Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
krastavac kako se kome zalomi, meni su za deo za auto od 150e naplatili carinu i porez 600 dinara.
Za svecice od 50e sam platio 2500 dinara carinu :D
 
Ne branim bagru da ne mislis to - ali otvaranje posiljke je pola te cifre.carinu ti nisu naplatili ali jesu pdv..
Ja generalno dosta srece imam sa carinom :) da ne ureknem
 
E ja baš napadam bagru jer su uopšte otvorili paket koji ima 20g (šta su tačno očekivali da će naći?), a znamo šta sve u BG prolazi. Naravno da nisu naplatili carinu nego porez, nego ja to kažem carina onako po navici. Eto, to dranje u NS me nervira. Da je svuda isto apsolutno se ne bih bunio, nerviraju me dvostruki aršini - jedna pravila u NS, druga u BG.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
 
Ja se iskreno bunim sto otvaraju sve i ovasta, nebitno gde.
Velike pakete da ne otvore bi bilo bas bas bas "for real????", ali sto kazes 20g nesto, bilo koja pisma, osim da skeniraju eventualno, stvarno je ludost.

Sta, neko ce slati plutonijum, zlato ili kokice vredne 2000$ postom?:)
 
Koliko sam shvatio bg prolazi bolje jer imaju gomilu paketa pa cesce pustaju ..sad ono nijr bas posteno.kao i mnoge stvari u zivotu
 
Ako se proracuna koliko zivot kosta vise u BGu, a za prosecnog coveka ne nudi nista vise, vi bolje prolazite :) Jos ne morate za Exit da iznajmljujete stan :D
 
krastavac kako se kome zalomi, meni su za deo za auto od 150e naplatili carinu i porez 600 dinara.
Za svecice od 50e sam platio 2500 dinara carinu :D
Aaa, ništa se ne brini. Videli su propust na 150€ pa su to refundirali na ovih 50 :d :d :d

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Paket mi stigao za 4 dana u Srbiju, i sada će 14 da čami u NS....

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
NS carina kasni 14 dana. Inace psp 3000 mi je prosao bez carine i pdva. :D Postar trazio samo 100 dinara. Iz rusije, $45 obelezeno a placen $87.

A da, iako oslobodjen, cekao je na carini...

863ba6505ed71fad800845db15a989fe.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Gledao sam neki PSP baš, gde si kupio? eBay, polovan? Hvala. :)
 
Ebay aukcija, polovan. Model 3006 launch edition.

Inace ako naidjes na neki izgreban a potpuno ispravan i jeftin, kupuj. Imas full housing sa staklom ekrana za $20. Ja sam se toga kasno setio, ustedeo bih koji $ a ovaj sam svejedno potpuno rasklopio da bih ga ocistio.
 
Poslednja izmena:
Paket mi stigao za 4 dana u Srbiju, i sada će 14 da čami u NS....

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
Jel se toliko sada čeka, ja od petka imam paket u Bg carinarnici, a kako putujem u subotu, izgleda da u morati da se otvorim za produženo čuvanje.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Stigao mi je Nalog za carinjenje posiljke od DHL.

Nije mi jasno sta treba da se upise pod "Vrsta spoljnotrgovinskog posla" ?

I da li se "Vrednost robe" odnosi na cenu robe + trasport? ( 107e roba + 29e DHL ekspres )
 
Jel se toliko sada čeka, ja od petka imam paket u Bg carinarnici, a kako putujem u subotu, izgleda da u morati da se otvorim za produženo čuvanje.

Sent from my x600 using Tapatalk
Toliko se čeka u NS, za BG ne znam.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Stigao mi je Nalog za carinjenje posiljke od DHL.
Nije mi jasno sta treba da se upise pod "Vrsta spoljnotrgovinskog posla" ?
Pitaj ih, pomeni da si fizicko lice. Verovatno treba ostati prazno. Znam da meni, kao FL, nije trebalo.
 
2017-07-30 00:00 SERBIA, ON ITS WAY TOBEOGRAD SERBIA
2017-07-28 00:00 SERBIA, ON ITS WAY TOBEOGRAD SERBIA
2017-07-27 06:13 HEATHROW WORLDWIDE DC, ARRIVED (MDN) AT
2017-07-26 18:05 NOTTINGHAM MAIL CENTRE, ON ITS WAY TOHEATHROW WORLDWIDE DC
2017-07-26 16:30 NOTTINGHAM MAIL CENTRE, ITEM COLLECTED
2017-07-25 16:50 Nottingham Co-op NG2 6AP, SENT AT POST OFFICE

25.07.2017 16:50:00 GB- Prijem
31.07.2017 09:38:23 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
31.07.2017 11:24:31 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
31.07.2017 13:16:12 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema


Ako je suditi po nekim ranijim postovima sto sam citao, onda uskoro mogu da ocekujem paket. Sve u istom danu, osim ako ne oduze jos nesto.
 
To je to, sutra kod tebe, bez PDVa/carine bi trebalo biti.
 
Platio sam 60-ak $ sa sve transportom, vec sam odvojio 2500-3000 za svaki slucaj, a sad se i ja nadam da ce biti bez dazbina. Inace, polovna roba je u pitanju. Videcu sutra ili kad vec dodje, pa javljam.
 
3 paketa preko turske pošte, za 5 dana stigli, svi stoje u NS... Neverovatno.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
У НС не очекуј пакете без двије недеље на царини.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
^^ Ovo se vraća nazad, pošiljaocu.
 
Stiglo danas bez dazbina. Nisam hteo da molim prodavca da mi stavi nizu cenu, rekoh sta mi Bog da, a on jos ubacio u paket izvod sa Pejpala, da se vidi koliko je placeno.
Vidim da mi je danas jos jedan paket prosao bez carinjenja, izgleda, punjac za telefon u vrednosti od 7$.
 
I meni je polovna roba stigla bez dazbina, ali ja sam cekao isto kao i za ostalu koja se carinila. A sto se tice punjaca, mora da si na bg carini ;)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Moj poslednji paket čekao je pune 2 radne nedelje (10 dana). Registrovan 14. Jula a otpušten 27. Jula. Kod mene je bio 28mog...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja cekam paket vec mesec dana. Uvek stize za 10-12 dana sa Zavvi-ja, sada opet carina smara. Izgleda da su opet na odmorima i da jedva prolazi. Tako je bilo i prosle godine.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno