Šta je novo?

Cashback (povracaj dela novca sa online prodavnica: AliExpress, GearBest...)

Da.

Btw. juče sam opet kupio nešto na banggodu uz kupon koji sam našao na banggod.com (ne na TCB) i evo danas stiže i cashback. :)

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Ko zapravo placa Cashback i zasto? Koji je interes? ;)
 
Placa prodavnica gde kupujes(AE, BG...), interes, hmmm pa vratices se opet jbt. nesto si kupio i dobio deo novca nazad ima li sta lepse.
Psiholoski momenat.
 
Jes bas Alibabi(Aliexpresu) treba promocija, ljudi DNEVNO obrcu milione i milione $ na dnevnom nivou i njima treba promocija.
Nije to vec ono drugo sto ces se vratiti jer ti neko nesto vraca.
Ja odkad sam poceo da koristim CB sajtove bar tri puta vise narucujem nego pre i fino se zaradi od povrata ukoliko dosta kupujes narocito skuplju robu.
Zasto, pa zato sto je deo novca opet moj(kojeg opet ili potrosim na AE pa opet zaradim i tako u krug ili skinem na karticu i imam kod sebe da kupujem.
Nema to veze sa promocijom.
 
Poslednja izmena:
Jes bas Alibabi(Aliexpresu) treba promocija, ljudi DNEVNO obrcu milione i milione $ na dnevnom nivou i njima treba promocija.

Ako je tačno to što kažeš onda pričamo o revoluciji u marketingu, brzo javi Apple-u da gasi sve reklame jer ipak obrće milione na dnevnom nivou, koji će im đavo promocija :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zanimljivo, samo temu nisam otvorio zbog takvih koji bi se na svakoj temi pa i ovoj prepucavali, vec da ima koristi od iste tebi druze ako je do prepucavanja, imas brdo tema pa to radi tamo.
Ajd da bar ovu temu ostavimo za nejasnoce i novosti i informacije o CB-u.
Hvala na razumevanju.
PS jesi li i ti pao na reklamu?
PS2 Kakve veze ima reklama sa CB-om, jel to neka revolucija u Apple marketingu, nisam znao da i oni vracaju novac svima koji kupe njihove "proizvode"?

Mi bas pricamo o vracanju para ne o reklami koja ce da te navuce, druga stvar sto su proizvodi kakvi jesu(bolje da ne pisem o njima prvo jer nije tema drugo jer se apsolutno niucemu ne bi slozili oko istih je po meni su to proizvodi za ...) tako da kazem opet ni tema nije a ni mesto.
 
@MisaLion
Malo sam se našalio.
U svakom slučaju nije tako jednostavno kao što ti kažeš "da ljudi kupuju više", i na kraju poentiraš sa "nema to veze sa promocijom"
E pa ima veze, cashback-om utičeš i na povećanje prosečne porudzbine(kao što si ti rekao) ali i na loyalty i pored toga promovišeš te sajtove gde se dešava prodaja. Primer, ti odeš na cashback sa namerom da se uloguješ da bi pazario nešto sa Alija, ali tamo vidiš da nude 5% na Bestbuy pa odeš takodje tamo , pa vidiš da je 40% off na Hostelworl a taman si hteo da putujes. I ti sve to uzmeš, a svratio si samo zbog Alija. To nije promocija?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mesas babe i zabe AE daje CB a postoje CB sajtovi koji objedinjuju sve te prodavnice, usluge, hotele...
Zato ti kazem a covek je pitao ko daje i koji je interes, drugo je sto neko objedini 2000 recimo prodavnica, hotela...
Promocija je ono sto rade sajtovi i tu si u pravu i dao si dobar primer.
 
Onda ja nisam dobro razumeo,mislio sam da se priča o specijalizovanim cashback sajtovima kao što je topcashback.com, ja njega koristim. Taj interni CB od AE nisam koristio


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Taj CB je klasican advertising, promocija, reklama, procenat plaća firma od koje kupujes u svrhu reklamiranja.
U istu svrhu postoje i kuponi, loyaliti card i šta sve još ne izmisle kako bi motivisali kupca da potroši više.

Naravno da svima treba reklama



Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Onda ja nisam dobro razumeo,mislio sam da se priča o specijalizovanim cashback sajtovima kao što je topcashback.com, ja njega koristim. Taj interni CB od AE nisam koristio


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nisi razumeo, nema veze.
Pricao sam i o TCB i o ostalim sajtovima, ali nije to bitno.
Za temu je bitno nek ostane i za ostale da CB vraca firma od koje se kupuje a interesi su razni.
Eto da zavrsimo sa tim, odgovorili smo coveku, pametan je shvatice poentu i to je odgovor na njegovo pitanje.
 
Jedno pitanje za iskusnije sa TCB sajtom, kupio sam juce nesto na AE a na sajtu se nista ne vidi, koliko je vremena potrebno da bi bilo vidljivo na sajtu.
Na ovim ruskim koje koristim se momentalno vidi, o cemu je rec sa ovim amerima?
Lopovi americki.
 
Spominjao sam to više puta. Za AliExpress vrijedi pravilo da će se transakcija vidjeti tek kad na AE potvrdiš da si primio robu.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Srpski poštenjaci bi rado otkazivali porudžbine i tako u krug, dok se ne skupi cash back.
 
Spominjao sam to više puta. Za AliExpress vrijedi pravilo da će se transakcija vidjeti tek kad na AE potvrdiš da si primio robu.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
Svasta, pa odkud znam da mi je recimo to "proslo" kao i koliko je CB?
A glupi Ameri pa kako se kod Ruja odmah vidi "on hold" pa toliko i toliko $, da covek zna da ce mu biti vracen novac, kao i koliko.
To sam ispustio kad si pisao izgleda, ma ja reko da probam malo veci CB da vidim kakvi su Ameri, kad ono veselo, ipak su Ruje bolje, ne koristim ja njih dzabe toliko.
Nista proba bila, lose ispala, vracam se sigurnom(Rujama).
Hvala tebi na odgovoru naravno.
Sad da sedim i cekam metar+ dana da vidim je li sajt prihvatio CB, ko im sve to smislja, Tramp licno mozda.
 
Jedno pitanje za Ebates. Da li tih 10usd welcome bonusa moze da se potrosi bilo gde ili samo na odredjenom sajtu? Cini mi se wallmart da su pomenuli
 
Ja sam dobio taj bonus zajedno sa cashback-om, isplatio na PayPal.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Pre 3 dana sam obavio prvu kupovinu preko TCB na Gearbestu Paypal-om. Na TCB stoji da je povracaj 2% za Gearbest, medjutim po ovom stanju na mom accountu koje sam zakacio ispada da je 5%. U cemu je fora? Mislim, ne bunim se, samo mi nije jasno.
Takodje, to je za sada pending. Pretpostavljam da ce biti na raspolaganju kad na GB potvrdim prijem posiljke?

.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    14.7 KB · Pregleda: 116
Znaci samo za AE se ne vidi pending dok god ne potvrdis da je paket stigao?
Evo vec 10 dana nista.
Dok na ePN, cim nesto kupis odmah ti pise pending ali istog momenta, a cim potvrdis odmah imas i raspolozivo.
Ameri su ameteri za Ruje u ovome, bar sto se tice AE.
To isto vazi i za GB na ePN-u.
 
Prvi put juce sam koristio cashback - americki TCB za BangGood kupovinu. EPN daje 5% CB, americki TCB 6%, dok britanski TCB daje 6,5%.
Kupovina se kroz par sati sa korektnim iznosom pojavila na TCB kao pending. Pretpostavljam da tek po prijemu robe mogu da povucem na PayPal?
 
Ja sam se danas registrovao na www.ebates.com
Tamo sam dobio 10$ welcome bonusa, i instalirao sam add on za firefox, gde kada posetite sajt koji podrzava ebates iskoci prozorce da ga aktivirate.

Ja sam danas potrosio preko 100$, na aliexpresu, iskoristio sma prilikom kupovine i jedan kupon prodavca od 5$, i sad mi ovako izgleda polje shopping trips:
Capture.JPG

Nadam se da ovo znaci da je evidentirano, posto nigd ene pise koliko sam novca potrosio?
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam to u prvom postu i rekao kad sam otvarao temu, ALI su mi moderatori tj jedan da ga ne imenujem, obrisao refferal, tako da mozes i ti da ocekujes isto.
To sto ti iskace taj add on ima i ePN i Alibonus, pisao sam o tome, nista novo, nista cudno.
Imam ebates ali ga ne koristim jer sam utvrdio da Rusi imaju bolje cashback sajtove i rade bez greske, nema cekanja, nema nista, dok je kod Amera rasulo.
A tih 10$ svi dobijaju koji se registruju, ali dzabe nesto im ne verujem kao ni TCB-u.
 
Poslednja izmena:
I meni je zaračunalo 5% za GearBest. Mislim da sam negdje pročitao da je to neka akcija u Maju da daju više...
Samo za AliExpress vrijedi to da će se zabilježiti kad se potvrdi prijem pošiljke.
Nije za svaki sajt isti period prelaska novca iz statusa pending u payable, za GearBest je to 7 sedmica, GeekBuying 5 Banggodu 8 itd.

@bakara OK je to. Ako si sakupio preko 5, moći ćeš isplatiti sad 15-og ;)

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije za svaki sajt isti period prelaska novca iz statusa pending u payable, za GearBest je to 7 sedmica, GeekBuying 5 Banggodu 8 itd.
Za isplatu CB sa TCB sa BangGood čekaću 8 sedmica?! :S: Od trena plaćanja? Nadam se da će da pošalju email, jer ću zaboraviti. :smoke:
 
Da, tad će postati "payable" I možeš zatražiti isplatu koja ti sjedne za 1 do 3 dana na PP.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
@MisaLion kako funkcionisu oni Promo kodovi na ePN-u?
Gde se i kako dobija taj kod?

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Promo kodovi ili vauceri?
Za promo kodove jos ne znam.
 
Evo i meni mod obrisao refferal, mada bar u ovoj temi su refferal linkovi korisni jer donose novac, pa onima koji zele da se registruju preporucujem da to urade preko nekoga kako bi dobili jos neki dolar pride.

I meni je zaračunalo 5% za GearBest. Mislim da sam negdje pročitao da je to neka akcija u Maju da daju više...
Samo za AliExpress vrijedi to da će se zabilježiti kad se potvrdi prijem pošiljke.
Nije za svaki sajt isti period prelaska novca iz statusa pending u payable, za GearBest je to 7 sedmica, GeekBuying 5 Banggodu 8 itd.

@bakara OK je to. Ako si sakupio preko 5, moći ćeš isplatiti sad 15-og ;)
Evo, ebates mi je evidentirao kupovinu sa alija od juce, izgleda cim je prodavac obelezio da je shipped, i za svaki proizvod iz korpe (od istog prodavca) je obracunao posebno CB, a koristio sam i kupon od 5$
Capture.JPG

A kako ide isplata i kako s eto radi nemam pojma, to jos nisam proucio :)
Jel mogu nesto drugo tim parama da platim?

I sta im je taj "Big Fat Check"?
 
Poslednja izmena:
Promo kodovi ili vauceri?
Za promo kodove jos ne znam.
Pa ima u ePN android app stavka "Promo code" pa ne znam sta mu je to? :)

A sto se tice vaucera AE (tj.ono das 100 novcica za 1$ manju cenu za vrednost robe od min 10$ i sl.),to znam sta je,ako si na te vaucere mislio? :)

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno