Šta je novo?

Cisco EPC3925

Jel ima neko pojma zasto mi i dalje stoji "wireless is not currently enabled", iako sam podesio sve kako treba i stavio enable u onom control panelu...sve ostalo sam isto uradio po uputstvu ali i dalje nista...probam da namestim wireless na gajbi sa ovim ruterom..ona lampica "setup" ne sija, ona pored "link" sija.
 
Poslednja izmena:
POTREBNA POMOĆ (PITANJE ZA SVE):

- Posedujem Cisco EPC3925 i na njega su mi nakačena 2 LAN PCa. Uključim, pojedinačno, PCe i LAN fercera besprekorno. Problem nastaje kada jedan od PCa restartujem ili ih dovedem u Sleep ili iisključim jedan od njih. Dolazi do obaveznog restarta/zaglupljivanja Cisca i gubitka interneta što zna i da potraje dok sve ne proradi ponovo.

Ima li neko ideju šta se deđava sa uređajem i kako da izlečim ovu pojavu?!?!?

P.S. Ovo sa LINKa su jačine signala i šum što, mildilm da, je ekstra.
 
Poslednja izmena:
Pojavila se opcija IP Pass-through u Application & gaming delu rutera...koliko mi je poznato to bi znacilo da ukljucivanjem te opcije se iskljucuje rutiranje i moguce je nakaciti svoj dodatni ruter na HG da on sve radi...prakticno slicno bridge modu...
 
Imam EPC3925 ali ima losu poziciju u stanu. U mojoj sobi (u uglu stana) signal je odlican, naravno, ali kada se ode u drugi deo stana onda je signal dosta dosta slabiji a i tamo su podjednako jaki signali iz stanova susedne zgrade pa je prijem jako los, brzina 3-4Mbps (a paket 50Mbps).
Ako bih ovaj Cisco stavio u hodnik opet bi bilo pitanje koliko mu je wifi jak i koliko bi opao signal iza zida (onda bih ja imao problem u mojoj sobi, gde mi je signal i najbitniji), a i morao bih dva kabla da provlacim kroz zid i popreko preko zida da bodu oci (sbb kabl i mrezni do kompa). Ideja mi je da kupim neki ruter i njega izvucem u hodnik, tako da bude u centru stana, da ima svoju antenu i jaci signal i od njega da ide kabl do Cisco-a.

Je li ovo izvodljivo kako sam zamislio?

Dakle mrezni iz Cisco u ruter neki i to je to? Na Cisco-u bih iskljucio wifi, ali da li bi mrezni kabl za komp mogao i dalje u Cisco ili bi i on morao u taj novi ruter??
Druga stvar, na Cisco sam namestio port forwarding jer mi komp (povezan preko kabla dakle) sluzi kao server kada pravim sajtove, da mogu da mu pristupe klijenti dok je u fazi izrade. Da li bi to i dalje ostalo isto? Ovo pitam jer ne znam da li ce kabl ici u Cisco ili novi ruter. Ako ce u novi ruter onda mora i ON da ima podrsku za port forwarding?
Trece, neko je, negde, preporucio ruter od 4500din, ja necu signal na Mars da saljem, da li bih prosao sa nekim do 2000? Na primer Netis 2411, Tenda W316R, TP-Link WR740N,.. Precnik koji antena treba dobro da pokrije je 12m..
 
Ukoliko si zadovoljan svime osim dometom tvog Cisco rutera a planiraš da kupiš wifi ruter iz najjeftinije klase nemoj da gasiš wifi na kablovskom Cisco ruteru (HG) već jednim LAN kablom spoji Cisco HG i novi ruter. Preporučujem vezu LAN-LAN tako da taj novi ruter ne radi (duplo) rutiranje već da preuzme ulogu dodatnog wifi AP-a. Podesi isti SSID, stavi istu enkripciju signala i pass, praktično imaćeš i dalje samo jednu vidljivu WiFi konekciju ali sa dva uređaja. Na tom novom ruteru takođe ugasiš DHC server, firewall i sve što se ne koristi. U toj varijanti tvoj računar ostaje priključen kao i do sada a port forward i dalje podešavaš samo na Cisco HG-u.

Izbor wifi kanala na oba rutera odradi tako što ćeš skenirati etar i svoje konekcije staviti na najmanje korišćen kanal.
 
Poslednja izmena:
@Vuk
Hvala na odgovoru!
Problem je sto komsije imaju kanale na Auto pa im se menjaju, a ovi koji imaju fixno podesene kanale - u jednom delu stana tudje mreze su na 6 i 11 a u drugom na 1 i 6, kako god da podesim negde se mesaju..
Sto se tice wi-fi.. razmisljao sam da ipak iskljucim wifi na Cisco da ne bi zracio tu po sobi blizu mene dan/noc :( Mozda to i nema neke veze, drugi ruter bi bio dalji ali jaca antena = isto zracenje? Mm?
Kako bi isla varijanta ako bih ipak iskljucio ovome wifi? Kako bi onda islo povezivanje?
 
Stavi i ti wifi kanal na auto pa kako bude, nema leka ako u okolini ima dosta mreža. U stvari ima, da pređeš na 5Ghz ali je to skupo jer zahteva i promenu wifi adaptera na računarima, dok kod telefona samo skupi modeli imaju podršku za 5Ghz.

Što se tiče isključivanja wifi na Ciscu probaj, možda i uspeš da novim ruterom pokriješ ceo stan zadovoljavajućom brzinom konekcije. Mada skeptičan sam, za to bi ti preporučio ruter sa bar 2 antene i 802.11N 300mbps standardom (najmanje TL-WR842ND).
Povezivanje je isto, vezuješ ih LAN-LAN portovima, rutiranje ostaje na Cisco HG-u a samo Wifi konekcija je posao novog rutera.

p.s. Nisam siguran da ćeš isključivanjem wifi signala na Ciscu isključiti i njegov UniFi hotspot, tako da od smanjenja zračenja verovatno nema ništa.
 
Poslednja izmena:
U bre.. cekaj, pa ako Cisco ovako pokriva stan ali mu fali malo jacu signal, zar ne bi njegovo premestanje samo po sebi dobro pokrilo stan (sad je u cosku iza vrata), a kamoli ruter koji na sebi ima antenu?!
Znaci u svakom slucaju ja bih komp i dalje kablom povezivao sa Ciscom i port forwarding bi tu radilo bez problema?

A ovo za UniFi.. cuo sam ali ne mogu da verujem da planiraju to zaista tako?!?! Ne treba li im neka nasa dozvola za to? Da li bi taj neko onda trosio nas bandwidth ili ne? Ja uopste i ne vidim da imam UniFi hotspot dostupan na telefonu..
 
Nece...UniFi ostaje ukljucen dok ne uvedu opciju iskljucivanja na njihovom portalu, ali to je najmanji problem. Veci problem je kako izbeci dupli NAT, a sad koliko vidim sa ovom IP Pass-through opcijom to je moguce, jer ja vec odavno imam u planu kupovinu nekog 5 GHz wifi rutera bas zbog te zagusenosti 2.4 GHz..
 
I sta ja sad da radim? :(
Voleo bih da izbacim izvor zracenja iz sobe.. ali ako onda ubacim jaku antenu u hodnik sta sam dobio u pogledu zracenja, jos gore? :D
Da ja mozda lepo izbacim SBB-ov Cisco, da vidim kako baca signal, ****s kablove preko zida, gde ide jedan ici ce i dva, pa da vidim kakva je situacija. Mozda bude dovoljno jak signal u svim delovima stana, a ako ipak ne bude stavicu drugi ruter sa ekternom antenom i on ce valjda da radi dobro.. bem li ga
 
Ne možeš izbaciti izvor zračenja iz životnog prostora ako živiš u urbanoj sredini, čak i da uspeš da ugasiš wifi (a nećeš zbog UniFi) u tvojoj sobi dolaze ti signali iz okolnih stanova, da ne pominjemo mobilnu mrežu i signale wifi provajdera.
Isprobaj kakav je signal kada trenutni ruter izmestiš na neku pogodniju lokaciju u stanu pa vidi, siguran sam da će iz neke centralne pozicije u stanu uspeti da pokrije ceo prostor. Ako ni tako nije dobro nabavi neki dodatni wifi. Samo ostaje preporuka da ne kupuješ uređaj iz najnižeg cenovnog ranga, ako već moraš da uzmeš neki wifi ruter vidi da bude makar pomenuti TL-WR842ND ili neki iz slične kategorije drugog proizvođača.
 
Da, da.. Okej, hvala ti puno na odgovorima. Bitno mi je sto u svakom slucaju komp ostaje povezan na Cisco zbog port forwardinga i u sustini za taj dodatni ruter mi nikakve posebne opcije nisu potrebne. Pogledacu ovaj model i njemu slicne, hvala
 
A koji 5GHz router bi preporucili kao dodatak na SBB-ov Cisco 3925 i naravno koliko bi novca trebalo izdvojiti?

Hvala
 
Nece...UniFi ostaje ukljucen dok ne uvedu opciju iskljucivanja na njihovom portalu, ali to je najmanji problem. Veci problem je kako izbeci dupli NAT, a sad koliko vidim sa ovom IP Pass-through opcijom to je moguce, jer ja vec odavno imam u planu kupovinu nekog 5 GHz wifi rutera bas zbog te zagusenosti 2.4 GHz..

Ja maločas provalih tu opciju, uključio je, i sada moj TPlink 1043ND (DD-WRT) izlazi direktno na net, konačno. Od kad su mi mrdnuli modem ovo me je živciralo.
 
Sjajno, znaci prva stvar koja radi kako treba :D

@Gidra85

Sta znam, neki Linksys, Ubiquiti, Netgear cu ja da jurim..ne znam ima li neki Mikrotik 3u1, switch+router+ 5GHz wifi
 
Pojavila se opcija IP Pass-through u Application & gaming delu rutera...koliko mi je poznato to bi znacilo da ukljucivanjem te opcije se iskljucuje rutiranje i moguce je nakaciti svoj dodatni ruter na HG da on sve radi...prakticno slicno bridge modu...
Koja ti je verzija firmware-a? Ja ne vidim kod sebe tu opciju.
 
Model: Cisco EPC3925
Vendor: Cisco
Hardware Revision: 1.0
Bootloader Revision: 2.3.0_R1
Current Software Revision: e3925-ES-16-c1200r5593-150716c
Firmware Name: e3925-ES-16-c1200r5593-150716c.bin
Firmware Build Time: Jul 16 15:58:24 2015
Cable Modem Status: Operational
Wireless Network: Enable
 
Poslednja izmena:
Model:Cisco EPC3925
Vendor:Cisco
Hardware Revision:1.0
Bootloader Revision:2.3.0_R1
Current Software Revision:e3925-ES-16-c1200r5593-150716c
Firmware Name:e3925-ES-16-c1200r5593-150716c.bin
Firmware Build Time:Jul 16 15:58:24 2015
Cable Modem Status:Operational
Wireless Network:Enable
Zanimljiv, sve isto. Ali i dalje nemam ip pass through
 
Pa nemoguce, jel gledas na dobrom mestu? Probaj da ugasis/upalis ruter..
 
'Ajd' ako te ne mrzi uradi SS svih tabova pod administration i security pa da uporedim sa mojim
 
Pa nije mi jasno kako mi imamo, a ti nemas..
 
Jedina razlika je što je kod mene po defaultu pod tabom firewall, IPv6 Firewall Protection uključen. Ostalo je sve isto.
 
@zechs Mozda imam neku stariju varijantu rutera (mada cisto sumnjam).
@Misko Ja sam sam iskljucio firewall, ali i kad je bio ukljucen nije bilo te opcije.
 
Nazad
Vrh Dno