Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lupa gluposti, jedini razlog je ekonomski sto nije potpun karantin, jer to ne bi izdrzala drzava.

Inace, ja se cuo danas sa prijateljem koji je zarazen, jedan od potvrdjenih slucajeva, per nekoliko dana... Njegova zena i dve cerke sa kojima je bio u bliskom kontaktu nisu zarazene i tesirane su odmah, brat sa kojim je takodje bio u bliskom kontaktu nije mogao da se testira, tacnije nisu zeleli da ga testiraju 5 dana, tek danas je uspeo i negativan je takodje... Ja sam iskreno bio sokiran jer sam ocekivao da je mnogo infektivniji virus i obradovala me je vest... On je pusten odmah na kucno lecenje dok je kolega njegov takodje potvrdjen slucaj ostavljen u bolnici jer ima kasalj pa da ga prate...
 
Ne mogu da se zatvore kafići i maloprodaje, tržni centri itd, jer u ukupnoj strukturu budžetskih prihoda indirektni porezi (PDV, akcize) sačinjavaju 80% prihoda. Kako će onda država da plaća lekare, vojsku, policiju?
 
Sta se na kraju desava sa racunima? Da li se i oni odlazu za 3 meseca, ili to vazi samo za penzionerska domacinstva?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
a? daj neki provereni link za penzionerska domaćinstva.
odlažu se rate za kredite (i lizing)
 
Ne mogu da se zatvore kafići i maloprodaje, tržni centri itd, jer u ukupnoj strukturu budžetskih prihoda indirektni porezi (PDV, akcize) sačinjavaju 80% prihoda. Kako će onda država da plaća lekare, vojsku, policiju?
Prihodi će toliko pasti da im se više isplati da zatvori sve te objekte i oslobode ih poreza. Mnogo njih neće preživeti ovo finansijski.
 
COVID-19 / Koronavirus

15 ljudi i u Deportivo Alavesu zarazeno...

Iskreno, ja se obradujem kad procitam ovo jer pokazuje da smo dosta dublje u ovome nego sto se misli. Tj, blizi smo kraju ovog picvajza.
 
@djalf @Alister
Vi, koji kao i ja, patite od alergije razmislite o lekovima novije generacije!

https://en.wikipedia.org/wiki/H1_antagonist
Fexofenadine (Allegra je lek koji pijem)
Desloratadine

Kad popijem presing samo mogu da spavam. :)

Koliko košta Allegra ,nisu mi njega preporučivali ,ja uglavnom kupim najjeftiniji antihistamik koji se nađe
Najbolji je bio Avil,jeftin plus uspavljuje ,bio je idealan pre odlaska u krevet
 
Mislim da Italija sutra prestiže Kinu
IywZ4xn.jpg
 
Prihodi će toliko pasti da im se više isplati da zatvori sve te objekte i oslobode ih poreza. Mnogo njih neće preživeti ovo finansijski.

Državi se ne isplati da ih zatvori, a tome što mu je pao promet verovatno da će se u jednom trenutku više isplatiti da zatvori. To je jasno - kada ode ispod break even tačke usled pada prometa, bolje da zatvori... Mada, mnogi mali to nemaju pojma da isprate i zatvore tek kada uđu u dugove do grla.

Da sam na mestu države, naravno da ih ne bih zatvorio - dok rade, rade...

PS: Italija danas +4207 registrovanih i 475 preminulih :S: UŽAS.
 
Poslednja izmena:
Juce i danas vidim da panduri zaustavljaju kamione...neki idu sa pratnjom. Nisam siguran ali cini mi se da su svi sa stranim tablicama. Ima li neko informaciju o cemu se tu zapravo radi?
 
pratnja do granice

btw ocekujete od najjace komunisticke partije na planeti tacne brojke o smrti svojih gradjana?
 
Koliko košta Allegra ,nisu mi njega preporučivali ,ja uglavnom kupim najjeftiniji antihistamik koji se nađe
Najbolji je bio Avil,jeftin plus uspavljuje ,bio je idealan pre odlaska u krevet

Ja sam nekad koristio Galitifen i on je pomagao ali me slogirao samo tako pa sam morao da predjem na Pressing. Sad pijem samo iz potrebe, kad osetim da kijam vise ili ako curi nos providno. Obicno me svrbi i nepce gore i ponekad usi, oci nikad.

Bogme Italija sve gore i gore. I sad nasi gasteri beze od tamo, rekose da su neki koji su potvrdjeni sa koronom dolazili kod nas. Ovo je katastrofa sto granice nisu zatvorene, nas zdravstveni sistem ce da se raspadne.

Inace drugar koji radi kao doktor u Sloveniji mi je rekao da slusam ono sto je Nestorović pričao u Ćirilici. Drugar je normalan čovek koji mnogo zna o medicini, u Sloveniji radi od 2003 pre nego što su ušli u EU. Još je i DJ a to nikad nije loš čovek :D

Da, strani kamioni imaju pratnju od kako udju do izlaza, tako mi rece drugar, danas ih je video kod Velike Plane.
 
Poslednja izmena:
Čudno da su kinezi izlečili skoro 70000 ljudi. Ako su imali 80906 registrovanih i izlečili 69653 ispada da trenutno imaju puno manje bolesnih nego Italija... Hm.
 
Niko na svetu kineske brojke ne uzima kao istinite .. od početka ove histerije pišem o tome. Oni puštaju info koje im odgovaraju.
Kada pravite neku statistiku i proračune samo izbrisite info iz Kine.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pratim par dana, u Iranu je isto kritično.
Mada si oni pod sankcijama 40 godina.
Velika je razlika između Italije i drugih evropskih zemalja.
Da li ima neko iz Italije da nam kaže kakva je situacija?
 
Niko na svetu kineske brojke ne uzima kao istinite .. od početka ove histerije pišem o tome. Oni puštaju info koje im odgovaraju.
Kada pravite neku statistiku i proračune samo izbrisite info iz Kine.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ma svi to znaju, samo konstatujem trenutno stanje njihove "statistike" i koliko je daleko otišla.
 
COVID-19 / Koronavirus

Bas to, aj da laguckaju malo, al bre lazu ko psi...
 
djalf
Jel reko nesto pametno Nestorovic u cirilici ?
 
Ne mogu da se zatvore kafići i maloprodaje, tržni centri itd, jer u ukupnoj strukturu budžetskih prihoda indirektni porezi (PDV, akcize) sačinjavaju 80% prihoda. Kako će onda država da plaća lekare, vojsku, policiju?

Pa ti isti kafici/maloprodaje i trzni centri nemaju prihoda sad i od cega oni da placaju zakup i pdv?
Zacaran krug. Citam da je po trznim centrim u Beogradu strahovito opao promet, morace da zatvore ako se produzi ovo stanje. Ne isplati se njima da placaju zakup kad nema prihoda.
 
Zdravstveni radnici ce u narednim danima ozbiljno da se odmore, da ne kazem da se smore.
 
Pa ti isti kafici/maloprodaje i trzni centri nemaju prihoda sad i od cega oni da placaju zakup i pdv?
Zacaran krug. Citam da je po trznim centrim u Beogradu strahovito opao promet, morace da zatvore ako se produzi ovo stanje. Ne isplati se njima da placaju zakup kad nema prihoda.

Pa zakup ne plaćaju državi... Koga je briga.

Drugo, ne možeš da tek tako dođeš i kažeš "Dobar dan Delta City - ja bih da otkažem zakup". :bottle: Čekaj batice, pa ugovor je na 5 godina, ajde daćemo ti mali popust mesec-dva dok se ovo sredi; ako se stanje produži dobiješ mali grejs, pa platiš sve to što duguješ posle... Možda ti privremeno nećemo uzimati varijabilni deo rente tj. onaj % od prometa preko xxx cifre itd... Nije to tako jednostavno - "ja bih da izađem". Nema od toga ništa.

Svi očekuju da se ovo smiri za mesec-dva, a u međuvremenu će morati da se stisnu - bar ti po tržnim centrima. Naravno i slepac vidi da su prometi pali - u Delta City većina lokala radi od 12h do 18h, a ljudi nema.

Inače, nije tačno da maloprodaje nemaju promete. FMCG sektor se razbija od prometa.

Mislim da bi mnogi od vas banktoritali državu za dve nedelje max. kada bi je vodili :) Zabrani sve, zatvori sve i ostani skroz bez ikakvih prihoda. Koliko toliko, ali ovako kaplje u kasu i ljudi nešto kao rade. Malo ćemo posle da se ogrebemo za neke donacije od kineza, kredite od EU i kao i uvek - leba bez motike, proći će i ta korona...
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno