Šta je novo?

Carina na robu u vrednosti od preko 20 €?


Lud sam da gubim vreme da skeniram, prosetaj do Kamenicke 6 pa potrazi.

Nalupao si se u svakom postu u ovoj temi koji si napisao, pogotovo sa onim "glupi imbecili". Jednostavno o stvarima o kojima nemas pojma ili cuti, ili se obrazuj.
 
Bravo...salio sam se.

To sto je svuda tako samo znaci da su svi glupi imbecili
 
E jesu kreteni ovi nasi carinici,narucio sam drugu iPod Shuffle za rodjendan i danas je stigao i kreteni su otvorili onu fabricku kutiju tj oblozenu sa plastikom i razvalili sve,one papirice izguzvali i pritom naplatili nekih 65 dinara obaveza :S
 
E jesu kreteni ovi nasi carinici,narucio sam drugu iPod Shuffle za rodjendan i danas je stigao i kreteni su otvorili onu fabricku kutiju tj oblozenu sa plastikom i razvalili sve,one papirice izguzvali i pritom naplatili nekih 65 dinara obaveza :S

Mozda su trazili gudru :)
 
ma da sam u bg videli bi ...

dosla mi je carina za neke naocare,komsija narucio pa ...

E sad ono sto me buni jeste stoji carina + pdv + taksa i sve je to ok i ukupno je 1374.50 din al nije mi jasno postar je trazio 1656,40 (Nije hteo sigurno za sebe znam ga godinama) e sad zasta je ta razlika od 281,9din?Dal zna neko
 
Malopre me zove lik iz Fedexa da mi je stigao paket iz Amerike,da je trenutno na carini i da sad mora kod speditera itd.Pa me interesuje dal je neko radio sa Fedexom pa da mi malo objasni postupak?

HVala unapred

EDIT:Rece mi lik kao ne moze na kucnu adresu da donese ?
 
Poslednja izmena:
E ovako jedno egzaktno pitanje, vracam se u nedelju iz USA, sa laptopom (597 $) i fotoaparatom (127 $).Ako idem na varijantu da to prijavim na carini i izvadim racune koliko sam to platio, da li da ocekujem troskove 10% carine + 8% PDV-a na to, ili mi nesto izlazi iz vidokruga?Znaci konkretno me interesuje koliko para trebam da dam,a ne price mog druga su odrali i tako to,znaci imam racune koliko sam platio i to cu pokazati?

Zahvalan unapred:D
 
iskustvo:
Laptop kupljen na e-bay, lik iz carine te odvede u sobu gde imaju josh crno-beli crt, ali imaju internet i nadjesh tachno gde si kupio...on vidi "aukciju" i prema tome ti naplati carinu.

Napomena: na dig kamere ti sigurno pdv nije 8%.
 
Moj slucaj: lekovi vredni 60 AU$ + 40 AU$ dolara avion, su stigli posle 2 nedelje (ranije stizali za 4dana), morao sam da platim na ukupnu cenu (roba + transport) spediteru i posti skoro 4000 dinara taksi i lezarine ! Sve sa pricom o 20 € limita...
100 au$ je manje od 60€...
 
Jedno pitanjce. Kad se unosi u zemlju raspakovana roba kao sto je digitalni fotoaparat jel ide carina na to?
Kad se unosi roba za naucne svrhe kao sto su razvojni sistemi za elektroniku i sl. jel ide carina i na to?
 
1) zavisi od carinika, otpakuj ti LCD TV pa ga pronesi :)
 
Pa ako imam u dzepu digitalac i mobilni jer moram da mu objasnjavam odakle mi mobilni i digitalac. Necu da imam u dzepu plazma televizor
 
Pa ako imam u dzepu digitalac i mobilni jer moram da mu objasnjavam odakle mi mobilni i digitalac. Necu da imam u dzepu plazma televizor

zavisi od carinika i snalazhljivosti osobe koja prenosi:)
drugu su za 1laptop i iphone pravili problem, a drugi drugar je 5 iPhonea proneo + laptop + ruter + dvd player :)
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko neku furmu koja vrsi carinjenje povoljno?
Kupio sam neke komponente i poslate su mi iz hong konga (prc) brzom postom. Komponente su placene nesto ispod 100e i postarina je placena oko 90us$. Zacudio sam se da je stiglo za 3 dana kad su me zvali sa carine. Prvo su mi rekli da su otvarali paket i da je unutra roba koja mora da se carini, i da je poslato na adresu fizickog lica. Zatim su mi rekli da fizicka lica nemaju prava uvoza i da moze posiljka da se vrati ili da se odreknem u korist drzave, eventualno moze da se carini ako popunim neku izjavu da se roba nece preprodavati itd. Rekli su mi da mogu da nadjem nekog drugog speditera da mi ocarini ali i da mogu oni. Cene su: carninjenje 4000 i nesto, zatim magacin 2000 i nesto, jos jedan trosak ~3000 valjda neka spedicija, sve u svemu oko 8000, e sad to je bez carine, znaci na ovo dodam iznos carine i iznos carinske takse, i na to sve dodam pdv na (carinjenje+magacin+spedicija+iznos_carine+taksa+ vrednost proizvoda+postarina) i kada sam ja sve to sracunao (umal se ne onesvestih :)) otprilike dobio sam da cu morati da platim carinjenje oko ~20k za robu koja vredi 6-7k.
Eh da, zaboravih da kazem da ne mogu da mi ocarine jos jer kao nemaju racun tj valjda nije odstampan na posiljci, a ako hocu da otvore paket da bi videli da li je racun unutra (a jeste, kako su mi prodavci rekli) moram da platim jos 2500 za otvaranje paketa (koji su 100% vec otvarali) i naravno i na to pdv :D.
Sad se ja pitam kako neko samo plati carinu i taxu a neko mora sve ove dazbine tipa spedicija itd? U pitanju je neki EMS speedpost poslato iz kine.
Ima li neko ideju sta mi se najvise isplati da uradim?
 
Vrati paket.
Nazhalost to je normalno za "brze poshte".
 
Verovatno ce mi traziti da platim da se vrati paket :).
Znaci da trazim od sad sporu obicnu postu ako je moguce.
 
Imaš sreće da nisu tražili i da izvršiš homologaciju...
 
E pa izgleda da ce i to da mi traze, ne gine mi vinca :D. Kada sam pristao na sve njihove tarife trazili su mi da im pisem neke izjave i fotokopiju lk itd, da bi mi na kraju rekli kako ja nemam pravo to da uvezem kao fizicko lice jer je u pitanju profesionalna roba. A obican krsh kineski, svaka komponenta za komp je 100x profesionalnija. Izgleda da mi nece omoguciti ni da vratim posoljku vec da ce je zapleniti najprostije receno.
 
Da li neko ima predstavu kolko bi moglo da kosta da se poruchi Xbox 360 sporom poshtom (posto vidim da brzom prave frku) iz Nemachke (prevoz bilo kakav + carina + pdv)??? Koshta oko 250 jura. http://www.yakoon.de/deeplink.jsp?PRODID=2538810&EXT=Idealo
Znachi necu ovim nashim derikozama da dam ni dinara (500+ evra kod nas znachi stavljaju silne pare u dzep).
 
O brzoj posti DHL, UPS, FedEx je bilo reci nebrojeno puta.

Koristite USPS, Royal Mail, Deutsche Post, ali NEMOJTE koristiti gore navedene prevoznike.
 
Inace ni taj DHL recimo nije toliko brz... stigne to u zemlju... ali dok se ratosiljas papirologije pre ces preuzeti paket od UPS ili USPS poslat Air Mailom....
 
Najvazniji argument su troskovi spedicije od 50€. DHL, UPS, FedEx, su out of question zbog toga
 
Jel se placa carina iz Srbije za Crnu Goru?
Nisam isao skoro za CG, pa ne znam kako trenutno stvari stoje, ali zadnji put kad sam bio (skoro godinu dana pre zvanicnog razlaza) na ulasku u CG, ali sto je jos cudnije i na izlasku iz iste su me iskljucivo u CG pitali da li imam nesto da prijavim za carinu :D
S obzirom da je sad to i ozvaniceno, ne vidim razlog zasto se ne bi placalo ;)
 
A posto nisam upucen u te stwari sa carinom(jer sam relativno mlad) dal se placa carina na licni komp koji sam za sebe uzeo???
 
A posto nisam upucen u te stwari sa carinom(jer sam relativno mlad) dal se placa carina na licni komp koji sam za sebe uzeo???
Ako se placa na licni auto koji za sebe uzmes, onda se placa i za kompjuter :D
Generalno, carina se placa na SVE sto se uveze, osim ako nesto konkretno ili pod odredjenim okolnostima nije delimicno ili potpuno oslobodjeno iste :trust: Posebna prica je da li nesto sme da se uveze, da li je potrebna posebna dozvola za uvoz i ko to sme i pod kojim uslovima da uveze, a bez obzira koja je roba u pitanju i ko je unosi, onog trenutka kada udje u zemlju podleze carini.
Ono sto tebe zanima je da li ces obavezno morati da platis carinu na odredjenu robu ili postoje vece ili manje sanse da ti progledaju kroz prste i "oproste" ;)

Burazer koji zivi u CG je kad je poceo da studira u BG doneo neku polovnu kantu za koju su hteli da mu naplate carinu i posle dosta ubedjivanja se zavrsilo na "ajde brishi da te ne vidim", tako da sve zavisi od slucaja do slucaja :smash:
 
Ako kazes da nemas nista da prijavis a pronadju ti PC, onda si napravio carinski prekrsaj i mogu da ti naplate carinu+pdv+kaznu ili da ti oduzmu robu i podnesu prekrsajnu prijavu.
 
Ako kazes da nemas nista da prijavis a pronadju ti PC, onda si napravio carinski prekrsaj i mogu da ti naplate carinu+pdv+kaznu ili da ti oduzmu robu i podnesu prekrsajnu prijavu.
Znam zezam se,ali kad god idem iz Srbije u Cg(doduse preko Bosne) carinici nam ne proveravaju prtljag...
 
Vrh Dno