Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
do kog datuma je stiglo carinjenje?

ja sam carinu kontaktirao preko mail naloga [email protected] i tu se nisu udostojili odgovora. malo vise srece sam imao preko facebook stranice uprave carina gde sam dobio odgovor al na nivou gorepomenutog generickog bla, bla, bla..."znate gužva je, ima jako puno pošiljaka iz Kine...". treba pisati i dosadjivati. koolko god izgledalo besmisleno, treba vrsiti pritisak jer ne postoji drugi mehanizam kako se stvari mogu pomeriti sa nule


Zvao sam u četvrtak i tada su krenuli prvi decembar.
 
Tvoj paket je jos i dobar. Ja mislim da sam oborio neki rekord

Untitled.jpg
 
Kakav crni rekord KMN. :) Meni tri paketa imaju status CN-cnbsja Otprema, 'najstariji' 15.11, a 'najmladji' 6.12. Nema sanse da to nije doputovalo do nas.
E sad, zasto ga jos uvek nema u sistemu nase poste..
 
Mozda se avion s paketima srusio :d. Ja vec uveliko pizdim zbog mog koji jos nije stigao, mogu da zamslim kako je tebi.
 
Danas bih rekao da su "radili posiljke pristigle 2og decembra".. Napreduju, sada kasne 13, a ne vise 14 dana :D hahahahahahahaha
 
6d3ab5215a8fd165cbda179b69637afb.jpg

Kakav crni rekord KMN. :) Meni tri paketa imaju status CN-cnbsja Otprema, 'najstariji' 15.11, a 'najmladji' 6.12. Nema sanse da to nije doputovalo do nas.
E sad, zasto ga jos uvek nema u sistemu nase poste..
Slažem se, ili je stiglo ali naši zagubili ili se zagubio na putu do Srbije, pre će da je ovo prvo ali da još uvek putuje nema šanse.
U trajanju putovanja od kine dovde. Preko 2 nedelje putuje, a do sad su mi svi paketi stizali za manje od 5 dana.
Takođe, nikad duže od 5-6 dana.
 
Eh kad se setim:,,: pre godinu i po dana kad nismo bili ovoiko "napredni":d mislim nije bio paypal pa paket iz USA za 8 dana postar na vrata,iz Nemacke i UK za 7.Ovi Kinezi ubise svaku volju da nesto pazaris.Niti oni salju racun,niti ovi nasi hoce to da puste bez pdv-a.Trebaju da naprave neku ekipu koja ce samo da se bavi sa Alijem,DX,i E bay-om.Za par meseci bi stekli neko iskustvo koliko nesto kosta stvarno i brze bi sve to islo_Ovako sedmi krug Danteovog pakla,srpska carina.:-devil-:
 
@Lomnica_city: Da li je ovo ono gde traze firmu za uvoz udica?
 
Nazalost resenje problema prebukirane carine je na vidiku i zasigurno dobar deo nece biti srecan... jednostavno uveste rigorozniju kontrolu a cim krene elektronska evidencija ako vec nije krenula i sankcionisanje...
Eto na Novosadskoj zadrzavanje je 24-48h sta mislite kako a jos nije krenula elektronska beleska tek kad krene bice veselo
 
Nazalost resenje problema prebukirane carine je na vidiku i zasigurno dobar deo nece biti srecan... jednostavno uveste rigorozniju kontrolu a cim krene elektronska evidencija ako vec nije krenula i sankcionisanje...
Eto na Novosadskoj zadrzavanje je 24-48h sta mislite kako a jos nije krenula elektronska beleska tek kad krene bice veselo
Sta god to znacilo? realno gde ces rigoroznije od ovog poceli su pakete od 1usd da otvaraju!ponovo me dohvatila :(
 
Pa cim ima sve veceg zadrzavanja znaci efekat zeljeni nisu postigli, tek kad bude zadrzavanje na carini do 24h i obim posla na koji su "navikli" represivne mere ce biti povecavane.. vec sam rekao elektronska kontrola, par puta uzmes istu stvar i blokiraju te, sto je naravno po "zakonu" jer pise lepo da je samo za robu koja se "povremeno" uvozi znaci limit dva odevna paketa godisnje i slicne nebuloze :)
 
Zeljko, malo preterujes, bude li doslo do takvih rigoroznih mera, uvidece veliki broj ljudi da stanje prilazi Kubi, a ne vide se lepe plaze nesto...

Sta znaci uopste zadrzavanje 24-48h? Da za 24-48h otpustaju paket??
 
Pa cim ima sve veceg zadrzavanja znaci efekat zeljeni nisu postigli, tek kad bude zadrzavanje na carini do 24h i obim posla na koji su "navikli" represivne mere ce biti povecavane.. vec sam rekao elektronska kontrola, par puta uzmes istu stvar i blokiraju te, sto je naravno po "zakonu" jer pise lepo da je samo za robu koja se "povremeno" uvozi znaci limit dva odevna paketa godisnje i slicne nebuloze :)
To znaci da bi bilo jako korisno kad bi nam neko objasnio vezano za kolicinu i za vremenski interval izmedju porucivanja iste robe!Oni i sad imaju e evidenciju ali koliko puta u god dana mogu istu stvar ,samo me plasi da oni sami ne tumace zakon kako im odgovara kao i sto sad rade .Evo jedan test sl put kad budem nesto iz kine porucio recicu kinezu da se potpise kao dragan djordjevic ili jos bolje kao marina i da vidim dal ce da carine robu do 70 e koju mi je poslala marina iz hk
 
Zeljko, malo preterujes, bude li doslo do takvih rigoroznih mera, uvidece veliki broj ljudi da stanje prilazi Kubi, a ne vide se lepe plaze nesto...

Sta znaci uopste zadrzavanje 24-48h? Da za 24-48h otpustaju paket??

Sta bi preterivao vec sam rekao sta su mi direktno rekli u NSu, kazu otvoreno da njima pravi problem unutrasnja kontrola cim vidi isto ima ne spisku... spiskove sam licno video, znaci bar u NS za sad ne postoji elektronska baza sta ko uzima i koliko puta, za sad je sve na papirima, da je elektronski pa da se vidi da sam ja uzeo za 2 godine blizu 100 posiljki kazu davno bi me blokirali (vidim da neki ovde iznose i vece brojke)
Za 24h sam siguran za NS carinu ko uzima moze da potvrdi da 80% prolazi za ispod 24h a ostalo za max 48h

@j.babic
i kinezi pri izvozu imaju poosterenu kontrolu tesko da mogu da muljaju vise nego sto trenutno muljaju oko cena... manje cene stavljaju zbog razloga jer izgleda i da na njih na neki nacin rebnu za neki procenat
 
Poslednja izmena:
Rebne ih drzava po prometu, a shipping insurance samo po ceni.

Ne kapiram sta hoces reci za ovo 24-48h? Za 24h da prolazi posiljka nije sigurno, pun je thread kontraprimera.

A ako imas 100 posiljki godisnje, koje nisu nesto tipa knjige ili diskove, onda stvarno i treba elektronska evidencija. Daj jedan normalan primer da nekome treba toliko...
 
Rebne ih drzava po prometu, a shipping insurance samo po ceni.

Ne kapiram sta hoces reci za ovo 24-48h? Za 24h da prolazi posiljka nije sigurno, pun je thread kontraprimera.

A ako imas 100 posiljki godisnje, koje nisu nesto tipa knjige ili diskove, onda stvarno i treba elektronska evidencija. Daj jedan normalan primer da nekome treba toliko...

Govorim za zadrzavanje na NS carini (svi sto se bune su BG carine i ponoko sa Niske mada je i tamo dosta mani zastoj)... ne oko ~90 posiljki za dve godine zato su me i sankcionisali, briga njih sta je jer oni sto rade na paketima gundjaju zbog obima posla i svako koga zapamte im nije dobrodosao...
 
Mislim da nisam bas najbolje razumeo.. Ako ja narucujem, recimo 350 pari pantalona godisnje, eto nosim jedan par dnevno i namerno bacim, to je moje pravo i ako sam spreman da platim PDV i sve propratne troskove, sta koga briga sta ja narucujem i koliko ? Zvuci mi suludo da mi tamo neki "sluzbenik" zabrani da primam pakete zato sto je tamo neko procenio da je to mnogo ? Ako je problem, to sto bi neko posle preprodavao tu robu, to opet nije moja stvar..

Sve u svemu, zvuci stvarno kao iz nekog filma..
 
Mislim da nisam bas najbolje razumeo.. Ako ja narucujem, recimo 350 pari pantalona godisnje, eto nosim jedan par dnevno i namerno bacim, to je moje pravo i ako sam spreman da platim PDV i sve propratne troskove, sta koga briga sta ja narucujem i koliko ? Zvuci mi suludo da mi tamo neki "sluzbenik" zabrani da primam pakete zato sto je tamo neko procenio da je to mnogo ? Ako je problem, to sto bi neko posle preprodavao tu robu, to opet nije moja stvar..

Sve u svemu, zvuci stvarno kao iz nekog filma..

Da ali njihov stav je da mozes uvoziti periodicno za licnu upotrebu... tako isto imas Italijansku carinu koja je blokirana skoro svugde jer je generalno u pitanju mafija koja stiti domace tajkune i domacu proizvodnju, itd
Sestra se bavi knjigovotstvom i obilazi te seminare, jedostavno drzava SVIMA koji imaju posla sa tokom ROBE i NOVCA nalaze veoma bezobrazno da su duzni da prijavljuju sivu ekonomiju iako to nije njihov posao i nikako oni o tome ne mogu suditi... tako isto postanska carinarnica od glavesina dobija iste dopise da su tu ne samo da vrse carinjenje vec da suzbiju svaki vid sive ekonomije koji se veoma siroko moze tretirati... (3x AA baterije su siva trgovina itd.. sto jasno pise na sajtu uprave carine (da je paklo baterija trgovacka kolicina i samim tim siva ekonomija i da to nemoze uvezti fizicko lice)...)
E sad sto ja kao firma nemogu tek tako uzet repromaterijal jer cu da nacepim nekog uvoznika i lobi speditera to je druga prica :)
 
Poslednja izmena:
Govorim za zadrzavanje na NS carini (svi sto se bune su BG carine i ponoko sa Niske mada je i tamo dosta mani zastoj)
Ma kakav zastoj od 24h, to je naucna fantastika za nase carine :D (hocu reci, to je PREMALO)

Mislim da nisam bas najbolje razumeo.. Ako ja narucujem, recimo 350 pari pantalona godisnje, eto nosim jedan par dnevno i namerno bacim, to je moje pravo i ako sam spreman da platim PDV i sve propratne troskove, sta koga briga sta ja narucujem i koliko ? Zvuci mi suludo da mi tamo neki "sluzbenik" zabrani da primam pakete zato sto je tamo neko procenio da je to mnogo ? Ako je problem, to sto bi neko posle preprodavao tu robu, to opet nije moja stvar..
Ovo ce ti i mnoge civilizovane zemlje zabraniti. U Juznoj Koreji nije prosao zakon, ali je bila ideja da se onemoguci porucivanje vise od 5000$ godisnje van zemlje (sto bi obuhvatilo i koriscenje kreditnih kartica van zemlje za turisticka putovanja).

Nemojte zamisljati da smo po ovome usamljeni ili medju najgorima.... samo su mozda USA i UK prilicno liberalni po tom pitanju, ali i u Nemackoj ako narucite toliko pantalona bice ozbiljnih pitanja. A ako mislite da je Nemacka u rangu nase drzave onda OK :)
 
Sve je to tacno da svaka zemlja sebe stiti od kinezkog bofla i falsh robe ali te iste zemlje su direktno ugrozene jer se njihovi brandovi kopiraju... pa postoji veliko opravdanje da se uvoz iz kine smanji, ali ovde gde se AMA bas nista ne prizvodi i uvoze samo tajkuni (koji imaju ilegalan monopol u vecini slucajeva) ovako rigorozne mere nemaju cilj da stite stanovnistvo vec jedino stite uvoznicki lobi, nazalost
 
Ko trazi izgovore, uvek ce ih naci.

U Koreji se nista ne uvozi iz Kine, niti u Japanu, vec i USA, i to njihova roba, koja umesto da se placa u zemlji, placa se Americi. (albeit, po prilicno nizim cenama). U Koreji i Japanu u stvari sam sumnjicav da se ista iz Kine moze naci uopste, a da se primeti.

Niti Nemacka nesto proizvodi odecu i obucu.
 
Capture.PNG

Maločas sam pokupio paket. Očigledno u Nišu su znatno ažurniji. 16/11/14 poslato sa SG post. Takođe na paketu stajalo $5 iako sam kinezu napomenuo da stavi realnu cenu, na carini procenili $12, samo dva dolara više od realne cene.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno