Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemojte Vigantol da pijete na svoju ruku.

Previše vitamina D je takođe štetno po organizam.
 
Mleko i pahuljice za dorucak. Obe namirnice se vestacki obogacuju vitaminom D.
 
Sve može da bude štetno ako se pretera.

Sa D3 je baš teško da se predozira, morao bi ogromne količine da uzimaš, duži vremenski period.
 
TUL (tolerable upper level) je 4000IU dnevno, sve što je do te granice smatra se bezbednim za korišćenje na duže staze. Nekome je potrebno i 10000IU u dužem periodu da bi podigao nivo D3, ali to je već tema za lekare.
 
Rama covece, svake godine se najstariji i najugrozeniji pozivaju na vakcinisanje.....
 
Pa evo ti, ovo je ponajbolji savet plasiran ovde, a i bilo gde:

Apsolutno si u pravu, slažemo se 100%. Međutim, evo ti moja situacija: klinka mi je bolesna od četvrtka, uzeo sam slobodno da bih se brinuo o njoj i zbog svega toga nisam skoro uopšte izlazio napolje. Danas je lep dan, maloj je bolje i izašli smo do parkića da se igramo, i? Ništa, došla policija i rasterala nas je, jer su danas uvedene zabrane izlazaka u parkove i igrališta. Mala je luda naravno jer nemam terasu, bukvalno 3 dana nije izašla iz stana, a neće ni ubuduće. Ja takođe. Terasu nemam. Šta mi, osim interneta, preostaje?
Naravno da ne želim da postanem internet doktor, ali čitam sve što mi se servira jer nemam drugog izbora. Nemam FB/TW da bih tamo čitao teorije zavere i gluposti, zato sam i predložio otvaranje offtopic teme, naravno ne samo zbog sebe već smatram da je realan problem u koji ćemo svi pre ili kasnije upasti, višak slobodnog vremena koji se mora negde iskanalisati.
 
Teorija zavere nije, nema se dovoljno test jedinica od SZO-a.

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
Imanli neki link oko dezificijensa? Sta sem alkohola? Nisam se snabdeo na vreme ali imam Oxicid S koji ima sirok spektar i vazi za odlican.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
A el ti tesko da napises gde je ovo ili pretpostavljas da svi zivimo u istom mestu?

Izvinjavam se sto nisam naveo. Novi Sad, Tempo u luci 0-24.

Inace na Google ima ona skala koja pokazuje posecenosti odredjenih mesta u real time-u po satima, posto sam planirao kupovinu nocu, a od 0-24 rade samo Metro cash and carry i Tempo. Pratio sam celog dana stanje i uvek je poazivalo posecenost znacajnu iznad proseka - povecana posecenost sve do kasnih nocnih sati, a jos je i vikedn. Cak je pokazivalo za Metro, koji inace nije toliko posecen, oko 01h nocu jos vecu posecenost nego u Tempu.
 
Asepsol? Navodno će dezinfekciona sredstva ponovo biti u ponudi od sutra ...
 
Kome nije palo na pamet, a nema sredstava za dezinfekciju kod kuce, neka kupi zestoka alkoholna pica pa neka njima vrsi dezinfekciju.
 
Da li postoje neke, iole proverene informacije, o tome kako temperatura vazduha, drasticna promena temperature vazduha i indeks UV zracenja uticu na ovaj virus?

Gledam sada prognozu za 7 dana: https://www.weather2umbrella.com/vremenska-prognoza-beograd-srbija-sr/7-dana
Malo vise temperature od proseka za sredinu marta i indeks UV zracenja 5-6. Ali prema ovoj prognozi od ponedeljka sledi veliko zahladjenje sa snegom: https://www.yr.no/place/Serbia/Central_Serbia/Belgrade/long.html
U zapadnoj Srbiji (i uopste juzno od BG) najavljuju dnevne temperature oko ili ispod nule, uz mokar sneg. Kako li ce sve to da utice na virus, sa 20 °C i 5-6UV na totalnu oblacnost, sneg i temperature oko nule ili u minusu.
Da ne pricam sto tezak, mokar sneg i mrazevi mogu da izmasakriraju poljoprivredu, sto ni u normalnim uslovima nije zanemarljiva steta a kamoli sada.
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da bude 60-70% alkohola da bi bilo efekta.
 
Imanli neki link oko dezificijensa? Sta sem alkohola? Nisam se snabdeo na vreme ali imam Oxicid S koji ima sirok spektar i vazi za odlican.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Za unutrasnju dezinfekciju zna se,rakijica ujutru i uvece :) Za spoljnu,deri sapunom koliko god puta mozes na dan.Salu na stranu,aj sad malo o imunitetu,neko napisa pre par stranica za onaj Ecomer,eto ja sam ga koristio pre par godina,i to poprilican vremenski period,i kod mene nista nije odradio,bio sam prehladjen u tom periodu par puta,isto kao i pre uzimanja istog....
 
Ako ne treba ovde obrisite i izvinjavam se. Upravo se u Vranju igra meč protiv Grafičara. Tribine su prazne, po preporuci, ali se zato narod sjatio na ogradu iza gola... Ko bi to trrbalo da regulise, organizator meča ili gradske vlasti, ne znam da li ih ima preko 100, ali su izgleda našli 'rupu u zakonu'
3491ca6bd415d8c680efd4e21257df73.jpg


Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 
Trebalo bi da bude 60-70% alkohola da bi bilo efekta.

Jel sme izopropil alkohol?

@ackonish Nije uvedeno vanredno stanje i policijski cas tako da im ne mozes ograniciti kretanje i okupljanje
 
Poslednja izmena:
Imanli neki link oko dezificijensa? Sta sem alkohola? Nisam se snabdeo na vreme ali imam Oxicid S koji ima sirok spektar i vazi za odlican.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Ne znam iz kog si mesta, ali sam se ja pre neki da snasao, sasvim slucajno pronasavsi fabriku koja pravi sredstva za dezinfekciju bolnica i ordinacija, kako prostorija tako i ruku, pa sam zvao da pitam za maloprodaje i nasao u NS u ul. B. Cosica maloprodaju za zubarski materijal i opremu i gde sam nabavio profi sredstva za dezinfekciju ruku. Mada je i tamo bila ludnica, uspeo sam da ugrabim dve flase za mene i moje (450 din litra). U istoj ulici odmah pored ima jos jedan lokal isto se time bave ali samo veleprodaja, pa moze preko racuna za firme. Guglaj na netu.
evo ti adrese za NS i BG i linkovi

Screenshot_2020-03-15 Denty Gold Dental.png
https://www.denty-golddental.com/
http://www.sani-hem.rs/proizvodi/sredstva-za-dezinfekciju/dezinfekcija-ruku-i-koze/dezihand.html
 
Za dezinfekciju moze i alkoholno sirce
 
Neki doca na RTS pre oko 1h je reako da asepsol nije na slisku preporucenih od strane Svetske zdr.organizacije. Kaze samo sredsva na bazi alkohola.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Aha ... Ne znam, do sada je svuda pominjan paralelno sa alkoholom.
 
Na Asepsolu piše protiv nekih virusa, influenca... da li je to dovoljno, ko zna...
 
Za unutrasnju dezinfekciju zna se,rakijica ujutru i uvece :) Za spoljnu,deri sapunom koliko god puta mozes na dan.Salu na stranu,aj sad malo o imunitetu,neko napisa pre par stranica za onaj Ecomer,eto ja sam ga koristio pre par godina,i to poprilican vremenski period,i kod mene nista nije odradio,bio sam prehladjen u tom periodu par puta,isto kao i pre uzimanja istog....
Da napišem svoje iskustvo u vezi sa imunitetom. Oko 10-tak godina bez prehlade i gripa.
Vitamin C-->5000mg i više, kada osetim da me lomi a lomilo je dosta puta onda 8000-10000mg na dan. Jedna stvar ako počinjete ovolike količine vitamina c rezultuju mekanu stolicu, pa polako...
Vitamin D--> po potrebi ja svaki dan jednu
Colloidal Silver (srebrna voda)-->jedna dnevno, dok vas lomi 2-3 male kašičice.
Pored toga svako jutro limun+topla voda+med.


Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Za dezinfikovanje:
Vlazne maramice (na bazi alkohola, ne one za bebe, skidanje sminke...) sprej/gelovi za ruke takodje sve alkohol. Ovo ima svuda da se kupi.
Alkohol (96-98%)
Asepsol
Ovo gore nema bas svuda jer su pohrlili prvo u apoteke, mega-markete pa pokusajte da vidite u manjim lokalnim prodavnicama.
Ako vam bas trebaju maske posto ih nema, vidite sa (omiljenim) zubarom, oni to hoarduju na tone :)
 
Pazljivo sa izopropil alkoholom u jacim koncetracijama, izuzetno susi i ostecuje kozu, ali ubija na mestu :)
Razblaziti sa vodom i cesce umivati ruke, lice izbegavati.

...riding on 720p...
 
I nikako za unutrasnju upotrebu:bottle:
 
COVID-19 Vaccine Shipped, and Drug Trials Start :trust:

Moderna Therapeutics, a biotech company based in Cambridge, Mass., has shipped the first batches of its COVID-19 vaccine. The vaccine was created just 42 days after the genetic sequence of the COVID_19 virus, called SARS-CoV-2, was released by Chinese researchers in mid-January. The first vials were sent to the National Institute of Allergy and Infectious Diseases (NIAID), part of the National Institutes of Health (NIH) in Bethesda, MD, which will ready the vaccine for human testing as early as April.

https://time.com/5790545/first-covi...9HswTKXFU7Z1YLy8yzD7vNaijFfHJJY22OsKDDewdfLYM

Dosta vremena je prošlo od tada, a ništa novo. Možda je hoax.
 
Poslednja izmena:
Prevideh to...ok, obrisano...
 
Poslednja izmena:
I eto zašto sam rekao da nećemo o vakcini.
Prvi sledeći post je senzacionalistički.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno