Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Kompletan je, polovan, može sa ventom ili bez venta. Gledam da uštedim gde mogu, i ovo ću morati da krijem od žene. ( :
 
Kompletan je, polovan, može sa ventom ili bez venta. Gledam da uštedim gde mogu, i ovo ću morati da krijem od žene. ( :
b3d9663bd835f7c732c0232dc3973e6e.jpg
116d9a7fdf8d3ed535b935aaa9df6a2a.jpg


Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Hvala, ipak izgleda da neće moći. Kod tebe je knap, a ima više prostora do prvog DIMM slota. Znači jedino varijanta sa tanjim ventom dolazi u obzir.
 
Poslednja izmena:
Pa neću doveka G4560 da teram, ide neki i5/7 za zimu. ( :
 
Pa neću doveka G4560 da teram, ide neki i5/7 za zimu. ( :
Opet i za njega ti ne treba nista jače od stock kulera sa obzirom na tvoju plocu :D

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ne menjam cooler zbog temperature, buka je problem.
 
Gledam nešto testove i utiske, iako imaju dosta bolje rezultate hlađenja, ti manji LC ventovi prave skoro indetičnu buku u odnosu na fabričke kulere. Gledam što tišu kombinaciju da napravim, za to mi najviše odgovara 120mm verzija. Takođe, najverovatnije ću da menjam i ploču kad budem menjao procesor pa gledam malo više unapred. Imam par opcija. Ili da stavim vent u pull režim (samo ne znam koliko će to efikasno da bude), ili da, privremeno, prebacim memoriju u drugi slot (mada ću uskoro i njega da popunim). Treća opcija je da uzmem malo tanji vent i to me dovodi i do novog pitanja za ove koji imaju kuler. Jel' može na njega da se zakači tanji vent? Po slikama ovih žica za kačenje venta ne mogu baš da procenim, uzeo bih 5mm tanji vent. Da li bi to moglo lepo da drži ili bi žice (ako uopšte mogu) trebale da se još malo saviju?
 
Fabricki hladnjak je potrebno zameniti kako zbog buke, tako i temperatura. Svakako ce LC Power 120 biti dobro resenje na duze staze (posto si pomenuo i5 ili i7). A sto se ploce tice, vredi je menjati samo zbog dodatnih slotova za ram memoriju.
Misljenja sam da je LC Power 120 dovoljno tih. Imao sam nekoliko pomenutih. Dodatne "modifikacije" nisu potrebne.
Imao sam i Cryorig C7 odnosno H7. Za H7 sam izdvojio 32 dolara, dok je 25 kostao C7. Uzmi i njih u obzir. Ako ih kod nas ima na stanju, sigurno ce cene biti vise u odnosu na navedene. Vizuelno su prelepi, efikasni, kvalitetni, verujem i pristupacni.
Neka ti isto bude "druga treca opcija". Manje je komplikovano.
 
Ja sam njegov vent stavio na zadnju stranicu, a na hladnjak 2 CM koja su došla uz kućište. Generalno su tihi, a kontrolišem ih ručno, tako da mi je veći problem HDD i drugi ventovi (napred imam jedan F12 i neki Xilence koji su podnošljivi samo na minimalnom broju obrtaja), zujanje i slično.

Definitivno ću smanjiti broj ventilatora kad budem menjao kućište/platformu. Sigurno odustajem od push-pull na CPU, a i napred bih možda radije jedan od 140mm, nego dva od 120mm (ako kućište dozvoljava)

Arctic Freezer 33 ima mod za pasivno hlađenje, tako da je vent ugašen ako CPU nije (mnogo) opterećen https://www.arctic.ac/eu_en/freezer-33.html Definitivno ulazi u uži izbor, samo ga treba naći
 
Gledam nešto testove i utiske, iako imaju dosta bolje rezultate hlađenja, ti manji LC ventovi prave skoro indetičnu buku u odnosu na fabričke kulere. Gledam što tišu kombinaciju da napravim, za to mi najviše odgovara 120mm verzija. Takođe, najverovatnije ću da menjam i ploču kad budem menjao procesor pa gledam malo više unapred. Imam par opcija. Ili da stavim vent u pull režim (samo ne znam koliko će to efikasno da bude), ili da, privremeno, prebacim memoriju u drugi slot (mada ću uskoro i njega da popunim). Treća opcija je da uzmem malo tanji vent i to me dovodi i do novog pitanja za ove koji imaju kuler. Jel' može na njega da se zakači tanji vent? Po slikama ovih žica za kačenje venta ne mogu baš da procenim, uzeo bih 5mm tanji vent. Da li bi to moglo lepo da drži ili bi žice (ako uopšte mogu) trebale da se još malo saviju?
Ako hoćes tisinu toliko najbolje kupi MS BLACK WIDOW za 50e sa zvucnom izolacijom.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Nemam nameru sada da menjam kućište. Nego, jel' moguće na ovaj hladnjak prikačiti onim žicama tanji vent? Ne mogu da procenim po slikama, niti da nađem na netu. Planiram da mu stavim DeepCool GS120 koji je debljine 20mm ili ako uspem da nađem neki drugi slim vent.
 
Sad gledam ovu temu i mislim da će ti stati cc-120. Gledam i na mojoj matičnoj šrafovi su isto uz ram, gde bi došao i intel stock. Ima dva slota i u oba stoji ram. Hladnjak je izdignut baš da ventilator ne udara u rame, jedino ako ti rami nemaju neka "krila i repove". A ono što si rekao da ventilator prekrije šrafove, pa to tako i treba, prvo zavrneš statički deo pa tek onda montiraš ventilator, taj deo nisam razumeo.
 
Pa po meri nije dovoljno visoko vent da prekrije RAM, fali skoro ceo centimetar. U pitanju je memorija iz profila, pune je veličine i ima hladnjake.
Što se prekrivanje šrafova ventom tiče, znam da tako treba, nego po tome cenim koliko će od šrafa da mu treba prostora dalje. Na onoj slici se vidi da vent poprilično ide preko šrafa.
Po merama, vent zauzima 96mm prostora, odnosno 48mm od centra procesora. Toliko prostora i ima tačno slobodno, odnosno, vrlo verovatno će vent dodirivati memoriju. Sad, ako je hladnjak za milimetar veći, ili memorija zauzima za milimetar više prostora, neće moći da stane, a to baš i ne mogu da znam. Sigurnije mi je da nabavim odmah 5mm tanji vent poput ovog DeepCool-a i da znam da će sve stati. Jedino što ne znam da li nestandardni vent (5mm tanji) mogu ovim žicama da zakačim.
 
Kontam da ćeš zakačiti i tanji pošto se ove žice baš moraju nategnuti da bi se postavio ventilator, za tanji bi trebalo manje sile.
 
E to me interesovalo, na slikama deluje kao da su skoro knap za 25mm. Hvala!
 
Toxic, svakako nemas bolji perf/$ od cc-120.

I sa Pull kombinacijom bi temperature(koje tebi nisu primarna stavka) sigurno bile bolje nego sa stock hladnjakom.

Buka zavisi od podesavanja.
Ne znam kakva su podesavanja kod intela, verovatno ima neko podesavanje u biosu da manje vrti cpu ventilator, kod mene na Silent podesavanju vrti na 1350~ u prime95 i tad se cuje, u idle/gamingu se ne cuje, a procesor trosi vise nego 2 pentiuma G4560 :D
 
Sad kad desktop procesori imaju TDP ispod 70W, treba staviti što masivniji hladnjak, što bolji (120mm) ventilator, i namestiti silent profil. Da ne prelazi 800 rpm a da bude 'ladan k'o guja :)
 
Ma nema sumnje da je ovo odličan kuler, nego mala ploča pa moram da proverim da li bi mogao da ga uklopim pre kupovine. Naručio sam upravo u Bench shop-u. Za sad ću memoriju da prebacim u drugi slot dok ne dokupim slim vent. Trenutno ga nema.

Inače, ploča ima odlična BIOS setovanja za 3 i 4pin ventove, može baš lepo da se podesi, ali džabe kad je fabrički vent zujalica.
 
Kad stigne javljaj da li pase sve kako treba :D
 
Konačno stigo kuler i postavljen i konačno tišina. Ipak ne može memorija u prvi slot (bukvalno fali milimetar), stavljena u drugi za sada, pa će pre dodavanja da se stavi neki slim vent. Našao sam neke od 15mm. Temperature očekivano niske. Prime95 posle desetak minuta vrti oko 49C, ode na 50, pa spusti na 48 i tako u krug. U mirovanju i niskom opterećenju se nisu promenile puno, sada se vrte oko 35C. Ranije su bile 36, 37C. Mada, mere mu nisu baš precizne, dosta oscilira kad je u slabom load-u i mirovanju. U svakom slučaju, za sada sam prezadovoljan. ( :

 
Konačno stigo kuler i postavljen i konačno tišina. Ipak ne može memorija u prvi slot (bukvalno fali milimetar), stavljena u drugi za sada, pa će pre dodavanja da se stavi neki slim vent. Našao sam neke od 15mm. Temperature očekivano niske. Prime95 posle desetak minuta vrti oko 49C, ode na 50, pa spusti na 48 i tako u krug. U mirovanju i niskom opterećenju se nisu promenile puno, sada se vrte oko 35C. Ranije su bile 36, 37C. Mada, mere mu nisu baš precizne, dosta oscilira kad je u slabom load-u i mirovanju. U svakom slučaju, za sada sam prezadovoljan. ( :


Jel ja to dobro vidim, jesi ti to naopako okrenuo ventilator?? Okrenuo si ga da duva prema prednjoj strani kucista, tako se gomila topao vazduh, okreni ga da duva ka nazad, prema arcticu... Sad si ga stavio u "naopaki pull"... Imas na ventilatoru strelice za smer duvanja, a inace ako nema, ventilator uvek duva prema te 4 plastikice, "dijagonale".
 
I meni deluje, ali glupi tt, nista se ne vidi.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Tacno sam se zagrcnuo kad sam video, to ni slucajno ne sme tako. Eto da ima obicnu ram memoriju, lepo bi stalo sve i u prvi slot, ti tzv. hladnjaci su sminkeraj. Kad vidim one ripjaws, muka me uhvati od kiceraja.
 
Nema nikakve oznake na ventilatoru, i mene je čudilo što je tako u uputstvu, ali probao i duva ka pozadi.

Inače, više mi zagreje procesor GW2, nego Prime95. Bar jedno jezgro. Sa GW2 ima skokova i do 54C, na sekund, dva, ali skoči.
 
Nema sanse, to ti se samo cini, lepo ti je i na kutiji uslikano kako treba, imas i snimke na yt. Kad mu gledas lice, treba da okrece suprotno od kazaljki i time kupi vazduh sa krakovima i salje ga iza sebe.
 
Ma jesam pajser, gledam ono uputstvo i tamo na slici nema LC nalepnice na ventu i postavim ovako... bilo mi čudno, ali reko ajd, možda i nije pravilo. Pritom još isprobam rukom i učini mi se da duva u dobrom smeru. Na F12 ima strelice, ali krastavac. ( :

Sad stavim salvetu pozadi i ona se zalepi na hladnjak... Hvala! Ne bi provalio uopšte da niste videli. Temperature u redu i ovako, komotno može i bez venta.

Edit: Evo sad Prime95 40-42C. Mirovanje 29-30. Mali load sada ide 31-35.
 
Poslednja izmena:
ja kada vidim ovoliki kuler imam osecaj da ce otkinuti deo ploce :D znaci odlicno hladi i tih je?
 
Nazad
Vrh Dno