CoD4 na primer...iako je to sporedna stvar u FPS-u, prica u crysisu je taman dobra da ne smeta, i da moze covek da se koliko-toliko uzivi...
A Predator jeste bio uzor za Crytek pri razvoju ove igre.Sto je svakako plus.
Cisto moji neki zakljuchci.
 
Poslednja izmena:
Ako pocnem davati primjer otici cu u off topic. I moze FPS biti i miks vise zanrova, sto znaci bolji gameplay i prica. Crysis bi puno bolje prosao da se zove Predator.

I sta je to novo po tvom misljenju Crysis donio?

Ako navedem šta je doneo, zvučaću kao da radim za crytek, tako da to preskačem, i nisam ja sad neki expert ali sam gamer, i vizuelna komponenta mi je jako bitna, a crysis izgleda bolje od bilo čega drugog, i to je plain ol' simple FPS.

A iskreno, tebi je mix žanrova dobar, meni ne toliko, a čim je mix onda nije čist FPS.
Dobar je stalker, i znam da ga voliš, ali stalker nije genuine FPS, iako mi je to jedan od boljih mixeva, ali i dosta naporan i konfuzan.
Naravno, stalker je i meni drag, ali je igra za sebe, tako da NHF, ovo nije flejm.

I još nešto, svi mi na neki način pomažemo Microsoft, tako da mani se te priče, nerealna je, meni MS lično ne smeta, a i što da trošim energiju na pljuvanje MS-a?
Ima boljih stvari od toga:wave:
To je samo posao, pravljenje para, i to nikada nije čist posao.

I dobrim delom se slažem sa nexom999.
 
Poslednja izmena:
Ako navedem šta je doneo, zvučaću kao da radim za crytek, tako da to preskačem, i nisam ja sad neki expert ali sam gamer, i vizuelna komponenta mi je jako bitna, a crysis izgleda bolje od bilo čega drugog, i to je plain ol' simple FPS.

A iskreno, tebi je mix žanrova dobar, meni ne toliko, a čim je mix onda nije čist FPS.
Dobar je stalker, i znam da ga voliš, ali stalker nije genuine FPS, iako mi je to jedan od boljih mixeva, ali i dosta naporan i konfuzan.
Naravno, stalker je i meni drag, ali je igra za sebe, tako da NHF, ovo nije flejm.

I još nešto, svi mi na neki način pomažemo Microsoft, tako da mani se te priče, nerealna je, meni MS lično ne smeta, a i što da trošim energiju na pljuvanje MS-a?
Ima boljih stvari od toga:wave:
To je samo posao, pravljenje para, i to nikada nije čist posao.

I dobrim delom se slažem sa nexom999.

Evo ja cu reci sta je donio. Donio je mogucnost lomljenja tanjeg drveca, sto uopce ne utjece na gameplay. I donio je katastrofalno nizak framerate. Zamisli da ti 90% igara radi ovako, tj. da i ostali timovi slijede Crysis primjer? Danas je grafika najmanje bitna, jer sve danasnje igre izgledaju dobro. A nadolazece ce izgledati jos bolje i bit ce graficki na nivou Crysisa, i radit ce bolje.

Dobar mix zanrova (Stalker, Deus Ex, Vampires, TCOC) je nesto najbolje sto se moze dogoditi nekoj igri. A ja licno sam se zasitio klasicnih FPSova u kojima ti je sve nacrtano.

Licno nikada nisam dao lovu za neki M$ proizvod, iako imam dosta originalnog softwera u sta spadaju i igre. A mislim i dalje tako nastaviti, osim ako se nesto ne promijeni. I znas ko ne pljuje po M$-u? Samo onaj ko ima od njega koristi, i ko nije upucen u desavanja.
Imam ja puno energije za pljuvanje :) a i vremena ovih dana. Ja sam ti idealista, a takvi ljudi osim sto su tvrdoglavi, su i revolucionari :)
 
Evo ja cu reci sta je donio. Donio je mogucnost lomljenja tanjeg drveca, sto uopce ne utjece na gameplay...

Lomljenje drveca utice na gameplay, ali ne preterano. Par puta sam u demou video kako drvo ubija koreance, a i sluzi kao zaklon, mada ne dugo. Takodje "trupcima" mozes da gadjas likove...:)
 
Poslednja izmena:
Starče tu je i rušenje dosta objekata u igri, gomila vozila koja su zaista odlično odrađena, najdetaljnije do sada u nekom FPS-u, a verovatno i šire, oružja tj. modeli su ekstra, zvuk oružja solidan, svakako bolji nego kod ostalih, zvuci okoline su prilično kvalitetni i dosta utiču na ceo osećaj, mene je prosto sve to uvuklo u drugi svet, facijalna animacija najbolja do sad, nano suit mi je extra, igra isporučuje tačno ono što je i obećano, naravno ako izuzmemo zahtevnost, mada opet kažem crysis nema konkurenciju, CoD4 jeste super igra ali meni cod engine premalo interaktivan, trava je mrtva, texture nisu dovoljno oštre, nije to to.
UT3 je bash to nerealan, previše kičast i sjajan, dobro je što fino radi, ali meni posle crysisa ništa nije dovoljno dobro.
X ray tj. Stalker je zanimljiv, ali isto tako zahtevan, i neoptimizovan, naravno čak i sa svim pečevima, mislim da nije ništa bolji od crysisa u pogledu zahtevnosti, a facijalna animacija je blago rečeno smešna, što je veliki minus jer tamo imaš dosta više komunikacije sa ljudima nego u crysisu, baš zato što nije klasičan FPS.

Mislim da si subjektivan, i da preteruješ sa kritikama za krizu, zar misliš da novi Far Cry neće biti zahtevan bar kao crysis?
Može biti samo zahtevniji.
A mi svi smo u suštini budale, jer smo zamenili realni svet ovim virtuelnim, i sad ja tebi pišem umesto da budem negde sa ljudima.

A nisam ni ja dao MS-u kintu neposredno, ali posredno svi na neki način učestvujemo u tome jer je MS svuda i pre ili kasnije, na jedan ili drugi način daćeš pare.
Generalno mislim da cela IT industrija ima dosta koristi od MS-a, jer MS gura nove stvari, bilo one dobre ili loše, opet kažem, pare su u pitanju a ne dobročinstvo.

Ja sam bio idealista, ali ne više, Če je bio idealista i mrtav je, a Castro je od revolucionara postao diktator one jadne male zemlje zvane Kuba.
Možda sam malo Don Kihot, ali za druge stvari, i vetrenjače uvek pobeđuju.

Čitao si Stepskog Vuka?
Ako nisi, ima onaj deo gde glavni junak, Hari Haler shvata da je licemer, iako je otišao iz Nemačke pre drugog svetskog rata, ostavio je novac u Švajcarskim bankama, i živeo od kamata i sl. a te iste banke su čuvale i novac nacista, novac otet od yevreya.
Svi su umešani u sve, na nekom nivou.
Sada sam materijalista, iskrenije je, jer iza svake revolucije stoji neko ko vuče konce, dugo sam bio alatka, više ne.

Cenio sam devojke po onome što jesu, ne po izgledu, ali avaj, sve su iste, samo što neke dobro izgledaju dok su druge gabori.

Zvučim surovo ali life is a bitch.
 
^Fino izgleda^

@Starac: Dobar ti potpis.
 
Starče tu je i rušenje dosta objekata u igri, gomila vozila koja su zaista odlično odrađena, najdetaljnije do sada u nekom FPS-u, a verovatno i šire, oružja tj. modeli su ekstra, zvuk oružja solidan, svakako bolji nego kod ostalih, zvuci okoline su prilično kvalitetni i dosta utiču na ceo osećaj, mene je prosto sve to uvuklo u drugi svet, facijalna animacija najbolja do sad, nano suit mi je extra, igra isporučuje tačno ono što je i obećano, naravno ako izuzmemo zahtevnost, mada opet kažem crysis nema konkurenciju, CoD4 jeste super igra ali meni cod engine premalo interaktivan, trava je mrtva, texture nisu dovoljno oštre, nije to to.
UT3 je bash to nerealan, previše kičast i sjajan, dobro je što fino radi, ali meni posle crysisa ništa nije dovoljno dobro.
X ray tj. Stalker je zanimljiv, ali isto tako zahtevan, i neoptimizovan, naravno čak i sa svim pečevima, mislim da nije ništa bolji od crysisa u pogledu zahtevnosti, a facijalna animacija je blago rečeno smešna, što je veliki minus jer tamo imaš dosta više komunikacije sa ljudima nego u crysisu, baš zato što nije klasičan FPS.
Sve sam ja to vidio u igri/demu, ali za mene striktno forsiranje grafike i fizike je korak u nazad. Jer razlike u grafici ce biti sve manje kako tehnologija napreduje, dok ce ostali elementi ostati zapostavljeni. Primjera ima puno gdje je gameplay nazadovao a grafika napredovala, a rezultat svega toga je repetativna i dosadna igra. I sta ti koristi sto se lozis na grafiku u Crysisu kada ga ne mozes igrati na maks. detaljima? Moci ces za dvije godine, ali tada ce takva grafika biti standard.

Danas imas par engina koji bez problema mogu izgurati grafiku kakvu ima Crysis, ali nije niko lud da pravi igru koja se ne moze igrati sa trenutnim hardverom. Naravno osim Crytek tima. I nemoj suditi o enginu na osnovu jedne igre, jer svaki engine se moze nadograditi.

Generalno mislim da cela IT industrija ima dosta koristi od MS-a, jer MS gura nove stvari, bilo one dobre ili loše, opet kažem, pare su u pitanju a ne dobročinstvo.
Ti stvarno nisi upoznat s desavanjima :)

Sada sam materijalista, iskrenije je, jer iza svake revolucije stoji neko ko vuče konce, dugo sam bio alatka, više ne.
Idealisti i revolucionari su sve samo ne necije alatke. Ti recimo podrzavas ovo sto M$ i EA rade, sto znaci da si njihova alatka, sto opet znaci da ce oni to i dalje nastaviti raditi. A nemas uopce koristi od toga. Crysis ce mnoge natjerati da daju sve i banku kako bi ga mogli igrati sa sto vise detalja, i opet nece biti zadovoljni. Doduse jos je rano za neke zakljucke jer nismo vidjeli full igru i ostale mape. Mozda ce biti jos zahtjevniji?
 
Starac, bas preterujes.
Sad i price o revolucionarima, idealistima i buntovnistvu...krastavac.A radi se o video igri.
Grafika jeste besna, igra jeste zahtevna, ali znam da ce biti isto kao i sa FC-om.GOMILA ljudi ce igru da predje na krshweru, nista od eye-candy efekata videti nece.I uzivace!
Ovo sam rekao vec X puta...i vrapci na grani znaju.FC je bio najpopularnija igra te godine kad je izasao, bez obzira na HL2 i Doom3.Svi su je igrali.I ja na Ti4400 i moj drugar na FX5200...i kamara ljudi sa 9600XT...na primer.I svima je igra bila vrh.
Nije sve u grafici, slazem se...
 
Da grafika u Crysis-u nije ono sto jeste (fenomenalna), vec prosecna, kako bi ste onda ocenili igru? Dakle, kakav bi po vama bio gameplay i feeling tokom igre, ako bi grafika, kao i fizika bila (srazmerno vremenskom periodu) bolja od FC-a npr. a sve ostalo ostane isto (prica, nelinearnost, modifikacija oruzja on the fly, itd.). Tada bi Krizi dao ocenu bar 85/100, a gde su tu fantasticna grafika i fizika koji ne sluze samo za "kicenje", vec uticu na gameply.
Znam da igra jos nije izasla i da ne mogu da dajem ovakve zakljucke, ali na osnovu demoa...
 
Ljudi trk u radnje, pojavila se igra 6.02gb. :banana:
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
^Holy shit.No way dude.Fuckin game overload.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno