Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nema tu mnogo filozofije. Poslaće ti par dokumenata koja trebaš popuniti. To skeniraš popunjeno i zajedno sa očitanom LK (ako ti je čipovana) pošalješ u replyju na mail sa koga su ti poslali. Nakon nekoliko dana će ti poslati cenovnik gde će ti reći koliko će troškovi iznosti gde u repayu potvrđuješ ili odbijaš da platiš troškove. Ako potvrdiš poslaće ti uputstvo za plaćanje DHLu za špediciju i upravi carina za carinjenje (broj računa, poziv na broj, opis tj. svrha plaćanja i iznos). Kad im uplata legne šamlju ti njihovim kurirom pošiljku.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Hvala za informaciju. Kontaktirali me i pored krvne grupe i sve moguće dokumentacije hoće i 3200 din za usluge carinjenja. Lepo sam im rekao da vrate paket odakle je stigao.
 
Jel neko narucivao skoro mozda neke parfeme od preko, kako stoje stvari sa carinom? Planiram da narucim jedan ili dva na perfume.com, ali ako ce da mi carine i naplate pdv, onda se ne isplati.

Inace, kad se reklamira iznos na koji su vam ocarinili paket, podnosenje zalbe se placa 700 dinara, ako nekom bude trebalo..
 
Prvi put imam status 10250 ПОШТА ЦАРИЊЕЊА - 10200 ГПЦ БЕОГРАД Отпремљен, da li je neko imao ovaj 10250 i da li zna sta znaci?
 
Hvala za informaciju. Kontaktirali me i pored krvne grupe i sve moguće dokumentacije hoće i 3200 din za usluge carinjenja. Lepo sam im rekao da vrate paket odakle je stigao.

Ako si znao da ide preko DHL-a, zašto si naručivao?
 
Jel neko narucivao skoro mozda neke parfeme od preko, kako stoje stvari sa carinom? Planiram da narucim jedan ili dva na perfume.com, ali ako ce da mi carine i naplate pdv, onda se ne isplati.

Inace, kad se reklamira iznos na koji su vam ocarinili paket, podnosenje zalbe se placa 700 dinara, ako nekom bude trebalo..


Imaj u vidu da postoje posebna pravila ako se pošiljalac potpiše kao fizičko lice i ne napiše cenu, odnosno ne priloži fkaturu, o tome detaljnije ovde:

https://forum.benchmark.rs/showthre...-prvom-postu&p=5459483&viewfull=1#post5459483

Za ostalo važe opšta pravila.
 
Poslednja izmena:
Hvala za informaciju. Kontaktirali me i pored krvne grupe i sve moguće dokumentacije hoće i 3200 din za usluge carinjenja. Lepo sam im rekao da vrate paket odakle je stigao.

Neko je naveo da mozes da zahtevas ubrzani carinski postupak i da sve ocarine sa 1 ili 10% i 20% PDV. I valjda tada nema tih 3200... Mozda ti se isplatila ta opcija?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovako mi je od petka,zadržala carina 2 MI band 4 narukvice.
Koliko se obično čeka da završe carinjenje???
7151bb47fcd90d0883381e28d130d722.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Pozdrav, i ja cekam 2 Mi Band 4 narukvice i stoji mi identicna poruka. Jesi li uspeo da dobijes paket ili si morao da ih pozoves?

Hvala
 
Nemoraš da ih zoveš,ocarine kad dođe na red.Platio sam 1200 din (600 po narukvici).Čisto da znaš.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Pozdrav, i ja cekam 2 Mi Band 4 narukvice i stoji mi identicna poruka. Jesi li uspeo da dobijes paket ili si morao da ih pozoves?

Hvala
Idi na 17 track i tamo prati detalje. Na Aliju je promena detalja vezanih za tracking jako spora

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Hvala puno. A koliko si cekao da ti je isporuce? Ja putujem za dve nedelje pa zato pitam.
Otkako je stiglo u Srbiju,čeko sam 6 dana da ocarine i da mi stigne na kućnu adresu.
Kažu da je 5-10 dana neki period čekanja.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Do kog datuma su stigli na carini? Koliko otprilike treba da se čeka?

Meni je danas stigao paket koji je 7. stigao u drzavu. Naplatili mi vise nego sto treba iako sam im poslao mail sa racunom u prilogu da bi videli koliko sam stvarno platio. Sitna razlika, nije vredno zalbe samo ne znam cemu to.
 
Meni je danas stigao paket koji je 7. stigao u drzavu. Naplatili mi vise nego sto treba iako sam im poslao mail sa racunom u prilogu da bi videli koliko sam stvarno platio. Sitna razlika, nije vredno zalbe samo ne znam cemu to.


Tacno znaju sta rade, naplate da nit covek da se zali nit da se ne zali jer gotovo da nema racunicu kad plati takse i oslala sranja. Koja je to banda
 
imam jedan problem sa DHL-om

kupio sam sam kompjutersku stolicu pre 7 meseci platio skoro 500usd raspala se bukvalno a to vreme ...tilt mehanizam ...nasloni za ruke ....tockici...
stolica kupljena u iPon-u u madjarskoj preko jednog kolege koga dobro poznajem
kako nebi slao celu stolicu na reklamaciju otvorio sam ticket na corsair sajtu
kolega koji je kupio stolicu preko mi je poslao pdf racun... uslikao serijski brooj stolice poslao i video materijal
corsair je uvazio garanciju i poslao dhl-om sva tri dela koja sam reklamirao posebno

posiljka je stigla u srbiju 12.tog tj pre 4 dana trazili su mi ocitanu licnu kartu i izjavu tj saglasnost da odobravam otvaranje posiljke radi provere
poslao i prepiskui celokupnu sa corsairom kao i njihove mejlove gde odobravaju rma i salju mi link sa brojem posiljke
na paketu je navedeno da posiljalac snosi sve troskove
receno mi je da je prva posiljka poslata na oslobadjanje od carine jer se radi o rma

danas dobijam ovo na mail

"Poštovani,

Dozvolite da Vas obavestim kako je carina osporila Vašu molbu za oslobođenje pošiljke i insistira na carinjenju, svakako nećete imati dodatnih troškova jer sve ide na teret pošiljaoca.

U prilogu se nalazi dokumentacija za fizička lica koju je potrebno da popunite i dostavite kako bismo započeli postupak carinjenja:



1. Nalog za carinjenje fizička lica - popuniti i potpisati

2. Izjava opisna – popuniti i potpisati

Potpisane i popunjene dokumente nam možete poslati putema email-a kao kopije.



Procedura je sledeća:



- Kada dostavite traženu dokumentaciju dobijamo preliminarni obračun carinskih dažbina za koje smo dužni da Vas obavestimo pre nego da započnemo proceduru carinjenja

- Ukoliko se saglasite sa carinskim dažbinama počinjemo proces carinjenja

- Kada se pošiljka ocarini dobijate instrukcije za uplatu carinskih dažbina i usluge špedicije putem mail-a od odeljenja finansija

- Račun je potrebno da uplatite u banci, pošti ili elektronski

- Kada uplatite i Uprava Carine i DHL evidentiraju uplate u mogućnosti smo da organizujemo dostavu na navedenu adresu

Napomena: Ukoliko se vrednost na fakturi ( iz priloga) razlikuje od vrednosti koju ste platili potrebno je dostaviti izjavu da ste saglasni da se uveća osnovica za obračun dažbina u skladu sa orderom ( tj. vrednosti koja je zaista plaćena za robu)



Usluga carinjenje za fizička lica putem DHL špedicije i posredovanje u carinskom postupku iznosi 2.700,00 rsd + PDV ( 3.240,00 rsd).

Pored usluge špedicije imate i obavezu plaćanja carinskih dažbina koje nisu uključene u pomenutu uslugu carinjenja.



* Ukoliko na tovarnom listu postoji paritet isporuke DDP ili DTP ( Delivery duty paid ) svi troškovi carinskih dažbina i posredovanja kod nadležnih carinskih organa se fakturišu pošiljaocu pod uslovom da je DHL International doo ovlašćeni špediter od strane uvoznika.

* Prilikom carinjenja navedene pošiljke od strane špeditera, preuzima se potpuna odgovornost za pošiljku, troškovi otkupa tovarnog lista i troškovi skladišnine za vreme trajanja carinjenja.


* Kako kompanija DHL nije u mogućnosti da gore navedenu pošiljku zadrži u svom posedu neograničeno dugo, molimo Vas da nam dostavite dalje instrukcije kao i uvoznu dokumentaciju u roku od dvadeset (20) dana od dana prijema mail-a obaveštenja. Nakon predloženog roka pošiljka će u skladu sa standardnom procedurom za neocarinjene pošiljke biti vraćena pošiljaocu.



Za sve dodatne informacije stojim Vam na raspolaganju."
 
Poslednja izmena:
vrednost robe je 40usd
paritet isporuke DDP

"* Ukoliko na tovarnom listu postoji paritet isporuke DDP ili DTP ( Delivery duty paid ) svi troškovi carinskih dažbina i posredovanja kod nadležnih carinskih organa se fakturišu pošiljaocu pod uslovom da je DHL International doo ovlašćeni špediter od strane uvoznika."

Screenshot_70.jpg
Screenshot_71.jpg
Screenshot_72.jpg



poslali su mi dva dokumenta koja treba da potpisem
na nalogu sam imao da odaberem dve opcije poklon ili kupovina dodao sam sam pod v) reklamacija
nije mi jasno zbog cega ovlascujem i koga ovlascujem i zasto carine predmet koji je predmet reklamacije a i da nije vrednost je manja od 50usd

ali koliko sam dobro razumeo ja ovlascujem DHL International da me zastupa pred Carinskom inspekcijom DHL


Ubedjuju me preko telefona da ja necu snositi nikakve troskove a podmecu papire kako dajem saglasnost za dranje koze i carinjenje necega sto ne bi trebalo da se carini
 
Poslednja izmena:
To je tipski email iz DHL-a u kome je naglašeno, ako je paritet DDP da troškove snosi pošiljalac. Navedeno je i da je uslov za to da je DHL ovlašćeni špediter od strane uvoznika (tj. tebe) i za to moraš da daš ovlašćenje da te DHL zastupa u tom carinskom postupku.

Ne znam da li će ti neko nešto naplatiti, ali to ti je tumačenje tog maila - ne bi trebalo.

Zašto carine - e to mislim da ne može niko da ti odgovori. Sa svačim sam se susretao kada je carinski postupak u pitanju - ko zna od koga dolazi ideja da se to carini - carina, špediter itd... Više je faktora, ali ako to na kraju sve plati proizvođač onda te to i ne zanima puno?

Inače, ne bi ti to prošlo bez troškova da sam uđeš u nepredvidiv postupak carinjenja - lupili bi ti PDV verovatno, bez obzira na vrednost. Bolje ti je ovako sa DHL-om i da oni odrade to po DDP paritetu.
 
Poslednja izmena:
To je tipski email iz DHL-a u kome je naglašeno, ako je paritet DDP da troškove snosi pošiljalac. Navedeno je i da je uslov za to da je DHL ovlašćeni špediter od strane uvoznika (tj. tebe) i za to moraš da daš izjavu o carinjenju.

Ne znam da li će ti neko nešto naplatiti, ali to ti je tumačenje tog maila - ne bi trebalo.

dhl bi trebao da bude brz i efikasan zato je i skuplji
kolko mogu da vidim ovo je sve samo ne brzo ..
.tona dokumentacije potrebna gledaju bre da uzmu svuda da otmu ....
ako je otvoren paket i utvrdjeno da je to sto je navedeno i da je to nesto jeftinije od 50usd
plus dostavljeni dokazi da je rma u pitanju koji moj da se carini
i da se komplikuje toliko
 
Pa ne komplikuje DHL, već carina. DHL jeste brz da dostavi pošiljku do carine i od carine do tebe. Ne znam za te konstatacije "gledaju bre da uzmu svuda da otmu ....", ali takva ti je procedura i Carina, nažalost, nije baš fleksibilna. Ako će ti biti lakše meni stoje na carini isporuke za firmu već 10 dana zbog, po carini, pogrešno iskazanoig rabata, nejasne fakture itd... Isto tamo su dostavljeni SWIFT kao dokaz o plaćanju, prevod fakture i sl - ali i dalje stoji.

Uglavnom, najbitnije ti je da se uvaži DDP paritet i da ne platiš dodatno.
 
Pa lepo su napisali na početku mejla:

Dozvolite da Vas obavestim kako je carina osporila Vašu molbu za oslobođenje pošiljke i insistira na carinjenju, svakako nećete imati dodatnih troškova jer sve ide na teret pošiljaoca.
 
Neku garderobu naručujem godinama iz DE iz jednog te istog shop-a. Uvek bi procedura bila ista - pošto šalju DHL-om, doneli bi mi paket na kućnu adresu i rekli koliko trebam da platim carinu, PDV i špediciju.

Sad su mi poslali neko pismo "Obaveštenje o prispeću pošiljke" i informaciju da istu mogu da podignem u Ugrinovačkoj.

Realno, ne pada mi na pamet da idem sa Banjice u Ugrinovačku - prvo nisam vozač, drugo nemam kada, stalno radim.

Otkud sad ova promena? Zašto više ne vrše dostavu paketa na kućnu adresu?
 
Pa ne komplikuje DHL, već carina. DHL jeste brz da dostavi pošiljku do carine i od carine do tebe. Ne znam za te konstatacije "gledaju bre da uzmu svuda da otmu ....", ali takva ti je procedura i Carina, nažalost, nije baš fleksibilna. Ako će ti biti lakše meni stoje na carini isporuke za firmu već 10 dana zbog, po carini, pogrešno iskazanoig rabata, nejasne fakture itd... Isto tamo su dostavljeni SWIFT kao dokaz o plaćanju, prevod fakture i sl - ali i dalje stoji.

Uglavnom, najbitnije ti je da se uvaži DDP paritet i da ne platiš dodatno.
Ovo je jedina zemlja, mozda cak i ukljucujuci region, u Evropi, gde znam da DHL naplacuje spediterske usluge fizickim licima. Zna li neko drugi primer?
Nije to do zakona i drzave, nego hoce pare.


@Exodus, nikada meni nisu dostavili i rekli "toliko carina i PDV" ako stize DHlom! BUKVALNO NIJEDNOM. Uvek je moralo da se plati unapred carina/PDV i potpisu oni papiri, slicni ovome za stolicu gore.
Mozda ti je stizalo jeftinim DHLom, a ne DHL Express-om, sto je druga stvar, i to ide kao obicna posta, eventualno EMS.
 
Poslednja izmena:
Neku garderobu naručujem godinama iz DE iz jednog te istog shop-a. Uvek bi procedura bila ista - pošto šalju DHL-om, doneli bi mi paket na kućnu adresu i rekli koliko trebam da platim carinu, PDV i špediciju.

Sad su mi poslali neko pismo "Obaveštenje o prispeću pošiljke" i informaciju da istu mogu da podignem u Ugrinovačkoj.

Realno, ne pada mi na pamet da idem sa Banjice u Ugrinovačku - prvo nisam vozač, drugo nemam kada, stalno radim.

Otkud sad ova promena? Zašto više ne vrše dostavu paketa na kućnu adresu?
možda je pošiljka oštećena ili neki drugi problem koji mora da se reši kod njih ne može kurir, a možda i čike u plavom vole da te vide
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno