Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
NS carina is terror organization, you can only send it back and call them to recalculate again which also cost maybe 1000din, and that will make idiots that work there even more angry
 
Porucio sam sitnicu od 10 evra iz Nemacke.
Poslato je "Deutsche Post Warenpost international". Izbacije mi DHL na googlu, a o njemu sam cuo sve najore. Logo nemacke poste je na paketu. Jel to prolazi direktno kroz nasu carinu ili ide nekim drugim putem? Pocinje sa LE.
 
Kako ide carinjenje kod DHL, nadam se da ne zahtevaju da štampam, svojeručno potpisujem i šaljem tako? Ili je dovoljno sva tražena dokumenta poslati na mail?
Kad se sve obavi što se dokumentacije tiče, može li se sve platiti prilikom preuzimanja (pretpostavljam da ne)?
Pitam za svaki slučaj, vidim ima dosta nezadovoljnih sa njihovim uslugom..



2022-08-10 16_24_22-Window.png
 
Porucio sam sitnicu od 10 evra iz Nemacke.
Poslato je "Deutsche Post Warenpost international". Izbacije mi DHL na googlu, a o njemu sam cuo sve najore. Logo nemacke poste je na paketu. Jel to prolazi direktno kroz nasu carinu ili ide nekim drugim putem? Pocinje sa LE.
DHL je isto i naziv nemacke standarne poste koje nema veze sa "DHL onim drugim" i da ide prekonase poste ako i druge posiljke a ne preko DHL zastupnika jer se radi o obicnoj nemackoj posti
 
Kako ide carinjenje kod DHL, nadam se da ne zahtevaju da štampam, svojeručno potpisujem i šaljem tako? Ili je dovoljno sva tražena dokumenta poslati na mail?
Kad se sve obavi što se dokumentacije tiče, može li se sve platiti prilikom preuzimanja (pretpostavljam da ne)?
Pitam za svaki slučaj, vidim ima dosta nezadovoljnih sa njihovim uslugom..
Odštampaš, potpišeš pa skeniraš i onda im pošalješ na mail. Kada dobiješ rešenje tamo imaš i brojeve računa na koji treba da uplatiš navedene iznose (jedan je račun carine a drugi njihov za uslugu špedicije). Idući dan se uplata evidentira i pošiljka ide na isporuku. Čudo da ne traže da im se dostavi skenirana uplatica :LOL:. Da se ovo dešava 2002. pa ajde ali u 2022-oj je potpuno user-unfrendly (n)
 
DHL nije express, Nemacka - Srbija. Koliko treba da stigne? Ne bi trebalo da stoji na carini, sitnica.
 
Verovatno neće biti manje od dve nedelje. Meni je poslednja L pošiljka iz Nemačke putovala od 27.6 do 14.7.
 
Novi Sad overzeolus customs went berserk on me again... Third time in a row they picked up value for taxing out of thin air, far away from the reality. :(

hollow plastic + wire strip, they evaluated it as 40$ |(twice of its real price including delivery cost)... and charged the tax accordingly.

i mi smo imali u bgd carinicu slicnog stava. prvo nepostuje carinske deklaracije, drugo i ako ne postuje ne ume da odredi realnu cenu. napisi carini u ns zapazanja i napisi sta si ovde napisao. naravno, samo ako je istina to sto si napisao ovde.
kao da je malo sto posiljke kasne nego jos naplacuju carinu na izmisljene vrednosti. kazem, ako je sve to sto si ovde napisao. da ne bude da si narucio to od $10 ali x4 pa se zalis.

ja sam im pisao svojevremeno.
 
write to customs in our observations and write what you wrote here. of course, only if what you wrote here is true.
The customs declaration scan is authentic, you can check its number, date, customs officer name.
Aliexpress link is valid, you can check the item price yourself. Actually, ordering this to other country would be even less - around 10-15 euros including delivery. The NS customs evaluated a cheap plastic rail as a luxury LED lamp or something like that. It has no LEDs, its just an extendable power cord in a form of plastic frame.

Its not the first time they evaluated parcels much much higher that their real value. They don't bother checking real prices in China and effectively, taxation becomes around 50% due to increased values.
20..30% taxation is heavy enough on its own, but they don't even play by their own rules.
 
i gave you idea what to do. what i would do. so, there's no need to explain to me or us here. i took post to wrote that for other people reading. if they want to complain then their position must be solid and true. people usually complain for no reason because they are spoiled to the bone. so if its not what they wanted and expected they are lying themselves and others too.
 
if they want to complain then their position must be solid and true. people usually complain for no reason because they are spoiled to the bone.
I beg to differ. I told you about the facts of being taxed by 50% instead of 20%.

I do believe we should share our experience and feedback of taxes and delivery fees we paid for.
And as I understand in order to make a complaint in an official way, I have to pay around 1000 dinars just for my case to be reviewed - that makes no sense. If you have a better idea how to contact the customs please let me know.
 
