Šta je novo?

Carinska zaplena ASIC uređaja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za te BFLove imas PP invoice i izvod iz banke i mogu da te povuku za k***...

To da ali i ovaj kineski Asic nije kompeltan, u takvom stanju on nema zvanicnu cenu, i nemoze neki mutant da mudruje, ali posto ih ima poremecenih na gomile desavaju se ovakve stvari, zlobnih ljudi na svakom koraku, ja znam resenje za njih vec sam spomenuo bandere ;)
 
Opet, ponavljam, sustina problema je ta sto carinik po postojecim propisima arbitrarno odredjuje vrednost robe!

Znaci, on moze, po sopstvenom nahodjenju, bez nekih unapred definisanih kriterijuma da odredi vrednost neke robe.

To je u normalnim zemljama jedan veliki no-no, jer se tako stvara jedan krug privilegovanih i povlascenih ljudi, i jedan sistem i mehanizam za malverzacije i korupciju .

Setite se samo 90ih i svercanja nafte i cele te bande i mafije drzavne, koja je na svercu napravila carstva.

Danas se nose kolaci i baksis (turcizam). Zasto? Zato sto i dalje predstavljaju neku vrstu autoriteta. Drugim recima, njegova sloboda ugrozava moju.

I zato cu im odneti qrac, a ne kolace.
 
Poslednja izmena:
genijalcin@23 slazem se ja sa tobom apsolutno, ali tako je kako je, i sto kazu u "Ko to tamo peva" - propisi su propisi :) http://www.youtube.com/watch?v=_yqhOoLhOM4. Ako te nesto tesi, isti princip funkcionise u vecem delu Evrope po potrebi, ako izuzmemo Nemacku recimo, u svim drugim zemljama, pare vrte gde burgija nece
 
Poslednja izmena:
@genijalcin@23

Ja sam cuo da su vecina carinika instalirala LTC i BTC novcanike..... :p
 
Moze da bude arbitar posto mu je i to posao ali, koliko sam upucen, tek kad postoje neka neslaganja, nelogicnosti ili nedostatak nekih informacija(deklaracije). Da je popisano uredno i kako treba, do ovoga ne bi doslo. Tako da svako ko hoce da svercuje na dalje nek se vodi ovom pricom da to i nije tako lako, pogotovo u ovoj alavoj zemlji.
 
Poslednja izmena:
Pokušaju je da prevari državu, dobio šta zaslužuje, tako i treba. Nije bitno da li je platio u BTC, pezosima ili iračkim dinarima. Ako mu ocarine više, nek dokazuje koliko je zaista platila. Ima načina, pokaže račun, pokaže vrednost BTC na taj dan i plati koliko treba. A da je u startu stavio vrednost koju je platio, ili barem 200$ ništa od ovoga mu se ne bi desilo. Svesno je pokušao da izvrši prevaru, a kada se tako nešto pokušava, treba biti spreman da prevera ni ne prođe.

A carina radi to svuda u svetu i naravno da treba tako da radi. Ja sam slao određene stvari odavde, bez navedene cene, bez računa, kao gift u Nemačku i Belgiju i njihova carina je takođe procenjivala koliko vredi i lupala carinu. A kad ulaziš u US mogu da ti prekontrolišu laptop, telefon, mobilni, i kasnije da traže da dokažeš da si platio pesme i softvare sa njih. Nije carina srpski izum, svuda u svetu se pazi šta ulazi u zemlju i deluje po zakonima.
 
Poslednja izmena:
Sad ce Zeljko da te rascereci za to pisanije :whip:
 
@rAMA
Malo gubis iz vida realnost, nemacka ili bilo cija carina bi trazila racun jer nemoze da odrpi otprilike a i da odrpe sa racunom bi sve resio (predracun koji dobijes od kineza pa makar on glasio na 50$)...(ne bi ti zaplenili jer nije tvoja krivica sta kinez pise na paketu i zasto je kineska posta to tako poslala) sigurno te ne bi tretirali kao lopova i prevaranta
Takodje ne bi stavljali kao udarnu vest da su zaplenili Asic kao da su nasli 20kg heroina, to se tako radi samo u Srbistanu!
 
Poslednja izmena:
Poslednji put kada mi je posta dolazila u austriju, hteo sam da ustinem malo i napisao vrednost Cold Steel Espade (noz) 150 dolara (prava je bila 300 dolara, sa ebaya). Naplatili su mi sledece zbog laznih podataka: carinu, porez i kaznu od 50 eura za lazne podatke. Naravno carinu i porez su mi pisali na vrednost u austriji od 350 eura. Na kraju sam na noz koji sam platio 300 dolara, dao 190 eura za troskove. Imam i napismeno
 
Poslednji put kada mi je posta dolazila u austriju, hteo sam da ustinem malo i napisao vrednost Cold Steel Espade (noz) 150 dolara (prava je bila 300 dolara, sa ebaya). Naplatili su mi sledece zbog laznih podataka: carinu, porez i kaznu od 50 eura za lazne podatke. Naravno carinu i porez su mi pisali na vrednost u austriji od 350 eura. Na kraju sam na noz koji sam platio 300 dolara, dao 190 eura za troskove. Imam i napismeno

O tome pričam, tako funkcioniše svaka normalna država koja stoji i drži do sebe, samo ovde se slave prevaranti i zato smo tu gde jesmo...
 
@zeljko
Alo covece, jel moguce da si toliko naporan? Carina u ovoj zemlji je malo ispod vojske sa ovlascenjima, ta carina se uopste ne razlikuje od one na granici, dakle prosto i jednostavno da ti objasnim MOZE IM SE. Doticni je mogao i robiju da zaglavi zbog pokusaja sverca tako da je zaplena mozda cak i najblaza kazna. To sto si ti kalimero i sto ti se ne svidja zemlja u kojoj zivis je sasvim druga tema i nemoj svojim zatupljenim, nepismenim i da ne pricam kakvim jos postovima da trolujes ovu temu posto nista pametno i koliko-toliko citljivo jos uvek nisi napisao.
 
Poslednja izmena:
Poslednji put kada mi je posta dolazila u austriju, hteo sam da ustinem malo i napisao vrednost Cold Steel Espade (noz) 150 dolara (prava je bila 300 dolara, sa ebaya). Naplatili su mi sledece zbog laznih podataka: carinu, porez i kaznu od 50 eura za lazne podatke. Naravno carinu i porez su mi pisali na vrednost u austriji od 350 eura. Na kraju sam na noz koji sam platio 300 dolara, dao 190 eura za troskove. Imam i napismeno

Pa obed brkas cinjenice, TI SI pokusao da obmanes a ne kinez ko sto se ovde radi..., normalno je da ako te carina pita za izvod iz banke a ti falsifikujes a oni to otkriju da snosis posledice
 
Alo covece, jel moguce da si toliko naporan? Carina u ovoj zemlji je malo ispod vojske sa ovlascenjima, ta carina se uopste ne razlikuje od one na granici, dakle prosto i jednostavno da ti objasnim MOZE IM SE. Doticni je mogao i robiju da zaglavi zbog pokusaja sverca tako da je zaplena mozda cak i najblaza kazna. To sto si ti kalimero i sto ti se ne svidja zemlja u kojoj zivis je sasvim druga tema i nemoj svojim zatupljenim, nepismenim i da ne pricam kakvim jos postovima da trolujes ovu temu posto nista pametno i koliko-toliko citljivo jos uvek nisi napisao.

Pa sta sad da se klanjam SMRADOVIMA iz carine, vojske, meni je to ista djubretarska bagra koja je samo zlo donela ovom napaceno narodu....
 
Pa obed brkas cinjenice, TI SI pokusao da obmanes a ne kinez ko sto se ovde radi..., normalno je da ako te carina pita za izvod iz banke a ti falsifikujes a oni to otkriju da snosis posledice

Carina me nije ni rec pitala, ja sam zamolio prodavca da napise tu vrednost na paket. Nazvali su i rekli: "Dodjite da preuzmete paket, i ponesite novce" - nije bilo ni trunke rasprave, samo sam dobio na papiru obrazlozenje zasto.
 
Pokušaju je da prevari državu, dobio šta zaslužuje, tako i treba. Nije bitno da li je platio u BTC, pezosima ili iračkim dinarima. Ako mu ocarine više, nek dokazuje koliko je zaista platila.

A da tebe neko malo zatvori u zatvor pa ti dokazuj da nisi ništa uradio? Kako bi to bilo?
Ja mislim da je ovde poenta kako neko može da proceni nešto što nema cenu? Našli su cene svih delova ponaosob pa sabrali i onda izračunali da to prevazilazi 39€?
Da li stvarno veruješ u to?
 
Ovaj narod je tu gde je zahvaljujuci samom sebi sto opet nije tema ove teme. Nije svet crno-beo i da postoje samo dva prilaza: klanjanje carini i pljuvanje carine. To je zakon tj pravila drzave u kojoj zivis. Da se svi drze i rade kako treba ti ne bi zavrsio osnovnu skolu jer i dalje ne znas da pises negacije, o ostalim gramatickim pravilima i da ne pricam ali eto te na forumu i to sa verovatno zavrsenom srednjom. Sta ti to govori?
 
Pa sta sad da se klanjam SMRADOVIMA iz carine, vojske, meni je to ista djubretarska bagra koja je samo zlo donela ovom napaceno narodu....

Ne moras da im se klanjas, mozes da igras ili po njihovim pravilima, ili da ne igras - meni je jasno da carina i logika ovde nemaju veze s vezom, ali zivis tu gde zivis, nije problem Srbija, problem je i Evropa. Stari kontinent je daleko manje funkcionalan od SAD
 
Carina me nije ni rec pitala, ja sam zamolio prodavca da napise tu vrednost na paket. Nazvali su i rekli: "Dodjite da preuzmete paket, i ponesite novce" - nije bilo ni trunke rasprave, samo sam dobio na papiru obrazlozenje zasto.

Opet ne razumem sta ti imas veze sa cenom koju ti prodavac napise, nema sanse da tebe kazne za ista, eto na primer proveri da svaki kinez kad robu salje u USA pise realnu cenu i ne pristaje da umanjuje, zasto?
 
A da tebe neko malo zatvori u zatvor pa ti dokazuj da nisi ništa uradio? Kako bi to bilo?
Ja mislim da je ovde poenta kako neko može da proceni nešto što nema cenu? Našli su cene svih delova ponaosob pa sabrali i onda izračunali da to prevazilazi 39€?
Da li stvarno veruješ u to?

Sve ima cenu i posao carine je da je utvrdi, nekad roknu vise, nekad manje. Ako ti ne odgovara nasa carina, idi alternativnom. Decko je nepromisljeno usao u tu pricu i nije uspela malverzacija, namerna ili slucajna nije ni bitno.
 
A da tebe neko malo zatvori u zatvor pa ti dokazuj da nisi ništa uradio? Kako bi to bilo?
Ja mislim da je ovde poenta kako neko može da proceni nešto što nema cenu? Našli su cene svih delova ponaosob pa sabrali i onda izračunali da to prevazilazi 39€?
Da li stvarno veruješ u to?

Skoro smo imali neku veliku debatu bas o ovome - problem je sto si ovde za ozbiljne stvari kriv, pa dokazuj da si nevin. Dok si drugde nevin, dok oni ne dokazu da si kriv :)
 
Opet ne razumem sta ti imas veze sa cenom koju ti prodavac napise, nema sanse da tebe kazne za ista, eto na primer proveri da svaki kinez kad robu salje u USA pise realnu cenu i ne pristaje da umanjuje, zasto?

Za to za sta ima, a za sta nema sanse, treba dosta vremena da provedes po carinama :). I naucis jednu stvar, a to je da sta god da carinik bilo koje zemlje kaze, on je u pravu, a na tvom ponasanju je koliko ces to da ublazis ili ne. Rado cu te povesti na granicu jednom samnom za neku glupost za koju se tacno zna koliko je carina, da te pustim da ti njima objasnis sta je njihov posao i koliko treba da naplate. A posle se prihvatam da te vodim na rucak i pice da se smiris malo :D posto to nece da bude dobro po tvoje zdravlje.

14 godina sam po raznim granicama, stalno se vrti ista prica ... Ako pogledas moje threadove iz 2002. i 2003. jos tada sam pisao o ovim problemima sa carinom, 10 godina kasnije, sve je isto.
 
Poslednja izmena:
Za to za sta ima, a za sta nema sanse, treba dosta vremena da provedes po carinama :). I naucis jednu stvar, a to je da sta god da carinik bilo koje zemlje kaze, on je u pravu, a na tvom ponasanju je koliko ces to da ublazis ili ne. Rado cu te povesti na granicu jednom samnom za neku glupost za koju se tacno zna koliko je carina, da te pustim da ti njima objasnis sta je njihov posao i koliko treba da naplate. A posle se prihvatam da te vodim na rucak i pice da se smiris malo :D posto to nece da bude dobro po tvoje zdravlje.

+100000

Sto pre skapira to, bice mu lakse.
 
Znam ja sta je carina ziveo sam 25 godina pored jedne, samo da objasnim u dve reci, da ih sutra neko sve masakrira ja bi slavio ;)
 
Znam ja sta je carina ziveo sam 25 godina pored jedne, samo da objasnim u dve reci, da ih sutra neko sve masakrira ja bi slavio ;)

Da si bar uvijao posao na njoj, e to bi bilo nesto. Oni ako nestanu, dodju novi, bitno je imati svog coveka :D

Bio je nekada vic kada dva carinika razgovaraju sta da trecem poklone za svadbu, pa kad dodju do teme da mu daju smenu, kazu "A da mu ne bude previse" :D
 
Poslednja izmena:
Nemoj se smejati, to nije vic. Ziva istina. Jedino sto su carinici Bugarski a ne nasi.
 
Ja sam se jos kao klinac iscudjavao zasto stalno cale daje neke cokolade i pica za carinike kad god smo na granici. Cak i kad bi negde isao autobusom preko uvek su sofer i kondukter davali nesto carini, uglavnom nekoliko ljudi iz autobusa daju po cokoladu ili neku kafu i onda nas nikad ne zadrzavaju na carini.
 
Poslednja izmena:
Nisam u toku, ovo nekom "Našem" sa foruma zaplenili, ili .... ? I zašto zaplenili, zašto nije naplaćena carina na "realnu" cenu?

Ja jos kao klinac sam se iscudjavao zasto stalno cale daje neke cokolade i pica sa carinu kad god smo na granici. Cak i kad bi negde isao autobusom preko uvek su sofer i kondukter davali nesto carini, uglavnom nekoliko ljudi iz autobusa daju po cokoladu ili neku kafu i onda nas nikad ne zadrzavaju na carini.

To je maltene normalno, uvek će svako u autobusu/kombiju da da pre 5 ili 10 evra, i samo da prodju, nego da ih drndaju na carini po 2 sata, da svi izlaze, da otvaraju torbe .... a nema nevinih, SVAKO ima bar PONEŠTO .... i srećan si kad hoće da prihvate od 50 ljudi po 5-10 evra ... dobro tebi, dobro njima ....
 
Poslednja izmena:
Mislim da je dobro samo njima, koliko smo mi skrenuli ovaka verovanja i praksa govori dosta.......
 
Za drzavu sigurno nije dobro, a za nas, kako se ko snadje, devedesete nikad nisu prestale
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno