Šta je novo?

CD/MP3/USB player za auto

@jaksa

Pretpostavljam da se na USB ne moze prikljuciti Ipod?
 
super, hvala!
 
Ima ovaj 410 i aux ulaz, mislim da je predvidjen bas za ipode i sl.
 
Ima ovaj 410 i aux ulaz, mislim da je predvidjen bas za ipode i sl.

Ma koji ce mu ako radi i na usb-u (i jos mora na mp3 playeru da menja pesme). Meni Sansa radi preko usb-a, samo sto nece bas svaki put da je prepozna (pojma nemam zasto), dok obicne flash drajvove guta bez problema.
Btw, jaksicu i ja sam kupio isti model na istom mestu negde u junu i takodje sam prezadovoljan. Trazio, gledao, birao i mislim da je ovaj sony ipak najbolje resenje (barem u tom trenutku) za usb varijantu.
Inace, ja sam hteo skroz crni head unit, ali sam shvatio da izgleda mnogo jeftinije i bezlicnije od ovog sa sivim detaljima.
 
A i nema ga nigde, bar kad sam ja uzimao (skroz crnog tj 414).
 
Crnog nema nigde,meni se srebrni super uklopio, kad sam ga ja uzimao pre mesec dana jedino ga je bilo u Tehnomarketu.
 
Alpine rules, slazem se sa svima koji tako misle, ali ne kazem da su drugi losi. Uzmimo Alpine bilo koji, ali BILO KOJI, ja imam stari kasetas, ubodem kasetu za mp3, ubodem kabl od kasete u mp3 player i cuje se bolje od mnogih cd mp3 playera. Sony su odlicni ali ne svi modeli, kao i sa ostalim proizvodjacima neki je dobar neki bolji, ali Alpine su SVI najbolji :) pozz..
 
Uzmimo Alpine bilo koji, ali BILO KOJI, ja imam stari kasetas, ubodem kasetu za mp3, ubodem kabl od kasete u mp3 player i cuje se bolje od mnogih cd mp3 playera.
Vidi ovoga :laugh:


Pali babu da ti stika najke :D
 
aahahahahahahah e to nisam chuo bar 5 godina :D
 
Ako meni kazes, to mi sa trackera podzemlja ostalo u glavi, ne znam zasto. A i sa srbovanja :D
 
Super je, odlicno izgleda, srebrni je lepsi od crnog,... Ama, ljudi, hoce li mi neko reci kako taj Sony410 SVIRA, t.j. kakav je kvalitet zvuka? Ja imam u autu fabricki Opel/Philips kasetofon i planiram da ga zamenim CD-uredjajem sa USB-om, ali koji god sam dosad probao, svira losije, t.j. tanji je u basu, izrazeniji u srednjim tonovima,... Da li bi mozda bolja varijanta od tog Sony-ja 410 bila n.pr. Kenwood KDC-W534U, koji ima ugradjen i ekvilajzer, bez koga, po meni, nema dobrog zvuka u autu?
 
Nemoj traziti problem u plejeru, nego u zvucnicima.
Kako to mislis "Kenwood KDC-W534U, koji ima ugradjen i ekvilajzer, bez koga, po meni, nema dobrog zvuka u autu?"?????
Sta, sony nema ekvilajzer?
Soni ne da ima zvuk, nego rastura, samo stavi kvalitetne zvucnike.
Da ti ja doteram belu pticu da vidis jel ima basa :d

Sve zavisi kako ga nastelujes i koje zvucnike imas.
 
Kad sam isprobavao ove druge uredjaje, zvucnike nisam menjao, tako da sam poredio samo HU-ove sto bi rekli neki... Koliko znam taj Sony nema ekvilajzer, nego samo ono: POP, ROCK, DISCO... Dok gore pomenuti Kenwood ima 7-pojasni ekvilajzer, a bez ekvilajzera, ponavljam, nema dobrog zvuka u autu. Moze da drma, tuce, grmi i razvaljuje, ali nije fora samo u isterivanju kamena iz bubrega, to treba da SVIRA! Inace, po mom dugogodisnjem iskustvu kombinacija Alpine HU + JBL SPK je uglavnom MAMA.
 
Poslednja izmena:
Ima 3-pojasni ekvilajzer.
Svaki ekvilajzer je pozeljno ne koristiti (govorim iz iskustva sa kucnim hi-fi, ne auto)
Alpine, Pioneer, JBL..AMD, Intel... milion puta prezvakavano...
 
Ljuti sam protivnik ekvilajzera (i ton-kontrola) kod kucnog Hi-Fi-ja, ali auto akustika je tezak problem za audio uredjaje. Rezonantna frekv. kabine auta je dosta visa nego ista prosecne sobe, tako da ako se tih 120-160Hz ne ubije ekvilajzerom, ili kod kvalitetnijih aktivnih skretnica odgovarajucim podesavanjima, bice neprijatno slusati mjuz u autu na iole vecim glasnocama. No, taj deo zvucnog spektra nije jedini problematican; cesto treba malo utisati srednje, dodati visoke...
 
Poslednja izmena:
Pa kod mene su srednji na 0 a visoki na 5, tropojasno eq, ja zadovoljan, kvalitetni zvucnici, mnogo lepo zvuci.
 
Sony CDX-GT410U vredi stvarno svaku paru i vrlo je mali broj HU-a u tom cenovnom rangu koji mogu da mu izadju na crtu (ponavljam za megalomane - "u tom cenovnom rangu")

Btw, ekvilajzeri na mp3 plejeru - :D :D :D Pa pola dana bi proveo podesavajuci ih posle svake mp3 pesme ;)
 
Poslednja izmena:
Uh bas dobra tema .I ja sad jedva cekam da kupim bas taj model sony-a.I ja sam se bio zalepio za taj model i pre citanja ovog posta.Nema sta sve nedoumice su pale u vodu....
 
Jel ima nesto novo na ovoj temi?
Koje su preporuke sada 2009-e? + zvucnici ako moze preporuka.
 
Imas u Tempu Sony CDX-GT31U za 8199 din. sa usb memory stick-om od 2GB. Ne znam kakav je, ali bar prema specifikacijama deluje OK.
 
jel moze preporuka za cd player da ima bt i usb?
 
Jel ima neki koji cita imena foldera?
Pre neki dan sam gledao u radnji Sony GT424 i on menja foldere slepacki kao album 1 album 2 itd.
Tek kad se pusti prva pesma on pokaze autora i naslov pesme.
 
Imam Pioneer DEH-P6000UB, čita imena foldera, ima neki limit u broju karaktera valjda, 16 recimo. Model 5000 se razlikuje samo po displeju. Inače, izašla je nova serija čini mi se.
 
1. Dugme List > joystickom u folder > joystickom na pesmu.
2. Initial Settings: Ever scroll > On.
 
Poslednja izmena:
^
DANKE!!!
 
Nazad
Vrh Dno