Poslednja izmena:
@vvhitevvizard

officials are not anywhere to work by their own rules but by rules dictated by law issued by government and customs. they very well know how to accurately find price of any product if they want to.
 
NS carina is terror organization, you can only send it back and call them to recalculate again which also cost maybe 1000din, and that will make idiots that work there even more angry
800 din tacnije: 490 taksa, 60 uplata takse u posti i oko 250 slanje postom na ponovno carenje. Iznenadio sam se prijatno kako su mi brzo usvojili zalbu.
 
Poslat mi je manji paket od 0.5kg iz nemacke DHL-om. Vrednost 10e. Jel ce to ici direkt preko nase carine ili "moram" da platim speditora, ustupim licne podatke i nerviram se sto isti ne odgovaraju na mejl uz obavezno cekanje na carini od 2 nedelje?
 
Zavisi kojim DHL-om ti je poslat paket.
I obična pošta u nemačkoj je DHL i expres pošta, ono što stigne za 2 dana iz Kine recimo, je isto DHL samo su ovi drugi DHL Express.
Ako je običan DHL onda kod nas to preuzima pošta i donosi ti kurir post expresa (ili beše neka druga kurirska služba !!!) a DHL express ti isporučuje domaći kurir DHL-a u žutom kombiju ali pre toga ideš kroz proceduru koju si naveo.

Za manji paket vrednosti 30€ iz DE, ja sam običan (spori) DHL platio 20€ dok bi brzi DHL koštao 37€.
 
Ti je taj paket od 30 erva stojao na carini? jel' je istina da otvaraju svaki paket iz DE?
Mogu da se slikam ako mi ostete pinove..
 
Moj paket je bio spedifičan slučaj tako da ne može da se uzme kao obrazac za "normalne" pakete/pošiljke kao što je tvoja.
 
Možda je glupo pitanje, ali prečešljao sam temu putem pretraživača i čini mi se da nisam našao odgovor. Da li se plaća usluga posredovanja u carinskom postupku za DHL Express pakete sa Amazon.de za koje sam unapred platio Import Fees Deposit?

Do sada nisam primao pakete preko DHL Express. Primao sam preko UPSa sa Amazon.com i nakon što sam platio Import Fees Deposit, nisam morao ništa naknadno da plaćam.
 
Možda je glupo pitanje, ali prečešljao sam temu putem pretraživača i čini mi se da nisam našao odgovor. Da li se plaća usluga posredovanja u carinskom postupku za DHL Express pakete sa Amazon.de za koje sam unapred platio Import Fees Deposit?

Do sada nisam primao pakete preko DHL Express. Primao sam preko UPSa sa Amazon.com i nakon što sam platio Import Fees Deposit, nisam morao ništa naknadno da plaćam.
Kratko: NE. Malo duže: Ti si to već sve platio preko Amazona. Samo im pošalji papire kada budu tražili i to je to.
 
Koja je sansa da se limit od 50 evra podigne?

50 evra kada je limit postavljen nije ni priblizno ono sto je danas
 
Pozdrav
Mislim da je ovde mesto za ukazati na najnoviju ujurmu Carinske ispostave Pošta Beograd.Ako admini smatraju drugačije molim da premeste post.

Do pre recimo dve nedelje poneku pošiljku recimo jednu od pedeset pošiljki poštanski službenik otvarao je i davao na pregled cariniku.Ako sadržaj pošiljke nije za carinu zatvarala bi se i lepila žuta traka sa oznakom pošta carinjenja i nalepnica na kojoj piše oslobođeno od plaćanja carine i to se naplaćivalo 100,00 RSD.
Elem zadnjih 30-tak pošiljaka koje sam dobio nisu otvarane ali je preko svake nalepljeno parče žute trake i nalepnica i uredno naplaćeno 100,00 dinara!
Pet metara žute trake oko 3000,00 dinara je čist bezobrazluk.

 
Jeste, ali im se može, našli su elegantan način za dodatni prihod.
Biće ovoga sve više ubuduće.
 
Da, bolje je kad otvore i unutra nađu račun pa naplate carinu i PDV.... :LOL:
 
@homerruma
Preseli se u NS ovi tororisti ovde carine svaku pa ponead i 2x....... ne trose trake
 
www.carina.rs/putnici/pitanja-i-odgovori/postanske-posiljke.html

Propisi postoje ( i takvi su kakvi jesu )...
PROBLEM je sto nije uredjena nihova primena.

Posti Srbije se daju ovlascenja van njene nadleznosti...
U Posti vlada javasluk i za to niko ne snosi nikakve posledice.
Postanski sluzbenici odlucuju sta ce da proslede carini umesto da se
to radi na osnovu carinskih deklaracija.
PDV se naplacuje samo u pojedinacnim slucajevima , ali zato su izmislili
taksu od 100 dinara "za otvaranje posiljke"

I imamo situaciju kakvu imamo.....
 
Kako da veruju deklaracijama kada na 90% pošiljki iz Kine piše vrednost $5?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno