Šta je novo?

Crysis 2 [pc only]

šta je uopšte streaming u igricama, objasnite
ja za taj termin znam kao streaming videa preko neta ili mreže. ne kontam o čemu se radi
 
Pretpostavljam da nikog nije zanimalo da proba ediitor?
 
^^Pa ucitavanje objekata/tekstura. Kad ides po mapi, igra u pozadini ucitava tj stream-uje resurse. Da ne bi sve odjednom bilo ucitano u memoriju i tako zapucalo sistem, vec se konstantno ucitava ono sto je potrebno.

Geble je napisao(la):
Pretpostavljam da nikog nije zanimalo da proba ediitor?

LoL niko nije ni rec rekao o tome, mada nije ni za ocekivati:d Mada ruku na srce, mozda ga i nema? Valjda ce neko od nasih beta testera da rekne nesto na tu temu:p
 
Poslednja izmena:
Pa isto kao i video, ucitavas unapred texture da ne bi imao konstatan loading. Naravno, texture streaming je odlika konzola zbog malo rama, a engine sa najvise problema sa streamingom na pc-u ironicno je Unreal. :D


edit: kad vec pre objasnise :D
 
Definitivno voli mnogo memorije na grabulji, nisu dzabe stavili minimum 512MB u specifikacijama.

Malo je apsurdno da trazi dosta memorije, s obzirom da se radi i za konzole, verovatno ova verzija ima velike probleme sa memory leaking-om...
 
kad pocne da rilja po hardu i uspori, prijavljuje memory dump gresku na konzoli, tako da je jasno da se radi o pogresno definisanim parametrima stream-a. Sigurno se to moze korigovati u cfg fajlovima, ali i pored moguceg resenja ne ulazi mi se u celu ovu mazohisticku pricu...Pametno cu sacekati...
 
^^Pa ucitavanje objekata/tekstura. Kad ides po mapi, igra u pozadini ucitava tj stream-uje resurse. Da ne bi sve odjednom bilo ucitano u memoriju i tako zapucalo sistem, vec se konstantno ucitava ono sto je potrebno.



LoL niko nije ni rec rekao o tome, mada nije ni za ocekivati:d Mada ruku na srce, mozda ga i nema? Valjda ce neko od nasih beta testera da rekne nesto na tu temu:p

Ima editor heh, sad sam probao; pretpostavljam da se cackanje tu ne racuna kao igranje igre jer ne planiram da igram do zvanicnog izlaska. :D

Zanimljivo je kada se otvori mapa da je default setting Medium, a moze da se odabere i Very High (samo jos da provalim kako se ulazi u game mode jer je ovako nacickano eventima pa ni ne mogu da vidim sta je razlicito). Sta da ti kazem, barem ovo moras da probas. :D

Izjava Crytek-a:

Crytek has been alerted that an early, unfinished build of Crysis 2 has appeared on Torrent sites. Crytek and EA are deeply disappointed by the news. We encourage fans to support the game and the development team by waiting and playing the final, polished game on March 22.

Crysis 2 is still in development, and the team is hard at work on it and Crysis 2 promises to be the ultimate action blockbuster as the Nanosuit lets you be the weapon as you defend NYC from an alien invasion.

Piracy continues to damage the PC development community.
 
Poslednja izmena:
Iako je to fantasticna vest (opet su izasli u susret modding zajednici, sto ce reci da ce biti i SDK ubrzo) i svrbe me prsti da to isprobam sto pre, ipak necu...hvala na infou, zaista sjajno sto ce tu biti i editor.
 
Sad cu i ja delete, ali morao sam da vidim kako izgleda (sredjeno je dosta lepo); a za samu igru mogu da se stprim. :)
 
Malo je apsurdno da trazi dosta memorije, s obzirom da se radi i za konzole, verovatno ova verzija ima velike probleme sa memory leaking-om...
Cim povecam rezoluciju fps dosta opadne
kad pocne da rilja po hardu i uspori, prijavljuje memory dump gresku na konzoli, tako da je jasno da se radi o pogresno definisanim parametrima stream-a. Sigurno se to moze korigovati u cfg fajlovima, ali i pored moguceg resenja ne ulazi mi se u celu ovu mazohisticku pricu...Pametno cu sacekati...
Bas tako, prijavi gresku i poprilicno zasecka na sekunde-dve, nemam problem kao u UE igrama da nedostaju teksture
 
Izgleda dobro i na gamer setovnajima, FPS zakucan na 62-63 u 1080p. NA ovim ostalim podesavanjiam mi baguje grafika...
 
Izgleda da je quad CPU potreban za normalno igranje ove leaked verzije sa ATIjem. Inace editor je super, ima dosta test mapa.
 
Poslednja izmena:
Na 64 bit-a mi je zezao zvuk, ali na 32-bit-a radi sve ok. Mada se graficka ne opterecuje preko 70%. Izgleda da mi je procesor preslab. Moram da ga menjam. :)

Radi mi na advaced u 40 fps-a, na hardcore ide oko 30 ali mi smeta onaj motion blur. Njega sam gasio i u prvom delu.
 
Kod mene je igra radila bez seckanja na grafičkim podešavanjima Advanced u rezoluciji 1280x768 odnosno fps na tim podešavanjima ide između 30 i 50. U istoj rezoluciji ali Hardcore grafičkom podešavanju fps se kreće od 20 do 30.

Barem što se beta verzije igre tiče grafička podešavanja se svode na tri stavke :
1) rezoluciju ;
2) Fulll screen - on i off ;
3) Grafička podešavanja : Gamer, Advanced i Hardcore. Nema grafičkih podešavanja u sitna crevca.:wall:

Pokušao sam da uočim razliku između Advanced i Hardcore podešavanja i jedino što je moje oko uspelo da vidi je da je u Hardcore podešavanjima slika malo zamućenija i ništa više. Možda se u Hardcore pali samo AA. Razlika u fps između Advanced i Hardcore se kreće oko 15 fps. Ne ložim se nešto preterano na zamućenost tekstura ali u Advanced grafičkim podešavanjima igra zaista izgleda lepo ali mi ipak neke teksture ne deluju dovoljno detaljno.

Najveći bug u igri koji sam ja primetio jeste u vezi za zvukom jer se ne čuje sve što bi trebalo da se čuje a nešto se čuje malo šugavo kao npr. pucanje iz oružja. Bolje se čuju pucnjevi kada neko puca na mene nego kada ja pucam na njega.:p

Prilikom menjanja podešavanja iz Advanced u Hardcore i kontra na samom početku igre kada se gleda sa jednog balkona i vidi se voda prema Kipu Slobode, video sam grafički bug u smislu da voda neće da se prikaže ponekada i vidi se dno zaliva a brodovi plutaju u vazduhu.:d

Sve u svemu barem sam video da će igra kod mene raditi na Advanced podešavanjima tako da sada čekam final verziju, osim ako ovaj leak bete dodatno ne odloži izlazak igre.

Crysis 2 Beta = Shift + Delete. Matematika je jasna.:)
 
Ja sam samo upalio da vidim kako to izgleda. "Odigrao" mozda prvih 2-3min. i to je to, cekam final svakako.

Mislim da ne treba nista pricati i zakljucivati iz ove bete, vidi se da je u pitanju poluproizvod. Jedino sto me je zanimalo je kako radi, a nisam zapravo video da sam mogao da pokrenem ovu betu u DX10 ili DX11 ako su ubacili ? Onda znaci DX9, "hardcore" podesavanja i 1920x1200 sa GTX 570 = pad do nekih ~40FPS pri nekoj akciji - tj. onima iz intro-a. Kontam da ce to "u gradu" biti i nesto nize, a inace je FPS tu negde izmedju 50-60.

Ne znam da li ce u full verziji biti nekih detaljnijih podesavanja, trebalo bi, nadam se ...Ali u svakom slucaju nisam siguran da ce ovo raditi toliko glatko u DX10/11 na max. kako neki ocekuju. Ah da, i zaista tih 40tak FPS uopste ne odaje neki osecaj glatkoce tj. cini se nekako "laggy", kao da je u pitanju neka voznja gde se to izrazenije oseti.

BTW sto se tice toga kako grafika izgleda, pa nikako ne izgleda losije od predhodnih delova.
 
Igra koliko znam nece podrzavati dx11, a mislim ni dx10.
 
DA li ce ovo da radi na 7900gtx 512mb ddr3(core 750mhz,memory 2000mhz)Jos kada znamo da je na stocku brza od 8600gt oko nekih 30%,a sad nekih 50%.A nijedan video od onih ne mogu da vidim,svaki su vam izbrisali :(
 
Kod mene je igra radila bez seckanja na grafičkim podešavanjima Advanced u rezoluciji 1280x768 odnosno fps na tim podešavanjima ide između 30 i 50. U istoj rezoluciji ali Hardcore grafičkom podešavanju fps se kreće od 20 do 30.

Barem što se beta verzije igre tiče grafička podešavanja se svode na tri stavke :
1) rezoluciju ;
2) Fulll screen - on i off ;
3) Grafička podešavanja : Gamer, Advanced i Hardcore. Nema grafičkih podešavanja u sitna crevca.:wall:

"Crysis 2 PC Beta old build gameplay directx 9 and medium settings, some errors and missing textures. This is an old build, it is impossible to put on a maximum of an error and a lot of losses textures. This is not a complete game."


Cudno ovo da ima Gamer, Advanced i Hardcore -posto pise da postoje podesavanja samo za medium...
 
Igra koliko znam nece podrzavati dx11, a mislim ni dx10.
Super je sto si dobro obavesten. :D


Evo i koliko ova leaked beta moze maksimalno da prikaze kada se stavi na "hardcore" mod.
crysis22011021214044551.png
 
Poslednja izmena:
^ Video si negde nesto o dx10 ili dx11?
 
Ne verujem da nece biti DX10 :trust:

E pa ako je kako je DieH@rd okacio onda toliko o tome da ce biti manje zahtevnija igra na max od predhodnika :d
 
Ako su konačno optimizovali engine za četiri jezgra, moralo bi raditi bolje, pošto ne vidim da su ubacivali neke naprednije efekte u engine :)
 
Pa moze se videti GI, i to na medim setovanju, to je prvo od naprednijih stvari...zatim nov lighting sistem...itd. Vec sve pomenuto x puta
 
CE3 nije nista drugo do utegnuti CE2 - prilagodjen konzolama, dodatno optimizovan za PC i (eventualno) obogacen sa par (DX11) efekata.
 
Pitanje za vas sto ste igrali betu, da li moze da se menja oblik nisana, ovaj trouglasti mi se nikako ne svidja?
 
a takođe i to što nisu baš bili zadovoljni prodajom

qtlpmgm76.gif


IGN: How well did Crysis do?

Cevat Yerli: Well, commercially, we had hopes that were not met. But the real expectations were actually met. As a developer we made a profit, so we're happy. Critically, we achieved goals. The [reviews] were slightly under the critique-level that we wanted to have, but that's life. We may have failed a little here and there, but overall Crysis I would say it didn't do excellent, but it did good.


Prvi Crysis je prodat u 1M kopija za par meseci. Pre izlaska Warheada su objavili da je profitabilan na budžetu od $22M. Onda je nastavio da se prodaje duži vremenski period i skoro su objavili cifru od 3M+. Naravno, nešto od toga je na popustima, ali je tako i sa svim ostalima. Najbolji bi bilo kada bi imali breakdown svake igre u koliko se kopija prodali po kojoj ceni i konačnu zaradu. Nije mi jasno zašto postoji tolika tajnovitosti oko prodaje igara i budžeta, kada je to za filmove na par klikova udaljeno.

Za razliku od igara na konzolama koje su velikom većinom froantload-ovane, ono što je zajedničko za PC igre što se tiče prodaje je da se prodaju kroz duži vremenski period, što zbog long tail pristupa prodaji omogućenu DD-om, što zbog nepostojanja 2nd hand tržišta. Oni su verovatno videli prodaju CoD4 i Halo 3 u to vreme na konzolama i na tome bazirali kasniji komentar da se igre "slične" (iako ime je jedino zajedničko da su FPS) Crysis-u na konzolama prodaju 4-5x više, a slučajno ili namerno zanemarili sve ostalo što stoji iza te dve igre i razlog za njihov ogroman komercijalni uspeh. Biće zanimljivo videti kako će proći C2 u sezoni punoj novih naslova koji ciljaju na istu grupu korisnika. Multiplatform izdavanje nije raj koliko izdavači žele da budu, i ne znači automatski veću prodaju, što su pokazli UT3 i FC2. Plus su profitne margine po kopiji dosta veće na PC naslovima.
 
Poslednja izmena:
Plus su profitne margine po kopiji dosta veće na PC naslovima.

Cak i da je ovo istina, sav taj profit za cas pojede piraterija :p Eksluzivnost na pc-u je vestacka, jer garantujem da su nvidia i amd tu debelo umesali prste. Crysis (i sve sto je od crytecha) je sada vec sinonim za - treba mi nova graficka :p
Jedino sto ce izvlaciti crysis 2 jeste grafika , i klinci sludjeni zato sto imaju 2 "dziforsa pestosezdeset ti" ce je kupovati da bi njihova masina nakon "kantera" konacno imala smisla. Oni koji budu na tu igru gledali ,sa pravom, kao na benchmark, nece se ni cimati da je kupe, vec jednostavno skinuti i provrteti kroz 3 promene rezolucija i AA :p a usput je mozda i predju.

Jedino sto bi ovu igru spasilo zaborava par nedelja nakon izlaska je , off course, multyplayer... koji mene ni po cemu ne impresionira po onome sto sma imao prilike da vidim.
I smem da se kladim da ce 95% postova kada se igra bude pojavila biti "kod mene sve radi na medium... planiram upgrade" a ostalih 5% "jel se pojavio lekic?".
 
Nazad
Vrh Dno