Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Kolege,za mesec dana mi konacno stize fx 6300,dok mi LC cc 120 stoji vec godinu dana u fiJoci.
Nisam ni merkao kutiju,jer je bio na intelu,pa me zanima gde da nadjem klip kako se montira na AMD platformi.
Na youtube nisam nasao.
 
Kolege,za mesec dana mi konacno stize fx 6300,dok mi LC cc 120 stoji vec godinu dana u fiJoci.
Nisam ni merkao kutiju,jer je bio na intelu,pa me zanima gde da nadjem klip kako se montira na AMD platformi.
Na youtube nisam nasao.
Pa pise valjda na papirima u kutiji? Ako ne nadjes, javi, pa cu potraziti kod mene.

Ово је послао 6п!
 
Prvo da vidim da li cu naci kutiju...:)
Cudo da nema neki video tutorial po netu.
 
Stiglo danas. Sve besplatno. Skidam kapu :)
dec404963998f6610f3ae5e64082a683.jpg


Ово је послао 6п!

Predivno :)

Reci tacno sta si poslao, gde je taj SN koji saljem?
 
Ne nadajte se uskoro:
For further processing of your inquiry we need serial number or the invoice

Unfortunately, all AM4 mounting kits are currently out of stock.
A new delivery date is not yet known.
We can let you know when new AM4 mounting kit are available
 
Meni stiglo. Svaka čast za LC. Neću im ostati dužan kad sledeći put budem kupovao kuler ili kućište
Kako je tekla procedura ?
Jel se plaćala postarina ili neki trosak za mount kit?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Imam arctic mx-2. Dal da koristim nju, ili ovu pastu koja je stigla uz LC ?



Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
 
Mx-2 moja preporuka


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk
 
Arctic.

P9 Lite TT
 
Pod obavezno redovno ciscenje hladnjaka.
6-7 stepeni manje kad sam ocistio hladnjak od prasine.

Dodavanjem drugog ventilatora sam dobio, otprilike, 3-4 stepena razlike.

P9 Lite TT
 
Pod obavezno redovno ciscenje hladnjaka.
6-7 stepeni manje kad sam ocistio hladnjak od prasine.

Dodavanjem drugog ventilatora sam dobio, otprilike, 3-4 stepena razlike.

P9 Lite TT

Hladnjak stvoren za push-pull. Stavis 2 arctica f12, ovako nesto, samo sto je evo 212 u prici https://www.youtube.com/watch?v=TIud3V9vS74 , a ovaj lc stavis negde po kucistu, da duva u graficku ili da pojacava ubacivanje vazduha. U kom vremenskom periodu ti se nahvatala prasina? Jel brze ide kad je kuciste zatvoreno? Ja jednom hteo da ocistim komsin komp posle 3 godine, stoji ispod stola zatvoren, kad ono ni mrva prasine, a kod mene bilo staro otvoreno kuciste (to kad je leto), stoji na stolu i maltene svaka 2-3 meseca je trebalo malo izduvati. Kad je zatvoreno, isto se na ventilatore nahvata.
 
Za prašinu zavisi i gde stoji komp. Stavi ga na tepih pored prozora ili vrata i gledaj kako se pravi tepih prašine. Još ako taj prozor gleda na prometnu ulicu ni filteri ne pomažu.
 
Meni stoji na podu, pored vrata :D

Dosta je provetreno, zato se i skuplja prasina.
Nisam nikad kuciste ostavljao otvoren, bolje su mi temperature kad je zatvoren.

Na 2-3 meseca najvise cistim hladnjak, filtere i prasinu iz samog kucista i cesce, imam fen koji duva hladno i neki malo usisivac sa cetkicom pa ocas posla ocistim sve.

Hladnjak sam sinoc cistio sa stapicima za usi :D
S vremena na vreme nosim kod komsije na kompresor.

Meni je takodje push/pull, iza mi je BitFenix Spectre, vrti na oko 1k rpm uvek, napred je LC brundalica, bice i to zamenjeno uskoro(tm).

P9 Lite TT
 
Baš nešto gledam ploču i nisam siguran da ću moći da postavim vent na ovaj hladnjak u push režimu. Memorija mi je jako blizu procesora. Bukvalno na 1mm, možda 1,5mm od hladnjaka:


Poredim sa slikom koju je Zulu 92 postavio:


Jedino da postavim vent u pull režimu? Cilj je tišina, temperature nisu problem.
 
Baš nešto gledam ploču i nisam siguran da ću moći da postavim vent na ovaj hladnjak u push režimu. Memorija mi je jako blizu procesora. Bukvalno na 1mm, možda 1,5mm od hladnjaka:


Poredim sa slikom koju je Zulu 92 postavio:


Jedino da postavim vent u pull režimu? Cilj je tišina, temperature nisu problem.
Mislim da ventovi mogu malo vise na samom hladnjaku da se postave. U svakom slucaju mozes kupiti i staviti ga u pull. Prvo probas da li moze push, lako ces dokupiti drugi vent ako nemas.
Mada stvarno ne znam imas li potrebe za push pull kombinaciju. Ja je imam, a iskreno sa ovim cpu-om mi i ne treba. Nisam ocekivao da ce mu biti ovakve temp.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Aj ako ti nije teško pusti jednu sliku kao ova moja prva, da se vide rupe za montiranje. Po njima mogu da procenim pošto je isti socket.
 
U sustini mozes da probas i bez kulera da zakacis hladnjak, ako ti je tisina bitna :D

P9 Lite TT
 
Pa, u principu, ovaj zadnji vent bi bio jako blizu, možda bi i završavao posao i bez venta na samom hladnjaku. Ne bih baš tako da držim, ali ako budu OK temperature, što da ne. ( :

Možda da zakačim neki manji vent koji bi radio push, a stojao iznad memorije... I push i pull mi nije u razmatranju. Idealno bi bilo kada bi mogao 12cm da stane u push varijanti. Za samo pull varijantu bi ovaj zadnji AC i izvukao. Možda čak i da zakačim vent na stranicu da uduvava, mada ovaj hladnjak i nije baš zamišljen za tu varijantu.

Edit:
Sad pogledah i test na Sekiri, izmerili su mu debljinu, zajedno sa ventom od 71mm. Od kraja do kraja šrafa za montiranje fabričkog venta ima preko 90mm što bi trebalo da znači da će komotno da stane. Malo me samo buni ova slika koju je Zulu 92 zakačio, tu deluje kao da vent ide solidno preko šrafa.
 
Poslednja izmena:
Ipak ne računam dobro... jeste 71mm širok zajedno sa ventom, ali to nije po sredini, tačnije je da za širinu treba da se uzme 96mm. To mu dođe negde knap da stane jer je prostor do memorije upravo toliki. Odnosno, možda bude problema. Sad ne znam šta da radim. Ima neki na KP da se uzme bez venta za 1200 dinara, pa da mu dokupim DeepCool GS120 120x120x20mm vent i da bude baš kako treba.
 
Verovatno je i bez kacenja taj za 1.200.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno