Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hmmm gajio sam nadu do 20h, ali do sad nema promene statusa... mislim da ga ipak nisu ocarinili, ali videcemo,ostaje samo da se ceka.

Inace neka neko obrise moje duple postove na prosloj strani, forum nesto opasno baguje a sto je najveca fora na kompu uopste ne vidim nove postove a na tapatalk su tu.
 
Vidi, da si rekao da štrajkuju ovi za pakete pa da razumem ali ovi na graničnim prelazima nema šanse. Pa carinik ima tridesetak hiljada i hteo ne hteo mora da uzima. Mora. A kad već uzima onda to nije za kikiriki. Tu 10% ne igra ulogu (radili bi oni i bez plate nego bi to bilo ravno priznanju).

Totalno off topic...

Do pre godinu i po dana radio sam kao konobar za 18k. U pocetku ,pre 6-7 godina plata je bila i manja ali je bili posla i baksisa pa i nije bilo toliko lose. No u zadnjih godinu dana je bilo ravno katastrofi. Mala plata plus je dobijas u delovima,tipa po 3k kad se gazdi cefne. Za razliku od mnogih nikad zuti dinar nisam uzeo,ni od gazde ni od gostiju. Citajuci tvoj post ispada da sam trebao da nacepim kako koga stignem. Da si kojim slucajem bio gost u restoranu i da sam ti nafrizirao racun 50% ,da li bi i tada rekao "krastavac mala mu je plata,mora da se snalazi covek" ? Dokle god se tolerise kraduckanje nece ovoj zemlji biti bolje. Ako mu je malo 30 ili 40k dan na gradjevini je oko 20e, pa izvolte...
 
Jel neko narucivao led sijalice sa Alija?
Trebalo bi mi 6 komada za biljke koji su daleko jeftinije od ovih kod nas, ali ne znam da li je pametno naruciti svih 6 odjednom ili odvojeno. Jednom sam narucio 5 mp3 plejera pa mi vratili paket, pa me strah da ne dodjem ponovo u problemima.
Sta mislite?
 
Jel neko narucivao led sijalice sa Alija?
Trebalo bi mi 6 komada za biljke koji su daleko jeftinije od ovih kod nas, ali ne znam da li je pametno naruciti svih 6 odjednom ili odvojeno. Jednom sam narucio 5 mp3 plejera pa mi vratili paket, pa me strah da ne dodjem ponovo u problemima.
Sta mislite?
 
Jel neko narucivao led sijalice sa Alija?
Trebalo bi mi 6 komada za biljke koji su daleko jeftinije od ovih kod nas, ali ne znam da li je pametno naruciti svih 6 odjednom ili odvojeno. Jednom sam narucio 5 mp3 plejera pa mi vratili paket, pa me strah da ne dodjem ponovo u problemima.
Sta mislite?
 
Jel neko narucivao led sijalice sa Alija?
Trebalo bi mi 6 komada za biljke koji su daleko jeftinije od ovih kod nas, ali ne znam da li je pametno naruciti svih 6 odjednom ili odvojeno. Jednom sam narucio 5 mp3 plejera pa mi vratili paket, pa me strah da ne dodjem ponovo u problemima.
Sta mislite?
 
Prosao ti je zato sto je neko procenio da ne treba da ide na carinu. Kad stigne videces da ima pecat "Oslobodjeno placanja carine" ili tako nesto. Takve posiljke prolaze odmah.

Hvala, nisam znao. :D

I meni je prosao paket koji je stigao istog datume.

Jel raznose sutra pakete?
Da znam kada da ocekujem postara...

P.S. Koji ovo sajt za pracenje koristis?
Ne raznose, mozes da odes u postu i uzmes sam, kao ja.
Ne ocekuj postara.

Ako mislis na ove SS, nije to nisajednog sajta vec iz aplikacije.
Inace koristim 17track, trackitonline...

Moj nazalost jos uvek nisu obradili, ili makar jos uvek nisu updateovali da mogu da vidim da je gotov, za sada sve stoji kao i do sada.
Prosto mi je cudno, mozda bas imaju puno za taj dan ali trebali bi da su i tvoj obradili.



Ja danas otisao do poste i uzeo moja dva paketa, napisah to jos jutros, ali nesto sa sajtom ne radi vec 24H, nece da posalje postove. Nadam se da ce ovo proci :D
 
Prosao ti je zato sto je neko procenio da ne treba da ide na carinu. Kad stigne videces da ima pecat "Oslobodjeno placanja carine" ili tako nesto. Takve posiljke prolaze odmah.

Hvala, nisam znao. :D

I meni je prosao paket koji je stigao istog datume.

Jel raznose sutra pakete?
Da znam kada da ocekujem postara...

P.S. Koji ovo sajt za pracenje koristis?
Ne raznose, mozes da odes u postu i uzmes sam, kao ja.
Ne ocekuj postara.

Ako mislis na ove SS, nije to nisajednog sajta vec iz aplikacije.
Inace koristim 17track, trackitonline...

Moj nazalost jos uvek nisu obradili, ili makar jos uvek nisu updateovali da mogu da vidim da je gotov, za sada sve stoji kao i do sada.
Prosto mi je cudno, mozda bas imaju puno za taj dan ali trebali bi da su i tvoj obradili.



Ja danas otisao do poste i uzeo moja dva paketa, napisah to jos jutros, ali nesto sa sajtom ne radi vec 24H, nece da posalje postove. Nadam se da ce ovo proci :D
 
Molim za komentar nekog iskusnijeg.
Da li je moguce da im je potrebno ovoliko vremena?
posiljka.png
 
Molim za komentar nekog iskusnijeg.
Da li je moguce da im je potrebno ovoliko vremena?
posiljka.png
 
Meni 07.12 stigao paket u zemlju, 09.12 prva otprema i od tad nema promene statusa. Ili im se nesto zabagovalo ili namerno vise nece da apdejtuju statuse zbog spominjanih skrinsotova :)
 
Molim komentar nekoga sa sličnim iskustvom.
Da li je moguće da se pošiljka nije mrdnula sa carine dve nedelje?
posiljka.png
 
Da li je moguće da se pošiljka nije mrdnula sa carine već dve nedelje?
Poslednji podatak je:
30. 11. 2014. 9:45:05 11003 Izmenična pošta Za carinu
 
Danasnji datum: 14.12.2014.
Prikaz statusa posiljke:
30.11.2014. 09:44:51 11003 Izmenicna posta Za carinu
A lose vam na drzavnim jaslama!
Ja bih vam srezao platu za 50%.
 
Jel narucivao neko led sijalice sa Alija?
Narucio bih 6 komada ali ne znam da li da narucim po 3 komada da mi carinici ne vrate paket. Narucio sam jednom 5 mp3 plejera i vratili nazad.
 
Jel neko narucivao led sijalice sa Alija? Da li cu imati problema ako narucim 6 komada?
Meni jednom vratili paket nazad zbog 5 mp3 plejera.
 
2014-12-12 13:03
34200 PC Kragujevac, Otprema

2014-12-12 12:28
61200 CARINA GPC BEOGRAD, Od carine

2014-12-01 12:14
10200 GPC BEOGRAD, Otprema

Kada bi trebalo da ocekujem paket? Da li ce da mi donesu na kucnu adresu ili treba da ga preuzmem u nekoj posti u KGu? Ovaj status stoji vec 2 dana. Hvala vam mnogo na svakom odgovoru, mucim ovu muku sa njima, brze stiglo od Kine do Beograda, nego od Beograda do Kragujevca....
 
Dragi Narode,

kao i uvek, sve se lomi na nama i opet mi ispaštamo zbog bezobrazluka ljudi koji vode državu i državna preduzeća.


Možete slobodno da zovete carinu, otkačiće vas samo tako. Naime, po njim a je sasvim legitimno da mi čekamo dok oni ne završe, koliko god to bilo. Bez obzira što ćete platiti sve harače, vaše pakete ćete dobiti tek kada oni sve završe i tačka. Rokovi isporuke, vaše obaveze, reputacija na online sajtovima, reputacija naše zemlje, nas kao kupaca i naše carine, vaš novac, živci, sve to nije važno i morate da budete srećni što vam država uopšte izlazi u susret za novac koji joj dajete.:mad:

Pošiljke iz Kine većinom dolaze bez troškova slanja ali recimo ja često poručujem iz USA i minimalno plaćam $12, a nekada i preko $40 za Express Mail ukoliko želim da stigne "brzo". Uredno plaćam carinu i PDV. Na primer jedan paket od $100 alata sa poštarinom od $20 mi na carini stoji već 10 dana.

Zvao sam ih i oni mi kažu da ću na red stići možda tek za nedelju dana :wall: Kažu: "znate gužva je, ima jako puno pošiljaka iz Kine, sada idu praznici pa vas molimo za razumevanje". Kakvo crno razumevanje, ja to sve plaćam!


Elem, stvari će se možda promeniti ukolko ih zatrpamo žalbama.

Nemojte da vas mrzi, jedan kulturan mail sa upitom zašto i uz komentar kako to nije pošteno jer mi ipak sve to plaćamo, a nemamo mogućnost izbora zbog monopola države nad carinjenjem paketa.

[email protected]
GRUPA ZA ODNOSE SA ЈAVNOŠĆU
Telefon/Faks: +381 11 2695 880
Email: [email protected]
 
Poslednja izmena:
Ja prvi sam poslao mail, ali nemojte se ničemu nadati, pogotovu ovo da šaljete PR službama.To su obično " kontejneri za naše ljude" i neće oni ništa pomeriti.Dobićete neki generički mejl i to samo ako je nekom tamo dosadno...
 
do kog datuma je stiglo carinjenje?

ja sam carinu kontaktirao preko mail naloga [email protected] i tu se nisu udostojili odgovora. malo vise srece sam imao preko facebook stranice uprave carina gde sam dobio odgovor al na nivou gorepomenutog generickog bla, bla, bla..."znate gužva je, ima jako puno pošiljaka iz Kine...". treba pisati i dosadjivati. koolko god izgledalo besmisleno, treba vrsiti pritisak jer ne postoji drugi mehanizam kako se stvari mogu pomeriti sa nule
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno