Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stezu sve vise jer je narod dosta nedisciplinovan

Stežu sve više jer je stanje sve gore i gore. Što je i logično jer su odmah trebali da uvedu pravo vanredno stanje kao u Italiji.

Sent from XA2
 
Nemam šta pametno da dodam i zato ne pišem u temi, ali ove konferencije nije lako gledati. 95% sadržaja neka patetika, podyebavanja, mlaćena prazne slame...

Zaista loš pristup i osećam se kao da me prave budalom, te nije ni čudo što ljudi stvaraju averziju.

+1
 
Ne mogu da se setim ko je pominjao pcele ovde, ali kaze mi komsija da ce navodno i za pcelare da daju ausvajz, cekam da mi potvrdi. Navodno ce se znati za 2-3 dana.
 
ETpDjDbWoAArs4i


https://cmr.asm.org/content/cmr/20/4/660.full.pdf

Pametni su upozoravali.
 
Jao bre. Ovo ne valja nikako za nas koji postujemo sve mere.
Stezu sve vise jer je narod dosta nedisciplinovan pa mi ostali moramo da budemo kaznjeni.
Psihicki ce ljudi pucati ako bude totalna zabrana izlaska. Dal je realno da ljudi ne izlaze naredna 2-3 meseca iz stanova?
Ne postuje se, ja sam danas video bar 10 starijih osoba i zamolio ih da se vrate kuci.
Od ponedeljka ako ne bude poboljsanja onda od 13-05, ako ni to ne urodi plodom 24h policijski cas.
 
Ne znam samo šta će ljudi sa psima da rade ako krene 24h policijksi čas .. ? Verovatno će moći da se šetaju kratko oko zgrade ?



Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Samo ispred zgrade da kerovi odrade nuzde i kuci.
 
uzasna konferencija...daju nam izvestaje iz italije...? ukinuli su prevoz a niko ne zna zasto brojne drzavne sluzbe rade, znaju li uopste ko mora da radi a ko ne mora, pa moraju pre svega sami da rasterete sistem za pocetak...vidim samo da se jedva ceka 24h policijski cas, kako uopste misli da se funkcionise na taj nacin...sta sa tim punim radnjama kojima se hvali ako niko ne moze da izadje...drzava ne cini nista da rastereti sistem a traze od ljudi saradnju...
 
uzasna konferencija...daju nam izvestaje iz italije...? ukinuli su prevoz a niko ne zna zasto brojne drzavne sluzbe rade, znaju li uopste ko mora da radi a ko ne mora, pa moraju pre svega sami da rasterete sistem za pocetak...vidim samo da se jedva ceka 24h policijski cas, kako uopste misli da se funkcionise na taj nacin...sta sa tim punim radnjama kojima se hvali ako niko ne moze da izadje...drzava ne cini nista da rastereti sistem a traze od ljudi saradnju...

+1.

Mislim da je ova priča oko izlazaka i gužvi napolju čist paravan , zaraza ide onako kako se moglo očekivati iz iskustva drugih zemalja.. sve odluke su zakasnile i tu će najveća odgovornost na kraju biti na vladi .


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sto duzi policijski cas i krace radno vreme prodavnica/apoteka/ustanova - to vise ljudi na ulicama. Cista matematika.
 
uzasna konferencija...daju nam izvestaje iz italije...? ukinuli su prevoz a niko ne zna zasto brojne drzavne sluzbe rade, znaju li uopste ko mora da radi a ko ne mora, pa moraju pre svega sami da rasterete sistem za pocetak...vidim samo da se jedva ceka 24h policijski cas, kako uopste misli da se funkcionise na taj nacin...sta sa tim punim radnjama kojima se hvali ako niko ne moze da izadje...drzava ne cini nista da rastereti sistem a traze od ljudi saradnju...

Наши људи из Италије су говорили да им је дозвољено да оду до апотеке, продавнице и да се прошета кера испред куће/зграде.
 
Kod mene stoka uzimala po 10-20kg brašna, danas dok sam bio u prodavnici 10 minuta, TROJE ljudi dolazilo po kvasac.

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
I dobro dal neko misli da mozemo da izdrzimo 3 meseca ako treba sa 24h policijskim casom i da izadjemo psihicki normalni posle toga?
Samo nemojte reci spasavanje zivota je u pitanju
 
Nije problem prvobitna zabrana, ona se jos i postuje, problem je sto ovih dana ne mozes da nadjes slobodan parking na Adi ili na keju.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
Mogućnost prenosa na otvorenom je minimalna, skoro nepostojeća ako se drži razmak. Potpuni karantin je ok samo ako je kratak. Max 7 nedelja.

Ovaj skoro potpuni karantin će trajati 5 meseci i uništiti privredu.

Još uvek ne žele da ugase epidemiju nego samo žele da je uspore. To je problem.
 
I dobro dal neko misli da mozemo da izdrzimo 3 meseca ako treba sa 24h policijskim casom i da izadjemo psihicki normalni posle toga?
Samo nemojte reci spasavanje zivota je u pitanju
Ja ne znam o kakva 3 meseca ti i ostali pišete. Picousti je sad pomenuo 15 dana. Više od mesec dana nema šanse da traje to.

Što se tiče kupovine i šetnje kerova, pa normalno da ce moći da se izađe zbog toga, ali samo zbog toga, bez šetnji i bleje.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
a onda naravno zurba da se slika pored aviona...juce su dovukli na konferenciju onu zenu iz novog sada koja rec nije rekla...u celoj situaciji bas je bilo potrebno da je vozaju od novog sada do beograda i nazad...

sutra otvaraju radnje za starije...od zarkova do petlovog brda nijedna radnja...kako ce ljudi da dodju bez prevoza...koja je to sprdnja sa tim ljudima, i kao otvorili smo ali ih molimo da ne dodju...ko ce im doneti nesto?

kako ce prodavci i apotekari doci na posao? vazno je samo da neko iz tanjuga pita sta misli o napadima opozicije...od kojih su mnoge primedbe i pitanja sasvim na mestu...
 
Ja ne znam o kakva 3 meseca ti i ostali pišete. Picousti je sad pomenuo 15 dana. Više od mesec dana nema šanse da traje to.

Što se tiče kupovine i šetnje kerova, pa normalno da ce moći da se izađe zbog toga, ali samo zbog toga, bez šetnji i bleje.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Brale trajace ovo do sredine maja najmanje. Imacemo mi i 5000 zarazenih ako ne i vise.
 
Karantin na velikoj povrsini se drzi do prolaska perioda inkubacije od izlecenja ili eliminacije mogucnosti zaraze od vec zarazenog

Sent from my Le X821 using Tapatalk
 
+1.

Mislim da je ova priča oko izlazaka i gužvi napolju čist paravan , zaraza ide onako kako se moglo očekivati iz iskustva drugih zemalja.. sve odluke su zakasnile i tu će najveća odgovornost na kraju biti na vladi .


Sent from my MI 8 using Tapatalk
Vidiš da se priprema teren da se optuže mučenici koji su se vratili iz inostranstva. Ne kažem da nema odgovornosti kod njih ali je jedina prava odgovornost na državi.

Država je morala da predvidi njihov povratak i da napravi karantin ili potpuno nadzire samoizolaciju.

Ali nisu, namerno su ih pustili da bi imali opravdanje, i da bi sačuvali niihove glasove u tom trenutku. Zato suptilno na njih prebacuju odgovornost za pandemiju u Srbiji.
 
I dobro dal neko misli da mozemo da izdrzimo 3 meseca ako treba sa 24h policijskim casom i da izadjemo psihicki normalni posle toga?
Samo nemojte reci spasavanje zivota je u pitanju
Ni 3 nedelje a ne meseca.
Još uvek ne žele da ugase epidemiju nego samo žele da je uspore. To je problem.
Bez vakcine je nemoguce "ugasiti" epidemiju.
Ja ne znam o kakva 3 meseca ti i ostali pišete. Picousti je sad pomenuo 15 dana. Više od mesec dana nema šanse da traje to.
Za 15 dana moze opet da kaze 15 dana...vanredno stanje je raspisano na 3 meseca
 
Poslednja izmena:
U trnutku kad je Vuhan zatvoren imao je 444 registrovana slucaja, bio je totalno zatvoren, a grad ima 12mil stanovnika. Ukupan broj zarazenih do kraja epidemije je dostiago 67000, naravno do tog 23. januara kada je zatvoren nije bilo ni jednem mere ogranicenja i virus je "ziveo" neometano u populaciji minimalno 4 nedelje. Svaki dan odlaganja sa svakom merom samo produzava agoniju. Evo primera Irana koji solidno upravlja krizom. Sve ukazuje da je max. broj slucajeva po danu iza njih.

https://en.wikipedia.org/wiki/2020_coronavirus_pandemic_in_Iran

Italija je prosla kako je prosla, uz sve mere restrikcije oni ce se na kraju izvuci, isto i Spanija, ali jedna Nemacka, e to ce biti zanimljiv slucaj, oni ima da prodju 3x gore od Italije.
 
Poslednja izmena:
Pre 5 dana je rekao da ima 1200 respiratora sada ih je nabrojao max 200 ?
Da li je istina bila šta što on izgovori.. ?
Pakao

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Bilo ih je nešto malo preko 1000, ali to su uređaji koji se koriste, ne bleje u magacinima. I to se koriste po celoj Srbiji. Ako su zaista obezbedili tih 200 u nabrojanim ustanovama, to je ozbiljno popravilo situaciju. Recimo VMA je imao oko 40, od kojih je 6 bilo odvojeno na epidemiologiju, dok su ostali zauzeti u redovnom programu. Juče su dopremili tih 11 što je ovaj rekao, što je značajno uvećanje. Ja čoveku ne verujem ni kada kaže nešto što već znam od ranije. Užas kakav je rejting sam sebi napravio.
 
Ko da ce neko da vas pita koliko mozete da izdrzite i sta ce te da radite...

Neki od vas se zaista nisu potrudili da pogledaju sta se desava u svetu i da vidi da bukvalno nema zemlje koju ovo nije zakacilo i da se vrlo brzo siri...

ja sam sasvim siguran da nece trajati 15 dana.
 
Nece virus biti iskoronjen dok nema vakcine, no ne mora karantin svo vreme do tada.

Karantin je samo da se ublazi prvi udar ili dovede pod kontrolu tamo gde se otelo kontroli.

Nakon toga, vecina stvari moze skoro normalno da se odvija uz dodatne mere opreza i povecanu hogijenu.

Neke stvari kao sto su grupna okupljanja, diskoteke i sl ce verovatno ostati zabranjeni do pronalaska vakcine ili grupnog imuniteta. Osim toga, izbegavanje kontakta, dezinfekcija, odstojanje i sl ce odraditi posao dovoljno dobro.

Ono sto je po meni bitno je i zabrana javnog prevoza, no to je bas nezgodno. Po meni je javni prevoz broj 1 mesto za sirenje zaraze, dok to funkcionise sve mere su mi besmislene.
 
javni prevoz ce bitno da umanj kretanje, ali i guzve po prodavnicama nekako moraju da se dovedu u red.

A bez vakcine ovo svakako ne moze biti reseno mogu samo da ga koliko - toliko suzbiju.
 
Da se nadovezem na Lazu, bice full karantin a onda ce rollout gde ce se postepeno popustati ko mora da ostane u karantinu, uglavnom ce poceti prvo od radnika velikih fabrika uz rigoroznu kontrolu pa ce popustati sve vise i vise.

Tako da ide prvo full lockdown pa opustanje obruca.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno