Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lepo su oni to zamislili ali svako zna da je to prosto nemoguće izvesti, naročito ne u Beogradu.
 
@lanmi86

Posto je proslo par dana, kakva je situacija s komsilukom i prijateljima, rodbinom itd?

Kopka kako se ponasaju sad kad si se vratio kuci :)
I dalje se ponasaju isto cak sam i prestao da komuniciram sa njima jer sam po njihovom ja i dalje nesto krio. Ljudi su zatupljeni, gledaju tv i misle da je to bas tako neko te pogleda i ti vec imas koronu. Ne moram ja bas da ispravljam svaku krivu Drinu. Svako ima pravo da misli sta zeli, moje je da to tolerisem ili ignorisem.

Najsmesnije mi je kad cujem da neko silazi sa sprata a ja u istom trenutku krenuo na hodnik, i samo cujem kako se taj isti zaustavio i ceka da ja prvi sidjem pa da on sidje[emoji1787]

Sent from my Samsung Note 10 using Tapatalk
 
I dalje se ponasaju isto cak sam i prestao da komuniciram sa njima jer sam po njihovom ja i dalje nesto krio. Ljudi su zatupljeni, gledaju tv i misle da je to bas tako neko te pogleda i ti vec imas koronu. Ne moram ja bas da ispravljam svaku krivu Drinu. Svako ima pravo da misli sta zeli, moje je da to tolerisem ili ignorisem.

Najsmesnije mi je kad cujem da neko silazi sa sprata a ja u istom trenutku krenuo na hodnik, i samo cujem kako se taj isti zaustavio i ceka da ja prvi sidjem pa da on sidje[emoji1787]

Sent from my Samsung Note 10 using Tapatalk
E svašta, pa ti si sada sigurniji od njih.
 
Nije njima do njega vec je njima jedino do njih samih a kako nisu sigurni "sta to on sve (jos) krije" beze od komsije ... "dobri ljudi, pametni", komsiluk "prosvećen i kultiran"...
 
Poslednja izmena:
Lepo su oni to zamislili ali svako zna da je to prosto nemoguće izvesti, naročito ne u Beogradu.
Nije poenta u tome da li može ili ne može nego nemoj da donosiš pravila za koja unapred znaš da ne možeš da ih sprovedeš, a pogotovo da bombarduješ po ceo dan o tome na TV.
Boli mozak.
Isto kad Kon ranije odgovara, testiramo samo one sa indikacijama (temperatura, kašalj, krv, rendgen) a u sledećoj rečenici, moramo da pronađemo asimptomatične.
Kao što rekoh, boli mozak...
 
Poslednja izmena:
Najsmesnije mi je kad cujem da neko silazi sa sprata a ja u istom trenutku krenuo na hodnik, i samo cujem kako se taj isti zaustavio i ceka da ja prvi sidjem pa da on sidje[emoji1787]

Zamislite recimo onda kako je ljudima koji žive sa HIV-om.
Realno to je veliki problem.
 
Pošto je Kon rekao da je bilo verovatno i u Decembru Corone u Srbiji, još više sam uveren da sam imao to tada. Pisao sam jednom ovde, apsolutno isti simptomi koji se pominju. Najgori "grip" ikada koji sam imao.
Šveđani pominju i Novembar

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Kako može Kon nešto ovako da izjavi posle svih njegovih upozorenja od zaraznosti. Da je bio virus u decembru kod nas na raznim dočecima Nove Godine i cmakanjima u januaru bi bio pokolj! Više ne znam ni šta da mislim. Ko je ovde lud?
 
Brale ja kad sam pričao da sam imao simptome posle dočeka nove god. svi su mi se smejali, bukvalno većina iz našeg društva je imala isto, čak sam doneo kući pa je i majka imala problema jer ima bronhitis skoro ceo januar je prelezala i primala injekcije, nikad skoro nisam morao da ležim u krevetu uvek prelezim na nogama, taj put nedelju dana me oborilo, a dobili smo tad od jednog lika koji je išao pre n.g. u Nemačku. Ali tad nismo znali za koronu.... Kolega je imao suv kašalj skoro ceo januar....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Cisto da prijavim, bio bolestan kao pas 10-tak dana pre korone kao i svi ukucani.
Niko nije imao temp i kasalj al bol u plucima da.

Imam lokal u Kineskom centru blok 70 tururuuruur ko zna.

E sad posto su se vracali sa Kineske nove godine neko je doneo odluku da stari centar(posto imaju dva) ne radi od 1-9-tog februara.

Drugi centar je normalno radio a ovaj nas tek 20-tog punim kapacitetom jer kao receno im je da budu dve nedelje u samoizaliciji. Koliko je to tacno za samoizolaciju nemam pojma.

Znam da su tek 20-tog svi otvorili lokale pre toga je radilo pola centra.


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Sad slusam Nestorovica na tv pa kaze bilo je izgleda vise vrsta ovog virusa, da je u Kini bio neki "salabiji" (A) a u Italiji kao najjacai (B) (Odakle je dosao? Zar ne rekose iz Kine s tekstilnim radinicima u Italiju?), da smo mi dobili "kineski" a ovi sto su pomrli su verovatno dobili "talijanski", pa kaze da je izgleda treca vrsta u USA (C), kaze i da virus (corona) gubi odnosno izbacuje iz svog genoma strane delove genoma jer mu izgleda smetaju, nastoji da se vrati na ono sto je bio, na staro, sam virus time slabi i gubi svoju snagu i daje slabije simptome.
Naravno rece i da je sada pravo vreme da se zarazimo jer virus slabi a najbolje svi da se zarazimo negde u junu, oko 15. juna... ( vec vidim danasnje i sutrasnje komentare)

Bilo bi zaista dobro da gubi snagu u smislu simptoma i posledica koje izaziva.
Ako ce mo ga preboleti kao jacu prehladu za 7-15 dana neka nas zarazi...

Daj bre kakve gluposti. Ko ti garantuje da ako se sad zarazis da ces biti imun na sledeci potencijalni talas?
Nije mi jasno rezonovanje Nestorovica
 
Imamo novo obolelih kao sve okolne zemlje zajedno, minus Rumunija.
 
Nestorovica vucaraju od televizije do televizije jer narod pada na optimizam i slatkorecivost. Covek prica nebuloze i niko ne reaguje.
 
Cena maski

Italija 0.5e
Srbija 1e

Čist lopovluk!
 
Cena hirurških maski u januaru 2020-te u apoteci u Bg je bila ispod 20 RSD.
Pozdrav
 
Maske na 50kom su znacajno jeftinije (kao i pre sto su kostale). Zamolite ljude koji su ih i pre nabavljali (za svoje poslove) da vam uzmu kutiju ili da podele sa vama. Malo se ceka. Domace su
 
Zna li neko info kakav je protokol sad za ljude koji slecu na aerodrom Teslu,jel idu jos uvek u one kampove itd 14 dana ili je nesto promenjeno,ili gde se raspitati za takav vid informacije
 
Zna li neko info kakav je protokol sad za ljude koji slecu na aerodrom Teslu,jel idu jos uvek u one kampove itd 14 dana ili je nesto promenjeno,ili gde se raspitati za takav vid informacije
Aerodrom se otvara 18 maja koliko znam. Obavezan kućni karantin 14 dana. Ovo je nezvanično, iz medija.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Gde je logika da ko udje iz inostranstva ide u karantin 14 dana a kod nas 100+ novih slučajeva dnevno. I mere se relaksiraju, podstiče se da se zaraze ljudi tokom leta, da bi ih manje bilo bolesnih na zimu. Gde je logika?
Nije da smo istrebili virus ili da bar želimo da ga istrebimo.
 
Poslednja izmena:
Otvara se za regularne putnike,pitam za one manje regularne :) dolazi sad ekipa sa kruzera za vikend

Rečeno mi je iz ambasade da svi koji sleću na aerodrom će morati da imaju covid test ne stariji od 72h, i kako stvari stoje trenutno će im i trebati dozvola države za ulazak...kao što je bilo i do sada.
 
Rečeno mi je iz ambasade da svi koji sleću na aerodrom će morati da imaju covid test ne stariji od 72h, i kako stvari stoje trenutno će im i trebati dozvola države za ulazak...kao što je bilo i do sada.
Ovo se sve vuce po novinama ali nista nije formalno.
Sta ce mi dozvola od drzave ako komercijalni letovi krecu 18og maja.
AirSrbija prodaje karte direkt sa JFK-a.
Ne vidim razlog kako im se isplati da prodaju karte ako ce biti 14 dana karantin. Zasto bi uopste bilo ko leteo da sedi u kuci 14 dana. Pre cu da sacekam mesec dana i da ukinu tu nebulozu.
Mogu jednostavno kao Austrija, Ceska i koliko sam procitao jos nekoliko drzava, lepo na Tesli prodas test za 100e, stavi drzava u dzep 100e, kazu mi sedi kuci dan dva dok ne stigne negativan rezultat i slobodan si.
Kao da ja u kuci ne mogu da prenesem virus nekom iz porodice i onda taj neko da ga raseje po Beogradu.

Lepo testiranje na aerodromu za neke pare, i negativan test da te oslobodi karantina. Pre cu da dam 150e nego da sedim u kuci 14 dana.


Sent from my SM-G986U1 using Tapatalk
 
Odustace od toga jako brzo kad finansije krenu da udaraju na vrata

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno