Šta je novo?

Coin Generation Digital Generation (data minning nesto malo drugacije)

E danas sam sa nepoznato broja, na koje se inace ne javljam, imao 7 poziva na tu karticu ciji broj nisam nikada i nigde koristio osim za registraciju na ovom sajtu.
E ovo je vec interesantno! Glasine kazu da ako te zove neki ko zna kakav nepoznati broj i javis se - da ti automatski skida ne znam koliko kredita i pravi ne znam koliki ceh. Moguce da su ovo naravno samo neopravdane glasine, jer nisam nikad nikog sreo kome se tako nesto desilo, ali suskalo se o tome po nekim novinama ovde u Nemackoj.
 
Nije urbana legenda . Bila je cela tema tog tipa na ES forumu , ali to je bilo vrlo davno i neka vrsta propusta kod operatera . Link pozivi koji su se preplitali i naplacivali onom ko se javlja ... Ali sta znam ja sam postpaid i nikakve pozive nepoznatog karaktera nisam dobijao :)
 
Broj je bio skriven.

Ja se u principu ne javljam na takve pozive, pa zato se i nisam javio, ali da sam na vreme primetio da mi poziv stize na drugu karticu javio bih se cisto da vidim sta se desava.
 
+1 Da je ovo prevara.

Mada, zabole me. Jedno je sigurno, uplatiti im nista necu, a kad vec imam 5 racunara koji zvrlje 24/7, pa nista mi ne znaci i da stoji ovaj program ukljucen. 6$ na dan free je meni ok, neka izdrzi mesec dana, eto meni love za jos jednu 7850.

P.S

Za*ebao sam se prilikom registracije jer nisam isao preko referala na 2 racunara. Kako sad ponovo napraviti nalog na istim racunarima, jel izvodljivo? Da probam oboriti sistem ili zamenuti hard diskove na kompovima, mozda se oni tokeni poniste?
 
Poslednja izmena:
Meni i svim mojim referalima odobrili su thread u roku od 1h nekima cak i brze... Niko od nas nije ni jedan skriven poziv imao, redovno isplacuju bez ikakvih problema tako da se za sada ne mogu pozaliti... isplatio sam vec neke pare sve radi normalno :)
 
Ko ima invalid token novi moze da se generise na sajtu . To pise i u FAQ
 
Trenutno sam na 2 racunara i evo za ovih ~14-ak dana imam 28$. E sad, kako to prebaciti na perfect money? U opcijama na coinogeneration mi pise "Payment account:", sta tu uneti, korisnicki ID ili?
 
Trebam pomoc :(

Na coingeneration.com sam napravio 3 naloga verovali ili ne, i sve sam verifikovao nadajuci da cu da dobijem free thread ali od threda nema ni t ni posle nekoliko dana. Trazio sam po forumima, youtubu, pisao sam nekoliko tickets nadajuci se da ce neko da odgovori i da mi odobri thread ali nista, dobio sam samo jedan odgovor na oficijalnoj facebook strani kompanije u kome pise da moram da se prijavim preko njihovog referal linka, ja to uradim ali kad pokusam da verifikujem nalog, ne mogu, probao sam 2 puta, lepo vratim sms sa kodom ali na sajtu ne pise da je verifikovan. Voleo bih da mi neko pomogne u resavanju problema ili ako mi ne stigne trial thread, zamolio bih @donmarkon da mi prebaci neki $$ za kupovinu threada (sve to na poverenje jer nemam $$ na paypal, sve sam s*ebo na neke gluposti sa ebay-a :( ) a ja bih mu naravno vratio cim zaradim, mogla bi da padne i dobra kamata :) Imam jak PC ali ne koristim ni 5% njegovih mogucnosti, pa bolje da neko ima koristi od njega :D

Hvala unapred!
 
Poslednja izmena:
Trenutno sam na 2 racunara i evo za ovih ~14-ak dana imam 28$. E sad, kako to prebaciti na perfect money? U opcijama na coinogeneration mi pise "Payment account:", sta tu uneti, korisnicki ID ili?

Imas na PF nalogu kada se logujes imas pod My Accounts : adrese za valute koje unosis na DG u ovom slucaju za USD
 
Ja sve radim preko payza , jeste da je wire malo skuplji ali radi
 
A što si maskirao link ka tekstu? Šta će ti redirekcija?

Ontopic, evo vam izvestaj o kompaniji

"So I return at last with my results.
I did a virus check on virustotal.com (that means over 40 different antivirus programs scanned it) the detection rate is zero. Sounds good, doesn't it?
I installed a program and verified my cell phone number. Threads:0. That's odd, I should've got it right after this action.
They want you to BUY threads to earn money, that's a red flag right there and a conflict of interest: If I want to build the largest supercomputer ever, I want it to be energy efficient too! I would want to give you as many threads as your rig can handle so I get profit. At least that's what logic would tell you to do...
Real cloud computing firms do not charge their providers no matter what!
So I did a whois check, I did an IP address lookup and finally I checked out the address of the company.
Results:
Their ONLY server is located in Germany (supercomputers need a lot of bandwidth to eliminate bottlenecks and packet loss as much as possible, so this is odd)
Latitude: 51 (51° 0′ 0.00″ N)
Longitude: 9 (9° 0′ 0.00″ E)

The detailed whois is the following:
Registrar
easyDNS Technologies, Inc.
Whois Server
whois.easydns.com
Referral URL
http://www.easydns.com
Status
clientTransferProhibited
clientUpdateProhibited
Contact Email

Creation Date
09/17/2012
Updated Date
09/17/2012
Expiration Date
09/17/2014
Registrant
Digital Generation
555 California Street, Suite 4
San Francisco, CA 94104
UN
Administrative Contact
Peterson, Mark
555 California Street, Suite 4
San Francisco, CA 94104
UN
Email: [email protected] -free email for such a large corporation? LOL

Finally I've checked the address in google street view and found some interesting things:
555, california street is a branch, the entire building belongs to Bank Of America...

The entire operation is a well concealed pyramid where the suckers buy the threads and the entire liquidity of the company depends on those suckers. The free thread might pay people for a while, but it will be doomed soon.
There are legit companies who buy your computing power for real but this is not one of them. I usually earn a dollar from one of them each month. The higher paying legit ones expect that you provide at least 25 dedicated computers for them. The legit ones also offer you access to their super computing grid so they cover the selling side of the market.
Coingeneration did not even bother to sell their grid to customers and the entire operation is fake.
Some other interesting things:
Weird symbolism: The star david and the lion are zionist symbols and when I've first heard of this site it was advertised to be affiliated with the Bilderberg group. The group consist of uber rich billionaires who do not care about this kind of business. They do not want you, the little man to earn money and they have their own grid that trades on wall street, fully automated. They do not need your few megaflops because they already have the ultimate cutting edge technology with a whole lot of petaflops.
My final conclusion:
Itsatrap.jpg"
 
Poslednja izmena:
I ko nije skontao do sada, ovo je ponzi-piramidalna šema, kao što sam i pričao od početka...
 
Da li neko zna sta se desava, bilo je problema sa payzom, i sada ne mogu vise isplate........
 
Ja bi bio jako zahvalan nekome ko bi mi objasnio kako da podignem lovu sa ovoga e tek onda cu da kupim threada hvala svima unapred :)
 
Jel postoji ikakav nacin da se iskoristi ovih ~60 dolara koliko imam, a da to nije kupovina free trial-a? Zao mi da propadne. :)
 
e da te ohrabrim malo ja sam se juce cimao i cimao i na kraju sam otvorio ego pay i provukao svu lovu koju sam imao tamo tj nekih 16 dolara e sad je pitanje dal to moze se prebaci sa ego pay na mozda pey za posto ja mislim mada nisam proverio ego pay ne radi ovde jos uvek kazem mislim nisam proverio a i nije ti lose neka stoji barem na racunu recimo ja cu ih uluzim u neki drugi sajt posto radim buxeve tako da ce verovatno da odu na kupovinu referala :)
 
Au rodjo, de stavi neki , ili . jer citam ti post vec pola sata i jos neke stvari nisam ukapirao. :d

Ma ne moram ih dizati, samo da ih sklonim bilo gde a da to nije coingeneration, moze paypal, moze btc-e, moze bilo koji servis preko kog se moze kupovati na ebay ili amazon. :)

Ako neko zna, stvarni bi mi dosta znacilo.
 
ej , lepo ti kazem covek otvoris ego pey racun , i povuces lovu na njega sa coin generationa , posle kad ti lova legne , sa ego paya , tamo imas opciju prebacis na pey za i to ti je cela prica , jel dosta zareza sad :)
 
Hvala na odgovoru, tako cu i uraditi. Pa kud puklo - puklo. :)
 
E sad ko i ja cekas da legne , ajde posto sam ja prvi provukao ako legne javim ti odmah
 
Otvorio sam ego pay racun, i sta sad da upisem na coingeneration-u pod Egopay - Payment account: _______?
 
Nazad
Vrh Dno