Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Amerika je totalno ne spremna.

Kod njih ne postoji plaćeno bolovanje na nivou države, samo ako baš se poslodavac iskešira tako da veliki broj ljudi je prinuđen da radi jer hranu i račune moraš platiti. Bolestan i zarazan i ajde na posao da zaraziš druge.

Ogroman deo naroda, milioni, nema zdravstveno osiguranje jer ni to ne postoji na nivou države, tako da nemaju novca da sami plate testiranje i lečenje.

Država totalno ne spremna jer je Tramp izmislio da je to sve Kineska zavera pa nije mrdnuo da nešto uradi na vreme.

Evo jedne vesti: Utah Jazz tim se ceo testirao na koronu, njih 58. Potrošili su 20% svih testova u državi, znači cela država od 4 miliona je imala 300 testova.
 
Ma gde nemaju propagandu, njihovi mediji su dominantno protiv bilo cega sto on uradi.
 
Meni je to nemoguće.. kao da se Tramp nešto tamo pita , iza njega stoji CIA i ostale obaveštajne službe. Verujem da su u startu imali plan da puste zarazu i da smrti pripišu ostalim bolestima a kada su videli koji se hajp digao u medijima i da zbog toga mogu da izgube izbore odlucili su se da totalno promene priču ..
Ne može me niko ubediti da 1 sila na svetu nije imala informacije o ovom virusu već u novembru 2019 god

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kad ovaj covid19 prođe, da li ćemo kao čovječanstvo i dalje gurati novac u zabavu i klovnove ili ćemo konačno shvatiti i početi ulagati u naučnike, doktore, vatrogasce...?

Via mi8
 
Kad ovaj covid19 prođe, da li ćemo kao čovječanstvo i dalje gurati novac u zabavu i klovnove ili ćemo konačno shvatiti i početi ulagati u naučnike, doktore, vatrogasce...?

Via mi8
Nadam se da je to bilo retoricko pitanje....

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ne, dobice tapsanje po ramenu i malu povisicu uz neke sitne privilegije i to je to.
 
Amerika je totalno ne spremna.

Kod njih ne postoji plaćeno bolovanje na nivou države, samo ako baš se poslodavac iskešira tako da veliki broj ljudi je prinuđen da radi jer hranu i račune moraš platiti. Bolestan i zarazan i ajde na posao da zaraziš druge.

Ogroman deo naroda, milioni, nema zdravstveno osiguranje jer ni to ne postoji na nivou države, tako da nemaju novca da sami plate testiranje i lečenje.

Država totalno ne spremna jer je Tramp izmislio da je to sve Kineska zavera pa nije mrdnuo da nešto uradi na vreme.

Evo jedne vesti: Utah Jazz tim se ceo testirao na koronu, njih 58. Potrošili su 20% svih testova u državi, znači cela država od 4 miliona je imala 300 testova.
Nemaju dovoljno testova,sad trenutno prave frku oko toga,fale im neki kits-parts,a pogodite gde su ti kits-parts? U kini :)
 
Nije retoricko vec pravo pitanje. Ljudi beze od medicine jer se mnogo i dugo uci, stazira i rizikuje sopstveno zdravlje za nikakvu platu, nije to samo u Srbiji. Drugar koji radi kao doktor u Sloveniji mi kaze da je zdravstvo svuda lose u odnosu na nekad, slabo se ulaze, kapital je sve na nekom drugom mestu a sad kad je zagustilo vecina planete se hvata za glavu jer nemaju dovoljno lekara, sestara, respiratora itd. Djavo je dosao po svoje, zna se sta je najvaznije u zivotu, zdravlje, hrana i voda, sve ostalo je luksuz modernog sveta. Zagadjenje je isto veliki problem jer ono slabi nas imuni sistem polako i zato nas bolesti pobedjuju.
 
U čemu je poenta ovih gastosa? Dolaze sa Zapada zašto? U vreme pandemije vraćaju se u Srbiju!??? Kao da neko po najavi cunamija ide na obalu umesto u brda!?
 
Zato što su tamo na crno i nemaju zdravstveno pa su se utronjali da ako se zaraze moraće da keširaju... ovde je free
 
I ne samo to. Ti koji rade na crno nemaju primanja dok traje vanredno stanje. Država ih ne pokriva a poslodavac nema nikakve obaveze prema njima.

To su ljudi koji uglavnom rade u ugostiteljstvu i na građevini. Sve to je zatvoreno.

Njima je povratak u Srbiju jedina opcija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tacno tako. To su ljudi koji tamo rade na crno ili na neki određeni period. Tri meseca baustel, čuvanje dece ili nega starijih i sl. Uglavnom ljudi nevidljivi za sistem drzave u kojoj su. Uplašeni da tamo verovatno nece biti lečeni, a gotovo izvesno ce ostati bez posla, vratili se. Ja imam rodbinu sa papirima u Nemačkoj, Švajcarskoj i Engleskoj i niko se od njih nije vratio, niti će.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Kad ovaj covid19 prođe, da li ćemo kao čovječanstvo i dalje gurati novac u zabavu i klovnove ili ćemo konačno shvatiti i početi ulagati u naučnike, doktore, vatrogasce...?

Via mi8
Nije ovo ni prva ni poslednja pandemija koja nas je zadesila. Dakle, neće se ništa promeniti.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
 
Evo vam malo informacije iz prve ruke iz USA.
Sto se tice Illinoisa, svi kafici restorani itd su zatvoreni 24/7 osim za dostavu hrane ili za poneti.
To je takodje vrv u 75% drugih drzava.
Severni deo Kalifornije je izdao obavestenje da niko ne izlazi iz kuce uopste sem ako nije neophodno. Prica se da xe i Nju Jork ovo uraditi.
Miami ista prica kao Cikago.
U Denveru je isto sve zatvoreno do 1og Maja.
Itd itd.

Amerika kasni dosta, njima ce tek da eksplodira situacija za 10-14 dana, i to ce biti haos. Tek ce za 5 6 dana da krenu realniji rezultati, jer su do sada testirali po 1000 ljudi dnevno, nisu bili sposobni vise da procesuju rezultate i dosta se kasni sa rezultatima, imaju backlog od 5 6 dana.

Njihov zdravstveni sistem nije spreman za broj obolelih koji ce im nagrnuti u bolnice posto im je pola stanovništva ili sa 200kg viska ili bolesno.
Sve su ovo neozbiljno shvatili i poslednji se probudili sa karantinima i zatvaranjima.
Pogotovu sto studenti sada nemaju sta rade i njima je Spring Brake i oni ima da seju virus po celoj Americi jer su skole svuda zatvorene.

Srbija je i nekako na vreme resila da suzbije virus, samo jos da zatvore restorane i kafice.
Cuo sam da je u par lokala napisana kazna od 500k dinara jer je bilo 8 osoba za stolom na manjem razmaku od 2m(Boutique 1). Tako da mislim da ce se oni sami zatvarati.

Sve u svemu, Ameri nemaju pravu cifru jer privatne klinike ne salju rezultate CDCu. Ja mislim da vec ima 100k zarazenih ovde.




Sent from my SM-G986U1 using Tapatalk
 
Sada će ljudi skontati da je Obama možda bio u pravu.
Da svi Amerikanci imaju zdravstveno osiguranje.
Ali treba se boriti protiv privatnika koji imaju na stotine klinka.
Šteta što 720 milijardi svake godine ulože u vojsku, da bi to usmjerili u infrastrukturu, zdravstvo i školstvo bili bi opet omiljena država u svijetu.
 
Resenje za "lutajuce" gastose koji ne postuju karantin jeste da se isti odmah prijave policiji od strane sugradjana.Ok,ako si vec morao da se vratis ovamo,ponasaj se u skladu sa situacijom....

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Druže država bi bankrotirala da nema gastosa i BiH i Srbija
Mnogo oni unesu deviza u zemlju
To ih ne abolira od *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*skog ponašanja.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Naravno, treba im pisati kazne
Mnogi se bahato ponašaju ako imaju par hiljada evra u dzepu
Kada odma presečeš sa kaznama, odma se ostali smire
Pogotovu u manjim gradovima, vijest se brzo širi.
 
PU VRANJE
Informacija / Korona virus

Dana 18.03.2020. godine u Vranju, u Zavodu za javno zdravlje , na osnovu izveštaja instituta Torlak potvrdjeno je da je jedno lice pozitivno na virus COVID 19. Radi se o sudiji Osnovnog suda u Vranju Djordjevic Zoranu, rodjenom 31.12.1957. godine, koji je iz Praga u R Srbiju doputovao dana 10.03.2020. godine preko GP Horgos vozilom reg. oznaka BG1808- AU.
Od dana 18.03.2020. godine svi zaposleni Osnovnog suda u Vranju stavljaju se u kućnu izolaciju na period od 28 dana, gde samim tim navedeni sud nece raditi.


Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Kao i fudbaler koga je pominjala Brnabicka.
Ok ja razamem da se zahvaljujuci doznakama iz inostranstva dobijaju pare za drzavu. Ali ti isti gastozi sada treba da se ponasaju odgovorno. Pa sta je majku mu toliko tesko da 14/28 dana odes u samoizolaciju. Zarazice nekog bliskog rodjaka ili prijatelja. Meni sada da dodje neko iz inostranstva samo Viiber,Skype...komunikacija na daljinu.
 
Hteo sam da odgovorim ljudima koji prozivaju gastarbajtere, ali sam batalio... :)

Ja donekle spadam u tu grupu, ali nisam sezonski radnik i imam strano zdravstveno i dobrovljno sam dosao (uza i sira familija ostala preko) jer imamo 4 starca koji su plakali sta ce da rade ako uvedu vanredno stanje.
Na granici u petak ni nasi ni Madjari nisu mi naglasili nikakav karantin niti su vrsili preglede - ali sam se odlucio na samoizolaciju (posao mogu i onako sa lapa od kuce da obavljam).

Dok sam isao u kupovinu na 2h (sa maskom i rukavicama dok su me gledali kao ludaka) , video sam nazalost vise neodgovornst nasih ljudi koji nemaju tu samosvest kao ljudi na zapadu (u malo-/velikoprodajama ne nose zastitu jos se i sprdaju na temu Virusa) i tu ce biti mnogo veci problem. Mada ne sporim da ima ima mnogo bahatih gastarbajtera koji ne postuju karantin i koje treba prijaviti.

Imam takodje i rodbinu koja radi u MUP-u, kao i prijatelja koji radi u centralnom lageru u nabavci jedna od vecih lanaca prodavnica koja se otvorila "skoro" u Srbiji...

Ne bi se ni vama ni moderaciji svidelo sta imam da napisem o nedostacima zaliha namirnica koje predstoje kao i nekompetentnosti ljudi na celu drzava. Verovatno bih cak fasovao i trajan ban zbog politike i sirenje panike.

Tako da vas molim da malo povucete rucnu, posebno ako znate da se neupuceni...
 
Od kad se ovako objavljuju licni podaci? Pa i registarske tablice.
8 novih slucajeva, ukupno 97 u Srbiji sto je jedan vise nego juce ujutru kada je bilo 7.
Za sad mere pokazuju da smo smanjili zarazu i mozda uhvatili na vreme.
 
Od kad se ovako objavljuju licni podaci? Pa i registarske tablice.
8 novih slucajeva, ukupno 97 u Srbiji sto je jedan vise nego juce ujutru kada je bilo 7.
Za sad mere pokazuju da smo smanjili zarazu i mozda uhvatili na vreme.
Cifra stvarno zarazenih koji su i testirani i potvrdjeni,je daleko daleko veca....to sto ze objavljuje po desetak ljudi dnevno je cisto doziranje medija,kako se ne bi pravila panika,situacija je daleko daleko ozbiljnija (informacije iz prve ruke) i mislim da bi bilo bolje da se pravo stanje objavi STO PRE,kako bi se narod konacno dozvao pameti!!!

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno